Na naszym rynku przybywa smartfonów, a ich użytkownicy coraz chętniej personalizują je przy pomocy aplikacji mobilnych. Jakich głównie?

Jakie aplikacje macie zainstalowane na swoich smartfonach? A może, mimo wielu pobranych programów, tak naprawdę używacie tylko kilku, bez których nie wyobrażacie sobie wygodnego surfowania po sieci, grania?

Ericsson w ramach Mobility Report sprawdził, jakich aplikacji używają najczęściej mieszkańcy sześciu europejskich krajów: Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Szwecji, Polski i Rosji. Okazuje się, że wideo jest dla użytkowników ważniejsze niż sieci społecznościowe – na pierwszym miejscu (oprócz Włoch) znalazła się aplikacja YouTube.

Jeśli chodzi o aplikacje generujące największy ruch w Polsce, to kolejne miejsca przypadły: Chrome, Facebookowi, przeglądarce Androida oraz Google Maps.

W Wielkiej Brytanii miejsca od 1 do 4 zajęły: Facebook, Chrome, Snapchat, Instagram. We Francji: Facebook, Chrome, Snapchat, Email. We Włoszech pierwszy jest Facebook, a za nim: YouTube, Chrome, Snapchat, WhatsApp. W Szwecji: Chrome, Facebook, Spotify oraz Instagram. Rosja wypadła tutaj najoryginalniej, bo jej mieszkańcy najwyraźniej stawiają na lokalne produkty. Tutaj miejsca od drugiego zajmują: Chrome, Vkontakte, Odnoklassniki oraz przeglądarka Androida.

Widać, że u nas serwisy społecznościowe nie są jeszcze tak popularne jak u naszych zachodnich sąsiadów.

Ericsson odnotował także wzrost liczby przesyłanych danych w sieciach komórkowych. W pierwszym kwartale, którego dotyczy badanie, zużycie danych było wyższe o 55 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Według danych z Mobility Report za pięć lat wideo będzie stanowiło już 60 proc. całego mobilnego ruchu danych.

Źródło: Ericsson
Fot.: Fotolia

Najpopularniejsze aplikacje w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie, co najchętniej ściągają użytkownicy urządzeń z Androidem w różnym wieku.

Wiecie, które aplikacje wy lubicie najbardziej, a czy to jest zbieżne z tym, co preferują inni użytkownicy smartfonów z Androidem? Odpowiedzi na to pytanie mogą wam udzielić wyniki badania firmy Nielsen.

Aplikacje Google'a rządzą niepodzielnie w zestawieniu

Na wykresie aplikacje zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 18-24, 25-34, 25-44 lata. We wszystkich trzech grupach na pierwszym miejscu, co nie dziwi, znalazł się Android Market. Facebook na drugiej pozycji nie powinien nikogo dziwić. Widać jednak doskonale, że pierwsze sześć miejsc należy do Google.

Użytkownicy urządzeń z zielonym robotem korzystają z Gmaila, wyszukiwarki Google’a, map oraz serwisu YouTube.

Źródło: Nielsen
Fot.: Nielsen, Dosia | Dreamstime.com

Najpopularniejsze aplikacje dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wygodny i szybki dostęp do ulubionych aplikacji stanowi jedną z podstawowych zalet Androida – tak, ale tylko z odpowiednimi programami, które ułatwiają obsługę tego systemu.

System Google nie należy do najbardziej intuicyjnych mobilnych systemów operacyjnych, ale – co już niejednokrotnie udowadnialiśmy – wystarczy poświęcić mu chwilę, by zmienić go nie do poznania i zredukować liczbę kliknięć niezbędnych do uruchomienia pożądanej opcji. Dzisiaj zajmiemy się tym drugim aspektem.

Wielu użytkowników systemu Android uważa, że pulpit nie jest najlepszym miejscem na zaśmiecanie go dziesiątkami ikon, w których później ciężko się odnaleźć. Minimaliści używają jedynie kilku prostych widżetów, esteci dopasowują każdą ikonkę i widżet do swoich upodobań, a inni stawiają na wygodę. Wszystkich powinien jednak zaspokoić program Wave Launcher, który oferuje unikalny dostęp nie tylko do aplikacji, ale także do widżetów. Wystarczy przeciągnąć palcem z wybranej krawędzi ekranu w stronę centrum, by zobaczyć – wystylizowaną na tę z systemu webOS – falę ze skrótami i widżetami. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość konfiguracji każdego jej elementu – od koloru i przeźroczystości fali, przez ilość skrótów i widzetów, na sposobie wyzwalania fali kończąc. Obok skonfigurowanych skrótów, Wave Launcher może nawet wyświetlić listę ostatnio uruchamianych aplikacji. Program kosztuje ok. 6,30 zł. POBIERZ

Circle Launcher to niepozorny program o zaawansowanych funkcjach. Po dodaniu widżetu na ekran zostanie wyświetlone okno konfiguracyjne, w którym decydujemy nie tylko o typie widżetu, ilości wyświetlanych elementów, ikonie i etykiecie, ale także o przeźroczystości, rozmiarze i zachowaniu aplikacji. Innymi słowy, tutaj również można dostosować dosłownie każdy element programu i – wbrew pozorom – jest to stosunkowo łatwe zadanie. Pierwszy krok konfiguracji dotyczy typu widżetu, a ten może pokazywać skróty aplikacji, kontakty lub zakładki stron internetowych. Kolejne opcje związane są z wyglądem i zachowaniem ekranowego dodatku. Gdy już przebrniemy przez wszystkie etapy, na ekranie zobaczmy widżet, który po kliknięciu wyświetli listę wybranych pozycji (skrótów, widżetów lub zakładek) na planie koła. Program dostępny jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej (ok. 4,20 zł).

Innym ciekawym rozwiązaniem, poprawiającym wygodę korzystania ze smartfonu, może być program Smart Shortcuts, który oferuje możliwość tworzenia folderów. Folderów pełnych skrótów do aplikacji, zakładek internetowych, ulubionych kontaktów, a nawet plików. Wszystkie można podzielić na grupy, według których później będą wyświetlane pozycje w folderach. W przeciwieństwie do pozostałych programów, nie ma limitu pozycji, a wszystkie wyświetlane są w prostokątnych folderach, które w razie potrzeby można przewijać. POBIERZ

Fot. Android Market

Idziemy na skróty w Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przeglądarka giganta z Mountain View jest najczęściej wybierana także przez użytkowników w innych 11 krajach, które zostały wzięte pod uwagę w badaniu.

W ramach badania przeanalizowano 12 państw. W każdym z nich użytkownicy sieci najczęściej łączą się z nią za pośrednictwem Chrome. Kolejne miejsca zajmują: Firefox, Internet Explorer, Opera i Chrome Mobile.

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Źródło: Gemius

Chrome - najpopularniejsza przeglądarka w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się