Microsoft znalazł sposób, by wyrwać nas z łóżka. Naprawdę skuteczny!

8

Ocena autora

Tym razem Microsoft zaprezentował aplikację zaliczaną do "Garage Projects", czyli aplikacji niezwiązanych bezpośrednio z działalnością komputerowego giganta. Niekiedy są one bardzo udane, jak choćby Arrow Launcher, ale i nie brakuje interesujących ciekawostek. Jedną z nich jest tytułowy Mimicker Alarm. Tak, to budzik, ale nie, takiego jeszcze nie było.

Program jest bardzo wygodny w obsłudze, bowiem w trzech klikach można zapisać informacje o alarmie - włączyć program, kliknąć w "plus", a na koniec "save". W praktyce taki budzik nie będzie jednak zbyt użyteczny, więc zapiszmy jeszcze, w jakich dniach ma występować i o której. Oczywiście, możemy jeszcze ustawić tytuł i dźwięk, ale to już znamy z setek alternatywnych budzików. Czym więc wyróżnia się nowy projekt Microsoftu na tle konkurencji? Grami. Tylko poprawnie wykonane zadanie uwolni nas od dźwięku budzika i pozwoli przejść do rutyny dnia codziennego.

Pół roku za symboliczną złotówkę! Przenieś numer do T-Mobile!

Do naszej dyspozycji oddano trzy mini-gry. W pierwszej musimy zrobić zdjęcie czegoś żółtego, niebieskiego, czerwonego i tak dalej. W drugiej poćwiczymy mimikę, wykrzywiając się do telefonu. Na koniec gry słowne, w których musimy wykazać się płynną angielszczyzną. Oczywiście, nie musimy używać wszystkich trzech metod, a każdy alarm może cechować się swoimi prawami. W praktyce dostępne gry wcale nie są takie łatwe, ale to nie tyle za sprawą stawianych przed nami zadań, co zastosowanych algorytmów.

Przykładowo, dopiero za czwartym razem kolor niebieski był wystarczająco niebieski, by wyłączyć alarm, a do tej pory nie potrafię wykonać odpowiednio zniesmaczonego wyrazu twarzy, za to uśmiech rozpoznawany jest natychmiast. Gry słowne? Cóż... Bez płynnego angielskiego ani rusz. Warto przy tym wspomnieć o bezpieczeństwie zarejestrowanych danych. Wykonane przez nas zdjęcia będą - chociaż zupełnie anonimowe - przechowywane na serwerach Microsoftu celem ulepszania zastosowanych mechanizmów.

Niezależnie od typu alarmu, zawsze potrzeba trochę czasu na jego wyłączenie. Pomysł na program jest naprawdę niezły, bo już o poranku stawiane są przed nami wyzwania wymagające zaangażowania szarych komórek, czy wstania z łóżka. W praktyce aplikacja rzeczywiście budzi, ale raczej dlatego, że z irytacją rzucimy telefon w kąt. A może to tylko kwestia wprawy?

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mimicker Alarm z pewnością wyciągnie Cię z łóżka - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Masz nowego smartfona z Androidem? Chcesz poznać możliwości swojego mobilnego urządzenia? Zobacz też jak możesz ułatwić sobie życie dzięki dziesięciu darmowym aplikacjom.

Androida można konfigurować na wiele różnych sposób. Można mu nawet wymienić całą powłokę, która odpowiada za układ menu aplikacji i pulpity. Warto zainstalować np. Nova Launcher albo właśnie Google Now Launcher, które niwelują lagi i przycięcia animacji nawet w słabszych smartfonach.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, która zmieniła rzeczywistość. To za jej sprawą ludzie fotografują swoje posiłki w restauracjach przed zjedzeniem. Przede wszystkim jednak pozwala na łatwe odkrywanie osób, które robią ładne zdjęcia, promują swój ciekawy lifestyle.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

To dobre miejsce na tworzenie swojej prywatnej galerii, która jednocześnie skupia własną społeczność.

Czary mary i proszę – telefon pokazuje utwór, który aktualnie leci w stacji radiowej albo w trakcie filmu. Jak to działa?

Aplikacja nasłuchuje mikrofonem telefonu utworu, wysyła go na serwer aplikacji gdzie materiał dźwiękowy jest przetwarzany i w miarę możliwości użytkownik szybko uzyskuje informacje o autorze, tytule, albumie, a nawet linki do miejsc gdzie można utwór zakupić czy obejrzeć w formie wideoklipu.

TOP 5: Najlepsze gry mobilne lutego #1

Instagram uwieczni Twoje posiłki, a Endomondo zmotywuje Cię do spalenia tych kalorii. Endomondo to aplikacja, dzięki której gromadzisz statystyki dotyczące ćwiczeń i tras (mapy, kilometry, spalone kalorie, czas, prędkość, tętno i wiele innych).

Można też budować społeczność i wzajemnie się motywować. Doskonała na rower, do biegania i nie tylko.

Android nie ma tendencji do gromadzenia śmieci (najwyżej w niewielkim stopniu), ale CCleaner służy też do czyszczenia pamięci podręcznej i pamięci RAM.

Może się przydać szczególnie tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na aplikacje przez małą pamięć wewnętrzną. CCleaner pomoże usunąć np. pliki tymczasowe nagromadzone przez aplikacje takie jak Facebook, które potrafią z upływem czasu zajmować niepotrzebnie dodatkowe kilkaset MB.

Worms - robaki wróciły i mają się dobrze

Jakdojade to mobilna wersja popularnego serwisu do wyszukiwania połączeń w komunikacji miejskiej.

Niezbędna dla osób poruszających się w ten sposób nie tylko za sprawą stałego dostępu do rozkładów, ale też dzięki nawigacji jak dojść do przystanku, jak najszybciej dojechać z punktu A do punktu B czy przewidywalny koszt biletów.

Niedawno było głośno o SwiftKey z racji wykupienia aplikacji przez Microsoft za spore pieniądze. SwiftKey to łakomy kąsek bo to prawdopodobnie najlepsza klawiatura na rynku.

SwiftKey - czym jest nabytek Microsoftu?

SwiftKey świetnie radzi sobie z przewidywaniem i podpowiadaniem nowych słów i emoji, jest szybka, zawiera sporo motywów i obsługuje bardzo szybkie pisanie za pomocą gestów (Flow). Nie dorównuje jej żadna klawiatura systemowa, dlatego warto się nią zainteresować jak najszybciej.

Czasem komunikacja miejska to za mało, wówczas potrzebujemy taksówki. Zamawianie taksówki za pomocą smartfona to mała rewolucja – zakładamy konto, dodajemy opcję płatności bezgotówkowo (kartą, PayPal) i żadne przygody nie są nam straszne. Zamawiamy taksówkę pokazując na mapie miejsce gdzie jesteśmy, możemy zdefiniować zakres cen, wybrać ulubionego kierowcę albo większy transport.

Netflix w Polsce. Jak sprawuje się aplikacja mobilna?

W aplikacji znajduje się nawet kalkulator kursu sugerujący z dość wysoką dokładnością ile może wynieść nas przejazd. Mytaxi czasem oferuje też dodatkowe kody promocyjne na darmowe przejazdy i program, dzięki któremu otrzymujemy pieniądze do wydania na taksówki za polecone osoby.

Często jeździsz samochodem? Bez Yanosika nie wsiadaj do auta. Aplikacja ostrzega m.in. o kontrolach prędkości, fotoradarach, wypadkach, remontach i praktycznie wszystkich innych wydarzeniach na drodze, które mogą uprzykrzyć Twoją podróż.

Yanosik pełni też funkcję nawigacji i umożliwia nagrywanie filmów z trasy (jako kamera samochodowa). Bezsprzeczną zaletą aplikacji jest jej ogromna społeczność.

Zaśnij łatwiej z Androidem. Te aplikacje wyłączą niebieskie światło

Badania wykazują, że coraz częściej oglądamy telewizję ze smartfonem w dłoni. Niektóre telefony mogą pełnić nawet rolę pilota, ale wszystkie na pewno mogą być programem telewizyjnym. Aplikacja Program TV umożliwia przeglądanie programu telewizyjnego dla ponad 300 stacji telewizyjnych w tym 139 stacji polskojęzycznych.

Ważne jest też to, że można dodawać poszczególne kanały do ulubionych, dzięki czemu po wejściu do aplikacji będziemy widzieć od razu najczęściej oglądane przez nas kanały.

Fot. Fotolia, wł.

Najlepsze aplikacje na nowego smartfona z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Smartfony z Androidem w e-sklepie. Sprawdź ceny!
Podziel się