Asystent pasa ruchu oraz bezpłatna funkcja CB pozwalająca kierowcom zgłaszać i odbierać w czasie rzeczywistym informacje m.in. o wypadkach, fotoradarach i kontrolach drogowych – to dwie nowości w nawigacji NaviExpert T-Mobile edition.

Najnowsza wersja nawigacji NaviExpert T-Mobile edition jest już dostępna na telefony z Androidem. Oprócz możliwości omijania korków i innych utrudnień drogowych, użytkownicy nawigacji uzyskują dostęp do kilku nowych funkcjonalności.

Ostrzeżenia przez CB

Nową, społecznościową funkcją aplikacji jest CB (ang. Citizen-Band – pasmo obywatelskie), działające podobnie jak nadajniki CB radia, tylko bez fonii. Użytkownicy mają do dyspozycji prosty w obsłudze, interaktywny mechanizm pozwalający na zgłaszanie i odbieranie ostrzeżeń od innych kierowców.
NaviExpert T-Mobile edition z funkcją CB umożliwia kierowcom zgłaszanie wypadków, fotoradarów, kontroli  drogowych, inspekcji transportu drogowego oraz niebezpiecznych miejsc. Świadomość bieżącej sytuacji drogowej przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy, co czyni ją mniej nerwową. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy. Korzystając z funkcji CB użytkownik może również zgłosić remont. Otrzyma wówczas mailowo potwierdzenie o dokonaniu zgłoszenia z prośbą o uzupełnienie dokładnych informacji oraz linkiem do wskazanego w aplikacji punktu.
Korzystanie z funkcji CB jest bezpłatne – nie trzeba mieć wykupionej subskrypcji. Wystarczy w aplikacji włączyć mapę w trybie śledzenia pozycji i już można dokonywać zgłoszeń.

Na właściwym pasie

Kolejną ze zmian wprowadzonych w najnowszej wersji NaviExpert T-Mobile edition dla telefonów z systemem Android, która wpłynie na poprawę komfortu użytkowników aplikacji, jest asystent pasa ruchu. Dzięki niemu kierowca wie wcześniej, jakie pasy są na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach może się z nich poruszać. Pomoże to użytkownikom nawigacji z wyprzedzeniem podjąć decyzję, który pas zająć, by móc płynnie przejechać przez bardziej skomplikowane skrzyżowania i rozjazdy. Asystent pasa ruchu będzie dostępny na drogach krajowych, wojewódzkich oraz na głównych ulicach w największych miastach Polski – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

NaviExpert T-Mobile edition posiada zupełnie nowe funkcje, które z pewnością będą przydatne na drodze!

Prościej się nie da

Funkcja CB i asystent pasa ruchu to nie wszystkie udogodnienia w najnowszej wersji NaviExpert dla abonentów T-Mobile. Aby poprawić komfort korzystania z samej aplikacji uproszczone zostały ustawienia i poprawiona łatwość użytkowania nawigacji. Większość opcji jest dostępna już z poziomu głównego ekranu, a podstawowa funkcja – czyli nawigowanie do celu – jest uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia. Uproszczeniu uległ także proces rejestracji nowych użytkowników.

NaviExpert proponuje użytkownikom sieci T-Mobile bezpłatne testowanie nawigacji NaviExpert przez 7 dni, później koszt korzystania z usługi to 9,08 PLN miesięcznie. Szczegóły tutaj.

Osoby, które nie korzystały jeszcze z nawigacji NaviExpert T-Mobile edition mogą ją pobrać, wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres t-mobile.getne.pl.

NaviExpert 8.0 z CB i asystentem pasa ruchu dla abonentów T-Mobile - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Monia
01-07-2012 - 11:15:50
Wygląda na to, że w nowym naviexpercie jest już prawie wszystko :) Prawie bo chodzą pogłoski, że niedługo pojawi się też obok asystanta pasa ruchu, asystent parkowania
  (0)
Odpowiedz
Ferdek
01-07-2012 - 11:11:59
Świetna nawigacja, dobrze wiedzieć, że rozwijają się w dobrym kierunku, przy czym koszty abonamentu spadają :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gdyby mityczny Tezeusz miał NaviExperta, to nie potrzebowałby nitki, by znaleźć drogę w labiryncie, a po wszystkim mógłby błyskawicznie sprawdzić, dokąd zabrać Ariadnę na kolację.

Starożytni grecy oczywiście nie korzystali ze smartfonów z nawigacją, ale niektóre miasta mogą czasem plątaniną swoich ulic przypominać mityczny labirynt. Czasami nawet, jeśli wydaje nam się, że znamy miasto, to problemem może się okazać konieczność błyskawicznego znalezienia na przykład punktu usługowego. I tu właśnie z pomocą przychodzi NaviExpert. Tak, tak, NaviExpert jest na tyle rozbudowany i uniwersalny, że przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą; a nawet podróżują komunikacją miejską.

NaviExpert przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą czy podróżują komunikacją miejską.

NaviExpert jest na tyle rozbudowany i uniwersalny, że przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą; a nawet podróżują komunikacją miejską.

Jak to działa?

Rolę przewodnika po twoim mieście przejmuje NaviPlan Urban, czyli rozszerzenie funkcjonalności NaviExperta, dzięki któremu:

  • zaplanujesz podróż z wykorzystaniem dostępnych środków komunikacji miejskiej
  • nie zgubisz się w mieście – masz nawigację pieszą
  • skorzystasz z nieprzebranej bazy punktów zainteresowań – sklepów, restauracji, bankomatów i wielu innych
  • możesz dzielić się swoimi odkryciami z innymi użytkownikami, dzięki czemu baza NaviExperta będzie zawsze aktualna - również dzięki Tobie
  • dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w twoim mieście
  • podzielisz się informacjami o twojej lokalizacji ze znajomymi na facebooku

A to tylko część funkcji miejskiego NaviExperta – liczba zastosowań miejskiej nawigacji zależy praktycznie od Ciebie i tego do czego chcesz jej użyć.

Z NaviPlan Urban skorzystasz z nieprzebranej bazy punktów zainteresowań – sklepów, restauracji, bankomatów i wielu innych.

Bodaj najciekawszą (z punktu widzenia pieszego) funkcją, jaką ma NaviPlan Urban, jest planowanie podróży komunikacją miejską. Funkcja ta została opracowana we współpracy z popularnym serwisem jakdojade.pl.

W czym może pomóc Ci NaviPlan Urban?

  • w szybkim i precyzyjnym wytyczaniu trasy komunikacją miejską
  • w bieżącym informowaniu o przesiadkach i lokalizacjach przystanków
  • w informowaniu o cenach biletów
  • w śledzeniu twojej pozycji GPS podczas jazdy


Planowanie jest obecnie dostępne dla Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Torunia, Wrocławia i Warszawy. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie także dostępna w kolejnych miastach. Jeśli jeszcze Cie nie przekonaliśmy, to zapraszamy na mały seans pt. Jak to działa?

<p>Jak widać NaviPlan Urban doskonale ułatwia życie i sprawia, że miejski labirynt przestaje być straszny. Nie bez znaczenia jest czas, jaki zaoszczędzimy na szukaniu sklepu, szewca, apteki czy też chińskiej restauracji.</p>

NaviExpert dla pieszych! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dla posiadaczy smartfonów droga na ferie zimowe może być prostsza dzięki T-Mobile MyBox, który oferuje nawigację NaviExpert T-Mobile w specjalnej cenie.

0

Ocena autora

Czy można dojechać na ferie bez korków i straconych nerwów? Z aplikacją mobilną NaviExpert, dostępną w ramach T-Mobile MyBox, to możliwe. Najnowsze mapy, aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o korkach i utrudnieniach na drodze, a wreszcie dane na temat fotoradarów, kontroli drogowych czy niebezpiecznych miejsc –  według szacunków NaviExpert pozwala na skrócenie czasu podróży nawet o 26 procent.

Dzięki wykorzystaniu informacji o natężeniu ruchu drogowego, NaviExpert informuje o potencjalnych utrudnieniach w ruchu komunikacyjnym. Informacje na temat prędkości, z jaką poruszają się pojazdy na danej trasie są gromadzone i analizowane na bieżąco – wprost od kierowców wyposażonych w aplikację. Jeśli na jakimś odcinku NaviExpert wykryje korek bądź niższą prędkość – nawigacja zasugeruje ominięcie tego odcinka i wyznaczy trasę alternatywną. Aplikacja uwzględni także aktualne remonty, roboty drogowe i nowe inwestycje, zawsze rekomendując optymalną trasę. 

Dzięki funkcji Ostrzeżeń CB aplikacja w czasie rzeczywistym informuje kierowcę zarówno o wypadkach i niebezpiecznych miejscach, jak i fotoradarach i kontrolach drogowych, pozwalając na uniknięcie nieprzyjemnych i często kosztownych niespodzianek na trasie.

Aby pobrać i bezpłatnie przetestować NaviExpert w T-Mobile MyBox wystarczy wysyłać darmowego SMS-a o treści NEBOX pod numer 8089. Pierwsze 30 dni korzystania z NaviExpert jest bezpłatne. W taryfach z T-Mobile MyBox NaviExpert T-Mobile  dostępny jest bez dodatkowych opłat. Z aplikacji można korzystać także niezależnie od wybranej taryfy za jedyne 7,90 zł miesięcznie – 3 razy taniej niż w przypadku zakupu miesięcznego abonamentu na korzystanie z NaviExpert poza T-Mobile. 

Płatności za dostęp do aplikacji dostępnych w T-Mobile MyBox są doliczane do comiesięcznego rachunku, który otrzymuje abonent T-Mobile lub są pobierane ze środków, którymi użytkownicy mix i pre-paid doładowali swoje konta. Nie ma zatem konieczności płacenia kartą kredytową. Wszystkie aplikacje dostępne są w pełnych wersjach, bez reklam oraz bez dodatkowych opłat za każdą z nich z osobna. 

Podczas długiej drogi na ferie przydadzą się także inne aplikacje dostępne w T-Mobile MyBox - m.in. oferujący szeroki wybór seriali i filmów iplex, GameBox z ponad 150 najnowszymi grami mobilnymi, biblioteka audiobooków Audioteki, muzyka ze Sklepu MP3 czy multimedialny kurs języka angielskiego SuperMemo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Prosto i bez przeszkód na ferie z NaviExpert w T-Mobile MyBox - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed nami wakacyjne wojaże i weekendy w rozjazdach. Na pewno przyda się nawigacja, która nie tylko doprowadzi do celu, ale także pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia na drodze. Wypróbuj NaviExpert.

T-Mobile pomyślał o potrzebach klientów i oferuje im nawigację NaviExpert w prezencie na 30 dni. Wystarczy do 23 maja wysłać darmowy SMS o treści KORKI na nr 8089, aby otrzymać linka aktywującego do bezpłatnej aplikacji. Aplikacja po 30 dniach sama się wyłączy, bez żadnych konsekwencji.

NaviExpert stanie się twoim przewodnikiem, który bezbłędnie poprowadzi Cię do celu – niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i dokąd zmierzasz.

Omijasz korki
Oszczędzasz czas, bo nie stoisz w korkach. Nawigacja korzysta z informacji o ruchu drogowym, dane pochodzą od kierowców i pokazują, jak szybko jeździ się na poszczególnych odcinkach dróg. Jeśli nawigacja wykryje w jakimś miejscu korek, wytycza alternatywną trasę.

Ostrzeżenia CB
Dzięki ostrzeżeniom CB w nawigacji unikasz mandatów i podróżujesz bezpieczniej. Funkcjonalność używanego przez zawodowych kierowców radia CB została przeniesiona do aplikacji mobilnej. Można dzięki niej zgłosić i odebrać informacje dotyczące m.in. fotoradarów, kontroli drogowych, wypadków czy niebezpiecznych miejsc.

Codziennie aktualizowane mapy
Mapy NaviExpert uwzględniają aktualne remonty dróg i nowe inwestycje, dzięki czemu ich użytkownik podróżuje zawsze optymalną trasą. Przy wytyczaniu trasy brane są pod uwagę mapy aktualizowane online, a nie przechowywane w telefonie. Użytkownik nie musi dokonywać samodzielnie aktualizacji.

Baza użytecznych miejsc
Użytkownik ma dostęp do aktualizowanej na bieżąco bazy ponad 400 tysięcy użytecznych miejsc i wydarzeń (tzw. punktów POI), zlokalizowanych na mapie. Po wybraniu interesującego miejsca, nawigacja prowadzi do celu.

Darmowy NaviExpert dla klientów T-Mobile - opinie i komentarze (8)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Janusz
14-02-2018 - 07:13:11
Mam numer w telefonie z t mobile a nie mam darmowej nawigacji
  (0)
Odpowiedz
MicroaoftLumia640LTE
11-08-2016 - 19:21:29
Czy można wyłączyć tą nawigacje bo ona nie jest mi potrzebna a tylko bierze kasę proszę o podanie kodu
  (0)
Odpowiedz
MicroaoftLumia640LTE
11-08-2016 - 19:21:27
Czy można wyłączyć tą nawigacje bo ona nie jest mi potrzebna a tylko bierze kasę proszę o podanie kodu
  (0)
Odpowiedz
banita100
21-01-2016 - 08:50:28
również mam tą aplikację NAVIExpert niby za DARMO W abonamencie - ale KODU do zarejestrowania nigdzie nie mogę dostać ...boa radzi mi dzwonić do expertów gdzie minuta rozmowy kosztuje 2,50zł.. I TAK T-Mobil nieżle zarabia w skali kraju. tylko pogratulować POMYSŁU...
  (0)
Odpowiedz
marek1234
19-01-2016 - 13:05:21
Czy nawiexPerth dobrze działa!
  (0)
Odpowiedz
760810
19-01-2016 - 12:59:00
Czekam
  (0)
Odpowiedz
richpl
05-12-2015 - 16:34:26
Po przedłużeniu umowy w T-mobile dostałem w gratisie naviexpert ale nie mogę jej zainstalować z tmobile bo nie działa na iphonie i ipadzie, Dziwne to jest bo aplilacja jest a app store i mozna ja pobrać na ios ale na 7 dni a pózniej trzeba zapłacić 4,99 euro. No cóz to kolejny manewr operatora zeby przyciagnąc klientów do t-Mobile. Uwaga!!! kto na system ios to niech nie da sie nabrać :(((
  (0)
Odpowiedz
DLS
24-09-2015 - 10:44:48
Bardzo dobra oferta dla firm
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się