Jeśli jesteś użytkownikiem Czytnika Google, to z pewnością wiesz, że jeśli chcesz w wygodny sposób korzystać z niego na iPhone'ie czy iPadzie, musisz posiadać dodatkową aplikację, która jest do tego przeznaczona. Jedną z takich aplikacji jest Newsify.

0

Ocena autora

Największą zaletą aplikacji Newsify jest stosunkowo niska cena, która na tle konkurencji wypada bardzo atrakcyjnie (zdarzają się też promocje, w ramach których jest dostępna za darmo). A aplikacja jest bardzo ładna i funkcjonalna, i oferuje wszystkie najistotniejsze funkcje, które powinien posiadać dobry klient Google Readera.

Wszyscy obecni użytkownicy Czytnika Google mogą przejść do kolejnego akapitu, bo w tym podpowiem, jak go sobie założyć. W pierwszej kolejności należy udać się pod adres. Osoby posiadające już konto w Google mogą się na nie zalogować, natomiast pozostali w celu korzystania z czytnika muszą je założyć. Gdy masz już konto, możesz rozpocząć proces dodawania ulubionych stron do Google Readera. W ten sposób wszystkie najważniejsze dla siebie źródła informacji będziesz miał w jednym miejscu, a ich codzienne przeglądanie będzie łatwe i wygodne.

Korzystanie z Czytnika Google na komputerach nie wymaga posiadania żadnej dodatkowej aplikacji, bo interfejs webowy doskonale spełnia swoje zdanie. Co innego na urządzeniach mobilnych, w przypadku których dedykowana czytnikowi aplikacja jest raczej niezbędna. I w tym momencie wracamy do Newsify – aplikacji wyjątkowo taniej, ale jednocześnie posiadającej wszystkie funkcje, które klient Google Readera posiadać powinien.

Newsify umożliwia stworzenie strony z wiadomościami pochodzącymi z konkretnego kanału lub z całego folderu – dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku webowej wersji Czytnika Google. W kolumnie po lewej znajduje się lista naszych subskrypcji, z poziomu której możemy przeglądać wszystkie treści lub sortować je pod kątem tych jeszcze nieprzeczytanych. Pozostała część ekranu jest przeznaczona do wyświetlania treści wiadomości i przewijania ich listy. Szybkie przeskakiwanie pomiędzy kolejnymi artykułami polega na przesuwaniu palcem po ekranie w górę i w dół.

W przypadku przejścia do konkretnego newsa, jego widok wewnątrz aplikacji ogranicza się do wyświetlenia jednego obrazka i pierwszych kolumn tekstu – i to wystarczy byśmy mogli wstępnie zorientować się w jego treści. Jeśli ocenimy artykuł jako potencjalnie interesujący, do jego pełnej treści przechodzimy poprzez kliknięcie w ikonkę globusa, która znajduje się w prawym górnym rogu. Z poziomu Newsify wybrane wiadomości możemy też dodawać do ulubionych (oznaczać gwiazdką) lub wysłać je do przeczytania na później (np. do Pocketa czy Readability).

Podsumowanie

Jeśli masz swoje ulubione strony, które odwiedzasz codziennie – dodaj je do Czytnika Google, a następnie pobierz aplikację Newsify. Wszystkie informacje poukładane w jednym miejscu to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Newsify dla iPhone'a - wszystkie informacje w jednym miejscu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Evernote to w tej chwili zdecydowanie najlepsza i najbardziej popularna aplikacja do przechowywanie różnego rodzaju notatek. Jeśli więc szukacie tego typu narzędzia, to trafiliście pod dobry adres.

0

Ocena autora

Z Evernote'a możemy korzystać na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. Posiada aplikacje mobilne i desktopowe, jak i również swoją wersję webową dostępną przez przeglądarkę. I to właśnie ta możliwość synchronizowania danych i notatek pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami jest jedną z największych zalet tego programu. Notatka dodana na komputerze w pracy automatycznie ląduje też na naszym prywatnym laptopie i smartfonie. A wszystko działa tak jak powinno.

Evernote jest przeznaczony dla wszystkich osób, które zawsze mają coś na głowie i zapisują swoje myśli na dziesiątkach małych karteczek, które... później gubią. Omawiany program umożliwia gromadzenie notatek dźwiękowych, tekstowych i graficznych (np. zdjęć) w jednej aplikacji, dzięki czemu w każdym miejscu i o każdej porze możemy mieć je przy, o ile tylko znajdujemy się w pobliżu komputera lub mamy przy sobie smartfon.

Rozpoczęcie pracy z Evernote jest bardzo proste. Podajemy e-mail, login i hasło, a później trzeba jeszcze tylko kliknąć na link potwierdzający, który trafił do naszej skrzynki pocztowej, i gotowe!

Teraz możemy skupić się już na naszych notatkach. Te tekstowe dodajemy korzystając z systemowej klawiatury. Możemy jednak również pokusić się o dołączenie cyfrowych wersji papierowych notatek i skorzystać z opcji rozpoznawania tekstu. Do naszych notatek możemy dodawać przypisy czy elementy graficzne. A są przecież jeszcze notatki dźwiękowe, które również przy pomocy Evernote'a możemy nagrywać. Rolę notatek mogą pełnić też zdjęcia (te z rolki aparatu lub zrobione na nowo) - ja używam tej funkcji głównie w księgarniach, fotografując okładki nowych książek, które chciałbym w przyszłości kupić.

Nasze notatki przechowywane są w specjalnych notatnikach, w których umieszczamy treści o podobnym charakterze. Możemy również nadawać im znaczniki, które podnoszą jakość sortowania. Sam Evernote dzieli również notatki na kategorie zależnie od typu danych. Dzięki temu odnalezienie interesujących nas treści nie nie zajmuje dużo czasu i jest łatwe oraz skuteczne. Generalnie cały interfejs Evernote'a jest przemyślany i intuicyjny. Każdy kto umie obsłużyć smartfon, poradzi sobie też z tym narzędziem,

Evernote jest dostępny w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej. W tej pierwszej otrzymujemy 60 MB transferu do wykorzystania na synchronizację danych w miesiącu, co w zupełności wystarcza do domowych i prywatnych zastosowań. Płatna wersja PRO jest przeznaczona dla bardziej wymagających, bo 1 GB transferu to już bardzo dużo i mało kto będzie potrzebował go aż tyle do synchronizacji swoich notatek.

Sam Evernote i dedykowane mu aplikacje to jednak świetne i niezawodne narzędzia do zapisywania notatek i trzymania swoich danych w jednym miejscu. Powinniście go sprawdzić, a jest dostępny chyba na każdej możliwej platformie mobilnej i stacjonarnej (na pewno na tych kilku najpopularniejszych).

Aplikacji Evernote można używać także w wersji premium. Aktywuj pakiet Evernote Premium na 6 miesięcy za darmo! Oferta, przygotowana wspólnie z T-Mobile, potrwa do 31 sierpnia 2014 roku. Składa się na nią 1 GB miesięcznego limitu na transfer, dostęp do notatek na urządzeniu przenośnym, gdy nie masz połączenia z siecią, umożliwia wyszukiwanie tekstu na obrazach i w plikach PDF.
Aby skorzystać z Evernote w wersji premium, należy wybrać opcję "Odkryj Evernote" poprzez dotknięcie logo Evernote w lewym górnym rogu ekranu.
Aplikację Evernote znajdziecie wgraną na smartfonach z naszej oferty!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Evernote - wszystkie Twoje notatki w jednym miejscu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony bez wbudowanych obiektywów fotograficznych stanowią dzisiaj rzadkość. Lubimy pstrykać zdjęcia, lubimy też je przeglądać, ale jak je zorganizować, by szybko dotrzeć do wybranej fotki?

0

Ocena autora

Cyanogen Gallery

Twórcy alternatywnego oprogramowania dla smartfonów i tabletów o nazwie CyanogenMod podbili serca, czy raczej urządzenia, tysięcy użytkowników. Ci coraz częściej wychodzą jednak poza okowy standardowego pakietu aplikacji, prezentując swoje rozwiązania szerszej publiczności. Nie trzeba dzięki temu obawiać się utraty gwarancji producenta (po instalacji nieautoryzowanego firmware), by poznać niektóre funkcje alternatywnego systemu. Instalując Cyanogen Gallery, każdy będzie mógł przeglądać i zarządzać plikami multimedialnymi w nowy sposób.

-> Test Sony Xperia Z3. Robi świetne zdjęcia! 

-> Hypaerlapse, czyli Instagram do filmów. I to jakich! 

-> Afterlight - edycja grafiki dla każdego

W Galerii, bo taką nazwę przyjmie tytułowa aplikacja po instalacji na urządzeniu, zdjęcia i filmy pogrupowane są chronologicznie na tzw. chwile, albumy i multimedia. W pierwszej zobaczymy galerię plików z datami i lokalizacjami ich wykonania, w drugiej możemy przeglądać zdjęcia w poszczególnych folderach, natomiast w trzeciej wszystkie pliki ułożone zostały chronologicznie na planie siatki. Tylko w tym ostatnim widoku mamy więc do dyspozycji równomierną siatkę, bowiem przeglądając albumy i „chwile”, zobaczymy wirtualne „pocztówki”, gdzie w jednym wierszu 2/3 obszaru wypełnia jedno zdjęcie, a trzy kolejne miniaturki ułożone sią pionowo na pozostałej części. Aż chce się używać takiej galerii – można stwierdzić po pierwszym zetknięciu z aplikacją. 

Cyanogen Gallery

Wrażenie to pogłębia dodatkowo możliwość przeglądania swoich zdjęć z Google+, Facebook, Flickr i Dropbox – tak, w jednej galerii możemy mieć dostęp do wszystkich multimediów zapisanych nie tylko w pamięci masowej, ale i w serwisach społecznościowych i chmurach danych. Kolejne konta można dodawać, korzystając z plusa umieszczonego w lewym panelu bocznym wysuwanym z krawędzi ekranu. Z tego miejsca można też później filtrować wyświetlaną zawartość – wystarczy klik, by w chwilach, albumach czy multimediach zobaczyć wyłącznie zdjęcia z Facebooka czy Google+.

Niestety, choć program sprawia świetne wrażenie, dając dostęp do wszystkich naszych treści multimedialnych z jednego miejsca, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ma to negatywny wpływ na działanie samej aplikacji. Program potrzebuje bowiem czasu na wygenerowanie podglądu chwil i albumów, a po każdym przefiltrowaniu treści na te internetowe lub dostępne w pamięci masowej, musimy uzbroić się w kilkusekundową cierpliwość, nawet jeśli korzystamy z urządzenia z wyższej półki. Mimo tych uchybień tytułowa galeria stanowi jedną z najciekawszych alternatyw dostępnych w Google Play. W dodatku dostępna jest zupełnie za darmo. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Cyanogen Gallery - wszystkie zdjęcia w jednym miejscu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Google zaproponował użytkownikom aplikację, która pozwoli archiwizować zdjęcia z urządzeń mobilnych i komputera. Bez obaw o ilość miejsca w chmurze.

Google chce, abyśmy wszystkie nasze zdjęcia i filmy przechowywali w jednym miejscu i zawsze mieli je na wyciągnięcie ręki. Koniec z fotografiami rozproszonymi na dyskach komputerów, w pamięci urządzeń mobilnych, na dyskach przenośnych czy w usługach chmurowych różnych firm. Do ich magazynowania ma służyć odtąd Google Photos z nieograniczoną ilością miejsca.

Usługa ma pozwolić nie tylko gromadzić zdjęcia, ale także je sortować według dat wykonania i wygodnie znajdować, wpisując w wyszukiwarce opisujące je słowa. Zaletą chmury jest naturalnie fakt, że gdy zgubimy lub zniszczymy urządzenie, na którym zapisaliśmy nasze zdjęcia i filmy, mamy pewność, że nie przepadły. Możemy dostać się do nich z dowolnego urządzenia, podpiętego do internetu.

Nie jest to usługa dla profesjonalnych fotografów, a dla amatorów. Z tego względu, że nie obsługuje plików RAW, ale też zachowuje maksymalną rozdzielczość zdjęcia 16 MP i filmu 1080p. Zdjęcia i filmy są więc kompresowane, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie odbiera im to jednak jakości na tyle, aby zdjęć w dalszym ciągu nie można było bez problemu wywołać na papierze.

Zobacz fotograficzne smartfony w e-sklepie:

Twórcy usługi zadbali także o proste udostępnianie zdjęć. Nie tylko w takich serwisach jak Facebook czy Instagram, ale także konkretnym osobom. Mogą one pobrać do siebie wskazane przez użytkownika zdjęcia, które złożą się na album dostępny po kliknięciu w przesłany link. Niepotrzebne jest logowanie ani żadna specjalna aplikacja.

Aplikacja Google Photos dostępna jest już na Androida, na iOS oraz w przeglądarce internetowej.

Google Photos – wszystkie zdjęcia w jednym miejscu (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się