Sport to zdrowie – o prawdziwości tych słów nie trzeba już przekonywać nikogo. Niestety, często nie mamy czasu na bieganie czy jazdę na rowerze, a chyba jeszcze częściej brakuje nam po prostu chęci. Ale te może zmienić trener, mobilny trener.

0

Ocena autora

Od jutra zaczniemy ćwiczyć! Już czas zrzucić parę kilo i wziąć się za siebie! Te zdania często padają z ust osób, które dopiero po spojrzeniu na wskaźnik wagi zdają sobie sprawę, że od ostatniego czasu trochę im przybyło. Niestety, ale rzeczywistość często weryfikuje te ambitne plany, głównie z powodu braku motywacji. Ale ten brak może uzupełnić osobisty trener, który przygotuje plan treningu, pokaże prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń i poprowadzi przez nie jak po sznurku. Przy każdym kolejnym ćwiczeniu będzie odliczał czas do zakończenia kolejnej serii lub przerwy. Niedbale rzucona pochwała lub porada mają trzymać nas w ryzach, byśmy nie oszukiwali i starali się jak najmocniej. Niestety, nasz trener jest obcokrajowcem i potrafi się posługiwać wyłącznie językiem angielskim. Nasz trener to system Workout Trainer.

W zakładce „Workouts” znajdziemy wszystkie dostępne ćwiczenia, które podzielone zostały na wytrzymałościowe, rozciągające, ukierunkowane na poszczególne partie ciała i wiele innych. Można też wybrać jeden z dostępnych programów - wówczas ćwiczenia zostaną rozdzielone na kilka dni, a ich podgląd możliwy będzie na wbudowanym kalendarzu. Workout Trainer może przypominać na 15 minut przed wybraną godziną o kolejnej serii ćwiczeń. Jeśli to nie wystarczy, dodanie przypomnienia w systemowym kalendarzu wiąże się tylko z przytrzymaniem palca na danym ćwiczeniu i wybraniu opcji „Add to Calendar”.

Sami także możemy tworzyć zestawy ćwiczeń – wystarczy otworzyć zakładkę profilu, a następnie kliknąć w opcję „Created” (czyli „stworzone”), a później „Create Workout”. Później należy podać nazwę zestawu, poziom jego trudności, krótki opis i w końcu same ćwiczenia. Ostatni etap wspomaga bogata baza dostępnych ćwiczeń – wystarczy wpisać push-ups, by szybko dodać pompki. Następnie należy określić czas trwania ćwiczenia i wpisać zdania, które później odczyta wbudowany syntezator. Niestety, aplikacja nie obsługuje zewnętrznych systemów przetwarzania tekstu na mowę, więc polskie słowa nie będą prawidłowo odczytywane.

Rywalizacja jest najsilniejszym elementem motywującym do działania. W tym programie można śledzić postępy innych użytkowników, by później w komentarzu zachęcić do wytrwania w postanowieniu lub skrytykować za brak samozaparcia. Aby uzyskać dostęp do płatnych programów treningowych, pozbyć się reklam i odblokować głosy dodatkowych „trenerów” konieczne jest opłacenie abonamentu rocznego lub trzymiesięcznego. Ten pierwszy uszczupli nasz portfel o niespełna 25 dolarów, a drugi o 9,99$.

Pobierz z Google Play

Mobilny trener dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

szymonka
26-08-2012 - 16:47:51
...a dla tych co na rowerze, pływają i biegają - www.endomondo.com. :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie, co najchętniej ściągają użytkownicy urządzeń z Androidem w różnym wieku.

Wiecie, które aplikacje wy lubicie najbardziej, a czy to jest zbieżne z tym, co preferują inni użytkownicy smartfonów z Androidem? Odpowiedzi na to pytanie mogą wam udzielić wyniki badania firmy Nielsen.

Aplikacje Google'a rządzą niepodzielnie w zestawieniu

Na wykresie aplikacje zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 18-24, 25-34, 25-44 lata. We wszystkich trzech grupach na pierwszym miejscu, co nie dziwi, znalazł się Android Market. Facebook na drugiej pozycji nie powinien nikogo dziwić. Widać jednak doskonale, że pierwsze sześć miejsc należy do Google.

Użytkownicy urządzeń z zielonym robotem korzystają z Gmaila, wyszukiwarki Google’a, map oraz serwisu YouTube.

Źródło: Nielsen
Fot.: Nielsen, Dosia | Dreamstime.com

Najpopularniejsze aplikacje dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacje niezależnych deweloperów zmieniają wygląd i funkcjonalność systemu Android. Są mniej lub bardziej dopracowane graficznie, dysponujące szerokim wachlarzem opcji lub ograniczone do niezbędnego minimum. Grupa programistów GO Dev Team stworzyła zestaw aplikacji, które z powodzeniem mogą zastąpić podstawowe programy systemowe, i nie tylko. Oferują nietuzinkowy wygląd, a przy tym nie przytłaczają ogromem dostępnych opcji.

GO Launcher EX – podstawa systemu. To od niej zależy sposób interakcji użytkownika z interfejsem, bo launcher to poniekąd jego nakładka. Launcher odpowiada za wyświetlanie poszczególnych pulpitów i listy aplikacji oraz sposób zarządzania skrótami i widżetami. Źle dobrany może negatywnie wpływać na nasze wrażenia z obsługi urządzenia. GO Launcher EX należy jednak do najlepiej zoptymalizowanych programów, w którym spowolnienia zdarzają się sporadycznie (o ile w ogóle). Podstawową zaletą aplikacji jest dopracowana oprawa graficzna, którą można zmienić przy pomocy dostępnych motywów, oraz możliwość dostosowania wszystkich elementów interfejsu – od sposobu przełączania się pulpitów po konfigurację rozmiarów siatki skrótów. Możemy także ustawić gesty, dzięki którym każdy skrót w dolnym pasku może dysponować dwiema funkcjami – klik i przesunięcie. Określenie „podstawa systemu” odnosi się również do kompatybilności z niektórymi aplikacjami grupy GO Dev Team. Tak jest m.in. z widżetami (np. kalendarz czy pogoda), które można doinstalować, ale działać będą wyłącznie w GO Launcher.

Jeśli domyślny ekran blokady nie odpowiada naszym oczekiwaniom, możemy użyć alternatywy GO Locker, która jednak wymaga obecności GO Launcher – w przeciwnym razie nie będziemy mogli z niego skorzystać. W Markecie można znaleźć kilkanaście różnych motywów graficznych, które nie odnoszą się wyłącznie do drobnych zmian graficznych - każda funkcjonuje jak oddzielny program, oferując zróżnicowany zakres opcji odblokowania ekranu. Bezpośrednio z Lockera można sprawdzić listę odebranych wiadomości, przejrzeć rejestr połączeń lub szybko uruchomić wybraną aplikację.

Najczęściej używanymi funkcjami telefonu wciąż są te dotyczące dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Alternatywne rozwiązania zaprezentowała również grupa GO, a ich aplikacje należą do jednych z najpopularniejszych. Podobnie jak inne aplikacje programistów, te również umożliwiają zainstalowanie motywów graficznych zmieniających interfejs aplikacji.

GO SMS Pro wyświetla listę wiadomości pogrupowaną według kontaktów (można to zmienić w ustawieniach), obok których wyświetlane są ich zdjęcia. Każda nowa wiadomość SMS anonsowana jest za pośrednictwem wyskakującego okna, z którego od razu możemy wysłać odpowiedź. Co ciekawe, użytkownicy aplikacji mogą wysyłać do siebie bezpłatne wiadomości dzięki zintegrowanemu komunikatorowi.

GO Contacts EX oferuje wyszukiwanie w trybie T9, czyli wybranie na klawiaturze ekranowej kolejno 6262 wywoła kontakt „mama” lub inny związany z podobną kombinacją cyfr. Gestami można się przenosić między czterema ekranami: klawiatura, lista kontaktów, grupy i ulubione. Aplikacja oferuje wygodne zarządzanie kontaktami i ich grupami, a także możliwość skonfigurowania szybkiego wybierania.

Standardowa klawiatura również nie przypadła do gustu programistom GO Dev Team, więc zaprezentowali własne, autorskie rozwiązanie - GO Keyboard. Podstawowe zalety dotyczą, podobnie jak innych aplikacji grupy, zaawansowanych możliwości konfiguracyjnych oraz szeregu dostępnych szablonów graficznych. Gdy tylko pobierzemy polski słownik, będziemy gotowi do szybkiego pisania z aktywną autokorektą.

Wszystkie aplikacje grupy GO mogą zmienić sposób interakcji z systemem Android nie do poznania. Ekran główny będzie działał szybko, ekran blokady zaserwuje nowe sposoby odblokowania, a wiadomości i dialer zwiększą wygodę używania podstawowych funkcji urządzenia. A wszystkie mogą wyglądać dokładnie tak, jak chcemy.

GO System - alternatywne aplikacje systemowe dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

3, 2, 1, Start! Stoper jest czymś, bez czego trudno wyobrazić sobie rywalizację w wielu dyscyplinach sportowych. Umożliwiają precyzyjne odmierzanie czasu i zapis danych pośrednich (np. między okrążeniami). I nie trzeba w tym celu kupować specjalnego urządzenia – wystarczy odpowiedni program na Androida.

Choć wydawać by się mogło, że w grupie aplikacji odmierzających czas nie można już wymyślić nic nowego, producenci oprogramowania udowadniają, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Głównie w kwestii interfejsu, który może być mniej lub bardziej krzykliwy, oferujący wiele dodatkowych funkcji lub wręcz przeciwnie – ich całkowity brak. Wybór należy do użytkownika.

StopWatch & Timer jest jedną z najciekawszych aplikacji do precyzyjnego mierzenia czasu. Pozornie prosta oprawa graficzna została ubarwiona kilkoma smaczkami. W górnej części okna umieszczono dwa przyciski (minutnik, powiększenie), poniżej których znajdziemy właściwy licznik. Klik w przycisk „Start” uruchamia cyferblat, na którym kolejne sekundy i minuty „uciekają do góry”. W każdym momencie można zapisać tzw. międzyczasy – służy do tego przycisk „Okrążenie”. Po kliknięciu w przycisk Menu użytkownik może dostać się do ustawień aplikacji lub szybko zmienić kolorystykę programu oraz krój czcionki - do dyspozycji oddano kilkanaście motywów graficznych oraz 5 stylów czcionki. W opcjach konfiguracyjnych można wyłączyć wskaźnik czasu pokazywany w obszarze powiadomień, ustawić tryb podświetlania oraz aktywować możliwość sterowania stoperem przy użyciu przycisków głośności (góra – start/stop, dół – reset/okrążenie). Kolejne opcje dotyczą minutnika, który można włączyć przyciskiem umieszczonym w górnej części okna. Po ustawieniu czasu odliczania - przez obrót „bębnów” - stoper zacznie działać wstecz. Wszystkie konfiguracje są zapisywane w pamięci, dzięki czemu szybko można włączyć ustawiony wcześniej minutnik.

Sklep Google Play obfituje w różnej maści stopery cyfrowe, w których ta najważniejsza część zbudowana została na etykietach tekstowych. Tego nie spotkamy w Hybrid Stopwatch, którego centralną część zajmuje kolorowa tarcza ze wskaźnikami. Od razu widać, że twórcy położyli szczególny nacisk na interfejs graficzny aplikacji – wszystkie elementy są czytelne, a obsługa bardzo intuicyjna. Odmierzanie czasu rozpoczyna się po kliknięciu w przycisk „Start”, a czasy poszczególnych okrążeń można zapisywać przyciskiem „Lap”. Każdorazowe kliknięcie w ten drugi przycisk spowoduje ustawienie pomarańczowej wskazówki i zapis międzyczasu na liście, do której można się dostać z poziomu menu. Co więcej, ową listą można też podzielić się ze znajomymi korzystając z opcji „Send Laps” – odbiorca otrzyma wiadomość tekstową z wyszczególnieniem wszystkich okrążeń. W ustawieniach aplikacji można dostosować jasność ekranu i wyłączyć jego wygaszanie, a także zmienić tryb powiadomień (dźwięk, wibracje, itd.). Podobnie jak wyżej, tutaj także można używać regulatora głośności do sterowania stoperem. Ponadto, funkcja minutnika również została zaimplementowana i dostępna jest po kliknięciu w opcję Menu „Timer” i ustawieniu czasu odliczania.

To jedne z najlepiej wykonanych stoperów dla Androida, co nie znaczy, że to jedyne aplikacje godne uwagi. Warto samodzielnie przekonać się o wartości takich aplikacji jak: Stoper & Minutnik, Stoper, Stopwatch, Ultimate Stopwatch & Timer.

Stopery dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się