Współczesne smartfony i dedykowane im aplikacja potrafią coraz więcej i są w stanie wspomóc nas w wielu codziennych czynnościach. Takich jak na przykład zamawianie taksówki w sposób, jakiego być może jeszcze nie znacie. Poznajcie więc MyTaxi.

0

Ocena autora

Kilka miesięcy temu w Polsce pojawiła się mobilna aplikacja MyTaxi, której zadaniem jest ułatwienie procesu zamawiania taksówki. Czym różni się to od zwykłego wykonania telefonu do centrali jednej z firmy i poproszenia o przewóz? Dzięki możliwościom smartfonu, aplikacja jest w stanie na przykład oszacować przybliżone koszty przejazdu i monitorować przyjazd naszej taksówki. A to tylko niektóre z jej możliwości. Najlepiej będzie jeśli już na starcie założymy sobie darmowe konto w usłudze, dzięki czemu zyskamy dostęp do dodatkowych opcji, które ułatwią nam korzystanie z niej.

Pomysł powstał w Niemczech, MyTaxi jest tam dostępne w większości dużych miast i cieszy się dużą popularnością. Oprócz tego firma zainwestowała również w USA, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii oraz Polsce. Na chwilę obecną z systemu MyTaxi mogą korzystać w naszym kraju wyłącznie mieszkańcy Warszawy, ale jeśli pomysł się przyjmie, to z pewnością zostanie rozszerzony na inne polskie miasta. A jak to działa?

Współpracujące z MyTaxi taksówki są oznaczone na wbudowanej w aplikację mapie Google, dzięki czemu posiadacz smartfona zamawiający przewóz może na bieżąco monitorować postęp realizacji swojego zamówienia. Komunikacja odbywa się bezpośrednio pomiędzy kierowcą a klientem, co pozwala na pominięcie centrali i wygodniejsze zamówienie taksówki w wybrane miejsce, bez konieczności dzwonienia pod jakikolwiek numer.

Z punktu widzenia pasażera, proces zamawiania taksówki polega na określeniu miejsca startu, które dzięki funkcji lokalizacji jest namierzane automatycznie według naszego położenia, oraz celu podróży (to już musimy wybrać sami). Choć ten drugi aspekt można pominąć i ograniczyć się jedynie do wskazania taksówkarzowi miejsca, w którym ma nas odebrać, a całą resztę załatwić już w bezpośredniej rozmowie.

Można też obliczyć cenę takiego kursu, określić limit opłaty za kilometr, podać specjalne wymagania (np. przejazd ze zwierzęciem, przejazd kurierski, kurs na lotnisko). Ciekawa jest też lista taksówkarzy pracujących z MyTaxi – mamy możliwość zobaczyć ich zdjęcie i jak oceniają ich pasażerowie, a następnie wybrać tego, który najbardziej nam odpowiada. Z kolei za odbyty kurs możemy zapłacić poprzez płatności mobilne.

Na pewno nie można też narzekać na interfejs aplikacji oraz jej wykonanie. Twórcy zadbali o to, by korzystanie z MyTaxi było wygodne i intuicyjne, dlatego postawili na przejrzystą szatę graficzną i zaimplementowali tylko te najbardziej potrzebne opcje. Dzięki temu proces zamawiania taksówki przy pomocy smartfonu jest bardzo łatwy i nie zajmuje dużo czasu. Dodatkowo, aplikacja zapamiętuje historię naszych zamówień i pozwala dodawać ulubione adresy, przez co zamawianie taksówki do często odwiedzanych przez nas miejsc może być banalnie proste.

Podsumowując, idea MyTaxi jest godna pochwalenia. Jeśli tylko w Warszawie pojawi się jeszcze większa liczba współpracujących z usługą taksówek, będzie naprawdę dobrze.

MyTaxi dla Androida  w Google Play - pobierz

MyTaxi dla iOS w App Store - pobierz

<p><em><span style="color: #333333; font-family: arial,sans-serif; font-size: 13px; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 17px; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; display: inline ! important; float: none;">Jako pierwsza na świecie aplikacja dla taksówek mytaxi tworzy bezpośrednie powiązanie między kierowcą a pasażerem. Pasażer jest lokalizowany za pośrednictwem GPS, może na żywo śledzić drogę dojazdu taksówki i wie dokładnie, kiedy pojazd dotrze na miejsce. www.mytaxi.com</span></em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

MyTaxi – aplikacja do zamawiania taksówek - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ruszyły testy systemu, który pozwoli zamówić taksówkę z pominięciem centrali, dzięki aplikacji w smartfonie.

iTaxi jest pierwszym w naszym kraju systemem do zamawiania taksówek w modelu peer-to-peer, czyli łączącym bezpośrednio potencjalnego klienta i taksówkarza.

Jak twierdzą jego twórcy, zamówienie taksówki zajmie dzięki niemu nie więcej niż 15 sekund. Wystarczy bowiem uruchomić specjalną aplikację w telefonie, wskazać na mapie wybraną taksówkę i ją zamówić. iTaxi przekieruje zlecenie od pasażera do wybranego taksówkarza. Nie musimy tłumaczyć, gdzie się znajdujemy, ponieważ taksówkarz także będzie to wiedział.

W bazie aplikacji, przygotowywanej w pierwszej kolejności na iPhone’y i smartfony z Androidem, będą dostępne taksówki z różnych korporacji. Taksówkarze, którzy zdecydują się przyłączyć do iTaxi, otrzymają smartfony z zainstalowaną aplikacją.

W środę rozpoczęły się beta testy usługi. Weźmie w nich udział ponad stu taksówkarzy, którzy przewiozą ponad tysiąc osób, które zgłosiły się przez stronę www.iTaxi.pl. Komercyjny start usługi zaplanowany jest na początek marca i wówczas aplikacje będą dostępne dla każdego w Android Markecie i App Store.

Początkowo iTaxi będzie działało w Warszawie, jednak planowana jest ekspansja na inne miasta, bo sama platforma nie ma żadnych ograniczeń lokalizacyjnych.

Źródło/Fot.: iTaxi

iTaxi - smartfon namierzy taksówkę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacja myTaxi została całkowicie zmieniona. Na nowo stworzono jej koncepcję i zaprojektowano wszystko od podstaw.

Już teraz korzystać możecie z najnowszej wersji myTaxi. Autorzy przekonują, że stworzyli najlepiej dopracowaną wersja aplikacji do zamawiania taksówek.

Nowy User Experience (UX) sprawia, że aplikacja jest nie tylko bardziej intuicyjna, ale też daje dużo więcej radości z użytkowania. Dopracowano także interfejs (UI) w taki sposób, że jest nie tylko jasny i przejrzysty, ale też świetnie wygląda. Wszystko możecie zresztą zobaczyć na screenach.

Czym wyróżnia się mytaxi 5.0?

  • Intuicyjność – bardziej intuicyjna obsługa dzięki nowemu UX
  • Odchudzenie – rozmiar aplikacji został zmniejszony o ponad 60%
  • Szybkość – ulepszone oprogramowanie zwiększające szybkość aplikacji
  • Ujednolicenie – dzięki prostocie interfejsu aplikacja jest jeszcze bardziej przejrzysta

<p><em>mytaxi 5.0 - zobacz co nowego!</em></p>

Zmienione myTaxi! Co nowego? (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

MyTaxi zaprezentowało pierwszy mobilny system płatności na rynku taksówek. Zobaczcie, co się za tym kryje i jakie możliwości przynosi.

Od teraz aplikacja MyTaxi umożliwia nie tylko bezpośrednie zamówienie kursu i ocenę kierowcy, ale także rozliczenie za przejazd między kierowcą a pasażerem za pomocą smartfonu. To pierwsza usługa tego typu w Polsce, która pozwala płacić za taksówkę bez konieczności sięgania po gotówkę czy kartę kredytową.

Do tej pory nie było w Polsce mobilnego systemu płatniczego funkcjonującego bez dodatkowych rozwiązań jak NFC, kod QR czy terminal kart płatniczych. Korzystanie z funkcji „Płać przez Aplikację” w MyTaxi jest dla pasażera bezpłatne. Taksówkarz płaci prowizję w wysokości 3% opłaty za kurs. Z kolei wymianą danych z bankami przy transakcjach zajmuje się licencjonowana firma partnerska.

Cieszymy się, że nareszcie możemy zaoferować nasz unikalny system płatności na rynku polskim. Od wprowadzenia naszej aplikacji w Polsce w 2012 roku mogliśmy zauważyć, że rynek ten zmienia się bardzo dynamicznie. Zarówno taksówkarze, jak i pasażerowie byli bardzo otwarci na technologię mytaxi i jesteśmy pewni, że z podobnym entuzjazmem przyjmą naszą najnowszą usługę –  twierdzi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

By móc płacić za taksówkę poprzez aplikację MyTaxi należy się zarejestrować, ale jest to bardzo łatwe: pasażer wprowadza jednorazowo dane dotyczące wybranego sposobu płatności kartą kredytową (VISA lub MasterCard), a następnie może już bezpośrednio w taksówce płacić za przejazd przez aplikację mytaxi. Po zakończeniu kursu taksówkarz inicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetla się na smartfonie pasażera, który może jeszcze dodać opcjonalny napiwek dla kierowcy, a następnie zatwierdza płatność i cenę wprowadzając kod PIN.

Mobilne płatności stanowią przyszłość, a mytaxi jest pionierem w tej dziedzinie. Sądzimy, że smartfony w ciągu kilku lat zastąpią nasze portfele – podsumowuje Krzysztof Urban.

MyTaxi w App Store - pobierz

Płać smartfonem za taksówkę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się