Usługa dostępna dla posiadaczy smartfonów Lumia zostanie wzbogacona o możliwość obcowania z muzyką w ramach miesięcznej opłaty.

Jednym z trendów na ten rok na światowym, ale także rodzimym rynku muzycznym będzie z pewnością streaming muzyki. Po tym, jak częściowo zrezygnowaliśmy z kupowania nośników muzyki na rzecz pojedynczych utworów lub całych albumów w wersji cyfrowej, tak teraz rośnie popularność rozwiązania, które zakłada słuchanie dowolnej ilości utworów w serwisach streamingowych w ramach stałej miesięcznej opłaty. Nie stają się one wprawdzie własnością użytkowników, ale mogą oni bez ograniczeń z nich korzystać, także słuchać offline na urządzeniach przenośnych. Nokia zauważyła ten trend.

Wzbogaciła swoją usługę Nokia Muzyka o nową funkcję - Nokia Muzyka+, która będzie dostępna jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Jest to opcjonalna aktualizacja obecnej, bezpłatnej usługi mobilnej. Jednocześnie Nokia Muzyka będzie w dalszym ciągu dostępna bez opłat, reklam, rejestracji i abonamentu dla właścicieli smartfonów Nokia Lumia.

Użytkownicy usługi Nokia Muzyka mogą tworzyć własne miksy (playlisty) lub słuchać strumieniowo muzyki dobranej przez muzykologów i muzyków z różnych krajów. Miksy można także zapisywać, aby słuchać ich bez połączenia z siecią.

Za 3,99 EUR miesięcznie Nokia Muzyka+ oferuje fanom muzyki dodatkowe możliwości:

  • Pobieranie nieograniczonej liczby miksów, które można odtwarzać bez połączenia z siecią;
  • Opcję pomijania utworów pozwalającą na większą kontrolę nad przesyłaną muzyką;
  • Opcję wyboru dźwięku wyższej jakości podczas połączenia z siecią Wi-Fi;
  • Możliwość słuchania Nokia Muzyki przy użyciu urządzeń z łącznością internetową, takich jak komputery i tablety.

Źródło: Nokia

Nokia Muzyka z nową funkcją - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Nokia zaprezentowała dzisiaj nowy przystępny cenowo smartfon z systemem Microsoftu.

Nokia Lumia 520 została wyposażona w 4-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (16 mln kolorów), wrażliwy na dotyk nawet paznokci i palców w rękawiczkach. Za wydajność smartfonu odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Telefon pracuje pod kontrolą Windows Phone 8.

Dla użytkownika przewidziano 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD maksymalnie o kolejne 64 GB. Dodatkowo przyszli posiadacze Lumii 520 otrzymają 7 GB bezpłatnego miejsca w chmurze – w usłudze SkyDrive Microsoftu.

Nokia Lumia 520 występuje w kilku kolorach

5-megapikselowy aparat główny pozwala na nagrywanie wideo z jakością HD 720p (30 klatek na sekundę). Aplikacja Cinemagraph dodaje ruch do zdjęć, które można następnie pokazać znajomym na Facebooku lub Twitterze albo przesłać w wiadomości e-mail. Za pomocą funkcji Sprytne zdjęcie można zrobić doskonałe zdjęcie grupowe, łącząc najlepsze miny z wielu ujęć, a nawet usuwając wybrane osoby. Obiektyw Panorama o wyjątkowo szerokim kącie robi zdjęcia na których mieści się o wiele więcej elementów.

Nokia Lumia 520 zawiera mapy i nawigację HERE, pozwala na bezpłatny strumieniowy dostęp do muzyki dzięki Nokia Muzyka bez wcześniejszej rejestracji, logowania się i słuchania reklam, także w trybie offline.

Nokia Lumia 520 standardowo oferuje dostęp do usługi Xbox oraz aplikacji pakietu Microsoft Office, takich jak: Outlook, Word, Excel i PowerPoint.

Źródło/Fot.: Nokia

<p><em>Nokia Lumia 520. Zobacz naszą wideo-recenzję!</em></p>

MWC 2013: Nokia Lumia 520 z Windows Phone 8 - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

live
25-05-2013 - 14:47:57
Kiedy T-Mobile wprowadzi ten telefon do swojej oferty??
  (0)
Odpowiedz
olej98
24-05-2013 - 16:06:21
mam nadzieje że t-mobile wprowadzi ten telefon do swojej oferty
  (0)
Odpowiedz
krecik
10-04-2013 - 16:11:22
Yyyy no właśnie bo mam zamiar ja kupić &lt;3
  (0)
Odpowiedz
TheBartmuz
06-04-2013 - 22:30:05
Czy T-Moblie ma zamiar wprowadzić w przyszłości do swojej oferty Nokie Lumie 520??
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli radio internetowe to tylko TuneIn Radio. Ano właśnie niezupełnie. Audials rzuca rękawice popularnemu rywalowi i oferuje darmowe nagrywanie audycji.

0

Ocena autora

Audials to… Chciałoby się napisać: "świetne radio internetowe, które kasuje konkurencję", ale pomimo funkcji, których faktycznie próżno szukać w alternatywnych rozwiązaniach, nie możemy wystawić wzorowej oceny z uwagi na interfejs. Zgoda, to kwestia gustu, ale zaprojektowany interfejs niestety odbiega od przyjętych standardów. Żeby jednak nie zaciemniać poglądu, pominiemy tę kwestię, kwitując tylko krótkim apelem do twórców: "dzisiaj nie ma już miejsca na prostokątne, kolorowe przyciski, etykiety i ikonki, a natłok elementów graficznych raczej odstrasza niż zachęca!". Na szczęście, można przywyknąć i liczyć na poprawki, bo sam program urzeka funkcjonalnością.

Audials oferuje co prawda mniej stacji niż konkurencyjny TuneIn, bo 'tylko' 80 tysięcy, ale, w przeciwieństwie do niego, nie żąda opłaty za nagrywanie audycji radiowych i umożliwia wyszukiwanie stacji serwujących podobną muzykę do tej właśnie słuchanej. Z poziomu pierwszego ekranu można uruchomić radio lub odtworzyć nagrania, a także zmienić motyw z jasnego na ciemny. Klikamy więc w „Radio”. Tu możemy przeglądać dostępne stacje według gatunków, lokalizacji krajowej i wojewódzkiej, a także uzyskać dostęp do list najpopularniejszych utworów i artystów. 

Okno odtwarzania, które zostanie uruchomione po wybraniu interesującej nas stacji, jest już na całkiem przyzwoitym poziomie. Uzyskamy z niego bowiem informacje o tytule i wykonawcy granego kawałka (jeśli stacja je udostępnia), a w górnej części zostaną wyświetlone 4 zakładki. Pierwszą już znamy – to podgląd szczegółów utworu. Dalej mamy ekran nagrywania, podgląd podobnych stacji, a także "Zapping". Trzeba przy tym jeszcze raz wspomnieć, że aplikacja umożliwia nagrywanie audycji za darmo w formacie MP3, a w dodatku postara się rozpoznać poszczególne utwory. Z kolei opcja Zapping na podstawie poziomu zainteresowania daną stacją, gatunkiem i wykonawcą, automatycznie zaproponuje podobne stacje, dzięki czemu łatwo rozwiniemy swoje muzyczne horyzonty.

Podczas poruszania po funkcjach programu stale towarzyszyć nam będą kontrolki sterujące odtwarzaniem wyświetlane w dolnej części ekranu. Dzięki nim można wstrzymać odtwarzanie lub przeskoczyć do kolejnej stacji bądź nagrania. Unikalną funkcją jest także możliwość strumieniowania dźwięku do urządzeń zgodnych z AirPlay, a także Chromecast. W opcjach konfiguracyjnych aplikacji możemy zmienić jakość streamingu, włączyć budzik lub timer, a nawet poprawić jakość dźwięku przy użyciu equalizera.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Audials Radio - internetowe radio z funkcją nagrywania - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Opera Max na Androida doczekała się wsparcia dla kompresji danych z usług do strumieniowania muzyki. W ten sposób zaoszczędzicie nawet 50% przesyłanych danych.

Opera Max doczekała się nowej funkcji w postaci kompresowania muzyki przesyłanej z takich serwisów jak YouTube Music, Pandora, Slacker Radio, Gaana i Saavn. Z informacji przekazanych przez Operę wynika, że w ten sposób można zaoszczędzić do 50% przesyłanych danych.

Tidal - 30 milionów utworów bez reklam. Słuchaj bez ograniczeń w ramach miesięcznej opłaty!

Według raportu Next Big Sound, w pierwszej połowie tego roku odtworzono aż bilion utworów w aplikacjach muzycznych. To oznacza, że na każdego mieszkańca planety przypadło 140 utworów. Korzystanie z aplikacji muzycznych wzrosło wyraźnie dzięki większej penetracji smartfonów, szczególnie na wschodzących rynkach. Mimo to słuchanie muzyki przez 9 godzin oznacza zużycie 1GB danych, co wyraźnie uszczupla pakiety danych milionów użytkowników.

Warto dodać, że kilka tygodni temu Opera Max doczekała się wsparcia dla kompresji wideo z YouTube'a oraz Netfliksa. Aplikacja współpracuje z Androidem 4.0 lub nowszym i jest dostępna do pobrania w Sklepie Play pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa

Opera Max na Androida z funkcją kompresowania muzyki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się