4 etapy, 5 aut, 87 godzin jazdy, 6000 kilometrów – tak redakcja miesięcznika Auto Moto testowała pięć nawigacji omijających korki: AutoMapę, Garmina, Mio, NaviExpert i TomToma. Najlepszy okazał się NaviExpert.

Podczas testu redakcja Auto Moto sprawdziła nawigacje wiodących producentów na rynku. Programy były testowane na czterech odcinkach: Warszawa-Gdańsk, Gdańsk-Poznań, Poznań-Wrocław, Wrocław-Warszawa.

Jedynym kryterium był łączny czas przejazdu wszystkich czterech etapów. Istotne były zatem przede wszystkim aktualność map oraz wykorzystanie napływających na bieżąco informacji o zmieniających się warunkach drogowych. Co ważne, uczestnicy testu nie mogli łamać przepisów i musieli stosować się dokładnie do instrukcji przekazywanych przez poszczególne nawigacje.

NaviExpert liderem testu Auto Moto

Miejsce

Aplikacja Łączny czas przejazdu wszystkich odcinków Strata do lidera

1.

NaviExpert 16 godz. i 37 min. --

2.

TomTom 17 godz. i 19 min. 42 min.

3.

Garmin 17 godz. i 41 min. 1 godz. i 4 min.

4.

Mio 17 godz. i 42 min. 1 godz. i 5 min.

5.

AutoMapa 18 godz. i 8 min. 1 godz. i 31 min.

Wyniki testu i podsumowanie łączne czasu przejazdu z wykorzystaniem poszczególnych nawigacji – opracowanie na podstawie materiałów redakcji Auto Moto.

Bezsprzecznym zwycięzcą okazał się NaviExpert. Łączny czas przejazdu wszystkich odcinków, używając do pomocy tej aplikacji, zajął 16 godzin i 37 minut. Pozostali "uczestnicy" wyścigu zostali mocno w tyle. Jedynie TomTom stracił do NaviExpert mniej niż godzinę (42 min.). Pozostałe aplikacje były już dużo gorsze. AutoMapa była gorsza do lidera o ponad półtorej godziny.

Bardzo się cieszymy, że tym razem nasza nawigacja mogła zmierzyć się z konkurentami na trasie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy ekspertami w szybkim prowadzeniu do celu – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

My zaś przypominamy, że niedawno ukazał się NaviExpert 8.0 z CB i asystentem ruchu dla abonentów naszej sieci. Więcej znajdziecie tutaj

NaviExpert liderem testu Auto Moto - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Michał
31-08-2012 - 19:19:25
Wystarczy że po prostu uruchomisz nawiexperta. U mnie działał za free przez jakiś czas, dopiero jak skończyła się darmowa wersja to zapytał mnie czy chce dalej korzystać.
  (0)
Odpowiedz
kran58
31-07-2012 - 16:13:09
Zostałem szczęśliwym nabywcą w sieci t-mobile kolejnego telefonu Samsung Galaxy Ace 2. W opisie urządzenia znajduje się GPS z nawigacją NaviExpert. W menu jest tylko nawigacja Google. W jaki sposób mam uruchomić darmową nawigację NaviExpert w tym modelu telefonu? Pozdrowienia.
  (0)
Odpowiedz
Franko
01-07-2012 - 11:42:34
Jak dla mnie to ta funkcja zastępuje normalne CB, z którego przestałem już korzystać odkąd mam nowego naviexperta. No ale ja nie robiłem tak profesjonalnych testów, jak redakcja, więc to tylko moja opinia.
  (0)
Odpowiedz
Yarek
01-07-2012 - 11:35:25
No i to się nazywa porządny, profesjonalny test. Wiele mówi on o różnicy pomiędzy naviexpertem, a konkurencją. Przyda się jeszcze jakiś komentarz odnośnie tego, jak np funkcja CB pomagała w nawigowaniu. Czy przydaje się w praktyce czy bardziej jest to gadżet
  (0)
Odpowiedz
damilog
20-06-2012 - 21:14:46
W tabelce jest błąd i wychodzi na to że NaviExpert najdłużej prowadził bo 18 godzin i 37 minut czyli o prawie 30 minut dłużej od automapy a o ponad godzinę dłużej od TomTom'a. Ktoś się pomylił przy jej tworzeniu :)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-06-2012 - 17:02:05
Dziękujemy za czujność! Już poprawione! Pozdrawiamy! :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy telefonów z Androidem i nawigacją GPS NaviExpert mogą wybrać głosowo cel podróży lub szukanie na mapie użyteczne miejsce. Czeka na nich jeszcze wiele innych funkcji, które sprawią, że wakacyjny wyjazd będzie przyjemniejszy.

Ileż razy próbowaliście prowadzić samochód i jednocześnie wpisywać cel podróży na ekranie urządzenia do nawigacji? Pewnie się zdarzyło, bo nie było gdzie się zatrzymać, a właśnie zmieniliście cel podróży, spieszyliście się i nie chcieliście tracić czasu na postój. Łatwo zdać sobie sprawę, jakie to niebezpieczne - koncentrować się jednocześnie na drodze i na nawigacji. Może więc zainteresuje was nowa funkcja GPS NaviExpert.

Firma wprowadziła na rynek nową wersję aplikacji z niedostępną do tej pory w nawigacjach funkcją wybierania głosowego. Mogą z niej korzystać posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android. Wystarczy wypowiedzieć np.: „nawiguj Warszawa, Marszałkowska 33” czy „nawiguj Plac Bankowy”, aby uruchomić nawigację pod wskazany adres.

Można również głosowo lokalizować na mapie użyteczne miejsca (tzw. POI) takie, jak restauracje, hotele, bankomaty, stacje benzynowe itd. oraz adresy. W tym celu wystarczy głosowe polecenie z nazwą miejsca, które chcemy odnaleźć, np.: „szukaj bankomat” lub „szukaj kino”. Dodatkowo menu aplikacji zostało dostosowane do standardów Androida.

Wersja NaviExpert 6.2 umożliwia także użytkownikom integrację aplikacji z profilem na Facebooku. Dzięki tej funkcjonalności można na bieżąco publikować informacje o tym, gdzie się aktualnie znajdujemy, rekomendować interesujące miejsca lub wydarzenia. Może to być funkcja przydatna przy organizacji spotkań z przyjaciółmi.

Dla zainteresowanych przetestowaniem nowych możliwości nawigacji NaviExpert uruchamia powszechny program testowy. Wystarczy wejść w przeglądarkę internetową telefonu lub tabletu, wpisać adres getne.pl i pobrać aplikację. W trakcie instalacji otrzymamy jednorazowy, siedmiodniowy, bezpłatny dostęp do usługi.

Kolejną nowością w nawigacji NaviExpert jest to, że może ona poprowadzić nas do celu po śląsku. Lektorem w polskim systemie nawigacji mobilnej został dobrze znany z telewizyjnego programu TVN „Nauka Jazdy” licencjonowany instruktor Grzegorz Stasiak. Znakomity aktor i komik doskonale odnalazł się w roli lektora nawigacji. Stworzył zabawne komendy głosowe i ożywił je, użyczając swojego charakterystycznego głosu. Podczas jazdy można usłyszeć chociażby takie kwiatki: „Kaj Ty jedziesz pieronie” czy „Jadymy Ty zakamuflowano opcjo niemiecko”.

Nawigacja NaviExpert pomoże kierowcom ominąć nie tylko korki, ale także miejsca, w których jest reorganizacja ruchu. To zdecydowanie przyspieszy dojazd do miejsca wakacyjnego wypoczynku

NaviExpert to bardzo popularny w Polsce system mobilnej nawigacji GPS. Już ponad milion zarejestrowanych użytkowników korzysta z nawigacji, która zawsze jest pod ręką, bo w telefonie. Aplikacja zapewnia dostęp do standardowych funkcji nawigacyjnych oraz szeregu rozwiązań dostępnych wyłącznie w trybie online.

Nawigacja NaviExpert korzysta z unikalnej technologii Community Traffic®, dzięki której jej użytkownicy mogą ominąć korki. Telefony użytkowników systemu wysyłają anonimowe dane o średnich prędkościach jazdy, które są przetwarzane za pomocą zaawansowanych algorytmów. Pozwala to rozróżnić prędkość, kierunek i dany odcinek drogi, a także porę dnia. Na podstawie tych danych NaviExpert prowadzi optymalną drogą do wakacyjnego celu z pominięciem najbardziej zakorkowanych odcinków dróg, a kierowcy oszczędzają czas i paliwo.

NaviExpert aktualizuje mapy w trybie online. Dzięki temu na mapie znajdują się bieżące informacje o utrudnieniach drogowych, remontach, objazdach oraz najnowsze inwestycje drogowe. Szczegółowe lokalizacje fotoradarów, miejsc częstych kontroli drogowych oraz powiadomienia o ograniczeniach prędkości pomogą bezpiecznie i bez zbędnych niespodzianej dotrzeć do miejsca wakacyjnego wypoczynku.

NaviExpert to także bogata baza interesujących punktów, tzw. POI. To jedyna nawigacja, w której poza danymi tekstowymi np. restauracji można znaleźć informację o przedziale cenowym serwowanych dań, rodzaju kuchni, typie lokalu oraz menu. Lokalizacje atrakcji turystycznych oraz opisy ciekawych miejsc spełniają rolę mobilnego przewodnika. Aktualny repertuar kin, kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych to także informacje, które z pewnością przydadzą się podczas urlopu.

Wakacje już się zaczęły, więc czas pomyśleć o wygodnej i funkcjonalnej nawigacji, która nie tylko poprowadzi do celu, ale także pomoże napisać scenariusz wakacyjnego lenistwa.

Wybierz trasę głosem w nowej wersji nawigacji NaviExpert - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

asia22
09-09-2011 - 23:10:32
a ja korzystam z darmowej nawigacji w HTC, polecam!
  (0)
Odpowiedz
Darek
20-07-2011 - 16:15:36
korzystam z tej opcji i jestem zadowolony
  (0)
Odpowiedz
margo84
20-07-2011 - 16:11:28
Komentarz po śląsku to ciekawa opcja ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

NaviExpert zaprezentował nowe rozwiązanie, dzięki któremu poruszanie się po drogach zakorkowanych miast będzie nieco mniej uciążliwe. Nie wymyślił co prawda rewolucyjnego rozwiązania, którym mogłoby być przeniesienie wszystkich samochodów w powietrze, ale wykorzystał swój własny system Community Traffic w nowej usłudze korkosfera.

Użytkownicy NaviExperta znają już ten system - to dzięki niemu program potrafi wskazać szybszą trasę z pominięciem korków i utrudnień na drodze. Jest on oparty na informacjach zbieranych od kilkuset tysięcy użytkowników tej nawigacji. Teraz producent oprogramowania opublikował darmową usługę, dostępną zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i telefonu.

Web planner korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju oraz wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl i sprawdzić, jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Wizualny sposób demonstracji korków i utrudnień jest bardziej przejrzysty i pomoże kierowcom efektywniej planować każdą podróż samochodem. Docelowo będzie można także importować wybrane punkty na naszej drodze do telefonu oraz nawigować zgodnie z założonym w komputerze planem. Na stronie korkosfera.pl pojawiają się również aktualizowane na bieżąco przez społeczność NaviExpert dane na temat remontów, a także aktualne lokalizacje fotoradarów. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert, która prowadzi, omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzeże przed fotoradarem.- tak opisuje nową usługę Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExpert.

Korkosfera dostępna jest przez stronę internetową korkosfera.pl, a użytkownicy Androida mogą pobierać jej mobilną wersję na swoje smartfony.

Siódma odsłona NaviExperta została już wyposażona w nową usługę, więc jej użytkownicy nie muszą zaopatrywać się w kolejny program.

źródło: NaviExpert

NaviExpert odkorkuje miasta - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Henryk
25-09-2011 - 17:11:33
a ja nie musiałem pobierać :). Był zainstalowany na moim Smasungu :)... jeszcze w ERZe. Dzięki
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

aviExpert T-Mobile edition korzysta z najaktualniejszych danych traffic na rynku. Potwierdzają to testy serwisów poświęconych korkom, przeprowadzone przez najstarszy polski tygodnik motoryzacyjny - Motor.

Dziennikarze tygodnika Motor oceniali dostępne funkcjonalności serwisów poświęconych korkom oraz to, czy udostępniane przez nie informacje odpowiadają rzeczywistej sytuacji na drodze. Korkosfera.pl zdeklasowała konkurencję - serwisy TomTom, korkowo.pl, omijamykorki.pl (Targeo), emapę oraz Google. Zwycięstwo było bezapelacyjne – NaviExpert zdobył aż 13 punktów, podczas gdy serwis TomTom, który zajął drugie miejsce – tylko 9.

W pierwszej części testu dziennikarze tygodnika Motor ocenili dostępne funkcjonalności takie jak informacje o zablokowanych odcinkach, aktualne prędkości, przewidywanie sytuacji na drodze, możliwość wyznaczania trasy oraz aplikacje na smartfony. Najbardziej kompleksowa okazała się korkosfera.pl, umożliwiająca skorzystanie ze wszystkich ocenianych funkcjonalności. Dziennikarze tygodnika sprawdzili również, czy informacje z ocenianych serwisów odpowiadają rzeczywistej sytuacji na drodze. Do porównania wytypowano skrzyżowania w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. I tu korkosfera.pl była zdecydowanym prymusem, najtrafniej pokazując bieżącą sytuację na drodze.

aviExpert T-Mobile edition korzysta z najaktualniejszych danych traffic na rynku! Zawsze dotrzesz do celu! 

 - Serwis korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju, a także wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków iutrudnień– mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes NaviExpert. – Posiadacze telefonów komórkowych mogą też korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert T-Mobile edition, która prowadzi omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, remonty i inne utrudnienia oraz ostrzega przed fotoradarami- dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

Zarówno korkosfera.pl jak i NaviExpert T-Mobile edition korzystają z dynamicznych danych o natężeniu ruchu drogowego aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Mapy tworzone są w oparciu o średnie prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące od użytkowników NaviExpert oraz z profesjonalnego monitoringu floty AutoGuard i Finder. Prędkości pojazdów na określonych odcinkach są przedstawiane na mapie za pomocą kolorów. korkosfera.pl to również stale uaktualniana baza fotoradarów i remontów.

Najlepszy traffic w NaviExpert T-Mobile edition! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się