Opera Software wydała nową wersję przeglądarki Mini na urządzenia z Androidem, w której na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się usprawnień obejmujących oszczędzanie przesyłanych danych.

0

Ocena autora

Opera Mini na Androida już od dłuższego czasu ma tryb oszczędzania danych. Teraz Norwegowie poszli o krok dalej i wprowadzili możliwość wyboru jednej z dwóch opcji: Wysoki i Ekstremalny. Pierwsza opcja jest nowa i sprawia, że dane są kompresowane po stronach serwerów Opery, ale nie wpływa to na zmiany w wyglądzie stron. Natomiast opcja Ekstremalny jeszcze bardziej kompresuje dane (oszczędność przesyłanych danych wynosi nawet 95%), ale pogorszeniu ulega wygląd stron. Co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie opublikowanym przez Operę (tryb Ekstremalny po lewej).

Opera Mini na Androida

Ponadto nowa Opera mini to uproszczony interfejs dla zapisanych stron i zakładek, udoskonalenia obejmujące pobieranie dużych plików w trybie kompresji, nowa, pełnoekranowa galeria dla kart i poprawki z zakresu użyteczności oraz stabilności. Opera wierzy, że jej przeglądarki do 2017 roku będzie używać około 275 milionów użytkowników Androida. Firma widzi sukces przede wszystkim na rynkach rozwijających się, gdzie internet jest wolny, a kompresowanie stron znacząco przyspiesza ich wczytywanie. Przeglądarkę Opera Mini na Androida możecie pobrać w Google Play.

Źródło: informacja prasowa

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Opera Mini na Androida z udoskonaleniami dla trybu oszczędzania danych (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Chrome
10-09-2015 - 18:12:52
Ktoś jeszcze używa Opery?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nasi klienci biznesowi to osoby, które wiele wymagają nie tylko od siebie, ale także od nas. Dlatego z myślą o nich tworzymy usługi, które pomagają mnożyć pieniądze, efektywniej zarządzać firmą i oszczędzać czas, jacy pracownicy poświęcają swoim obowiązkom.

Jedną z takich usług jest Prywatny APN. Umożliwia ona klientom sieci T-Mobile tanią, szybką i bezpieczną transmisję danych w technologii GPRS/EDGE/3G/HSDPA.

Klient otrzymuje dostęp do wirtualnej sieci transmisji danych, która została wydzielona w ramach usługi Prywatny APN i może występować w różnych wariantach.

W zależności od potrzeb dostępna jest jako Prywatny APN zamknięty i wówczas komunikacja odbywa się wyłącznie pomiędzy terminalami połączonymi w sieć oraz Prywatny APN otwarty i wówczas terminale połączone w ramach sieci mogą komunikować się zarówno między sobą, jak i z urządzeniami sieci zewnętrznej, dołączonej do systemu. Połączenie z urządzeniami zewnętrznymi w ramach tego wariantu może przebiegać poprzez publiczne zasoby internetu lub, jeżeli klientowi szczególnie zależy na bezpieczeństwie danych, dedykowanym łączem.

Podstawowe korzyści dla klientów korzystających z tej usługi to:

 • Zdalny dostęp do wewnętrznej sieci firmowej;
 • Bezpieczeństwo przesyłanych danych;
 • Szybki transfer danych;
 • Niskie koszty (opłata naliczana za przesyłane dane, a nie za czas połączenia);
 • Modułowość usługi – możliwość wyboru opcji w zależności od indywidualnych potrzeb klienta;
 • Atrakcyjne możliwości rozliczeń kosztów transmisji.

Usługa Prywatny APN przeznaczona jest dla firm, których pracownicy potrzebują stałego, zdalnego dostępu do zasobów wewnętrznej sieci firmowej, np. do baz danych lub innych aplikacji firmowych. Rozwiązanie to może się okazać szczególnie przydatne firmom posiadającym rozbudowane sieci sprzedaży.

Kolejna grupa odbiorców naszej usługi to firmy, które chcą zaoferować swoim klientom bezpieczny dostęp do swoich usług z urządzeń mobilnych (np. banki czy sklepy internetowe). Grupę potencjalnych klientów usługi Prywatny APN stanowią także firmy zajmujące się ochroną mienia (monitoring obiektów), telemetrią (zbieranie danych z czujników) i zarządzaniem flotą transportową (kontrola kas i przewozu ładunków).

Jeżeli specyfika twojej branży zakłada, że wielu twoich pracowników jest wciąż w terenie, także inna nasza usługa może wydać ci się interesująca. Super Info usprawni komunikację w twojej firmie – pozwoli w łatwy i tani sposób zawiadamiać pracowników o spotkaniach czy rozsyłać im innego typu ważne komunikaty, a klientów na bieżąco informować o aktualnych akcjach promocyjnych, niecodziennych ofertach przeznaczonych konkretnie dla nich.

Usługa Super Info umożliwia bowiem rozsyłanie grupowych SMS-ów do abonentów wszystkich sieci w Polsce za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej lub z telefonu komórkowego.

Usługa pozwala:

 • Wysyłać krótkie wiadomości tekstowe do wielu odbiorców jednocześnie;
 • Definiować kalendarz wysyłki poszczególnych wiadomości, dzięki czemu klient ma pewność, że jego pracownicy lub klienci otrzymują ważne wiadomości także podczas nieobecności osoby odpowiedzialnej za ich dystrybucję;
 • W łatwy sposób zarządzać listami odbiorców i treścią wysyłanych wiadomości w ramach jednej wysyłki. Można dzielić odbiorców na grupy i każdej z grup przypisać inną treść komunikatu, który ma zostać wysłany;
 • Odbieranie SMS-ów na stronie internetowej, dzięki czemu można np. przeprowadzić ankietę SMS-ową wśród pracowników lub klientów. Super Info to konkretny, zdefiniowany przy aktywacji numer telefonu, dlatego abonenci wszystkich sieci mogą na ten numer wysyłać wiadomości;
 • Oszczędności, ponieważ klient ponosi niski, stały i niezależny od sieci odbiorcy wiadomości koszt przekazywania informacji SMS;
 • Na kontrolę kosztów wysyłek, przeprowadzonych przez osoby administrujące usługą w firmie, na co pozwala funkcja raportowania.

Pomyśl, jakie możliwości stwarza docieranie z własnymi wiadomościami wprost na komórkę, czyli coś, z czym klienci się nie rozstają. Wygodna i prosta komunikacja z pracownikami także jest na wagę złota. Przy wykorzystaniu usług Super Info i Prywatny APN możesz informować ich o nowych materiałach, które czekają na nich w zasobach firmowej sieci. Od razu będą mogli się z nimi zapoznać i wykorzystywać w czasie pracy. Dzięki temu nawet pracownicy znajdujący się wciąż z dala od centrali firmy będą na bieżąco z tym, co się w niej dzieje istotnego z punktu widzenia ich obowiązków.

Doskonałym uzupełnieniem tych rozwiązań dla niektórych branż mogą być także oferowane przez T-Mobile rozwiązania lokalizacyjne dla firm.

Fot. Yuri Arcurs | Dreamstime.com

Specjalnie dla firm: transmisja danych i grupowe wysyłanie SMS-ów - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

bwepof
04-12-2014 - 12:24:45
Grupowe SMS w iPhone mogą też wysyłać zwykli użytkownicy, wystarczy skorzystać z aplikacji download.net.pl/jak-wysylac-grupowe-smsy-w-iphone/n/5280/ Conect
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O tym jak światłowody, sieć i transmisja danych działają w sieci naszej sieci porozmawialiśmy z Eugeniuszem Kordiaszem, Kierownikiem Działu Rozbudowy Sieci Transmisyjnych.

Hanna Daniewska: Co jest w tej chwili najczęściej wykorzystywane do transmisji danych?

Eugeniusz Kordiasz: Najnowocześniejszym medium stosowanym do transmisji danych w sieciach telekomunikacyjnych jest światłowód (ang. Fiber Optic Cable). Jest on obecnie bardzo chętnie stosowany do budowy sieci szkieletowych (sieć łącząca 12 głównych miast w Polsce) i agregacyjnych (sieć, która podłącza mniejsze miasta do sieci szkieletowej) ze względu na możliwości przesyłania sygnału na duże odległości oraz bardzo dużą maksymalną przepustowość łącza. Kolejną ważną zaletą światłowodu jest to, że jest obojętny na zakłócenia elektromagnetyczne, szumy oraz jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety, technologia ta ma też wady: nie jest tania, a kable światłowodowe charakteryzują się niewielką elastycznością. Nie można ich wyginać pod dowolnym kątem.

Jak to działa?

Transmisja danych za pomocą światłowodu polega na wysyłaniu za pomocą lasera lub diody LED wiązki świetlnej. Impulsy świetlne odbierane są po drugiej stronie przez elementy światłoczułe np. fotodiody. Dla usprawnienia przesyłania danych stosuje się zazwyczaj dwa przewody kierunkowe. Jest to tak zwana praca w trybie full-duplex.


HD: A jak sytuacja wygląda w PTC?

EK: W PTC wykorzystujemy światłowody do budowy transmisyjnej sieci szkieletowej, łączącej duże miasta, a w nich nasze obiekty centralowe. Ponadto wykorzystujemy je do budowy sieci agregacyjnej, łączącej tzw. punkty agregujące ruch. Sieć agregacyjna jest w wielu punktach połączona z siecią szkieletową. Łącza światłowodowe wykorzystujemy w naszej sieci, budując również sieci dostępowe w dużych ośrodkach. Polega to na tym, że przy ich pomocy łączymy w struktury pierścieniowe najważniejsze obiekty w miastach: centrale, nasze salony, galerie handlowe, miejskie punkty agregujące ruch oraz same stacje bazowe GSM/UMTS.

HD: Czyli zdarzyło się niemożliwe... Wspominałeś, że to dość droga technologia.

EK: Tak, ale w przypadku wymaganych dużych przepływności w sieci szkieletowej i agregacyjnej nie ma innej alternatywy. Również w sieci dostępowej przy niewielkich odległościach pomiędzy stacjami bazowymi to tańsza technologia niż łącza mikrofalowe. Sieci światłowodowe PTC budujemy w różnych modelach, zawsze kierując się potrzebami ruchowymi, możliwościami fizycznymi oraz analizą finansową rozwiązania technicznego.
Istniejące modele rozbudowy sieci światłowodowej to krótkoterminowa dzierżawa, leasing finansowy lub kupno istniejących zasobów oraz budowa lub współdzielona budowa z partnerem światłowodów w dzierżawionej lub własnej kanalizacji. Wybieramy zawsze z możliwych modeli rozwiązanie najbardziej korzystne dla PTC.  W ciągu ubiegłego roku powiększyliśmy swoją sieć światłowodową o ponad 2500 km do w sumie ponad 8000 km. Dzięki temu kolejne stacje bazowe podłączane są do dotychczasowej infrastruktury światłowodowej, co zapewnia możliwość dostarczania klientom najwyższej jakości usług szerokopasmowych oraz gwarantuje niezbędną pojemność sieci transmisyjnej dla dynamicznie rosnącego ruchu mobilnego internetu.

O światłowodach, sieci i transmisji danych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firma ESET, producent oprogramowania antywirusowego, przygotowała bezpłatną aplikację do ochrony smartfonów z systemem Google’a.

Nie tak dawno odkryto, że wybrane modele smartfonów z Androidem są podatne na ataki cyberprzestępców, którzy, wykorzystując odpowiednie kody USSD, mogą wymazać z pamięci urządzenia wszystkie przechowywane dane. Firma ESET udostępniła bezpłatną aplikację ESET USSD Control, która eliminuje ryzyko tego typu ataków.

Kod USSD (Unstructured Supplementary Service Data) to ciąg cyfr rozpoczynający się symbolem „*” i zakończony znakiem „#”. Zwykle tego typu kody służą do diagnostyki smartfonów. Za ich pomocą można m.in. sprawdzić numer IMEI. Wpisując odpowiedni kod i akceptując całość przyciskiem wybierania można również wydać urządzeniu polecenie przywrócenia ustawień fabrycznych.

Z kodów USSD mogą korzystać również cyberprzestępcy. Ukryty w kodzie strony WWW odpowiedni ciąg znaków może spowodować automatyczne uruchomienie polecenia usunięcia wszystkich zgromadzonych w pamięci urządzenia danych. Na tego typu ataki narażeni są posiadacze wybranych modeli smartfonów z Androidem. Wystarczy, że użytkownik kliknie link otrzymany w wiadomości MMS lub odczyta przypadkowo napotkany kod QR, który przekieruje go do spreparowanego serwisu WWW z kodem USSD. W efekcie z telefonu mogą zniknąć wszystkie zdjęcia, pliki mp3 oraz kontakty.

Sprawdź, czy telefon jest podatny na zdalne uruchamianie kodów USSD

Firma ESET udostępniła w Google Play bezpłatną aplikację ESET USSD Control, eliminującą ryzyko utraty danych w wyniku działania złośliwego kodu USSD. Rozwiązanie sprawdza potencjalnie niebezpieczne kody USSD przed ich uruchomieniem przez domyślny dialer smartfonu (program służący do realizowania połączeń telefonicznych). ESET USSD Control w razie wykrycia złośliwego kodu USSD blokuje go i wyświetla użytkownikowi okno z odpowiednim ostrzeżeniem.

Jak sprawdzić czy telefon jest podatny na zdalne uruchamianie złośliwych kodów USSD? Można to zrobić odwiedzając bezpieczny serwis http://www.eset.com/tools/ussdtest/ lub odczytując powyższy kod QR. Jeśli po uruchomieniu procedury testowej lub po odczytaniu kodu na ekranie smartfonu wyświetli się numer IMEI, oznacza to, że dane urządzenie jest podatne na działanie złośliwych kodów USSD.

Źródło/Fot.: ESET

Ochrona dla smartfonu z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się