Dla wszystkich osób, które wydarzenia z Brazylii chcą śledzić na bieżąco przez 24 godziny na dobę, FIFA przygotowała oficjalną aplikację na mundial.

0

Ocena autora

Przed nami jeszcze wiele dni wielkich, piłkarskich emocji, związanych z turniejem w słonecznej Brazylii. Być może jeszcze nie wiecie, że w związku z tym wydarzeniem FIFA przygotowała oficjalną aplikację mobilną, dzięki której mundial możemy przeżywać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Aplikacja dla urządzeń z systemami iOS i Android jest dostępna za darmo w App Store i Google Play.

Aplikacji zbierających informacje o mundialu jest całkiem sporo, ale to właśnie ta oficjalna jest najładniej wykonana i po prostu najlepsza. Po jej pierwszym uruchomieniu zostajemy przywitani przez samouczek, który wyjaśnia nam podstawy dotyczące korzystania z programu. Kolejny krok to wskazanie ulubionej drużyny, której podczas mundialu zamierzamy kibicować. Ten wybór tak naprawdę nie ma większego znaczenia, no może poza tym, że po wybraniu, na przykład, Francji informacje na temat "Trójkolorowych" będziemy otrzymywać w pierwszej kolejności. Po wybraniu ulubionej drużyny możemy przystąpić do korzystania z pełnych zasobów aplikacji.

Aplikacja została podzielona na kilka zakładek, pomiędzy którymi przełączamy się korzystając z belki nawigacyjnej, umieszczonej przy górnej krawędzi ekranu. Jako pierwszą od lewej strony znajdziemy sekcję, z poziomu której możemy śledzić na żywo przebieg aktualnie rozgrywanych meczów. Relacje tekstowe są prowadzone minuta po minucie, na bieżąco dostarczając nam informacji o strzelonych bramkach, przyznanych kartkach i innych ważnych wydarzeniach prosto z meczowych aren. Co więcej, jeśli tylko chcemy, to dodatkowo możemy aktywować opcję powiadamiania nas o każdej zmianie w wyniku czy przebiegu spotkania. Dzięki relacjom na żywo mundialowe emocje będą towarzyszyć nam zawsze i wszędzie, bez względu na okoliczności.

Oglądaj turniej z Brazylii wraz z T-Mobile!

Strefa T-Mobile w TVP Stream daje możliwość oglądania wszystkich meczów z turnieju, a także dostęp do atrakcyjnych treści, takich jak wywiady czy komentarze.  
Wszystkie mecze brazylijskiego turnieju w nowych taryfach JUMP! lub w sieci WiFi są bez opłat za transmisję danych. Więcej tutaj.

Relacje na żywo to jedna z najważniejszych, ale nie jedyna istotna funkcja aplikacji. W kolejnych zakładkach możemy znaleźć m.in. mundialowe aktualności, tabele wszystkich grup wraz z aktualnymi punktacjami, dokładną rozpiskę meczów na każdy dzień, a także wiele innych ciekawych informacji, takich jak meczowe statystyki, opisy brazylijskich stadionów czy artykuły na temat poszczególnych reprezentacji i występujących w nich zawodników. Można się sporo dowiedzieć i poznać mundial niejako od zaplecza.  

Oczywiście w aplikacji nie mogło zabraknąć funkcji społecznościowych i możliwości wchodzenia w interakcję z innymi miłośnikami futbolu z całego świata. By w pełni wykorzystać oferowane funkcje, warto posiadać konto na Twitterze. Jeśli zaś chodzi o wygląd aplikacji, to pod tym względem została ona wykonana wręcz wzorowo. Szata graficzna stoi na odpowiednio wysokim poziomie, a interfejs jest intuicyjny i zgodny z nowoczesnymi standardami. Ale w przypadku oficjalnej aplikacji organizacji FIFA nie mogło być inaczej.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mundial 2014 na smartfonie. Oficjalna aplikacja FIFA - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powracamy z naszym cyklem, w którym opisujemy oficjalne aplikacje popularnych klubów piłkarskich. Po małej przerwie na pierwszy ogień zajmiemy się mobilną stroną Borussi Dortmund.

0

Ocena autora

Jestem przekonany, że wśród naszych czytelników nie brakuje osób, dla których Borussia Dortmund jest jednym z najbliższych klubów piłkarskich z całego świata. No, bo w końcu w jakiej innej drużynie możemy obserwować świetną grę trzech reprezentantów Polski, którzy na drodze do ogromnego sukcesu zostają zatrzymani dopiero w finale Ligi Mistrzów? Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem musimy opisać oficjalną aplikację mobilną ekipy Roberta Lewandowskiego. Co w programie?

Zacznijmy może od największej wady aplikacji, dzięki czemu w dalszej części tekstu czekać będą nas już tylko same miłe rzeczy. Borussia Dortmund - tak nazywa się oficjalna aplikacja tego klubu - póki co jest dostępna wyłącznie w języku niemieckim. Twórcy obiecują, że wprowadzą angielskojęzyczną wersję, ale póki co podczas korzystania z aplikacji jesteśmy zmuszeni do korzystania z wersji w języku naszych zachodnich sąsiadów. Ale wcale nie musi być to dużą przeszkodą, bowiem wystarczy dosłownie kilka w chwil w menu appki, by całkowicie się z nią oswoić. Jest na tyle przejrzysta i intuicyjna, że nawet z podstawową znajomością języka niemieckiego jesteśmy w stanie wyciągnąć z niej to, co najważniejsze.

A co oferuje oficjalna aplikacja Borussi Dortmund? Została podzielona na kilka głównych działów, do których dostęp uzyskujemy z poziomu poziomej belki, znajdującej się u dołu ekranu menu głównego. Znajdziemy tam przede wszystkim najświeższe wiadomości dotyczące drużyny, na czele z kalendarzem najbliższych spotkań i wynikami tych już rozegranych, rozbudowane statystyki i aktualną sytuację w tabeli, a także pokaźną bibliotekę mediów, wśród których natrafić można zarówno na zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, jak i profesjonalnie zrealizowane materiały wideo. Prawdziwa uczta dla zmysłów, dla każdego miłośnika Borussi Dortmund.

Jak przystało na oficjalną aplikację jednego z najlepszych piłkarskich klubów w Europie, jest ona bardzo dobrze wykonana i stoi na prawie tak samo wysokim poziomie, jak gra "Lewego". Oczywiście żartowałem. Prawdziwie jest natomiast stwierdzenie o przejrzystości i intuicyjności interfejsu. Twórcy zadbali o to, by użytkownicy aplikacji mogli korzystać z niej w sposób bezstresowy i kojarzący się z wygodą, porównywalną do kierowania nowym niemieckim autem.

Trochę mnie te porównania poniosły, a to czas, że powinienem już kończyć. Na koniec dodam więc tylko, że oficjalna aplikacja Borussi Dortmund jest dostępna w App Store i Google Play, skąd mogą pobrać ją użytkownicy urządzeń z systemami iOS i Android. Za darmo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Borussia na smartfonie. Oficjalna aplikacja drużyny "Lewego" - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

AccuWeather to jeden z najbardziej cenionych serwisów pogodowych, którego prognozy docierają codziennie do ponad 100 milionów ludzi na całym świecie. Dedykowana aplikacja dla Androida zdaje się potwierdzać, że mamy do czynienia z prawdziwą czołówką.

0

Ocena autora

Świeży użytkownik aplikacji AccuWeather musi przebrnąć przez krótkie wprowadzenie, które czytelnie informuje o najważniejszych funkcjach programu na trzech panelach. Ten ostatni pozwala na przeprowadzenie szybkiej konfiguracji, w trakcie której określimy lokalizację, dla której ma być pobierana prognoza. Ta ukaże się na ekranie urządzenia w ciągu dosłownie kilku sekund – od tego momentu program gotowy jest do pracy.

Jednostki ustawiane są automatycznie, ale w razie potrzeby można je zmienić w opcjach konfiguracyjnych programu. Tam też dostosujemy format daty i godziny, jednak w naszym przypadku nie było takiej potrzeby, bowiem od razu "powitały nas" stopnie Celsjusza, kilometry na godzinę i hektopaskale.

Główne okno programu zostało podzielone na siedem sekcji: lokalizacja, teraz, co godzinę, na dzień, mapy, filmy wideo i wiadomości. Pomiędzy wszystkimi można przełączać się przy pomocy gestów. I to jedyna forma nawigacji między poszczególnymi kartami – brakuje możliwości szybkiego przełączania do konkretnych ekranów, ale nie stanowi to dużej przeszkody w sytuacji, gdy te najważniejsze mamy zawsze pod ręką. A do tych możemy zaliczyć podgląd aktualnych warunków pogodowych, które wyświetlane są po uruchomieniu aplikacji, prognozę godzinową i dniową.

Na karcie „Teraz” wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje o bieżących warunkach atmosferycznych. Poniżej oznaczenia graficznego i cyfrowego o poziomie zachmurzenia i temperaturze, znajdziemy dane dotyczące wilgotności, widoczności, ciśnienia, a nawet punktu rosy. Jeszcze niżej dowiemy się z jaką prędkością wieje wiatr i w jakim kierunku. Zupełnie unikalną funkcją są alerty opisowe uzależnione od potrzeb. Jeśli chcemy poćwiczyć na zewnątrz, pomajsterkować, udać się w podróż lub na ryby, dowiemy się czy występują odpowiednie warunki do wykonania danej czynności.

Prognoza pogody na kilka najbliższych godzin lub dni dostępna jest odpowiednio na trzeciej i czwartej zakładce. Na obu wyświetlane są dynamiczne wykresy, których wartości uzależnione są od wybranego filtra. Możemy więc pokazać w czytelnej formie wahania temperatury i poziom opadów oraz trzystopniową skalę dopasowania warunków do wykonywanych czynności.

Po kliknięciu w daną godzinę, zostanie wyświetlone okno, jak w przypadku prognozy na cały dzień – ze szczegółowym opisem warunków, jakie mają panować w danym czasie. Z tego poziomu można również szybko przełączać się między poszczególnymi godzinami przy pomocy gestów. Analogiczne dane uzyskamy po kliknięciu w prognozę „na dzień”, gdzie po kliknięciu w ten konkretny również pojawi się szczegółowy opis z możliwością szybkiego przeskakiwania między dniami przy pomocy gestów.

Multimedialna część aplikacji oferuje dostęp do animowanych map pogodowych dla wybranych lokalizacji, filmów wideo i wiadomości. Te ostatnie skierowane są raczej dla amerykańskich użytkowników, ale wciąż możemy korzystać z map, czyli animacji prezentującej zachmurzenie nałożonej na mapę Google. Całość uzupełniają dwa widżety ekranowe, które przejrzyście prezentują aktualne warunki atmosferyczne.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

AccuWeather - sprawdź pogodę na swoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli lubicie śpiewać i posiadacie smartfon, to warto byłoby zaopatrzyć się w jakąś aplikację do karaoke. Jedną z najlepszych jest Sing! Karaoke, którą chcemy wam przybliżyć.

0

Ocena autora

Śpiewać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by śpiewali wszyscy, w dodatku świetnie się przy tym bawiąc. W XXI wieku śpiewanie dla samego śpiewania to już przeżytek. Dzięki smartfonom i dedykowanym im aplikacjom można to robić z ludźmi z całego świata. Dzięki Sing! Karaoke zabawa w - nomen omen - karaoke wchodzi na zupełnie nowy poziom. Z tym programem imprezować z ludźmi przy ulubionych kawałkach możemy za pośrednictwem internetu. A nie od dziś wiadomo, że to właśnie karaoke jest jednym z najlepszych sposobów na na naprawę świetną zabawę.

Aplikacji do karaoke na smartfonach jest naprawdę bardzo dużo, ale Sing! Karaoke na ich tle zdecydowanie wyróżnia się swoim społecznościowym charakterem i wyraźnym nastawieniem na zabawę z ludźmi z całego świata. Niczym na Facebooku, możemy tworzyć tutaj swoją listę znajomych i łączyć się w duety czy nawet wieloosobowe grupy, by wspólnie śpiewać, rywalizować i po prostu wspólnie bawić się przez internet. Wykonania mogą być oceniane i komentowane, dzięki czemu Sing! Karaoke nie jest miastem duchów - niemalże namacalnie czuć tu obecność innych użytkowników i jest to absolutnie niesamowite.

W porządku, zaczynamy zabawę. Uruchamiamy aplikację i na jej ekranie głównym od razu widzimy pokaźna listę dostępnych utworów. W sumie jest ich ponad 700, ale tylko niewielka część z nich jest dostępna za darmo. Sama aplikacja jest zaś darmowa, przez co nie trzeba płacić ani złotówki, by przetestować jej możliwości i odśpiewać przynajmniej kilkadziesiąt utworów. Na dobry początek wystarczy. Jeśli jednak zabawa spodoba nam się na tyle, że zechcemy zapłacić, to za 3 dolary na tydzień, 8 dolarów na miesiąc lub 40 dolarów na rok możemy odblokować sobie pełny i niczym nieograniczony dostęp do pełnej biblioteki aplikacji.

Po wybraniu utworu zaczyna się właściwa zabawa. Na ekranie widzimy słowa danej piosenki i graficzny zakres tonacji, w której powinniśmy się zmieścić. Po występie jesteśmy nagradzani punktami, a ich ilość uzależniona jest od tego, jak dobrze nam poszło w trafianiu w dźwięki. Najlepsze występy możemy zapisać w pamięci smartfonu. I teraz najlepsze: w ramach postprodukcji jest możliwość nałożenia na nasz głos jednego z kilkunastu dostępnych efektów. Dzięki temu możemy zabrzmieć jak gwiazda pop lub rocka, czy chociażby śpiewak operowy. Tych efektów jest jednak dużo więcej i potrafią czynić z naszym śpiewem prawdziwe cuda.

Jeśli czujemy się dumni z własnych wykonań, to możemy udostępnić je znajomym na Facebooku lub olbrzymiej społeczności Sing! Karaoke. Tak jak wspomniałem, inni użytkownicy mogą dodawać nam oceny i komentarze. W aplikacji jest też osobna sekcja, w której możemy zapoznać się z najlepszymi i najwyżej ocenianymi wykonaniami śpiewaków z całego świata. Można tam spotkać naprawdę utalentowane osoby i... nabawić się kompleksów. Ta i inne zakładki znajdują się w menu, umieszczonym w prawym górnym rogu ekranu głównego. Wszystkie opcje, które aplikacja ma do zaoferowania, znajdziecie właśnie tam.

Mnóstwo świetnych, społecznościowych opcji, ponad 700 kawałków i mnóstwo zabawy w śpiewanie, a do tego bardzo ładna oprawa graficzna - to właśnie Sing! Karaoke. Miłej zabawy! I pamiętajcie: śpiewać każdy może... ;).

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Sing! Karaoke - karaoke na smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się