Zupełnie niespodziewanie Apple udostępniło użytkownikom iPhone’ów nową aplikację do tworzenia muzyki. Music Memos to muzyczny notatnik, przy pomocy którego w prosty sposób zarejestrujemy ścieżkę instrumentu, tworząc tym samym pierwszy szkic utworu. A wiecie, co jest w tym najlepsze? Prościej się tego zrobić po prostu nie da.

Nie bez powodu większość artystów pracuje na sprzętach z logo w kształcie jabłka. Apple nie ma sobie równych pod względem jakości, stabilności i funkcjonalności oprogramowania przeznaczonego dla osób zajmujących się filmem, zdjęciami czy właśnie muzyką. W App Store można znaleźć mnóstwo świetnego oprogramowania do kompleksowego tworzenia muzyki, a teraz do tego zestawu dołączyła kolejna. Music Memos to kolejna – po rewelacyjnym Garage Bandzie – aplikacja od Apple przeznaczona dla muzyków amatorów i półprofesjonalistów. 

Zgarnij 10 GB za darmo po doładowaniu

Music Memos to swoisty muzyczny notatnik; rozbudowany dyktafon, który ma szansę stać się najlepszym przyjacielem każdego muzyka, szukającego prostego narzędzia do rejestrowania własnych pomysłów na utwory. Czym w takim razie ta niepozorna aplikacja różni się od zwykłego dyktafonu? Krótko mówiąc, Music Memos to swoiste połączenie możliwości rejestratora dźwięku z niektórymi funkcjami znanymi ze wspomnianego wcześniej Garage Banda. W praktyce daje więc znacznie więcej możliwości edycji nagranych ścieżek, pozostając jednocześnie narzędziem szybkim i prostym w obsłudze.

Music Memos. Jak to działa?

Po uruchomieniu aplikacji jako pierwszy w oczy rzuca się duży przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie nagrywania – zupełnie tak, jak w systemowym dyktafonie. Dźwięki rejestrujemy oczywiście poprzez wbudowany w smartfon mikrofon – wówczas na ekranie pojawiają się animacje informujące nas o intensywności, z jaką nagrywany jest dźwięk. Po zakończeniu całego procesu możemy od razu odsłuchać nasz szkic, udostępnić go w internecie lub zaimportować do Garage Banda, ale na tym możliwości Music Memos się nie kończą.

Aplikacja sama w sobie ma do zaoferowania znacznie więcej. Gdy nagramy w niej jakąś melodię, sama zasugeruje pasujące do niej akordy, co będzie dużym ułatwieniem szczególnie dla początkujących muzyków. Potrafi też wygenerować prosty podkład perkusyjny w różnych stylach muzycznych, samodzielnie rozpoznając tempo naszej gry. Co więcej, automatycznie dzieli nasz utwór na takty, co porządkuje szkic utworu i ułatwia pracę na nim w bardziej rozbudowanych programach (np. w Garage Band).

TOP 5: Najlepsze gry mobilne lutego #2

Słowem, korzystając z Music Memos jesteśmy w stanie nie tylko zarejestrować szkic utworu (jak na zwykłym dyktafonie), ale również wstępnie go obrobić i przygotować do dalszej, bardziej profesjonalnej edycji. Nagrania są przechowywane w katalogach wewnątrz aplikacji – możemy je segregować według gatunku, opisywać tagami, a nawet oceniać przy pomocy gwiazdek. 

Music Memos jest dedykowany do współpracy z gitarami i instrumentami klawiszowymi, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go do nagrywania innych instrumentów. Nie wiadomo tylko, czy w ich przypadku zadziałają dodatkowe funkcje, takie jak chociażby podział na takty czy sugestie akordów. Tak czy inaczej, dla wszystkich muzyków Music Memos będzie bardzo przydatnym narzędziem, dostępnym zawsze na wyciągnięcie ręki. Aplikacja zebrała już świetne recenzje w mediach, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że Apple udostępniło ją dla wszystkich za darmo. Nic tylko pobierać i nagrywać swoje muzyczne pomysły.

 

Music Memos – muzyczny notatnik od Apple - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Zobacz iPhone'y w e-sklepie

Piano Tiles 2, czyli świetna zręcznościówka z kultowymi motywami – to musiało się udać.

7

Ocena autora

Piano Tiles 2 zostało okrzyknięte przez Google najlepszą grą 2015 roku. Na ten tytuł zasłużyła sobie, będąc najczęściej pobieraną grą w 13 krajach na świecie. To sequel „Don't Tap the White Tile”, w którym zadaniem gracza jest klikanie w czarne prostokąty, pojawiające się w różnej kolejności na czterokolumnowej planszy. Gramy w rytm muzyki, każdorazowym dotknięciem wywołując nutę ustawionego kawałka, ale to nie rytm tu ma największe znaczenie, a precyzyjne dotykanie wszystkich czarnych kafelków. Jedno wynika jednak poniekąd z drugiego, bo czasami trzeba przytrzymać dłużej palec, a innym razem - niemal jednocześnie dotknąć dwóch przycisków w tym samym rzędzie.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile

Na uwagę zasługuje ogromna ilość dostępnych kompozycji, ale nie wszystkie będziemy mogli odtworzyć od razu – najpierw trzeba osiągnąć odpowiedni poziom, by odblokować dostęp. Najpierw ćwiczymy więc „Jingle Bells” i „Little Star”, a później „Two Tigers” (czyli „Panie Janie”) czy „Happy Birthday”. Pracując nad zwinnością swoich palców, zdobywamy nutki, które później mogą się przydać do odblokowania utworów, czy wykupienia „żyć”.

Te ostatnie możemy wykorzystać do przedłużenia zabawy, a regenerują się automatycznie co 5 minut. Inną walutą są diamenty, którymi odblokować możemy dodatkowe utwory, ale z tym kontem trzeba uważać, bo jego uzupełnienie możliwe jest tylko po wykupieniu już za całkiem realne pieniądze tej wirtualnej waluty. Wszystkie osiągnięcia zostaną zapisane na naszym koncie z Facebooka, jeśli się zalogujemy, co dodatkowo pozwoli nam rywalizować ze znajomymi.

Najlepsze aplikacje na nowego smartfona z Androidem

Co ciekawe, po instalacji gra uruchomiła się w języku portugalskim, co na szczęście można skorygować w ustawieniach gry, klikając w koło zębate, a później „lingua”. Angielski będzie zapewne znacznie bardziej zrozumiały dla większości graczy.

Kilka chwil spędzonych z tym tytułem pozwala szybko znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu zawdzięcza tak dużą popularność. Wykorzystano tu motyw z kultowego „Guitar Hero”. Gra jest świetnie skrojona na miarę smartfonów, nie wymaga „łamania palców” dzięki dobrze dobranemu poziomowi trudności. Tytuł uzbrojono również w mnóstwo kompozycji, a dzięki systemowi osiągnięć, możemy rywalizować ze znajomymi. Przepis na sukces murowany.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Zagraj w najlepszą grę dla Androida w 2015 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Graj na smartfonach z e-sklepi T-Mobile!
Podziel się