Świetna aplikacja Wiesz Co Jesz to nieocenione źródło informacji na temat składników znajdujących się w pożywieniu, z którym obcujemy na co dzień. Zdrowe odżywianie ze smartfonem w ręku jest przyjemniejsze!

0

Ocena autora

Zacznijmy od tego, że aplikacja Wiesz Co Jesz została stworzona przez polską firmę. I całkiem nieźle radzi sobie w App Store, gdzie w kategorii poświęconej zdrowiu i kondycji fizycznej cały czas zajmuje wysokie miejsce. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem w wygodny i atrakcyjny sposób dostarcza informacji na temat bardzo istotnej kwestii - składników i potraw przyswajanych przez nasz organizm z pożywienia.

Żyjemy w czasach, w których żywność jest wysoce przetwarzana, a często pochodzi też z bardzo odległych zakątków globu. W spożywanym przez nas codziennie jedzeniu znajduje się bardzo dużo składników, które w nadmiernych ilościach powodują rozmaite skutki uboczne. By ograniczyć ich spożycie, musimy je poznać i potrafić rozpoznawać - to oczywiste. Poszukiwanie informacji na ich temat w internecie to oczywiście jedna z metod, ale moim zdaniem niezbyt wygodna. Dlatego wszystkim osobom, które chcą odżywiać się w sposób świadomy i kontrolowany polecam aplikację Wiesz Co Jesz.

W aplikacji Wiesz Co Jesz można znaleźć informacje na temat składników z wielu różnych kategorii. Można liczyć je w tysiącach.

Aplikacja jest nieocenionym źródłem informacji na temat kilku tysięcy składników i potraw, które znajdują się w pożywieniu zjadanym przez nas każdego dnia. Poszczególne składniki są ułożone w porządku alfabetycznym, ale by ułatwić ich odnalezienie, zostały dodatkowo podzielone na kilkanaście osobnych kategorii (aromaty, barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze itd.). Każdy z nich jest opatrzony mniej lub bardziej obszernym opisem, z którego dowiadujemy się podstawowych informacji na temat tego, co jemy. W tym także informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych danego składnika, co może ułatwić wyeliminowanie ich z naszego jadłospisu.

Aplikacja Wiesz Co Jesz jest też wyposażona w wyszukiwarkę, która umożliwia wpisanie dokładnej nazwy (np. herbata biała) lub symbolu (np. E334) interesującego nas składnika czy konkretnej potrawy. A na tym możliwości wyszukiwarki się nie kończą, bo dzięki funkcji rozpoznawania tekstu, możemy wykonać zdjęcie etykiety produktu, a aplikacja sama wyszuka znajdujące się na niej składniki. Podczas korzystania z tej funkcji należy jednak pamiętać o tym, by wykonane przez nas zdjęcie było wyraźne i dobrze oświetlone.

Olbrzymia baza składników to nie wszystko, co oferuje aplikacja Wiesz Co Jesz. W zakładce Diety znajdziemy bowiem dwa gotowe jadłospisy, przygotowane dla osób z chorobą wrzodową i dużym zapotrzebowaniem na magnez. Przy każdej z nich znajduje się krótki opis, a także lista pożądanych i niepożądanych w diecie składników. Więcej gotowych jadłospisów będzie można zakupić w przyszłości, gdy aplikacja zostanie zaktualizowana o sklepik z dietami. Póki co mamy jeszcze możliwość tworzenia własnych i zapisywania ich w pamięci aplikacji.

Dzięki funkcji rozpoznawania tekstu, możemy wykonać zdjęcie etykiety produktu, a aplikacja sama wyszuka znajdujące się na niej składniki.

Podsumowanie

Aplikacja Wiesz Co Jesz to pozycja obowiązkowa w smartfonie wszystkich osób, które interesują się zdrowym żywieniem i planowaniem diety. Jeśli nie jest Ci obojętne to, co Twój organizm przyswaja z pożywienia każdego dnia, to z tą aplikacją będziesz mógł kontrolować to jeszcze lepiej i sprawniej. Swoistą wisienką na tym smacznym torcie jest wykonanie aplikacji - wygląda świetnie i jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

Pobierz aplikację Wiesz Co Jesz na swój smartfon z Google Play (Android) lub App Store (iOS)

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Odżywiaj się zdrowo - ze smartfonem! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Osoby często podróżujące samolotami z pewnością nieraz korzystały z różnych wyszukiwarek połączeń lotniczych. Jednak co w przypadku, gdy nie mamy dostępu do laptopa, a potrzebujemy samolotu „na już”? Z pomocą przychodzą aplikacje dla smartfonów.

Połączenia lotnicze stają się coraz tańsze – te międzymiastowe potrafią już konkurować z liniami autokarowymi (np. przelot z Warszawy do Rzeszowa może kosztować w granicach 50-100 zł). Linie lotnicze organizują też często promocje, dzięki którym nawet zagraniczna podróż nie będzie kosztować więcej niż 100 zł. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wybór właśnie tego środka lokomocji.

Skyscanner to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek połączeń lotniczych. Codziennie korzystają z niej tysiące użytkowników na całym świecie. Mobilne wersje serwisu dostępne są za darmo dla użytkowników systemów iOS i Android. Na ekranie powitalnym aplikacji umieszczono tylko najpotrzebniejsze informacje, po wypełnieniu których od razu zostanie wyświetlona lista połączeń odpowiadających wprowadzonym kryteriom. Należy więc podać miejsce docelowe (to początkowe ustawiane jest automatycznie na podstawie lokalizacji, ale można też skonfigurować to ręcznie), później określamy datę i okres pobytu, a także ilość pasażerów (istnieje rozróżnienie na osoby dorosłe, dzieci i niemowlęta). Po kliknięciu przycisku „Szukaj” nastąpi szybka analiza danych z 600 linii lotniczych, po czym zostanie wyświetlona lista połączeń posegregowanych według ceny. Po dokonaniu wyboru można zapoznać się ze szczegółami podróży. Jeśli nie mamy wątpliwości, nic już nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwować bilet – można to zrobić elektronicznie lub telefonicznie przy pomocy przycisków umieszczonych w dolnej części ekranu.

Bilet zarezerwowany? Czas spakować walizki i udać się na lotnisko. Warto przy tym sprawdzić, czy nie wystąpiły żadne opóźnienia. Niecierpliwi na pewno chcieliby też dowiedzieć się, gdzie jest ich samolot. Wszystko to mogą zrobić przy użyciu aplikacji FlightTrack (dostępna na systemach iOS i Android). Jeśli znamy linię, numer lotu i czas odlotu, należy podać je na pierwszej karcie „Flight”, która pojawi się po kliknięciu przycisku w prawym górnym rogu. Można też sprawdzić lokalizację samolotów poszczególnych połączeń - na karcie „Route” należy w tym celu podać miejsce początkowe i docelowe oraz datę, a następnie kliknąć przycisk „Search”. Zostanie wówczas wyświetlona lista samolotów aktualnie przebywających w powietrzu oraz tych zaplanowanych. Później można zagłębić się w szczegóły, tj. warunki atmosferyczne, terminal, wykres opóźnień czy przybliżona lokalizacja na mapie świata.

Dzięki tym dwóm aplikacjom wyszukasz połączenia lotnicze, zarezerwujesz bilet i sprawdzisz lokalizację samolotów. Możesz także dowiedzieć się, jakie warunki atmosferyczne panują na danym lotnisku i jaka obowiązuje strefa czasowa.

Ze smartfonem w obłokach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stress Doctor by Azumio - tak nazywa się bardzo ciekawa aplikacja, dzięki której nauczycie się oddechowych technik relaksacyjnych i tym samym będziecie mogli uwolnić się od stresu.

0

Ocena autora

Na T-Mobile Trendy kontynuujemy temat innowacyjnych technologii, do których zaliczają się również nowoczesne smartfony i dedykowane im aplikacje. Jedną z takich aplikacji, którą z całą pewnością można określić mianem innowacyjnej, jest Stress Doctor by Azumio - jeden z najpopularniejszych programów z kategorii "Medycyna" w App Store. Ta popularność jest jednak jak najbardziej zasłużona. Stress Doctor to bowiem aplikacja, która odpowiednio użyta może wywrzeć pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia.

Stress Doctor jest skierowany dla osób wyjątkowo zestresowanych i żyjących w pośpiechu. Lub po prostu dla takich, które chcą odpocząć korzystając przy tym z oddechowych technik relaksacyjnych. Aplikacja mierzy i monitoruje nasze tętno i udziela wskazówek na temat tego, w jaki sposób powinniśmy oddychać, by dać odpocząć naszemu organizmowi i pozwolić mu się zrelaksować. I to wszystko z wykorzystaniem smartfona.

Brzmi jak magia, ale wcale magią nie jest. Tajemnica działania aplikacji jest bardzo prosta. Założenia są takie, że palcem wskazującym zakrywamy obiektyw na tylnej obudowie iPhone'a, a aplikacja mierzy nam tętno i jednocześnie podpowiada, jak powinniśmy oddychać, by zsynchronizować oddech z rytmem naszego serca. Wykonywanie tego w poprawny sposób to skuteczna forma relaksacji, która w efekcie prowadzi do ograniczenia niepotrzebnego stresu i pozwala skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Zupełnie jak podczas medytacji.

Naszym jedynym zadaniem, oczywiście poza samym oddychaniem i trzymaniem palca przy obiektywnie smartfonu, jest obserwowanie wyświetlanego na ekranie wykresu EKG, który podpowiada nam czy oddychamy zbyt wolno, czy też może zbyt gwałtownie. To właśnie na jego podstawie możemy zsynchronizować oddech z rytmem serca i tym samym uwolnić się od stresu. Nasze sesje przeprowadzone ze Stress Doctorem są przechowywane w pamięci aplikacji, byśmy w każdej chwili mogli się z nimi zapoznać i wyciągnąć wnioski na temat czynionych postępów.

Twórcy twierdzą, iż wystarczy zaledwie pięć minut dziennie spędzonych z aplikacją, byśmy przy dłuższym stosowaniu mogli zauważyć jej zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli poczuliście się tym tematem zaintrygowani, powinniście dać szansę Stress Doctrowi, który jest dostępny w App Store i kosztuje równowartość 4,5 euro. Cena stosunkowo niewielka, a korzyści dla zdrowia mogą być niecenione. Warto więc dać tej aplikacji szansę.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Stress Doctor - uwolnij się od stresu. Ze smartfonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nauka języków obcych ze smartfonem, który towarzyszy nam w zasadzie zawsze i wszędzie? To możliwe. Testując aplikację poprzez T-Mobile MyBox możecie korzystać z dwóch kursów jednocześnie, wymieniając je w dowolnym momencie na inne.

0

Ocena autora

Aplikacja jako skuteczny sposób nauki

SuperMemo to nagradzana metoda nauki języków obcych, której twórcy zapewniają, że pozwala ona nawet 15 razy szybciej przyswoić język obcy niż w przypadku uczenia się go tradycyjnymi metodami. Badania naukowe wykazały, że osoby korzystające z kursu językowego SuperMemo uzyskują przeciętnie o ponad 30 proc. lepszy rezultat na sprawdzianach od osób uczących się tradycyjnymi metodami.

Klienci T-Mobile, korzystający z aplikacji SuperMemo, mają okazję wypróbować dwa rodzaje kursów. Pierwszy rodzaj, określany mianem „no problem” oferuje naukę najpopularniejszych języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, francuskiego oraz włoskiego. Każdy z nich można zgłębiać na jednym z trzech poziomów zaawansowania. Na kursy składają się tysiące ćwiczeń, podzielonych na lekcje.

Drugi rodzaj kursu to FOTOkurs, który umożliwia szybką naukę wybranego języka od podstaw. Odbywa się to poprzez specjalnie dodane obrazy, nie wymagające tłumaczenia na język polski. Tutaj użytkownicy aplikacji mogą wybierać spośród języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz hiszpańskiego.

Dzięki SuperMemo w wygodny sposób możecie uczyć się języków obcych! Spróbujcie!

Co zyskujesz korzystając z SuperMemo z T-Mobile MyBox?

SuperMemo jest jednym z Hitów wchodzących w skład nowej usługi T-Mobile MyBox. Pozwala ona na korzystanie z przydatnych aplikacji bez kupowania ich w sklepie Google'a, a więc nie wymaga posiadania karty kredytowej. Płatności za dostęp do SuperMemo i innych Hitów doliczane są do comiesięcznego rachunku, który otrzymuje abonent T-Mobile lub pobierane są ze środków, którymi użytkownicy mix i pre-paid doładowali telefony, więc nie wymagają posiadania karty kredytowej. To najprostsza i jednocześnie najbezpieczniejsza metoda płatności za aplikacje.

Aplikację można pobrać za pośrednictwem wspomnianej usługi MyBox wysyłając darmowego SMS-a o treści MYBOX na numer 80545. Bezpośredni kod QR oraz przycisk do pobrania T-Mobile MyBox znajduje się także na początku i końcu tego artykułu.

Jak skorzystać z SuperMemo?

1. Pobierz MyBox
2. Pobierz SuperMemo dzięki MyBox
3. Wypróbuj wybrane kursy „No problem” lub „FOTO”
4. Korzystaj jednocześnie z 2 kursów językowych jak długo chcesz
5. Ucz się języków obcych nawet 15 razy szybciej

W promocji T-Mobile MyBox przez pierwsze 30 dni możesz korzystać ze wspomnianych kursów za darmo. Następnie użytkownik, uzbrojony w wiedzę, które kursy najlepiej odpowiadają jego potrzebom i oczekiwaniom, może wybrać dwa z nich i korzystać z nich, płacąc jedynie 7,90 zł za każde kolejne 30 dni lub nie płacąc nic więcej w przypadku wybrania SuperMemo spośród aplikacji MyBox w taryfach z tą usługą.

Korzyści, o których wspominamy, dotyczą aplikacji SuperMemo dostępnej z poziomu MyBox. Warto pamiętać, że do korzystania z MyBox, a tym samym z SuperMemo, niezbędny jest internet mobilny przez Wi-Fi lub 3G, dlatego warto pomyśleć o wykupieniu pakietu internetowego (szczegółową ofertę znajdziecie na naszej stronie).

SuperMemo krok po kroku

Aplikacja jest utrzymana w miłej dla oka ciemnoniebieskiej kolorystyce i jest prosta w obsłudze. Na pierwszym ekranie znajdują się dwa przyciski – Kalendarz i Nauka. Te drugi prowadzi do kursów językowych. Pojawia się także informacja, że w ramach promocji możemy zdecydować się na dwa wybrane kursy.

Przechodząc dalej, znajdujemy kursy, oznaczone flagami odpowiadających im państw. Po kliknięciu na przycisk z flagą, możemy wybrać kurs ogólny lub FOTOkurs (w przypadku czterech wspomnianych języków). Gdy wybierzemy pierwszą opcję, dostaniemy do wyboru poziom podstawowy, średni i zaawansowany. Po wybraniu kursu możemy już pobrać go na swój smartfon. Ze względu na duży rozmiar pliku, aplikacja rekomenduje korzystanie z sieci Wi-Fi. Zanim to zrobimy, warto zapoznać się jeszcze z dostępnym w tym miejscu w aplikacji szczegółowym opisem kursu.

Dzięki metodzie SuperMemo wystarczy pół roku na opanowanie jednego poziomu biegłości w danym języku (przy założeniu, że na naukę poświęcamy około 20 minut dziennie).

<p><em>Zobaczcie czym jest T-Mobile MyBox!</em></p>

<p><em>Zobaczcie jak działa SuperMemo!</em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SuperMemo: ucz się języków ze smartfonem, nawet 15 razy szybciej - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Akm102
27-03-2016 - 15:27:07
Niby jest napisane 7,90 za miesiąc a ja dostałem sms 4,90 za tydzień. To o co chodzi? Miałem dobre chęci ale jeszvze zanim zacząłem już mam doś tej aplikacji.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-03-2016 - 08:25:20
Witam. Subskrypcja kursów Super Memo w ramach T-Mobile MyBox kosztuje 7,90zł brutto na 30 dni kalendarzowych. W tym są 2 kursy. Dodatkowo można dokupić rozmówki mobilne za 4,99zł brutto. Być może taka opcja została aktywowana. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się