Kiedyś czekaliśmy na wieczorną prognozę pogody, dzisiaj mamy ją stale przy sobie dzięki aplikacjom na smartfony. I choć tych wcale nie brakuje, Microsoft zaprezentował nam swoją wizję mobilnej pogodynki.

0

Ocena autora

Microsoft co jakiś czas prezentuje aplikacje dla Androida, ale do tej pory czynił to stosunkowo rzadko i… pojedynczo. Portale branżowe z zaskoczeniem powitały więc cały pakiet programów MSN charakteryzujących się podobnym interfejsem, ale różniących zakresem funkcjonalnym. Wszystkie są też poniekąd połączone ze sobą – można przełączać się między nimi z poziomu panelu aktywowanego przyciskiem z symbolem strzałek (w lewym, górnym rogu ekranu). Nie trzeba co prawda instalować wszystkich aplikacji MSN, ale Pogodę naprawdę warto.

-> Pobieraj aplikacje i gry bez obaw! Ich koszty dodaj do rachunku! 

-> YoWindow - animowana pogodynka dla Androida 

Interfejs mobilnej pogodynki MSN prezentuje się bardzo dobrze. Główne okno programu zostało podzielone na trzy części, pomiędzy którymi można przełączać się przy użyciu gestów. W pierwszej wyświetlana jest prognoza pogody, w drugiej mapy, a w trzeciej siatka ulubionych miejscowości. Na wstępie program postara się automatycznie wykryć naszą lokalizację, jeśli jednak nie będzie to możliwe, poprosi o wpisanie jej nazwy – później należy wybrać odpowiednią pozycję z listy pasujących miejscowości. Od razu możemy też ustawić ją jako domyślną, by zaoszczędzić czas przy kolejnym uruchamianiu programu.

MSN Pogoda

Załadowanie prognozy pogody zajmuje ok. 5-10 sekund. Tło głównej karty (z prognozą) uzależnione jest od bieżących warunków atmosferycznych i pory dnia, więc jeśli aktualnie pada deszcz, pod informacjami pogodowymi pojawi się zachmurzone niebo.

-> Bright Weather - piękna pogodynka 

-> Test: Samsung Galaxy A3 - nowe rozdanie

Na pierwszy plan wysuwa się jednak aktualna temperatura wraz z opisem bieżących warunków pogodowych – poziom zachmurzenia, temperatura odczuwalna czy prędkość wiatru. Poniżej znajdziemy prognozę na 10 najbliższych dni wraz z wykresem temperatur – domyślnie wyświetlane są dane dla trzy dni, ale gestem można przewinąć widok do kolejnych. Jeszcze niżej znajdziemy informacje o wchodzie i zachodzie słońca, fazie Księżyca czy wilgotności. Nie zabrakło nawet miejsca na ciekawostki (np. minimalna i maksymalna temperatura na przestrzeni lat, albo ile razy w danym dniu padał deszcz).

W zakładce „Mapy” można śledzić rozkład temperatur, opadów, nasłonecznienie i zachmurzenie dla wskazanej lokalizacji – wszystko przedstawione graficznie z możliwością obejrzenia animacji ukazującej prognozę zmiany danych wskaźników. Są jeszcze „Ulubione”, gdzie można szybko przełączać się między prognozami dla wybranych miejscowości możemy Istnieje możliwość ręcznego wskazania miejscowości, dla których chcemy poznać prognozę. Warto jeszcze wspomnieć o możliwości zalogowania się do konta Microsoft, by móc zsynchronizować swoje dane między urządzeniami.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

MSN Pogoda – mobilna pogodynka od Microsoftu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

To, co wyróżnia niektóre z nich to sposób prezentacji zarówno aktualnych warunków pogodowych jak i samej prognozy, nie w sposób typowych obrazków symbolizujących konkretne warunki ale często w postaci dynamicznych animacji.

 

Zdecydowanym pionierem jest tutaj program Weather HD dostępny w uniwersalnej wersji dla iPhone i iPada. Zadebiutował on ponad rok temu właśnie na tablecie Apple. Weather HD przedstawia prognozę w postaci pięknych, zapierających dech w piersiach animacji.  Znajdziemy tam informacje nie tylko o temperaturze ale też o wilgotności powietrza, kierunku i szybkości wiatru oraz możliwości wystąpienia opadów. Jak w większości tego typu programów możemy przeglądać prognozę pogody dla wielu miast na świecie. Przełączamy się pomiędzy nimi strzałkami znajdującymi się obok nazwy aktualnie wybranej lokacji.

Weather Doodle

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

Aplikacją wartą uwagi jest Weather Doodle. Prezentuje ona aktualne warunki oraz prognozę pogody w postaci różnego rodzaju zestawów rysunków. Aplikacja wyświetla informacje zarówno o aktualnym stanie pogody jak i prognozę na najbliższe dni. Poza temperaturą możemy także podejrzeć prędkość wiatru i wilgotność powietrza. Rysunki w domyślnym zestawie przypominają dziecięce wydzieranki z kolorowego papieru. Możemy jednak dokupić inne, mnie najbardziej spodobał się ten przedstawiający prognozę w postaci rysunków nawiązujących do starych map.

Weatherwise

 

Jednym z ładniejszych programów dla iPhone przedstawiających prognozę pogody w postaci animowanego obrazka jest Weatherwise. Na ekranie widzimy ogród z centralnie położonym drzewem oraz zjawiska atmosferyczne odpowiadające tym na zewnątrz. Wraz z upływem czasu zmienia się także pora dnia przedstawiona na obrazku. Weatherwise oferuje też szczegółową prognozę pogody zarówno na bieżący jak i najbliższe dni. Dostępna jest ona po stuknięciu w ikonę zegara. Znajdziemy tam nie tylko temperaturę i prędkość wiatru ale też informacje o wschodzie i zachodzie słońca, wilgotność powietrza i widoczność. Poza drzewem znajdziemy jeszcze kilka innych animacji, są one dostępne do kupienia wprost z programu.

Pogodynka dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mobilna pogodynka dla wielu stanowi obowiązkową pozycję na liście aplikacji. I nie ma w tym nic dziwnego, bo kolorowe widżety są równie funkcjonalne, co estetyczne. W końcu wyświetlają prognozę nie tylko na dziś, ale i na kilka kolejnych dni. Dzisiaj przedstawiamy kolejne programy, które pozwolą zapomnieć o termometrze za oknem.

Eye in Sky wyróżnia dopracowany interfejs graficzny, który jest bardzo przejrzysty, czytelny i konfigurowalny. Producent wiedział jak skomponować wszystkie elementy, by grały w jednym rytmie, a to stanowi klucz do sukcesu. A ten niewątpliwie został osiągnięty - wskaźnik pobrań przekroczył poziom jednego miliona. Główne okno aplikacji prezentuje bieżące warunki pogodowe, gdzie poniżej ikony (chmura, słońce itd.) oraz temperatury znajdziemy informacje o wilgotności i ciśnieniu, a jeszcze niżej prognozę na cztery najbliższe dni. Na bocznych kartach umieszczono informacje o prognozie na najbliższe 48 godzin (po lewej) i na 15 dni (po prawej). Można się między nimi przenosić, przesuwając palcem po ekranie w lewo lub prawo. Aplikacja została wyposażona w wachlarz funkcji personalizacyjnych, dzięki którym można zmienić domyślny zestaw ikon i dostosować widżet ekranowy. Pierwszą funkcję zrealizujemy klikając w opcję menu „Icon Sets”, gdzie znajdziemy kilkanaście motywów stworzonych przez użytkowników, natomiast widżet ustawiamy podczas dodawania go na pulpit - można wyłączyć niektóre elementy i dostosować ich kolor oraz przeźroczystość. W opcjach aplikacji można zmienić tylko jednostki i częstotliwość odświeżania, a także wymusić język angielski – niektóre opcje zostały błędnie przetłumaczone (np. „zadymki” zamiast „mgły”). Program dostępny jest za darmo, ale pod warunkiem, że godzimy się na wyświetlanie reklam. W przeciwnym wypadku należy zapłacić ok. 6,20 zł. 

Android Weather to kolejna bezpłatna pogodynka o zaawansowanej funkcjonalności i dopracowanej oprawie graficznej. Ekran startowy składa się z sześciu przycisków umożliwiających dostęp do głównych funkcji programu. Najważniejsza jest oczywiście ta pierwsza, czyli „Weather”, która po kliknięciu wyświetli aktualne warunki pogodowe z prognozą na cztery kolejne dni. Domyślnie wyświetlana jest informacja dla bieżącej lokalizacji, ale kolejne miejscowości można dodać po kliknięciu w opcję menu „Add” lub z poziomu ekranu głównego – przycisk „My Cities”. Prognoza na dzisiaj wyświetla ikonę graficzną symbolizującą warunki atmosferyczne, a także temperaturę, wilgotność i prędkość wiatru, natomiast w prognozie na kolejne dni znajdziemy również informacje o wahaniach temperatury. Podróżników może ucieszyć funkcja „Maps”, która nakłada aktualne temperatury na mapę, zaś po kliknięciu w dane miasto pojawi się okno z prognozą, które już znamy. W ustawieniach programu można zmienić opcje lokalizacyjne, synchronizacyjne, jednostkowe i notyfikacyjne. Można więc wyłączyć moduł GPS i ręcznie wskazać lokalizację, ustawić częstotliwość odświeżania i tryb aktualizacji (tylko podczas transmisji Wi-Fi, w roamingu), zmienić jednostki na metryczne i włączyć powiadomienia.

Mobilne pogodynki dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jaka dzisiaj będzie pogoda? Na to pytanie z łatwością odpowiesz dzięki aplikacji Bright Weather – mobilnej stacji pogodowej dla Androida.

0

Ocena autora

Aplikacja pogodowa to dzisiaj wręcz obowiązkowa pozycja w każdym smartfonie. Jeśli nie została domyślnie zainstalowana przez producenta, choćby w formie widżetu, możemy być pewni, że w sklepie Google Play znajdziemy coś dla siebie. Producenci aplikacji służących do prezentowania prognozy pogody, prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, publikując aplikacje naszpikowane graficznymi wodotryskami. Ale ten „wyścig” opuściło już kilku programistów, a w „zielonym sklepie” równie mocno rozwijana jest gałąź programów minimalistycznych, które spełniają swoją podstawową funkcję – prezentują prognozę pogody.

Bright Weather to kolejny przedstawiciel tej grupy aplikacji. Już na pierwszy rzut oka widać, że jego twórcy celują w użytkowników ceniących przejrzysty interfejs i stawiający go ponad wszystko. Nawet jeśli wiąże się to z ograniczeniem zakresu funkcjonalnego do niezbędnego minimum. Interfejs aplikacji został maksymalnie uproszczony. Bez trudu przejrzymy prognozę pogody wraz z wykresem temperatury na najbliższe godziny. Z należytą starannością przygotowano również widok aktualnych warunków atmosferycznych wraz ze szczątkowymi informacjami pogodowymi na 6 najbliższych dni. Przyjemnym dla oka dodatkiem jest mapa lokalizacji, gdzie możemy obserwować aktualny poziom zachmurzenia. Wszystko na tle rozmazanej tapety z wyszukiwarki Bing. Jest ładnie, bardzo ładnie, ale nieefektywnie – brakuje choćby prognozy długoterminowej czy precyzyjnych danych o opadach i temperaturze.

Bright Weather

Na uwagę zasługują konfigurowalne widżety, które można dopasować do każdego pulpitu. W końcu to one będą nam towarzyszyć w „wędrówce po pulpicie”, to je będziemy oglądać po wybudzeniu ekranu i to właśnie z nich będziemy głównie czerpać wiedzę o aktualnych warunkach atmosferycznych. W górnej części widżetu o rozmiarze 4x2 ulokowano informacje o lokalizacji użytkownika wraz z bieżącą temperaturą. Tu poznamy także maksymalną i minimalną temperaturę na dziś.

Nieco poniżej znajdziemy przerywaną linię, na której można obserwować wędrówkę słońca od wschodu do zachodu. To miła dla oka ciekawostka, której próżno szukać w konkurencyjnych rozwiązaniach, ale i jej użyteczność oceniam na średnim poziomie (zwykle nie potrzebujemy na co dzień informacji o godzinach wschodu i zachodu Słońca). Jeszcze niżej znajdziemy aktualną godzinę, która jednocześnie stanowi odnośnik do budzika.

Bright Weather to aplikacja prosta do bólu z dopracowaną oprawą graficzną i przyjemnym dla oka, konfigurowalnym widżetem. W dodatku oferuje funkcję pstrykania zdjęć z nałożeniem nań informacji pogodowych (aktualnych i tych prognozowanych na 6 kolejnych dni). Program nie może jednak konkurować z AccuWeather czy Beautiful Weather, ale czy na pewno chce? Raczej nie – skierowany jest bowiem do zupełnie innego grona odbiorców. Niestety, w darmowej wersji aplikacji wyświetlane są reklamy, które można usunąć za ok. 10 zł.

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Bright Weather - piękna pogodynka - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się