Zestawienia

26.06.2015
Nie tylko Instagram - edytujemy zdjęcia mobilne

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aparaty w smartfonach stają się coraz lepsze i coraz częściej stają się naszymi głównymi narzędziami do fotografowania – zwykłe aparaty idą w odstawkę. Mobilna fotografia nie kończy się jednak jedynie na robieniu zdjęć, a na ich edytowaniu i łatwym udostępnianiu. Poniżej znajdziecie kilka popularniejszych aplikacji do prostej obróbki zdjęć i nakładania ciekawych filtrów.

Snapseed to jedna z aplikacji, która początkowo była płatna i dobrze się sprzedawała, po czym Google zauważyło jej potencjał i wykupiło ją od twórców. Aplikacja stała się darmowa, a niedawno nawet została odświeżona wizualnie.

Snapseed pozwala przekształcać, obracać i nanosić poprawki na zdjęcia. Bardzo przydatna jest też funkcja selektywnego dodawania poprawek (np. zmiana jasności kontrastu czy jasności tylko w kilku punktach na zdjęciu).

Oprócz tego aplikacja zawiera kilka charakterystycznych filtrów – w tym HDR Scape i Dramaturgia. Jest czym się bawić.

VSCO to kopalnia filtrów, które w wielu przypadkach niestety są płatne (nierzadko występują w paczkach i promocjach).

VSCO to jednak nie tylko filtry. Aplikacja świetnie radzi sobie z prześwietleniami, cieniami, efektami zanikania i nakładaniem efektów graficznych. Nie jest może najwygodniejsza w obsłudze, ale nadrabia swoją funkcjonalnością.

Zdjęcia od Google do niedawna kopiowały funkcjonalność Snapseeda, ale ostatnio gigant z Mountain View sprawił, że obie teraz służą nieco do czegoś innego.

Aplikacja Zdjęcia to teraz kombajn – galeria naszych mobilnych fotek z zaawansowanymi możliwościami wyszukiwania (Google automatycznie segreguje teraz zdjęcia ze względu na fotografowane obiekty i ich lokalizację fotografii) oraz jednocześnie aplikacja do szybkiej i prostej edycji.

Nie znajdziemy tu już takich funkcji jak w Snapseed (choćby selektywnej edycji), ale Google pomoże nam automatycznie nanieść poprawki, szybko wykadrować zdjęcie, nanieść proste filtry a w panelu Asystenta stworzyć historię z wycieczki, GIF-y, albumy, filmy i kolaże.

Nie tylko Instagram - edytujemy zdjęcia mobilne - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

BelllaC
14-12-2015 - 21:47:26
Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat $$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w gogle: room23a adfly
  (0)
Odpowiedz
Podziel się