Zestawienia

16.06.2015
Mobilne gry dla dzieci – zestawienie cz. II

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pogoda na razie sprzyja raczej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu niż graniu w gry, jednak mamy kolejną porcję tytułów, które być może przydadzą się do samochodu w dłuższą podróż.

Ta gra ucieszy na pewno grupę graczy, którzy lubią wcielać się w zwierzęta czy pojazdy. Tutaj użytkownik jest naturalnie rekinem, który sieje spustoszenia w 3D. Czekają na niego sielskie scenerie żywcem wzięte z rajskich wysp, a akcja może rozgrywać się zarówno w nocy, jak i za dnia.

Chociaż gra ta na pierwszy rzut oka wygląda o wiele szlachetniej od poprzedniej, to jej twórcy gwarantują, że wystarczy jej urządzenie wyposażone w 512 MB pamięci RAM. To gra dla tych, którzy lubią się bać. Jest to bowiem przerażający świat z misiami rodem z horrorów.

Gracz wciela się w rolę stróża, który przyjmuje pracę w pewnej restauracji, gdzie do zabawiania gości służy tytułowy miś Freddy orz jego dwaj kompani. Misie w nocy ożywają i stają się mniej przyjazne niż w dzień. Użytkownik musi stawić im czoła, a jego jedyną bronią jest możliwość obserwowania otoczenia w kamerach monitoringu oraz zamykanie odpowiednich drzwi.

Za grą stoi ekipa Gameloftu i jest to już szósta gra z dobrze znanej użytkownikom serii. To typowy SandBox, co oznacza, że nie ma jednego dobrego scenariusza na przejście tej gry – sami decydujemy, jak potoczy się rozgrywka. Grę rozpoczynamy jako zawodnik MMA, który zostaje namówiony przez mafię do przegrania kolejnej walki. Niestety, nie stosujemy się do wytycznych i nasz przeciwnik przegrywa. Od tej pory jesteśmy ścigani, ale na szczęście mamy też sprzymierzeńców. Czeka nas jednak wiele przygód i niejedno zadanie do wykonania. Naturalnie wiele z nich jest nie do końca legalnych.

Gracz wciela się w rolę czołgisty, którego zadaniem jest zestrzeliwanie obiektów wroga. Zasada rządząca rozgrywką jest zatem prosta, czego nie można powiedzieć o samej grze. Trzeba bowiem strzelać, ale także unikać pocisków wroga. Do dyspozycji użytkownika jest aż 80 plansz, na których napotka on wiele przeszkód. A może także ułatwień?

W tej grze wcielamy się we właściciela linii lotniczej, a przed nami wiele wyzwań, jak np. wybór samolotów, kierunków lotów, zatrudnianie pracowników i oczywiście obsługa pasażerów.

Cechą charakterystyczną gry jest pikselowa grafika rodem z gier sprzed lat, a inną – jej skomplikowanie. Prowadzenie biznesu z poziomu urządzenia mobilnego nie jest wcale łatwiejsze niż robienie tego w realu, a scenariuszy rozgrywki może być wiele, w zależności od wybranych dodatków.

To kontynuacja gry, która rzesze fanów zdobyła na Facebooku. Wcielamy się w wojownika, który walczy z przeciwnikami, ustawiającymi się do niego w kolejce. Możemy zadecydować, czy cios zadamy nogą czy też ręką. Wygrywamy wówczas, gdy naszemu przeciwnikowi skończy się pasek życia. Ogromną zaletą gry jest ładna oprawa graficzna.

To gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w świecie opanowanym przez maszyny. Gracz wciela się w dużego robota, który z nimi walczy. Wszystko rozgrywa się na dość niewielkiej, statycznej planszy, a my patrzymy na potyczkę z boku. W grę można grać zarówno samemu, jak i z innymi graczami.

W pastelowym świecie gracz wciela się w rolę ludzika, który podróżuje różnymi pojazdami. Zaczyna dość nieoczekiwanie od rakiety, a następnie musi zebrać pieniądze na jej wymianę na inny pojazd. Nie wszystkie pojazdy przypominają to, co możemy zobaczyć na ulicach, czyli osobówki i ciężarówki.

Zadaniem gracza jest przejście przez ulicę, tory kolejowe czy rzekę na tyle umiejętnie, aby nie wpaść pod pojawiające się pojazdy. Nie możemy się ociągać, ponieważ spotka nas za to kara. Droga, która została do przemierzenia, wydaje się nie mieć końca, a poziom trudności naturalnie rośnie z każdym krokiem. Do wyboru są również postaci, którymi sterujemy – można je kupić w ramach mikropłatności lub też kupić za zebrane w trakcie gry pieniądze. Pikselowa, bardzo kolorowa sceneria chyba każdemu przypadnie do gustu.

To coś dla tych, którzy lubią konkurować z innymi. Zadaniem gracza jest bowiem okradanie domostw innych graczy, a od sprytu przy tym procederze zależy miejsce w rankingu. Możliwe jest zastawianie pułapek na konkurentów, a jednym z ważniejszych zadań jest rozbudowywanie swojej siedziby, tworzenie zabezpieczeń.

Jest także wersja tej gry dla jednego gracza, który dostaje namiary na kolejne domy do obrabowania.

Fot.: Fotolia, Google Play

Mobilne gry dla dzieci – zestawienie cz. II - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się