Dzięki tytułowej aplikacji nie zapomnisz żadnych szczegółów prowadzonych rozmów i będziesz mógł wrócić do nich w każdej chwili.

0

Ocena autora

Kiedyś aplikacje do nagrywania rozmów przeznaczone były tylko dla posiadaczy smartfonów z systemami Windows Mobile czy Symbian. Potem długo nikt nie mógł zaoferować podobnej funkcjonalności. Nawet dzisiaj znalezienie aplikacji do rejestrowania rozmów na nowoczesnych platformach mobilnych może być nie lada wyzwaniem. Część z opublikowanych aplikacji działa bowiem czysto hipotetyczne – a to wymagają rozmowy w trybie głośnomówiącym, a to są zbyt inwazyjne, a jeszcze inne borykają się z problemami natury technicznej i kompatybilnością. Tak naprawdę, wciąż nie ma aplikacji tego typu, która działałaby na wszystkich urządzeniach, ale tytułowa aplikacja jest wyjątkowo kompatybilna. W dodatku nie wymaga dostępu do Roota, by prawidłowo działać i jest dostępna za darmo.

Program „Nagrywanie rozmów ACR” wystarczy raz uruchomić, by ten rozpoczął pracę. Dużą jego zaletą jest mała inwazyjność - rozmowy nagrywane są automatycznie i nie są wymagane od nas żadne dodatkowe czynności. Tylko po niewielkiej ikonie z symbolem migającej słuchawki możemy się zorientować, że w tle faktycznie coś się dzieje. W większości przypadków nawet nie zauważymy więc, że rozmowy są rejestrowane, a aplikacja działa. Zwłaszcza, jeśli w ustawieniach programu wyłączymy dodatkowo stale widoczną ikonę obszaru powiadomień – służy do zabezpieczenia przed wyłączeniem programu, jednak w trakcie testów nie zdarzyła się taka sytuacja.

 

Aplikacja została wyposażona w bardzo prosty, nowoczesny interfejs, w którym połączenia segregowane są według typów (wszystkie, przychodzące, wychodzące) z możliwością oznaczenia „ważnych rozmów”. Lewa krawędź skrywa dodatkowo panel, w którym można włączyć/wyłączyć aplikację, a także dostać się do ustawień programu. Ten element interfejsu wydaje się więc być zbędnym dodatkiem, a jego funkcje można by zamknąć w kilku przyciskach, tym bardziej, że sam program jest wyjątkowo prosty w obsłudze – w końcu ma tylko nagrywać rozmowy. W opcjach konfiguracyjnych aplikacji możemy dostosować katalog nagrań i włączyć automatyczne ich usuwanie po określonej liczbie dni. Warto również zatrzymać się przy formacie rejestrowanych plików. Domyślnie nagrywane są w formacie 3GP, jednak warto przestawić go na MP4, OGG, WAV lub FLAC, jeśli zależy nam na wyższej jakości.

Pliki domyślnie zapisywane są w pamięci urządzenia, jednak po wykupieniu licencji do wersji Pro za ok. 8 zł uzyskamy możliwość automatycznej wysyłki nagrań na e-mail, integracji z Dropbox i Dyskiem Google. Poza funkcjami przechowywania plików uzyskamy także możliwość nagrywania wybranych kontaktów lub ręcznego rozpoczynania zapisu w trakcie rozmowy.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Nagrywaj wszystkie swoje rozmowy z aplikacją ACR dla Androida - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Endriu
21-08-2016 - 13:04:57
Witam użytkowników ,od jakiegoś czasu zauważyłem w mojej aplikacji ,że niektóre rozmowy są tzn. rozmowa jest nagrywana ale słyszę tylko mój głos z drugiej strony "słuchawki" nie słyszę .Może ktoś miał podobną sytuację i mógłby mi pomóc
  (0)
Odpowiedz
wijas
30-12-2015 - 18:56:12
hi jak zgrac rozmowe acr na kompoter lub pendrive
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Końcem października świat obiegła informacja, że w Google Play jest już ponad 700 tys. aplikacji. Choć można twierdzić, że tylko ułamek tej zawrotnej liczby stanowią naprawdę wartościowe pozycje, to nie można powiedzieć, że brakuje naprawdę dobrych tytułów. Niestety, problemem może być ich wyszukanie na półkach „zielonego sklepu”, na które codziennie trafiają setki nowych programów. Jednak dzięki specjalnym agregatorom można dowiedzieć się, co w tej chwili jest na topie, i co rzeczywiście warto zainstalować.

AppBrain przecierał szlaki usługom zbierającym informacje o aplikacjach w Android Market, a później w Google Play. Po udanym serwisie internetowym opublikowano program, który umożliwiał wyszukiwanie, a nawet instalowanie, najciekawszych pozycji bezpośrednio z telefonu lub tabletu. Krótki przewodnik, uruchamiany przy pierwszym starcie programu, prowadzi użytkownika przez najważniejsze funkcje wyszukiwarki. Dowiemy się z niego jak zarządzać i synchronizować dane, jak sprawdzić rekomendowane aplikacje, co instalują inni użytkownicy AppBrain i w końcu – jakie są najpopularniejsze programy w kraju i na świecie. Do poszczególnych funkcji można dostać się z poziomu ekranu głównego za pośrednictwem dedykowanych przycisków. Aby móc korzystać z pełnego zakresu usług, konieczne jest zalogowanie się kontem Google, Facebook lub Twitter – konieczne do synchronizacji i udostępniania danych. „Browse Apps” – to najważniejsza funkcja aplikacji, która umożliwia faktyczne wyszukiwanie nowych i wartościowych aplikacji. Ich listę można posortować według popularności, oceny, daty dodania lub uzależnionych od kraju i właściwości demograficznych (najpopularniejsze wśród mężczyzn, kobiet, młodzieży itd.) Można także wybrać konkretną kategorię (finanse, biznes, lifestyle, media itd.) oraz ustawić filtr tylko na te płatne, darmowe, zaktualizowane lub zupełnie nowe. Po kliknięciu można zapoznać się z opisem i zrzutami ekranu, a kliknięcie w przycisk „Install” przenosi użytkownika do strony aplikacji w Google Play.

Best Apps Market nie ma ze sobą takiego bagażu doświadczeń, jak wyżej opisany „weteran”, ale stanowi ciekawą alternatywę dla niego. Okno główne zostało podzielone na kilka części. W górnej znajdziemy pasek wyszukiwania, poniżej którego umieszczono 6 przycisków do najpopularniejszych programów i gier, a także tych wybranych „dla nas” - lista została zbudowana na podstawie programów zainstalowanych w urządzeniu. Poniżej umieszczono przewijaną pionowo listę aplikacji, które przetestowali twórcy. Podgląd zrzutów ekranowych i recenzja programu zostaną wyświetlone po wybraniu danej pozycji z listy. Ale to nie jedyne informacje, bo w poszczególnych zakładkach można poznać, a nawet samodzielnie stworzyć, listę mocnych i słabych stron produktu, a także zapoznać się z podobnymi aplikacjami. Obok funkcji „Top Apps” i „Top Games”, które zawierają grupy programów zbudowane na bazie kilkunastu kryteriów (np. optymalizacja urządzenia, dla dzieci, na imprezę, itd.), warto zwrócić uwagę na opcję „Hot Today”, która umożliwia bieżący podgląd najchętniej pobieranych aplikacji przez użytkowników w dniu dzisiejszym. Instalacja wybranej aplikacji możliwa jest po kliknięciu w przycisk „Download”, który oznaczony jest ikoną sklepu Google Play.

Znajdź ciekawe aplikacje dla swojego Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Właśnie prowadzisz rozmowę telefoniczną, której szczegóły warto byłoby zapamiętać, ale akurat nie masz pod ręką żadnego notatnika. Ale dzięki specjalnym aplikacjom dla Androida możesz odsłuchać ją w późniejszym terminie.

Nagrywanie rozmów telefonicznych na starszych systemach operacyjnych (np. Symbian) nie stanowiło dużego problemu, bo mogło zostać zrealizowane przy pomocy popularnych aplikacji. W przypadku systemu Android okazało się, że taka rejestracja stanowi barierę nie do pokonania, a przechwytywanie głosu naszego rozmówcy mogło odbywać się tylko za pośrednictwem trybu głośnomówiącego. Wówczas wbudowany mikrofon zbierał z otoczenia wszystkie dźwięki – także te wychodzące z „dużego głośnika”. Takie rozwiązanie ma jednak wiele wad – nagrywanie rozmów mogło odbywać się tylko w cichych pomieszczeniach, a inni mogli usłyszeć cały przebieg rozmowy (w końcu aktywny był tryb głośnomówiący). I w końcu, głos naszego rozmówcy był wyraźnie cichszy w związku z usytuowaniem mikrofonów i głośników w telefonie. 

Firma Grinzone pokonała tę barierę, udostępniając program, który umożliwia rejestracje dźwięku z mikrofonu i tego dobywającego się z głośnika do rozmów (czyli tego nad ekranem). Co więcej, aplikacja dostępna jest za darmo. MP3 InCall Recorder & Voice po pierwszym uruchomieniu prowadzi użytkownika przez podstawowe funkcje aplikacji w krótkim przewodniku. Dowiemy się z niego, że program oferuje nagrywanie dźwięku w formacie MP3, potrafi automatycznie zapisywać wszystkie rozmowy (w płatnej wersji), a także „dostrajać” je za pomocą equalizera podczas odtwarzania.

Od teraz na oknie połączenia przychodzącego będzie widnieć niewielka ikona w lewym, górnym rogu, która uruchamia rejestrację rozmowy. Po jej zakończeniu zostanie wyświetlony komunikat w obszarze powiadomień o zakończeniu nagrania. Z tego miejsca można je też szybko odtworzyć. Każdym nagraniem - niezależnie czy jest to typowa notatka, czy rozmowa - można później podzielić się ze znajomymi lub ustawić jako dzwonek – służą do tego przyciski funkcyjne umieszczone w dolnej części programu. Twórcy zaimplementowali również usługę „Fast Mail”, dzięki której jednym kliknięciem można wysłać nagranie pod wskazany adres e-miał.

W ustawieniach aplikacji można aktywować automatyczną rejestrację rozmów, ale wymaga to kupna pełnej wersji programu, co wiąże się z wydatkiem rzędu ok. 3 zł. Należy przy tym pamiętać, że program nie będzie działał prawidłowo na wszystkich telefonach, bo ma to związek z ograniczeniami sprzętowymi urządzenia.

W sklepie Google Play można znaleźć kilka ciekawych alternatywnych, z czego każda będzie dysponować różnym zakresem funkcji i będzie obsługiwać inny zakres urządzeń. Do popularnych pozycji można zaliczyć Auto Call Recorder lub Call Recorder. Pierwszy dostępny jest za darmo (przynajmniej w podstawowej wersji), a za drugi należy zapłacić ponad 30 zł. Różnią się między sobą formatem nagrań (WAV, ANR, 3GP), sposobem „zbierania” dźwięku, a także interfejsem i sposobem obsługi.

Fot. Google Play

Nagrywanie rozmów telefonicznych na Androidzie - opinie i komentarze (19)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Thaddeus
01-09-2016 - 02:48:28
Do you know each other?
  (0)
Odpowiedz
Alberto
01-09-2016 - 02:48:25
How long have you lived here?
  (0)
Odpowiedz
Heriberto
01-09-2016 - 02:48:22
How much notice do you have to give?
  (0)
Odpowiedz
Cyrus
01-09-2016 - 02:48:20
I'll put her on
  (0)
Odpowiedz
Megan
01-09-2016 - 02:48:18
On another call
  (0)
Odpowiedz
Stephan
01-09-2016 - 02:48:16
Could I ask who's calling?
  (0)
Odpowiedz
Darrin
01-09-2016 - 02:48:12
Who do you work for?
  (0)
Odpowiedz
Garland
01-09-2016 - 02:48:11
Who's calling?
  (0)
Odpowiedz
Brant
01-09-2016 - 02:48:07
I'm training to be an engineer
  (0)
Odpowiedz
Morris
01-09-2016 - 02:48:06
Remove card
  (0)
Odpowiedz
Brandon
31-08-2016 - 18:34:36
A book of First Class stamps
  (0)
Odpowiedz
Efrain
31-08-2016 - 18:34:33
I wanted to live abroad
  (0)
Odpowiedz
Cedrick
31-08-2016 - 18:34:30
Sorry, you must have the wrong number
  (0)
Odpowiedz
Chloe
31-08-2016 - 18:34:28
I enjoy travelling
  (0)
Odpowiedz
Elmer
31-08-2016 - 18:34:26
A few months
  (0)
Odpowiedz
Rodrigo
31-08-2016 - 18:34:24
I sing in a choir
  (0)
Odpowiedz
franczeska
20-06-2015 - 15:36:18
Mam ACR na samsung 5, chwalę sobie działa .
  (0)
Odpowiedz
maximus9044
16-08-2014 - 19:39:30
Smartfon Alcatel One touch Idol posiada funkcję nagrywania rozmów!!!!! Nie wiem dlaczego żaden "specjalista " od smartfonów o tym nie pisze?!
  (0)
Odpowiedz
SER$
27-03-2014 - 10:46:09
GrinZone Releases InCall Recorder - tego nie ma sklepie PLAY. Jest wiele podszywających się pod tą nazwę, ale programu od GrinZone nie ma. Czyżby naruszyli czyjeś patenty?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oficjalny komunikator najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie dorobił się nowej funkcji. Za pośrednictwem Facebook Messengera można prowadzić darmowe rozmowy głosowe.

Od kilku dni aplikacja Facebook Messenger pozwala użytkownikom na prowadzenie między sobą rozmów głosowych. Połączenie odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej i nie są pobierane za nie żadne dodatkowe opłaty. Mówiąc krótko, dzięki Messengerowi możemy zadzwonić do dowolnej osoby z naszej listy znajomych, której smartfon również jest wyposażony w tę aplikację.

Nowa funkcja w komunikatorze Facebooka działa na zasadach zbliżonych do takich usług jak Viber, WeChat czy FaceTime od Apple.

By nawiązać połączenie głosowe ze znajomym, wystarczy nacisnąć na ikonę słuchawki, która jest wyświetlana bezpośrednio obok nazwy kontaktu na liście Facebook Messengera. Jeśli tylko mamy stabilne połączenie z internetem, po chwili powinniśmy usłyszeć głos w słuchawce. Co więcej, będzie to głos w bardzo dobrej jakości, ponieważ jakość usługi stoi na całkiem wysokim poziomie.

Najnowsza wersja Facebook Messengera przyniosła ze sobą też inne ciekawe funkcje: możliwość przypięcia ikon rozmów do pulpitu (w celu uzyskania do nich szybkiego dostępu) oraz dostęp do listy rozmów grupowych z przeszłości.

Najnowsze zmiany wprowadzone do Facebook Messengera dotyczą wersji aplikacji dla systemów iOS i Android. Znajdziecie je - odpowiednio - w App Store i Google Play.

Facebook Messenger z rozmowami głosowymi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się