Microsoft opublikował swój własny sklep w Google Play, a konkretnie - przeglądarkę wszystkich swoich aplikacji dla Androida.

6

Ocena autora

Microsoft co rusz publikuje nowe programy dla Androida. Część z nich tworzą inżynierowie komputerowego giganta, inne – są przejmowane przez niego. W portfolio Microsoftu jest już ponad 50 aplikacji, więc "czas je trochę uporządkować" - jak zapewne zdecydowali włodarze firmy. W tym celu stworzono więc kolejny program, w którym możemy przeglądać wszystkie udostępniane tytuły w podziale na kategorie. Wydaje się to o tyle rozsądnym rozwiązaniem, że programów wciąż przybywa, a wkrótce naprawdę trudno byłoby się odnaleźć w tym gąszczu. Szkoda tylko, że brakuje jakichkolwiek bardziej zaawansowanych opcji.

Przeglądarka, bo raczej takiego sformułowania należy używać aniżeli 'sklep', została podzielona na dwie części. Domyślnie wyświetlane są popularne aplikacje, ale w razie potrzeby możemy przejść do listy kategorii. Tam z kolei można dostać się do programów fotograficznych, finansowych, komunikacyjnych czy narzędziowych – łącznie 9 grup. Miejmy nadzieję, że ten podział nie ulegnie szybko zmianie, bo w zbyt dużym rozdrobnieniu będzie jeszcze trudniej dostać się do żądanych tytułów (jak na przykład w 30 kategoriach Google Play).

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Niezależnie od tego czy przeglądamy popularne czy podzielone na grupy aplikacje, zawsze zobaczymy ikony, tytuły, oceny, liczbę pobrań i jedno zdanie opisowe. Dodatkowo, w popularnych jest jeszcze przewijany baner promowanych tytułów. Może nas zaskoczyć tutaj obecność Wunderlist, tym bardziej, że po wejściu w szczegóły zobaczymy, że Microsoft nie jest jego autorem, ale to nie błąd – program został zakupiony przez firmę, tylko twórca nie został jeszcze zaktualizowany. Poza tym sama lista nie przedstawia niczego nadzwyczajnego – pełni wyłącznie funkcję informacyjną. Po kliknięciu w dowolną opcję zostaniemy od razu przeniesieni do Google Play, skąd nastąpi faktyczne pobranie aplikacji.

Nie możemy więc mówić tu o sklepie, a o zwykłej przeglądarce. W dodatku, bardzo prostej przeglądarce. Nie oczekujmy tu listy życzeń, możliwości udostępniania materiałów, dzielenia listami i odkryciami ze znajomymi. Nie ma tu dosłownie niczego więcej poza grupami aplikacji spod znaku 'okienkowego M'. A szkoda, bo jest tu jeszcze dużo pola do popisu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Microsoft Apps - przeglądarka aplikacji komputerowego giganta - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oto nasze cotygodniowe zestawienie, w którym prezentujemy Wam najciekawsze darmowe gry na Androida. Mamy kolejne 5 interesujących mobilnych tytułów. Sprawdźcie je w wolnej chwili.

Angry Birds Star Wars

Jeżeli nie znasz "Engry Byrdów", to prawdopodobnie do tej pory nie interesowały cię gry mobilne lub trzymasz się cały czas kilku ulubionych. Cóż, pora to zmienić. Angry Birds podbiło świat (prawie dosłownie) parę lat temu i od tej pory wyszło zza cyfrowej kurtyny - dziś można kupić gadżety związane z tytułem w niemal każdym sklepie. Nie dziwi więc, że jedna z najbardziej dochodowych serii doczekała się kilku kontynuacji.

W przypadku tego tytułu firma Rovio zabiera gracza w podróż po świecie Star Wars. Przed nim kilkadziesiąt plansz, na których ponownie trzeba będzie zniszczyć przeciwników, korzystając z najrozmaitszych umiejętności. Gwiezdne Wojny zostały w tej części Angry Birds mocniej zaakcentowane właśnie poprzez ten feature. Zdolności poszczególnych bohaterów są związane z filmowymi hitami, dlatego mogą oni np. użyć pchnięcia mocy, by zniszczyć zabudowania wroga.

Zagraj na smartfonie z oferty T-Mobile. Sprawdź ceny!

Ptaki mogą levelować, co oznacza, że graczom tym bardziej będzie zależało na zdobywaniu jak największej ilości punktów. Twórcy pokusili się takę o puszczenie oka w stronę fanów słynnych filmów - nie zdradzając szczegółów, powiem tylko, że najwytrwalsi zobaczą Sokoła Millenium. Będzie można oprócz tego przejść trening pod okiem Mistrza Yody, który pokieruje graczem przez 40 misji na słynnej Dagobah!

 

Dumb Ways to Die 2: The Games

Każdy z nas przeżył w życiu chwile, które dłużyły się w nieskończoność. Dumb Ways to Die 2 oferuje coś podobnego - zadaniem gracza jest jak najdłuższe przetrwanie. Cała gra składa się z 52 misji, które są w rzeczywistości osobnymi mini-grami. Im dłużej uda się nie zginąć, tym na więcej punktów jest szansa, co z kolei przekłada się na możliwość odblokowania nowych postaci. Co najciekawsze, Dumb Ways to Die 2 pozwoli na rozgrywkę po sieci w trybie areny, a także na rywalizację globalną pod względem ilości zdobytych punktów.

Czasem brakuje po prostu zwyczajnej, prostej i niezajmującej zbytnio gry, którą bez konsekwencji można przerwać w dowolnej chwili. Takie właśnie jest Dumb Ways to Die 2. Włącz ją w trakcie dłużącej się podróży, a czas zleci bardzo szybko.

 

EA Sports UFC

Czy trzeba coś jeszcze dodawać? W tytule widnieją dwie marki, których prawie żadnemu graczowi przedstawiać nie trzeba. EA od dawna zajmuje bardzo wysoką pozycję na rynku gier wideo, podobnie jest z UFC w dziedzinie sportów walki. Jeżeli interesujesz się MMA, koniecznie musisz sprawdzić tę produkcję. Jest przepakowana akcją, do tego bardzo przyjemnie wygląda (jak na grę mobilną). Drobną uciążliwością są mikrotransakcje - nieco denerwuje ich niezbyt subtelny system zaimplementowania, jednak nie są one konieczne, aby cieszyć się grą.

Gracz zaczyna od wyboru swojego zawodnika, a możliwości jest sporo, ponieważ jest ich aż siedemdziesięciu. EA posiada prawa do wydawania gier pod marką UFC, dlatego nie będą to przypadkowo generowani ludzie, ale prawdziwe imiona i nazwiska oraz wygląd rzeczywistych fighterów. Innymi słowy, praktycznie za darmo można nieźle nakopać przeciwnikowi. I przy okazji dobrze się bawić!

Sprawdź Star Wars: Galaxy Of Heroes

Smash Hit

Niezwykle prosta gra z bardzo interesującą oprawą (szczególnie wizualną). Smash Hit to zręcznościówka polegająca na strzelaniu kulami, które tłuką wskazane szyby i inne obiekty. Problem zaczyna się wtedy, gdy okazuje się, że w grze zaimplementowano grawitację - tak więc nie wystarczy wycelować. Trzeba ocenić odległość, a to, w połączeniu z wciąż przyspieszającym tempem rozgrywki, do najłatwiejszych nie należy.

Jedynym minusem Smash Hit jest właściwie jego największy atut - grafika. Słabsze urządzenia mogą sobie nie poradzić, bo ta prosta gra wymaga wbrew pozorom całkiem sporej ilości zasobów sprzętowych. Ponadto, aby w pełni cieszyć się tym darmowym tytułem, należałoby zainstalować ją na tablecie, ponieważ ekran smartfona może okazać się zwyczajnie zbyt mały, by móc dokładnie celować.

Mimo tego, Smash Hit już niejednokrotnie uratował mnie przed dłużącą się podróżą. Nie wyrzucę go z tableta nawet pomimo faktu, że zżera baterię szybciej niż korozja stare samochody.

 

Soul Box Puzzle Heroes

Oto niezwykle ciekawa, a w dodatku polska gra w tym zestawieniu. Polega na znanej zasadzie "połącz trzy" - gracz ma za zadanie odnajdować możliwości zebrania jak największej ilości kulek tego samego koloru w jedną linię. Jednak aby nie było zbyt nudno, Soul Box zaopatrzono w ogromną, dodatkową mechanikę: wybiera się pięciu bohaterów, z których każdy reprezentuje inny kolor. Jeżeli połączy się na przykład trzy (lub więcej) czerwone kulki, postać czerwona zaatakuje wrogów - ich zniszczenie jest celem każdego poziomu.

Gracz może rozwijać swoje postacie, kupować im umiejętności, które pomogą w walce. Całość okraszona została dodatkowo mapą, po której podróżuje się wraz z postępami w grze. Soul Box to bardzo ciekawa opcja nawet na krótkie przerwy. Tym bardziej, że są dostępne także wydarzenia tymczasowe, które pojawiają się na krótki czas i oferują zazwyczaj ciekawe nagrody.

To oczywiście darmowa gra, dlatego tym bardziej cieszy brak uporczywych reklam. Wrocławski developer, TenSquareGames ma już doświadczenie w tworzeniu produkcji na urządzenia mobilne i to widać na pierwszy rzut oka.

 

AnGROid: TOP 5, czyli najlepsze gry mobilne stycznia #2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź!
Podziel się