Wszystko dzięki funkcji „losuj rozmówcę”, która pozwala na łatwe i szybkie poznawanie nowych osób.

Funkcja została stworzona z myślą o osobach lubiących poznawać nowych znajomych, zainteresowanych rozmową. Jest łatwa w użyciu, wystarczy jedynie kliknąć w przycisk „losuj rozmówcę”, aby w ciągu kilku sekund trafić na osobę chętną do rozmowy.

Mechanizm „losowania” polega na połączeniu dwóch osób, które w danym momencie skorzystały z opcji „losuj rozmówcę”. Zatem pary rozmówców dobierane są za zgodą i wiedzą samych użytkowników, w efekcie ich świadomych decyzji. Już w pierwszym, pilotażowym tygodniu usługa cieszyła się zainteresowaniem kilkudziesięciu tysięcy osób, a pula osób chętnych do rozmowy stale rośnie.

Nowe znajomości na GG - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
24.05.2010

Mobilne znajomości

W dobie boomu na portale społecznościowe dla wielu osób ważne jest, by mogły pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Z pomocą przychodzi internet mobilny

Coraz więcej internautów zaczyna swój dzień od ulubionego serwisu społecznościowego. Sprawdzenie, co nowego u znajomych staje się ważniejsze niż rytualna poranna mała czarna.

Facebooka, ale dużą rolę odgrywają także portale lokalne, chociażby Nasza Klasa oraz sprofilowane pod kątem zainteresowań

Największe serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, MySpace, LinkedIn, a z rodzimych – Nasza Klasa czy Grono, oferują usługę mikroblogowania. Jednak z myślą o tych, którzy chcieliby skupić się na lakonicznym komentowaniu ważnych czy trywialnych wydarzeń ze swojego życia, powstały serwisy mikroblogowe. Najpopularniejsze mikroblogi w Polsce to Twitter, Śledzik, Blip, Pinger, Flaker. Pozwalają one w kilku słowach przekazać informację o aktualnej czynności, stanie ducha, planach na niedaleką przyszłość.

Serwisy społecznościowe pomagają utrzymywać stały kontakt ze znajomymi, rodziną. Są także w stanie znieść bariery geograficzne, pozwalając na zawieranie znajomości z osobami z najróżniejszych zakątków świata. Jednak swoje profile na portalach społecznościowych mają nie tylko osoby prywatne – zakładają je także osoby publiczne, firmy, organizacje.

Ci, którzy mają konto na Facebooku i chociaż raz próbowali swoich sił w dostępnych tam grach, ze słynnym FarmVille na czele, wiedzą jak ważny jest stały dostęp do Internetu. Zbieranie plonów z własnych hektarów, opieka nad zwierzęciem, prowadzenie kawiarni, wymagają czujności i zaangażowania. Nie zawsze mamy dostęp do komputera podłączonego do Sieci. Jednak zawsze mamy przy sobie telefon komórkowy.

T-Mobile oferuje dostęp do Sieci w telefonie i na komputerze. Stała miesięczna opłata, niezależnie od czasu, jaki użytkownik spędza sprawdzając pocztę, korzystając z nawigacji,surfując po Sieci czy trzymając rękę na pulsie wydarzeń w ulubionych serwisach społecznościowych, pozwala nie martwić się o brak kontroli nad wydatkami.fot. Saniphoto | Dreamstime.com

Mobilne znajomości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

GG Network udostępniło oczekiwaną, najnowszą wersję komunikatora GG na system Java dla telefonów Nokia Series 40.

Aplikacja jest zbliżona w wyglądzie i możliwościach do smartfonowej, komputerowej i przeglądarkowej najnowszej wersji GG. Pozwala ona na swobodne rozmowy przez komunikator mobilny, zapewnia dostęp do listy kontaktów z możliwością ich edycji, szukania znajomych w katalogu publicznym, przeglądania archiwum rozmów, korzystania z wbudowanej poczty e-mail.

To kolejne wydanie na telefony Nokia – kilka miesięcy temu udostępniono użytkownikom nową wersję  GG na system Symbian.

Mobilne GG zachowuje w telefonie ustawienia wersji komputerowej i przeglądarkowej, dzięki czemu użytkownik zawsze ma pod ręką aktualne rozmowy, ich historię, zapis przesyłanych plików i linków. Nowe GG pozwala na kontynuowanie rozmów bez względu na to, z jakiej wersji użytkownik korzysta – rozmowa rozpoczęta na komputerze w domu może być swobodnie zakończona na telefonie. 

GG na telefony Nokia z systemem Java można pobrać bezpłatnie z Nokia Store bezpośrednio z telefonu lub przez przeglądarkę.

Źródło/Fot.: GG Network

Nowe GG na Nokie z systemem Java - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To rodzimy serwis, wokół którego zrobiło się ostatnio trochę szumu. Bo to wyjątkowe miejsce, które tworzą wyjątkowi użytkownicy.

Wymiennik to serwis społecznościowy, którego użytkownicy oferują innym przedmioty i usługi. To budzi skojarzenia z serwisem aukcyjnym lub sklepem internetowym? Może słusznie, z tą różnicą, że aby skorzystać ze znalezionych ofert nie trzeba ani złotówki. Wystarczą alterki.

Każdy może dołączyć do społeczności Wymiennika i wziąć udział w bezpieniężnej wymianie dóbr i talentów. Ponieważ owa wymiana opiera się na osobistych spotkaniach dwóch stron w realu, sporą rolę odgrywa miejsce zamieszkania. Większość użytkowników serwisu mieszka w Warszawie, jednak w niektórych przypadkach można wziąć udział w wymianie korzystając z poczty czy internetu. No i zapewne zacznie przybywać użytkowników z innych miejsc w kraju.

W serwisach ogłoszeniowych często można natrafić na ogłoszenia, informujące, że ktoś coś odda w zamian za coś innego. Ich wadą jest to, że niewielka jest szansa na to, aby spotkały się dwie osoby, z których jedna potrzebuje rzeczy z ogłoszenia i ma dokładnie tę, której potrzebuje ogłoszeniodawca. Wymiennik rozwiązał ten problem.

Tutaj użytkownik nie płaci przedmiotami czy usługami za inne przedmioty lub usługi. Za to, co oferuje w serwisie otrzymuje jego wirtualną walutę, czyli wspomniane już alterki. I może je przeznaczyć na to, co oferują inni korzystający z Wymiennika – zgodnie z aktualną potrzebą. Jeśli coś warte jest np. 20 alterków, po przekazaniu przedmiotu lub wykonaniu usługi transakcja zostaje przez obydwie strony odnotowana w serwisie – jedna jest 20 alterków na plusie, a inna na minusie i ten dług zaciąga u społeczności Wymiennika, a nie u konkretnej osoby.

Jeśli pomysł wam się podoba i myślicie, że nie macie nic do zaoferowania, jesteście w błędzie. Wystarczy przyjrzeć się pierwszym z brzegu ogłoszeniom na Wymienniku, aby przekonać się, że często za alterki można kupić rzeczy prozaiczne, za które w normalnej sytuacji zapłacilibyśmy określoną sumę pieniędzy.

Wspólne gotowanie to też usługa, za którą można poprosić o alterki

Znajdziemy wśród nich oferty dotyczące nauki języków obcych i innych przedmiotów, nauki obsługi programów komputerowych, gry na instrumentach, opieki nad dziećmi, zwierzętami, porad stylistki, namalowania obrazów, sesji fotograficznych, redakcji CV, tłumaczeń, przyrządzenia domowych potraw, zrobienia szalika na drutach. Nie brakuje także przedmiotów, których ktoś chce się pozbyć w zamian za alterki, takich jak: książki, ubrania, zabawki…

Są ogłoszenia, które mogą zainteresować osoby prowadzące biznes, jak oferty stworzenia identyfikacji wizualnej, strony internetowej, bannerów reklamowych. Z bardziej oryginalnych ogłoszeń jest także budowa ziemianki, obcinanie kocich pazurów czy wprowadzenie w meandry muzyki klasycznej. Przy ogłoszeniach podana jest ilość alterków, które trzeba przyznać, jeśli skorzystamy z usługi lub zdecydujemy się na przygarnięcie przedmiotu lub domowej roboty smakołyków.

Wiecie już o co chodzi? Sami macie pomysły na to, co możecie zaoferować innym? Dołączenie do społeczności Wymiennika to okazja do porządków w swoich czterech kątach i okolicach, poznania interesujących ludzi mieszkających w tym samym mieście czy w okolicy. Może się okazać, że to początek obiecującej znajomości, która zaczęła się od domowego ciasta czy lekcji serbskiego.

Wymiana dóbr bez potrzeby posiadania pieniędzy to idea, stanowiąca świetną odpowiedź na kryzys. Nie potrzebujemy gotówki, aby nauczyć się języka obcego czy gry na gitarze, możemy dostać za darmo ubranka czy zabawki dla dziecka, a nawet znaleźć mu opiekunkę. Należy jednak przy tym pamiętać, że, będąc użytkownikiem serwisu, nie można jedynie brać – trzeba coś dawać od siebie. Swoim talentem, przedmiotami czy czasem płacimy za to, czego nam potrzeba.

To także okazja do startu w nowym dla nas zawodzie. Na Wymienniku nie brakuje ofert coachów, stylistek, które podejmą się przejrzenia garderoby czy wspólnych zakupów z poradami, ofert urządzenia wnętrz, stworzenia filmu z jakiegoś wydarzenia, zrobienia zdjęć, grafiki, usług copywriterskich. Oferujący te usługi mogą skompletować swoje portfolio czy też zdobyć niezbędną praktykę, nie biorąc od nikogo pieniędzy za usługę, a jednocześnie z łatwością znajdując osoby zainteresowane oferowanymi przezeń usługami.

Wymiennik – sposób na oszczędności i cenne znajomości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się