Wystarczy jej jedno zdjęcie, aby zebrać informacje z serwisów społecznościowych o widocznej na niej osobie.

Pewna firma zapowiedziała na wiosnę debiut swojej dość rewolucyjnej aplikacji, która może nie spodobać się wszystkim tym, którzy są szczególnie wyczuleni na sprawę prywatności w sieci.

Chodzi o NameTag, która pozwoli na podstawie jednego przesłanego zdjęcia w kilka sekund przeczesać serwisy społecznościowe, randkowe i mikroblogi w poszukiwaniu informacji o widocznej na zdjęciu osobie.

Jeśli to rzeczywiście zadziała, będziemy mogli w kilka chwil dowiedzieć się, jak ma na imię, gdzie pracuje czy uczy się i jakie ma zainteresowania osoba, którą spotkamy w kawiarni czy na ulicy. Przydatne czy raczej przerażające?

Aplikacja dostępna będzie na iOS, Androida oraz Google Glass.

Źródło: CBC

NameTag: aplikacja-szpieg (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Krótkie wiadomości tekstowe są ulubioną formą komunikacji użytkowników nowoczesnych technologii – świadczą o tym statystyki popularnych portali społecznościowych, a nawet ciągle „żywe” SMS-y, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiaj telefonów. Teraz za tekstową formą komunikacji idzie ta wizualna – dzielenie się krótkimi filmami ze znajomymi nigdy nie było tak proste.

Użytkownik Viddy może nagrywać, przetwarzać i udostępniać krótkie filmy wideo. Krótkie, bo tylko 15- sekundowe, a przetworzone, bo można je okrasić ciekawymi efektami wizualnymi. I właśnie te efekty wpłynęły na opinię Viddy w Sieci, gdzie często określany jest mianem „Instagram wideo”. Ta etykietka przylgnęła do serwisu nie bez powodu, bo 10 filtrów graficznych i 19 ścieżek dźwiękowych dają użytkownikowi szerokie pole do popisu, a z serwisu korzysta już ponad 40 milionów osób. Bezpośrednio z ekranu głównego można uzyskać dostęp do śledzonych i popularnych materiałów, pomiędzy którymi można się przenosić przy pomocy gestów. Aby odtworzyć dowolną pozycję z listy wystarczy kliknąć w obrazek stanowiący miniaturę wideo, natomiast ponowny klik spowoduje wstrzymanie filmu. Przy każdej miniaturze znajdziemy informacje o autorze filmu, a także liczbach stanowiących o popularności materiału – polubienia i komentarze. Filmem można się podzielić ze znajomymi na Facebooku i Twitterze lub za pośrednictwem systemowych funkcji współdzielenia. Sami także możemy publikować autorskie filmy. Należy w tym celu kliknąć w ikonę kamery, uruchomić nagrywanie czerwonym guzikiem i tym samym zatrzymać je. W kolejnym kroku należy przyciąć film (jeśli trwa dłużej niż 15 sekund) – tę samą operację należy wykonać dla filmów już zapisanych na karcie pamięci, by móc je opublikować w serwisie. Później należy wybrać miniaturę video, ustawić filtr graficzny i ścieżkę dźwiękową, a na koniec opublikować po uprzednim określeniu tytułu, opisu i serwisów, na które ma trafić film (Facebook, Twitter, Tumblr i YouTube).

Klip Video Sharing jest znacznie mniej popularną usługą, ale nie ogranicza użytkownika 15-sekundowym limitem. Niestety, nie oferuje również filtrów graficznych i dźwiękowych, ale wciąż stanowi bardzo ciekawe narzędzie do przeglądania i udostępniania filmów wideo. Klip został pobrany z Google Play przez ponad 500 tys. osób i oceniony na średnią 4,2 przez ponad 3 tys. osób. Duża zaletą programu jest dopracowany interfejs graficzny, który jest równie efektowny, co intuicyjny. Główne okno aplikacji prezentuje siatkę popularnych materiałów, którą można przewijać pionowo – dynamicznie doładowywane są kolejne pozycje. Materiały można przeglądać według popularności (cały czas, w ostatnim tygodniu) lub „świeżości” (nowe publikacje) – między nimi można nawigować przy pomocy górnego paska funkcyjnego lub panelu bocznego (wysuwanego z lewej krawędzi ekranu). Tam też umieszczone zostały odnośniki do naszego kanału, sugerowanych materiałów i lubianych pozycji. Ciekawie rozwiązano sposób podglądu treści, z którą można się zapoznać przesuwając palcem w lewo/prawo po miniaturze bez konieczności uruchamiania odtwarzania. Jeśli jednak dany plik wyda się ciekawy, wystarczy kliknąć, by film został powiększony, a poniżej niego pojawiły się komentarze. Tutaj można także skomentować film lub oznaczyć go „sercem” jako ulubiony. Aby nagrać i udostępnić film wystarczy aktywować aparat czerwonym przyciskiem, jeszcze raz kliknąć, by rozpocząć rejestrację obrazu, zatrzymać, dodać komentarz i opublikować na Facebooku lub Twitterze. 

Fot. Google Play

Społecznościowe wideo na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sklep z aplikacjami na Androida świętuje pierwsze urodziny. Na wirtualnych półkach znalazło się już ponad 700 tysięcy aplikacji.

Rok temu z sieci zniknął Android Market. Jego miejsce zajął Google Play, w którym można kupić nie tylko aplikacje mobilne, ale także filmy czy muzykę, e-booki (niestety u nas nie jest dostępna cała oferta Google Play, ale miejmy nadzieję, że to wyłącznie kwestia czasu).

W, świętującym pierwsze urodziny, Google Play, znaleźć można obecnie ponad 700 tysięcy aplikacji i gier na smartfony i tablety, pracujące pod kontrolą Androida.

Dane, dotyczące krajów, w których dostępny jest sklep Google, oraz jego zawartości i najchętniej wybieranych produktów, znajdziecie na urodzinowej infografice. Dodajmy do tego, że każdego dnia aktywowanych jest 1,3 mln nowych urządzeń z Androidem, co jesienią złożyło się na sumę 500 mln nowych urządzeń.

Google Play obchodzi 1. urodziny

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Z okazji urodzin wiele gier i programów można kupić przez tydzień w obniżonych cenach. Część z nich zdradza poniższy film. Gier poszukajcie w Google Play.

Google Play ma rok (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra wiadomość dla aktywnych użytkowników aplikacji YouTube na smartfonach. Ostatnia aktualizacja wprowadza sporo ciekawych nowości i usprawnień.

Coraz większa liczba osób ogląda wideo na smarffonach. Stąd Google stara się uczynić to doświadczenie możliwie najmniej bolesnym. Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej wprowadza odświeżony interfejs z trzema zakładkami: Główna, Subskrypcje oraz Konto. Naszą uwagę zwraca szczególnie ta środkowa, w której pojawiają się ikony subskrybowanych kanałów.

Kolejna nowość to wbudowany edytor wideo, który pozwala przyciąć klip oraz dodać kilka filtrów do obrazu, a także darmowy podkład muzyczny z bazy YouTube. Do tej pory musieliśmy korzystać z zewnętrznych edytorów wideo albo przeprowadzić obróbkę na komputerze. Miła niespodzianka czeka nas przy oglądaniu filmów nagranych w pionie. Mobilny YouTube pozwala je teraz wygodniej oglądać.

Sprawdźcie sami. Aktualizacja jest już dostępna na Androida. Niedługo pojawi się też na smartfonach z iOS.

Aplikacja YouTube teraz z edytorem wideo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się