Długo oczekiwana aplikacja umożliwiająca zamówienie taksówki jest już dostępna na platformę BlackBerry 10.

Popularna aplikacja, za pomocą której można zamówić taksówkę z poziomu smartfonu trafiła na platformę BlackBerry 10 we wszystkich krajach, gdzie jest ona obecna - w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, USA i Polsce. Dostępna jest za darmo dla obu nowych smartfonów kanadyjskiego producenta – modeli Z10 i Q10.

Wprowadzenie mytaxi na Blackberry pozwala nam trafić do nowej i bardzo interesującej dla nas grupy docelowej, jaką są ludzie biznesu, używający smartfonów BlackBerry. Aplikacja mytaxi jest szczególne popularna wśród osób, które dużo podróżują, ponieważ umożliwia im nie tylko wezwanie taksówki w prawie 40 miastach na całym świecie, ale także zapłacenie za przejazd przy użyciu aplikacji - wyjaśnia Sven Külper, twórca i CMO mytaxi.

aplikacja mytaxi na platformie BlackBerry 10

Oprócz bezpośredniego kontaktu pomiędzy pasażerami a kierowcami, aplikacja ta oferuje użytkownikom nowych smartfonów BlackBerry wszystkie jej możliwości znane dotąd z innych platform - automatyczną lokalizację czekającego na taksówkę pasażera, możliwość śledzenia taksówek na żywo i zintegrowany kalkulator taryf.

Jest tu także system ocen, polegający na przyznawaniu kierowcy i taksówce gwiazdek po odbytym kursie. Wybranych przez siebie kierowców można także dodać do ulubionych, co ma ułatwić jego odnalezienie i ponowny wybór.

Producenci aplikacji nie zapomnieli oczywiście także o jej odbiorcach biznesowych. Im dedykowane są rozwiązania takie jak własne, firmowe konto w systemie czy możliwość rejestracji pracowników w ramach wspomnianych już kont. Dodatkowo osoba zarejestrowana w systemie może zapłacić za kurs za pomocą smartfonu BlackBerry – nie trzeba będzie mieć przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej.

Źródło/fot. mytaxi

<p>Zobacz nasz wideotest BlackBerry Z10</p>

MyTaxi dla BlackBerry 10 już jest - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poprzez model BlackBerry Z10 kanadyjski producent rzuca wyzwanie innym topowym smartfonom. Chcecie przekonać się, czy to się uda? BlackBerry Z10 wchodzi właśnie do naszej oferty!

Smartfon BlackBerry Z10 został zaprojektowany przez producenta w zasadzie od nowa. Klawiatura QWERTY znika na rzecz dotykowego ekranu, który po raz pierwszy w historii kanadyjskiej marki posiada rozdzielczość HD. Liczy 4,2 cale i posiada rozdzielczość 1280 x 768 pikseli (16 mln kolorów, 365 ppi).

Pod maską BlackBerry Z10 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 taktowany zegarem 1,5 GHz i wspierany przez 2 GB pamięci RAM.

Dla użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD o dodatkowe 64 GB. Jest także 8-megapikselowy aparat główny z autofocusem oraz diodą LED, umożliwiający nagrywanie wideo w jakości 1080p, oraz 2-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów.

Klawiatura QWERTY została zastąpione przez ekran dotykowy o rozdzielczości HD

BlackBerry Z10 dostępny jest we wszystkich taryfach biznesowych już od 1 zł netto!

BlackBerry Z10 pracuje w oparciu o platformę BlackBerry 10, która z sprawia, że smartfon zyskuje na swojej wyjątkowości. Co oferuje nowy system?

  • Całą komunikacją zarządzać możecie w jednym miejscu - BlackBerry Hub. Poprzez Hub macie dostęp do poczty osobistej i służbowej, wiadomości BlackBerry Messenger, a także aktualizacji i powiadomień z mediów społecznościowych.
  • Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych w urządzeniach BlackBerry.
  • BlackBerry Messenger pozwala błyskawicznie udostępniać informacje najważniejszym osobom. 
  • Klawiatura w smartfonie dostosowuje się do potrzeb użytkownika - uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je jednocześnie w 3 językach (w tym język polski), umożliwiając szybsze i bezbłędne pisanie.

O wyjątkowości BlackBerry Z10 świadczy też ogromne zainteresowanie tym modelem. BlackBerry poinformowało o największym zamówieniu w historii firmy. „Jeden ze stałych partnerów” producenta złożył zamówienie na okrągły milion takich smartfonów! O sukcesach BlackBerry Z10 możecie przeczytać tutaj.

BlackBerry Z10 dostępny jest we wszystkich taryfach biznesowych już od 1 zł netto!

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji BlackBerry Z10!</em> </p>

BlackBerry Z10 już w naszej sieci! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

BB Z10
11-06-2013 - 14:35:47
Czy już wiadomo kiedy będzie dostępny dla klientów indywidualnych? Widać, że konkurencja bardziej jest na czasie - chyba to znaczy, że trzeba zmienić operatora.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-06-2013 - 09:25:14
Niestety na tę chwilę nie ma takich planów. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
pytający
27-05-2013 - 18:39:22
Prośba do T-mobile o odpowiedź czy Z10 w ogóle będzie dostępny dla klientów indywidualnych?
  (0)
Odpowiedz
Andrzej
14-05-2013 - 17:11:47
BlackBerry oficjalnie rozpoczęło dziś (BlackBerry Live w Orlando) udostępnianie (za pośrednictwem operatorów) oprogramowania systemowego BlackBerry w wersji 10.1 dla użytkowników modelu Z10. Kiedy można się spodziewać tej aktualizacji w T-Mobile???
  (0)
Odpowiedz
2xK
07-05-2013 - 22:48:01
Brak możliwości zakupu telefonu dla klientów indywidualnych. Żenada!!!
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Premierze najnowszego smartfonu BlackBerry towarzyszy udostępnienie aplikacji Skype przeznaczonej dla systemu BlackBerry 10.1.

Najnowsza wersja aplikacji Skype, przeznaczona dla systemu BlackBerry 10.1. jest już dostępna. Aktualizacja ta towarzyszy premierze najnowszego smartfonu BlackBerry – modelu Q10 wyposażonego połączenie klasycznej klawiatury BlackBerry i wspomnianego już systemu operacyjnego. Z najnowszej wersji Skype dla BlackBerry mogą już korzystać wszyscy posiadacze smartfonów wyposażonych w system w 10.1. Użytkownicy BlackBerry Z10 będą musieli wstrzymać się do momentu aktualizacji do wersji BlackBerry 10.1 planowanej na najbliższe tygodnie.

Zawiera ona nowe element dotyczące fizycznej klawiatury i ekranu smartfonu BlackBerry Q10. Aktualizacje dotyczą również takich elementów jak: Hub (centrum powiadomień), aparat, telefon, kalendarz i notyfikacje. Nie zapomniano także o wsparciu dla dodatkowych polityk IT stosowanych przez klientów korzystających z BlackBerry Enterprise Service 10.

Skype dla BlackBerry 10.1 można pobierać pod adresem: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/26382880/?countrycode=CA

Źródło/fot. BlackBerry

Już jest Skype na BlackBerry 10.1 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Platforma BlackBerry 10 mimo szerokiego otwarcia na użytkowników prywatnych ma dużo do zaoferowania także jej biznesowym odbiorcom.

Smartfony BlackBerry do niedawna jeszcze kojarzono niemal wyłącznie z biznesem i zastosowaniami profesjonalnymi. Kanadyjski producent od dłuższego czasu oferuje jednak modele, które zaprojektowano również pod kątem użytku stricte prywatnego. Zmianę filozofii, zapoczątkowaną przez BlackBerry OS 7 wyraźnie widać również w najnowszej platformie BlackBerry 10. Szerokie otwarcie firmy na użytkowników indywidualnych nie oznacza jednak, że zrezygnowano w niej z funkcji biznesowych. Wprost przeciwnie, w BlackBerry 10 znalazło się ich całkiem sporo.

Podstawowym rozwiązaniem nowej platformy jest oczywiście BlackBerry Enterprise Service. BES 10 różni się jednak od poprzednio stosowanych rozwiązań. Jest efektem nowego podejścia BlackBerry do mobilnych rozwiązań biznesowych (EMM). Produkt ten łączy w sobie charakterystyczny dla tego producenta, wysoki poziom zabezpieczeń z funkcjami zarządzania urządzeniami i aplikacjami na nich zainstalowanymi. Zapewnia on bezpieczny dostęp do firmowych danych i poczty elektronicznej oraz zabezpieczoną łączność z aplikacjami i danymi znajdującymi się za zaporą sieciową. Ukłonem w stronę użytkowników wcześniejszej wersji BES jest wykorzystanie tego samego modelu zabezpieczeń i łączności, do którego klienci biznesowi z pewnością już przywykli.

Za pośrednictwem BES zarządzać można nie tylko smartfonami i tabletami BlackBerry (terminale pracujące pod kontrolą BB OS 7 i starszych, terminali BlackBerry 10 i terminali BlackBerry PlayBook) ale także urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i systemu iOS. Najważniejszymi cechami tego rozwiązania są skalowalność i elastyczność. Obsługuje ono urządzenia zarówno urządzenia firmowe jak i prywatne (BYOD – Bring Yout Own Device). jego poziomu można także w ramach tego samego systemu integrować BlackBerry z urządzeniami innych marek.

Dodatkowo w przypadku włączenia do BES 10 prywatnych smartfonów BlackBerry ich użytkownicy użyć mogą technologii BlackBerry Balance, która pozwala na wygodne zabezpieczenie aplikacji i danych firmowych poprzez oddzielenie ich od materiałów osobistych. Z jej zastosowania powinni być zadowoleni zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Pracowników ucieszy fakt, że nie będą musieli nosić ze sobą dwóch telefonów (służbowego i prywatnego), a pracodawca może być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych - administracja serwera BES może dokładnie zdefiniować, które informacje mogą być użyte w strefie służbowej.

Dla BlackBerry Enterprise Service 10 przygotowano także firmowy sklep z aplikacjami dla smartfonów BlackBerry 10 – BlackBerry World for Work. Umożliwia on między innymi zarządzanie aplikacjami dla pracowników firmy – administratorzy BES mogą na przykład zdalnie instalować na firmowych urządzeniach wymagana aplikacje oraz publikować aplikacje polecane.

Inne wspierane przez BES 10 opcje to możliwość tworzenia indywidualnych i grupowych profili pracy, zintegrowanych z usługami Active Directory oraz internetowy serwis pozwalający pracownikom na rejestrację i konfigurowanie posiadanych przez nich urządzeń.

BES to oczywiście nie koniec rozwiązań zawartych w platformie BlackBerry 10, które służyć mogą profesjonalnym zastosowaniom. Wiele znajdujących się w niej, z pozoru stricte prywatnych funkcji zaprząc można do działań firmowych. Przykładem może być tu, oprócz tak oczywistych fabrycznych aplikacji jak organizer Remember, kalendarz, typowo biurowy pakiet Documents To Go czy pomocne w odszukaniu miejsca służbowego lunchu mapy, fabryczny komunikator BlackBerry Messenger. W BlackBerry 10 oprócz tradycyjnych wiadomości tekstowych obejmuje on także funkcje połączeń głosowych i czatu wideo. Nietrudno go sobie zatem wyobrazić w roli podręcznego narzędzia do przeprowadzania wideokonferencji ze współpracownikami.

Biznesowe zastosowanie mogą mieć także aplikacje. Można tu sięgnąć po dedykowane zastosowaniom firmowym aplikacje dostępne w sklepie BlackBerry World, ale także po aplikacje z pozoru z biznesem niezwiązane. Ciekawym przykładem jest tu debiutująca niedawno na platformie BlackBerry 10 aplikacja mytaxi, która oprócz możliwości zamówienia taksówki oferuje także firmowe konta w systemie, do których przypisać można pracowników oraz funkcję płatności za pomocą smartfonu.

fot. BlackBerry

<p><em>Zobacz nasz film o smartfonach BlackBerry w biznesie!</em></p>

BlackBerry 10. Jak ułatwia prowadzenie biznesu? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

niepelnosprawny.org
29-02-2016 - 11:43:04
przeciez to głownie dla biznesu ....
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się