W sklepie z aplikacjami Google'a można już pobrać nową wersję Google Maps. Zmiany powinny przypaść użytkownikom do gustu.

Google rozpoczął aplikację swoich Map w wersji dla Androida. Google Maps oznaczone numerem 7.0.0 wnoszą chociażby przebudowany interfejs. Jego aktualizacja sprawia, że aplikacja dla Androida wygląda jak ta dla iOS. Na górze znajdziecie zawsze pływający pasek wyszukiwania, co ułatwia szybkie korzystanie z Map.

Informacje o ruchu drogowym czy niespodziewanych zdarzeniach na drodze użytkownik otrzymuje w czasie rzeczywistym i zostaje w razie potrzeby przekierowany na nową trasę . Nowe mapy ułatwiają także znalezienie czy odkrycie tzw. punktów POI, jak restauracje, stacje benzynowe, hotele czy sklepy.

Nowa wersja Map dostępna jest na urządzenia z Androidem 4.0.3 Ice Cream Sandwich lub nowszym.

Korzystacie z Map Google na swoim smartfonie?

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Nowe Mapy Google dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

miczko
24-07-2013 - 13:24:34
Ja mam na nexusie 4 zainstalowane, zaktualizowane mapy od googla i działają niesamowicie płynnie.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wzorem Nokii i popularnych Ovi Map, Google zdecydowało się wprowadzić pobieranie map wybranego obszaru w aplikacji Mapy Google dla Androida. Pozwala to oszczędzać na transmisji danych.

Wczoraj debiutowała najnowsza wersja pakietu Mapy Google (Google Maps 5.7 for Android) z kilkoma nowościami, wśród których najważniejszą jest możliwość pobierania map wskazanego obszaru do pamięci smartfonu. Rozwiązanie jest dedykowane dla nawigacji pieszej, szczególnie w komórkowej głuszy poza zasięgiem nadajników 3G. Z perspektywy użytkowników w Europie, pozwala ograniczyć koszty w roamingu. Wybierając się choćby do kurortu na Słowacji z mapami regionu w telefonie, ograniczycie transmisję danych.

Jak to działa?

Po zaznaczeniu wybranego punktu na mapie, możecie teraz w opcjach pobrać mapy dla najbliższej okolicy (Download map area). Z serwera zostanie zassana paczka z podstawową mapą obszaru w zasięgu kilkunastu kilometrów (bez podglądu z satelity). Paczkę można pobrać w zasięgu choćby hot spotu Wi-Fi, przygotowując się do wyprawy w teren. Funkcja niestety nadal jest raczej bezużyteczna dla kierowców z racji ograniczeń narzuconych przez Google, ale w mieście czy podczas urlopowego wypadu pozwoli oszczędzić, a dodatkowo przyspieszy działanie całej aplikacji. Do tej pory w górach Mapy Google bywały często bezużyteczne – bez dostępu do szybkiego internetu, pobieranie danych trwało wieczność.

Teraz planując wypad w teren, mapy możecie pobrać "na zapas" - oszczędzicie, a Mapy Google będą działać szybciej.

Nadal nie jest idealnie

Niestety, ale ograniczenia nie pozwalają na pobieranie dużych paczek z mapami. W zderzeniu z konkurencją spod znaku Ovi Map, oferta Google nadal nie jest wzorowa. Najbardziej ogranicza brak możliwości załadowania do pamięci smartfonu mapy całego kraju, co w przypadku osób dużo i często podróżujących stanowi nie lada problem. Mapy Google w nowej odsłonie mogą być świetnym uzupełnieniem tradycyjnego samochodowego GPS-u, ale przynajmniej w Polskich warunkach – nie są w stanie go zastąpić.

Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w Android Market. Mapy Google 5.7 wymagają Androida przynajmniej w wersji 2.1.

Fot/Źródło: Google

Mapy Google 5.7. Teraz także dla oszczędnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zumi.pl przygotowało kreatora map – usługę pokaż swój biznes. Można dzięki niemu szybko wygenerować mapkę dojazdową, gotową do umieszczenia na stronie www.

Ruszyła alternatywa dla Map Google, które do tej pory miały monopol na tego typu usługi w Polsce. Lokalizator internetowy Zumi.pl pozwala zalogowanym użytkownikom generować mapki dojazdowe z oznaczeniami i krótkim komentarzem. Serwis udostępnia cztery formaty map, oraz kod do wklejenia na dowolnej stronie (choćby firmowej).

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu. Według twórców, stworzenie mapki to zaledwie kwestia kilku minut. Umieszczona na stronie minimapa pozwala między innymi na wygenerowanie planu dojazdu.

W wersji dla deweloperów możliwości jest dużo więcej, choć wymaga to już znajomości języków HTML i JavaScript.

Zaawansowany kreator pozwala na: ustawianie i modyfikację stanu mapy (pozycja, skala, przesuwanie), wyświetlanie warstw w formacie GeoJSON, dodawanie znaczników, konfigurowanie wyglądu znaczników, możliwość podpinania pop-up’ów pod znaczniki, rysowanie linii, wyszukiwanie lokalizacji na bazie geolokalizacji z HTML5, dopasowywanie pozycji mapy do zadanego obszaru, grupowanie warstw, wyświetlanie/chowanie warstw, obsługa zdarzeń mapy, obsługa zdarzeń znaczników.

Fot/Źródło: Onet.pl

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu.

Zumi.pl z kreatorem map. Polska alternatywa dla Google Maps - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oficjalna aplikacja Map Google w wersji dla systemu operacyjnego Android doczekała się aktualizacji oznaczonej numerem 7.3. Jakich zmian powinni spodziewać się użytkownicy?

Google opublikowało w swoim wirtualnym sklepiku Play najnowszą aktualizację aplikacji, która na pewno jest dobrze znana wszystkim użytkownikom smartfonów. Chodzi o Mapy Google w wersji dla Androida, które doczekały się łatki z numerem 7.3.

Wśród najważniejszych zmian wprowadzonych dzięki aktualizacji należy wymienić zmianę sposobu informowania użytkownikach o wskazówkach wybranej trasy w oknie powiadomień. W nowej wersji aplikacji dodatkowo wyświetlana jest tam informacja o orientacyjnym czasie przebycia trasy oraz jej długości. Oprócz tego usprawniony został widok wyznaczonych tras. Teraz na ekranie może zmieścić się znacznie więcej przydatnych informacji. Pojawiła się też zupełnie nowa forma komunikatu, który jest wywoływany podczas porzucania okna oceny miejsca.

Najnowsza wersja Map Google dla urządzeń z systemem Android jest dostępna za darmo w Google Play.

Mapy Google dla Androida zaktualizowane. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się