Przełączanie głośności w telefonie należy do czynności wykonywanych nader często w ciągu dnia. I nie wynika to raczej z wygody, ale z konieczności – gdy chcemy uniknąć donośnego dźwięku urządzenia w konkretnych sytuacjach. Nie trudno wyobrazić sobie kłopotliwe sytuacje, w których się znajdziemy, gdy nie wyciszymy telefonu w kinie, w teatrze, pracy czy na czas spotkań. Do Not Disturb uwalnia nas od konieczności ciągłego manipulowania regulatorem głośności czy przełączania stanu urządzenia – zrobi to za nas, opierając się na danych z kalendarzy.

0

Ocena autora

Przy pierwszym zetknięciu aplikacja może rozczarować – jej interfejs nie jest zbyt urodziwy i przypomina raczej rozwiązania sprzed lat, ale nie to jest w niej najważniejsze. Tym bardziej, że po wstępnej konfiguracji nie będziemy już musieli do niej zbyt często zaglądać. Najważniejszy jest zestaw oferowanych funkcji, a ten jest naprawdę unikalny.

Do Not Disturb potrafi bowiem automatycznie wyciszyć telefon na czas spotkań zaplanowanych w zsynchronizowanych kalendarzach. Warto dodać: wszystkich wskazanych kalendarzach. Jeśli więc dysponujemy więcej niż jednym organizerem (np. kalendarz Google, Exchange, Facebook), można wybrać te, z których mają być pobierane informacje o okresach „wyciszenia”.

Jeśli więc o godzinie 19 mamy zaplanowane wyjście do kina, a film trwa do 21, przez dwie godziny telefon nie zakłóci ciszy swoim dźwiękiem. Wystarczy mieć zapisane wydarzenie w kalendarzu. Zalety tego rozwiązania docenią szczególnie osoby często uczestniczące w spotkaniach - jeśli ich terminy są zapisane na serwerze Exchange (lub innym zsynchronizowanym z urządzeniem), nie będą musieli obawiać się kłopotliwych dźwięków.

Program umożliwia kompleksowe zarządzanie trybem głośności. Istnieje bowiem możliwość konfiguracji profili, według których telefon ma być wyciszany. Należy w tym celu zaznaczyć konkretne dni tygodnia i wskazać zakres godzin, w trakcie których telefon będzie „milczał jak grób”. W praktyce oznacza to, że w nocy nie usłyszymy połączenia przychodzącego lub powiadomienia o nowym mailu.

Istnieje również opcja „natychmiastowa”, gdzie jednym z czterech przycisków decydujemy o czasowym wyłączeniu dźwięków. Można więc ustawić wielokrotność 5 i 15 minut, a także 1 i 4. Producent ma jednak świadomość, że istnieją wyjątki od tej reguły, że czasem zdarzają się pilne telefony. I tak, po określonej liczbie połączeń w danym odstępie czasu, kolejny dzwonek zostanie odtworzony – domyślnie drugie połączenie od danej osoby wykonane w przeciągu 5 minut od poprzedniego jest alarmowane. Można także ustalić, które grupy kontaktów „przepuszczać” przez filtr wycieszenia w godzinach dziennych lub nocnych. W ustawieniach określamy też definicję trybu cichego – czy telefon ma wibrować w dzień czy w nocy, a także czy wyłączać moduły łączności. 

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Nie przeszkadzać! Aplikacja do sterowania głośnością urządzenia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piloty – kto dziś wyobraża sobie sprawną obsługę sprzętu RTV bez nich? Klik, klik i gotowe. Tak samo sterować można komputerem przy pomocy smartfonów. Dzięki specjalnym aplikacjom uzyskamy kontrolę nad poszczególnymi programami, a nawet całym systemem operacyjnym komputera. Mogą okazać się też niezwykle przydatne w razie awarii myszki lub klawiatury.

Zanim przejdziemy do opisu dwóch bardzo rozbudowanych narzędzi sterujących, należy zwrócić uwagę na konieczność posiadania routera Wi-Fi i dedykowanego oprogramowania na komputerze. Aby więc korzystać z możliwości bezprzewodowego sterowania systemem należy posiadać router, którego używa zarówno telefon, jak i komputer. Oba urządzenia trzeba uzbroić w odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia współpracę telefonu z komputerem - klient (pobierany na telefon) i serwer (instalowany na komputerze). Może się też okazać, że Firewall będzie usiłował zablokować połączenie – należy więc dostosować oprogramowanie lub wyłączyć je na czas używania pilota. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, smartfon może zmienić się w pilot zdalnego sterowania.

Unified Remote to uniwersalny pilot do komputera, który cechuje intuicyjność i funkcjonalność. Interfejs aplikacji został przygotowany z należytą starannością, a zestaw opcji ułożono w logicznym porządku. Wszystkie dostępne piloty dostępne są w sekcji „Remotes”, gdzie można je przeglądać w formie listy lub siatki (sposób podglądu można zmienić w ustawieniach). Wygląd każdego pilota różni się w zależności od jego przeznaczenia, tak by użytkownik miał dostęp tylko do istotnych funkcji. I tak, wybierając podstawowe metody wprowadzania (Basic Input) centralna część okna zamieni się w TouchPad, który rozpoznaje lewy i prawy przycisk (tapnięcie dwoma palcami na raz), a nawet scroll (przeciągnięcie dwoma palcami). Dzięki opcji „File Manager” można przeglądać pliki zapisane na dysku komputera, natomiast „Media” to uniwersalny kontroler odtwarzaczy. Z kolei pod opcją „Power” znajdziemy funkcje odpowiedzialne za wylogowanie, uśpienie lub wyłączenie komputera. Zbędne piloty można deaktywować w ustawieniach programu, by zwiększyć czytelność listy. Pełna wersja programu, która kosztuje ok. 15 zł, obsługuje także komendy głosowe, moduł NFC i dodatkowe kontrolery (m.in. Chrome, iTunes, Winamp, VLC, XBMC).

Oprogramowanie dla komputera (serwer) dostępne jest TUTAJ.
Oprogramowanie dla telefonu (klient) dostępne jest TUTAJ.

Gmote jest jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do sterowania systemem operacyjnym. Jest też najdłużej rozwijana, co przekłada się na zestaw dostępnych opcji. Najpierw należy zainstalować dedykowane oprogramowanie na komputerze, o czym przypomina ekran startowy mobilnej aplikacji. Później wymagana jest krótka konfiguracja, podczas której należy ustawić hasło uwierzytelniające połączenie. Po pomyślnym ustanowieniu połączenia uzyskamy dostęp do wirtualnej myszki i klawiatury, a także kontrolerów multimediów. Gmote pozwala także na przeglądanie struktury katalogów na dysku komputera i zdalne otwieranie plików, dzięki czemu można m.in. uruchomić odtwarzanie filmu nie dotykając myszki i klawiatury. Co ciekawe, do komputera można uzyskać zdalny dostęp nawet w przypadku braku domowej sieci bezprzewodowej, jednak konieczne jest posiadanie zewnętrznego adresu IP (więcej informacji można uzyskać na stronie producenta). Dużą zaletą aplikacji jest kompatybilność z systemami opartymi na Linuksie oraz Mac OS X.

Oprogramowanie dla komputera (serwer) dostępne jest TUTAJ.
Oprogramowanie dla telefonu (klient) dostępne jest TUTAJ.

Smartfon jako pilot do komputera - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Power-Grid od ROCCAT to uniwersalny pilot do komputera, dzięki któremu bez dotykania klawiatury możesz uruchomić ulubiony program, dostać się do konkretnego folderu jednym kliknięciem, a nawet dostosować głośność poszczególnych elementów systemu.

0

Ocena autora

Program ledwie trafił na wirtualne półki "zielonego sklepu", a blogi i portale branżowe hucznie go przywitały. Z czego wynika cały ten szum? Przekonamy się, jeśli poświęcimy przynajmniej 15 minut na naukę obsługi i konfiguracji aplikacji.

Najpierw należy jednak zainstalować oprogramowanie na urządzeniu mobilnym oraz tym, którym chcemy sterować. Programy dla iOS, Android i Windows (dla komputerów PC) znajdziemy na stronie internetowej producenta. Później należy połączyć obie aplikacje (mobilną i stacjonarną), podając adres IP komputera w programie ROCCAT Power-Grid na telefonie. I tu uwaga, bo ów adres stanowi punkt zapalny i główne źródło negatywnych komentarzy w Google Play - żeby poprawnie połączyć oba urządzenia, należy na telefonie wpisać adres, który znajdziemy w zakładce "Settings" przy lewym dolnym rogu komputerowej aplikacji. 

Pomyślnie zakończona konfiguracja zostanie uwieńczona wyświetleniem "pilota" na ekranie smartfonu. Już na wstępie do naszej dyspozycji oddano 4 zestawy narzędzi, bo raczej takiej terminologii powinno się używać do opisania bogactwa funkcji, jakie przygotowano dla użytkownika. Pierwszy prezentuje informacje systemowe, a więc poziom obciążenia poszczególnych rdzeni procesora, wykorzystanie pamięci fizycznej i operacyjnej, a nawet prędkość transmisji danych na komputerze. Podręczny licznik i stoper zamykają pierwszy panel funkcji. Na kolejnym ulokowano funkcje odpowiedzialne za sterowanie głośnością urządzenia. I to nie tylko tą główną, ale także tą dedykowaną poszczególnym programom.

Z tego miejsca dostaniemy się również do folderu z muzyką i będziemy mogli sterować odtwarzaniem w Windows Media Player. Nie zabrakło nawet centrum powiadomień, które umożliwia śledzenie aktywności w sieciach społecznościowych czy kanałach RSS.

Użytkownik może również dowolnie wykorzystać dwie siatki, dodając przyciski i kontrolki sterujące lub korzystając z gotowych rozwiązań, jak choćby te umożliwiające wygodne sterowanie Windows czy klawiatura numeryczna. Więcej gotowych konfiguracji można pobrać z Sieci. Tych operacji można jednak dokonać jedynie za pośrednictwem komputera, gdzie wyświetlany jest podgląd "pilota" i możliwe jest nanoszenie dowolnych zmian. Wszystkie zostaną później przeniesione na telefon po kliknięciu w przycisk "Apply".

Z Sieci można również pobierać zestawy narzędzi przygotowane przez innych użytkowników, importując je w aplikacji komputerowej. Dużą zaletą programu jest bieżący podgląd pilota i możliwość nanoszenia zmian niemal w trybie rzeczywistym - każdy przycisk i nowa wtyczka, które dodamy do aplikacji na komputerze, natychmiast trafi do smartfonu, gdzie od razu będzie w pełni funkcjonalna.

ROCCAT Power-Grid dostępny jest za darmo, ale wówczas skonfigurować można jedynie dwie siatki narzędzi. Każdą kolejną można nabyć za ok. 3,70 zł, a maksymalnie możemy uzbroić nasz program w 12 konfigurowalnych pilotów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Power-Grid - wielofunkcyjny pilot do komputera - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia Androida stanowią jego największą zaletę, ale z czasem ich ilość może przytłaczać. Podpowiadamy jak nad nimi zapanować.

Nowy wpis na fejsie, sms, mail – wymieniać można by jeszcze długo. Niestety, obok tych istotnych powiadomień, coraz częściej – chyba można użyć takiego słowa - atakowani jesteśmy różnego rodzaju reklamami. Automatycznie przesuwamy wpis w bok i zapominamy o drażniącej pozycji. Ale przecież wcale nie musimy tego ruchu wykonywać, a rozwiązań tego problemu jest kilka i wcale nie trzeba uciekać się do deinstalacji całej aplikacji, bo i do tego mogą doprowadzić irytujące alerty. Gorzej, jeśli nie wiemy, z którego programu pochodzą, ale i na to jest rada.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

Powiadomienia aplikacji można wyłączyć korzystając z menu Ustawień, a konkretnie z „Menadżera Aplikacji”. W nim można przeglądać wszystkie zainstalowane gry i programy. Odszukujemy więc żądaną pozycję (można sobie ułatwić wyszukiwanie, sortując listę alfabetycznie lub według rozmiaru), klikamy nań, przechodząc do okna podglądu szczegółów. Tuż pod przyciskiem „wymuś zamknięcie” ulokowany został checkbox „Pokazuj powiadomienia” – wystarczy, go odznaczyć, by uwolnić się od zbędnych notyfikacji. W nowszych wersjach systemu Google ułatwił nam możliwość zarządzania aplikacją generującą powiadomienie, bo wystarczy przytrzymać palec na alercie, by wyświetlić jej nazwę i móc przejść do szczegółów programu w ustawieniach urządzenia. Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie komunikaty można wyłączyć. Jeśli pochodzą z aplikacji systemowej, checkbox dotyczący powiadomień będzie wyszarzony bez możliwości edycji.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji z Google Play?

Niektóre smartfony i tablety zostały również wyposażone przez producentów w tryb „Nie przeszkadzać”. Na przykładzie smartfonów Samsunga, opcja umożliwia wyciszenie wszystkich połączeń i alarmów poza skonfigurowanymi wyjątkami. Podobnie można zarządzać powiadomieniami, blokując je lub ustawiając jako priorytetowe. System może działać w wybrane dni, w określonych przedziałach godzinowych – wystarczy określić harmonogram. Usługę można co prawda skonfigurować tak, by blokowała tylko wybrane notyfikacje, ale wtedy ograniczymy jej podstawową funkcjonalność – odcięcie od otoczenia.

Fot. Fotolia, wł.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się