Karaoke w telefonie? Dzięki musiXmatch to możliwe. Program słucha, później szuka, a ostatecznie wyświetla tekst dopasowany do rytmu piosenki.

0

Ocena autora

MusiXmatch jest jedną z najpopularniejszych aplikacji multimedialnych dla Androida. Jej producent postanowił jednak przypomnieć nam o swoim odtwarzaczu karaoke, publikując jego całkowicie odmienioną wersję. Został wyposażony w najnowsze rozwiązania programowe, a jego oprawę graficzną dopasowano do panujących trendów.

Pomarańczowoczerwone elementy przyjemnie kontrastują z białoszarą stylistyką. Po uruchomieniu zobaczymy listę albumów zbudowaną na bazie utworów zapisanych w pamięci urządzenia. Gestami można jednak przenosić się między kolejnymi kartami, na których możemy przeglądać „kawałki” według gatunków i wykonawców, a nawet w podziale na foldery, w których zostały zlokalizowane, i listy odtwarzania. Mamy tu więc wszystkie podstawowe opcje segregacji plików muzycznych. Co ciekawe, jeśli utwór ma zapisane błędne metadane (czyli informacje o albumie, gatunku itd.) lub ich w ogóle nie ma, możemy spróbować je naprawić. Podobnie jest z okładką. Wystarczy wybrać dedykowaną opcję z menu wyświetlanego po kliknięciu w trzykropkowy przycisk przy danym utworze.

Program nie został jednak stworzony tylko do odtwarzania muzyki. I choć odtwarzacz jest dopracowany, zaawansowanym użytkownikom może brakować equalizera lub innych opcji dostępnych w konkurencyjnych rozwiązaniach. Te jednak nie oferują zwykle możliwości wyświetlania tekstów do słuchanych utworów. Przy czym słowo „słuchane” występuje tu w bardzo szerokim zakresie, bowiem musiXmatch spróbuje dopasować napisy nie tylko do utworów odtwarzanych w samej aplikacji, ale także do tych granych w innych programach. Jeśli więc aplikacja wykryje aktywność znanego programu, na ekranie pojawi się pływające okienko z tekstem utworu. Pływające, czyli nie zasłaniające całego okna, a jedynie jego część. Jeśli i to przeszkadza, można je „zamknąć w okrągłym dymku”, które znamy z choćby z Facebook Messengera (i tak samo je obsługujemy, przenosząc wzdłuż krawędzi ekranu lub zamykając po najechaniu na charakterystycznego „iksa”).

musiXmatch

Co ciekawe, musiXmatch może również nasłuchiwać otoczenia, wyświetlając teksty do piosenek, które słychać w pobliżu. I tak, dzięki funkcji MusicID program postara się rozpoznać utwór na podstawie przesłanej próbki dźwiękowej, prezentując później tekst utworu od momentu nasłuchu. Działa więc podobnie do Shazam czy SoundHound, ale tutaj zamiast informacji o utworze powinniśmy raczej spodziewać się dalszego tekstu piosenki. Dzięki temu możemy sami śpiewać „razem z wykonawcą” na żywo, nawet jeśli nie znamy tekstu na pamięć.

MusiXmatch sprawnie dopasowuje teksty do zagranicznych kawałków, ale z tymi polskimi też radzi sobie całkiem nieźle. Trzeba pamiętać, że to użytkownicy sami budują bazę napisów, więc im będzie ich więcej, tym więcej utworów będziemy mogli odtworzyć w trybie karaoke. Może się też zdarzyć, że tekst jest dostępny, ale nie został zsynchronizowany z piosenką. Twórcy aplikacji dostarczają jednak narzędzie, dzięki któremu sami możemy zarejestrować, które linijki powinny pojawić się w danym momencie. Aplikacja monitoruje również odsłuchane wcześniej utwory, informując użytkownika o dostępności nowych napisów, jeśli ktoś uzupełni bazę programu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

musiXmatch - karaoke w Twoim smartfonie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Firmy.net wypuścił na rynek swoją aplikację na urządzenia mobilne działające w systemie iOS oraz Android.

Aplikacja serwisu Firmy.net zapewnia dostęp do bazy około 1,3 miliona firm. Do tej pory korzystać mogli z niej jedynie użytkownicy Windows 8, teraz jest dostępna również na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.
     
Podczas wyszukiwania firm użytkownicy mają możliwość wyboru kryteriów, według których chcą przeglądać wyniki. Jeśli nie mamy czasu na dojazdy, możemy szukać firm zlokalizowanych najbliżej miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Natomiast jeśli najbardziej liczy się dla nas jakość świadczonych usług, aplikacja daje nam możliwość wyszukiwania firm właśnie według tego kryterium.

Możemy skorzystać z funkcji interaktywnej mapy, dzięki której odnajdziemy szukane miejsce i wyznaczymy do niego trasę dojazdu. Aplikacja zapewnia też dostęp do tysięcy kuponów rabatowych na lokalne produkty i usługi.

Aplikację Firmy.net można pobrać bezpłatnie w App Store, Google Play i Windows Phone Store.

1,3 miliona firm w twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

The Cleaner – popularny „czyściciel” zbędnych plików dla komputerów PC trafił pod strzechy sklepu Google Play. Czy dla mobilnych użytkowników jest równie użyteczny?

0

Ocena autora

Jeśli na swoim smartfonie instalujesz dużo aplikacji, narażasz się na ryzyko „zaśmiecenia” pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej przez pliki towarzyszące konkretnym tytułom. Te niekoniecznie bowiem znikną, nawet po odinstalowaniu zbędnych programów. Jak więc poradzić sobie ze tym „balastem”?

The Cleaner powstał po to, by zaprowadzić porządek zarówno w pamięci wewnętrznej, jak i tej operacyjnej – wykorzystywanej na bieżąco przez aplikacje działające w tle. Płaski interfejs utrzymany w jasnej kolorystyce, którego nie zakłócają kanciaste kształty, wręcz zachęca do korzystania – aplikacja jest więc żywym dowodem na to, że proste rozwiązania są najlepsze. Do dyspozycji użytkownika oddano tylko trzy zakładki, pomiędzy którymi można przełączać się gestami – z lewej strony mamy pamięć operacyjną, w środku – wewnętrzną, natomiast całkiem po prawej – menedżer zainstalowanych aplikacji.

Nim przystąpimy do operacji czyszczenia, niezależnie od wybranej opcji, należy najpierw poddać analizie pamięć urządzenia. W pierwszym trybie, po kliknięciu w przycisk „Analyze” The Cleaner wyszuka aplikacje, które wykorzystują najwięcej pamięci RAM. Zostanie to zobrazowane na prostych wykresach graficznych prezentujących liczbę możliwych do odzyskania megabajtów. W razie potrzeby można odznaczyć wybrane programy, unikając ich przypadkowego zamknięcia. Przyciskiem „Clean” potwierdzamy zamknięcie aplikacji pracujących w tle. Ale uwaga, program nie rozpoznaje kluczowych aplikacji, sugerując ich wyłączenie, bazując wyłącznie na „suchych danych”. Innymi słowy, jeśli nie odznaczymy ważnych aplikacji, program „zabije” launcher (czyli pulpit główny), budzik i inne „koronne” programy.

W drugiej zakładce analizie poddawana jest pamięć urządzenia pod względem obecności pobranych plików i pamięci „cache”, czyli plikami tymczasowymi stworzonymi przez zainstalowane programy. Tak jak poprzednio, tutaj również można odznaczyć pozycje, które mają zostać usunięte – tę operację potwierdzamy przyciskiem „Delete”. Tutaj również należy zachować pewną dozę ostrożności, bowiem jeśli usuniemy miniaturki zapisanych zdjęć, galeria może wczytywać się nieco dłużej.

Ostatnią, najświeższą funkcją jest możliwość analizy zainstalowanych aplikacji. Można je posortować według daty instalacji, alfabetycznie, rozmiarem czy z uwagi na wykorzystywane uprawnienia. Szybko dowiemy się więc, które aplikacje są najstarsze, które zajmują najwięcej miejsca, a także które mogą wysyłać SMS-y lub sprawdzać naszą lokalizację.  

Na koniec warto również wspomnieć, że The Cleaner może co kilka godzin, codziennie, co drugi dzień lub co tydzień zachęcać użytkownika do wyczyszczenia pamięci. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna, ale warto używać jej rozsądnie, by nie osiągną efektu odwrotnego do zamierzonego.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mobilny czyściciel szybko posprząta w Twoim smartfonie! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
24-08-2014 - 11:33:08
miałam ją rewelacyjna
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobacz, co warto mieć, a czego zdecydowanie nie warto instalować na swoim telefonie.

Pobieramy na swoje smartfony coraz większą liczbę aplikacji. Z badań wynika, że każdy posiadacz inteligentnego telefonu ma ich aż 12. Co nami kieruje? Rekomendacja znajomych? Zachęta ulubionego serwisu? A może nie musimy zapełniać pamięci telefonów niepotrzebnymi rzeczami, bo wystarczy zaledwie pięć aplikacji, aby zaspokoić nasze podstawowe potrzeby.

1. Facebook

Facebook to o wiele więcej niż narzędzie do komunikacji. Dzięki niemu możesz być na bieżąco nie tylko z tym, co właśnie zjedli Twoi znajomi, ale i z tym, co dzieje się w kraju i na świecie. Nie potrzebujesz żadnej newsowej aplikacji – wszystkie ważne wydarzenia na pewno natychmiast pojawią się na Facebooku. Cudowne dziecko Marka Zuckerberga może ułatwić życie również na wielu innych płaszczyznach. Przepis na dobry makowiec? Napisz status i czekaj na odzew znajomych. Inspiracje modowe? Mnóstwo. Praktyczne porady? Niejeden fanpage wprost pęka od takowych! Facebookowe strony marek umożliwiają nam nawet bezpośredni zakup produktów bez opuszczania najpopularniejszego portalu społecznościowego. 

2. Foodpanda

Kuchnia azjatycka, włoskie pasty, czy swojskie pierogi? A może wszystko naraz? Dzięki aplikacji Foodpanda możesz zamówić jedzenie z dostawą aż w 40 krajach! Smacznego!

3. MyBox

Ta aplikacja to istna skarbnica rozrywek w mobilnym świecie! Znajdziesz w niej mnóstwo dobrych filmów, audiobooków, streaming muzyki i gry, które skutecznie zabiją chwile nudy. Wybierasz się na wakacje? To świetnie, bo MyBox oferuje Ci również nawigację samochodową i kursy językowe! Co najlepsze, Klienci sieci T-Mobile szybko znajdą tę aplikację w swoich telefonach, więc w każdej chwili mogą ją włączyć i wypróbować za darmo!

4. Endomondo

Rewolucja w treningu! Aplikacja, która zmierzy Twoje wyniki w dowolnej dyscyplinie sportowej, zapisze Twoje rekordy i – jeśli chcesz- poinformuje o nich Twoich znajomych. W zdrowym ciele zdrowy duch!

5. TripAdvisor

Relaks to jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb. Gdzie najlepiej odpocząć? TripAdvisor zna wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i na pewno pomoże Ci coś wybrać – znajdziesz tu ponad 4 miliony miejsc do spania, zwiedzania i jedzenia. Bon voyage!

<a href="http://mybox.t-mobile.pl/pobierz?utm_source=t-mobile-trendy.pl

Czas na porządki w twoim smartfonie - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

marzens
21-01-2015 - 00:10:04
Może zaczniemy od aplikacji, które dostajemy w pakiecie od operatorów lub producentów. Nie można tego odinstalować bez naruszenia gwarancji a wiele z nich jest kompletnie przeze mnie nieużywanych. Dajcie swobodę w tej dziedzinie a z całą resztą dam sobie radę sama.
  (0)
Odpowiedz
karina.k
17-01-2015 - 19:44:58
Dla mnie Endomondo to aplikacja wszech czasów! Nic mnie tak nie motywuje do ruchu i dzięki niemu nie kisnę w domu!
  (0)
Odpowiedz
pytanie
10-01-2015 - 19:07:39
Po co tyle serwisów rozrywkowych jeśli mam zap chany telefon? Nie lepiej coś odinstalować?
  (0)
Odpowiedz
copacabana
16-01-2015 - 16:06:38
@pytanie - No właśnie chyba o to chodzi w artykule, żeby podinstalowywać wszystkie niepotrzebne aplikacje, a zostawić sobie tylko te najpotrzebniejsze. Choć wiadomo, że nie każdemu się przyda np. Endomondo, albo Trip Advisor. Ale taki Facebook to dla mnie na przykład - koniecznie musi być :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się