13.01.2012

Notatniki dla iOS

Urządzenia Apple z systemem iOS są standardowo wyposażone w prostą aplikację do sporządzania notatek. Z wielu różnych nie zadowala on wielu użytkowników, na co dowodem jest ogromna masa aplikacji dla niego alternatywnych, a dostępnych w App Store. Znaleźć wśród nich można programy mniej lub bardziej rozbudowane, pozwalające na zapisywanie tylko tekstu, tekstu i zdjęć, a także i odręcznych rysunków.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

Program umożliwia dodawanie różnego rodzaju notatek, zarówno tekstowych, jak i zdjęć. Evernote pozwala na wygodne formatowanie tekstu w notatce, dodawanie do niej zdjęć i wyświetlanie ich np. w formie pokazu slajdów. Notatki można oznaczać odpowiednimi tagami, tak, by łatwiej było je później wyszukać. Standardowo, są one bowiem ułożone chronologicznie.

Clockwork Notebook to nowoczesny notatnik łączący zarówno tekst jak i odręczne rysunki.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

 

Ciekawym programem jest też Clockwork Notebook dla iPada. Pozwala on tworzyć zarówno notatki tekstowe, jak i te, rysowane odręcznie. Można wybrać kolor oraz grubość linii, dostępna jest także gumka do ścierania. Dodatkowo aplikacja udostępnia zestaw specjalnych naklejek, będących po prostu znakami graficznymi, można je dodać z biblioteki zdjęć iPada. W przypadku tekstu, użytkownik ma do dyspozycji cztery kroje pisma, możliwość zmiany jego koloru.

Clockwork Notebook pozwala tworzyć notatki na jednym z czterech wzorów kartek: papierze gładkim białym lub brązowym - bez nadruku, kartkach w linie lub kratkę). Każdą notatkę można zapiać w bibliotece programu lub wysłać mailem jako plik graficzny.

Moleskine to notatnik o pięknej szacie graficznej.

Swego rodzaju arcydziełem wśród notatników, bo stworzonym z dbałością o szatę graficzną, jest aplikacja Moleskine, nawiązująca do popularnych w USA tradycyjnych notatników w skórzanej oprawie z charakterystyczną gumką zamykającą taki zeszyt. Program dla iPhone'a i iPada to jakby jego elektroniczna wersja, rozbudowana o różne dodatkowe funkcje.

Moleskine dla iOS umożliwia dodawanie nie tylko tekstu ale także zdjęć czy odręcznych szkiców. Tak jak w innych tego typu programach, tak i tutaj można zmienić wielkość i kolor liter, a także kolor i grubość ołówka. Dodatkowo, do każdej notatki można dodać informacje o lokalizacji pochodzące z wbudowanego odbiornika GPS. Notatkami można podzielić się na Facebooku i Twitterze i - co oczywiste - wysłać je mailem.

Notatniki dla iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedną z z bardziej przydatnych funkcji, jaką pełnią telefony komórkowe - a zwłaszcza smartfony - poza wykonywaniem rozmów głosowych - jest działanie jako organizer, w którym notować można rzeczy i sprawy, którymi należy się zająć. Aplikacji dla iPhone'a, będących tego typu listami, jest w App Store bardzo dużo. W kilku najbliższych tekstach postaram się przybliżyć te najciekawsze z nich.

Wśród rzeczy programów tego typu uwagę zwraca aplikacja Task Eater. Program ma bardzo ładny i prosty w obsłudze interfejs, każde z zadań może być oznaczone odmienny kolorem (jednym z kilku dostępnych) i przypisane do jednej z kilkudziesięciu kategorii, przedstawionych w formie ikon.

Do każdego z punktów można dodać także odpowiedni opis i konkretną datę wraz z godziną, oznaczającą na przykład termin załatwienia jakiejś sprawy, o którym Task Eater przypomni użytkownikowi. Aplikacja umożliwia także dodania wydarzeń lub spraw, które powtarzają się cyklicznie, co jakiś czas.

Put Things Off dla iPhone'a pozwoli nie zapomnieć o sprawach odłożonych na później.

Wśród rzeczy programów tego typu uwagę zwraca aplikacja Task Eater. Program ma bardzo ładny i prosty w obsłudze interfejs, każde z zadań może być oznaczone odmienny kolorem (jednym z kilku dostępnych) i przypisane do jednej z kilkudziesięciu kategorii, przedstawionych w formie ikon.

Wartym kilku zdań jest też program, o dość oryginalnym interfejsie, i nazwie Put Things Off.  Jego zadaniem jest nie tylko pomoc w zapanowaniu nad bieżącymi zadaniami ale także w łatwej selekcji tych, które można odłożyć na później, ale w taki sposób, by o nich nie zapomnieć.  Każde z zadań  - punktów z listy - to osobna karteczka. Wystarczy stuknąć w ikonę strzałki, by odłożyć zadanie na późniejszy termin, do odpowiedniego pudełka. Standardowo, sprawy bez określonej daty znajdują się w pudełku Inbox, oznaczone gwiazdką, w pudełku Today (czyli dzisiaj). Same karteczki z zadaniami można układać w stosy według własnych kryteriów.

2Do dla iPhone'a i iPada to rozbudowany organizer o bardzo ładnej grafice.

Inną, zdecydowanie bardziej rozbudowaną aplikacją tego typu, jest program 2Do, dostępny dla iPhone'a i iPada. To, co rzuca się w oczy, to ładna i do tego kolorowa szata graficzna, stylizowana trochę - zwłaszcza na iPadzie - na tradycyjny notatnik z organizerem. Samą listę rzeczy do zrobienia można przeglądać na różne sposoby. Jest więc widok wszystkich zadań, rzeczy do zrobienia na dzisiaj, czy w zależności od kategorii, spraw zawodowych, domowych, rodzinnych itp. Do każdego z zadań, poza tradycyjnym już tytułem czy datą, można przypisać także notatkę głosową, przedstawioną w formie klasycznego magnetofonu kasetowego. To oczywiście nie wszystko, zadania można powiązać z konkretnym miejscem, dzięki czemu możemy wyszukiwać te zadania, które można załatwić, będąc akurat w okolicy.

Kilka programów tego typu opisałem już kilka miesięcy temu, były to Wunderlist i Epic Win, warto także sięgnąć do tamtego tekstu.

Organizery dla iOS raz jeszcze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy poczty Google’a na urządzeniach mobilnych doczekali się aktualizacji aplikacji. Co nowego wniosła?

Mamy dobre wieści dla tych, którzy korzystają z klienta pocztowego Google’a na swoich smartfonach i tabletach. Pojawiły się aktualizacje aplikacji dla Androida i iOS.

W przypadku wersji na system Google’a dodano funkcję dostosowania tekstu do ekranu smartfonu lub tabletu, a gest przesunięcia palcem po wyświetlaczu sprawia, że wiadomość w łatwy sposób można usunąć lub dodać do archiwum. Gmail 4.2.1 oferuje także możliwość dodawania zdjęć i filmów bezpośrednio z poziomu programu, a miniatury zdjęć są teraz większe. Załączone do wiadomości zdjęcia obejrzymy w formie galerii. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play.

Gmail dla iOS

W przypadku Gmaila 2.0 dla iOS użytkownicy mogą cieszyć się nowym, bardziej czytelnym interfejsem oraz wsparciem dla wielu kont. Są także podpowiedzi wyszukiwania w czasie rzeczywistym, możliwość odpowiadania na zaproszenia z Google+ z poziomu poczty i obsługa wpisów ze społecznościówki Google’a, a także nowy ekran powitalny. Aplikację można pobrać za darmo z App Store.

Aktualizacje Gmaila dla Androida i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowa wersja przeglądarki Chrome w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS jest już dostępna w App Store. Jakie zmiany przyniosła ze sobą aktualizacja?

Zaledwie przed kilkoma dniami mobilna przeglądarka Chrome oznaczona numerkiem 25 została udostępniona użytkownikom Androida. Teraz z kolei stosowna aktualizacja zagościła do App Store, skąd mogą pobrać ją posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym iOS.

Google w swojej najnowszej mobilnej przeglądarce Chrome 25 dla iOS-a i Androida wprowadziło przede wszystkim dwie nowe funkcje:

  • łatwiejszy dostęp do historii ostatnio przeglądanych stron - wystarczy przytrzymać palec na ikonce strzałki skierowanej do tyłu, by wyświetlić listę ostatnio odwiedzanych witryn
  • możliwość dzielenia się stronami przez systemowe Wiadomości

Oprócz tych dwóch najważniejszych zmian, mobilny Chrome otrzymał również szereg poprawek z zakresu wydajności i stabilności.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Aktualizacja Chrome dla iOS. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się