Rzuty karne to jeden z najbardziej emocjonujących elementów, z których składa się najpopularniejszy sport w tej części świata, czyli piłka nożna. Sprawdź, jak dobry jesteś w wykonywaniu i bronieniu "jedenastek".

0

Ocena autora

Penalty Soccer 2012 to darmowa gra przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, czyli iPhone'y i iPady. Jak wskazuje na to sam tytuł, porusza bardzo popularną tematykę, jaką jest piłka nożna. Ponadto skupia się na jednym z najbardziej emocjonujących aspektów tego sportu, czyli rzutach karnych, od których niekiedy zależy sukces bądź porażka danej drużyny. W tej grze do perfekcji opanujecie wykonywanie tak zwanych "jedenastek" - i to za równo z pozycji strzelającego, jak i broniącego.

W tej grze naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, pilnie strzeżonej przez bramkarza kierowanego przez sztuczną inteligencję. Wirtualna piłka jest oczywiście ustawiona jedenastu metrów od bramki, bo to właśnie z tej odległości wykonuje się rzuty karne i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Miłośnicy rzutów karnych będą zadowoleni, bo Soccer Kicks pozwoli im poczuć się niczym Robert Lewandowski i uderzać w futbolówkę z zabójczą precyzją.

Przed meczem możemy samodzielnie określić kolorystykę strojów naszych piłkarzy.

Jak w zdecydowanej większości produkcji przeznaczonych na smartfony i tablety, również w przypadku Penalty Soccer 2012 sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Po lewej stronie mamy specjalny drążek, przy pomocy którego określamy kierunek, w którym chcemy posłać piłkę, lub dokładne miejsce, w którym zamierzamy posłać bramkarza. Na zmianę strzelamy i bronimy, co powoduje, że zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Choć tak naprawdę trochę łatwiej się strzela niż broni, a to dlatego, że znaczniej trudniej jest przewidzieć zamiary zawodnika kontrolowanego przez sztuczną inteligencję.

Penalty Soccer 2012 to przede wszystkim gra traktująca o wykonywaniu rzutów karnych, choć znalazło się w niej również miejsce dla osobnego trybu poświęconego rzutom rożnym. W tym przypadku zmienia się jednak wyłącznie miejsce położenia piłki (róg boiska, zamiast jedenastu metrów), a wszelkie zasady sterowania i reguły rozgrywki pozostają niezmienione.

Gra dostępna jest za darmo, a wyróżnia się ładną trójwymiarową grafiką.

Wydarzenia na boisku to jedno, ale Penalty Soccer 2012 oferuje też kilka atrakcji poza nim. Przed meczem możemy samodzielnie określić kolorystykę strojów naszych piłkarzy. Z kolei za dobre wyniki i postępy w rozgrywce podnosimy poziom naszego doświadczenia oraz odblokowujemy rozmaite dodatki, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę, choć nie są wcale konieczne do tego, by czerpać z niej przyjemność.

Podsumowanie

Grę Penalty Soccer 2012 polecamy wszystkim miłośnikom piłki nożnej, a w szczególności tym, którzy znają smak emocji towarzyszących rzutom karnym. Na jej korzyść dodatkowo przemawia fakt, iż posiada całkiem ładną, jak na możliwości urządzeń przenośnych, trójwymiarową grafikę. Warto sprawdzić ten tytuł, tym bardziej, że jest dostępny za darmo.

Gra Penalty Soccer 2012 jest dostępna w App Store - pobierz

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Penalty Soccer 2012 - zostań mistrzem rzutów karnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

New Star Soccer to jedna z najbardziej wciągających gier mobilnych, z jakimi miałem do czynienia, a dla fanów piłki nożnej – pozycja obowiązkowa. Wcielamy się tu w początkującego piłkarza i wspinamy się po kolejnych szczeblach kariery.

0

Ocena autora

Na pierwszy rzut oka New Star Soccer wygląda jak reprezentant popularnych piłkarskich menadżerów, ale w odróżnieniu od nich nie zarządzamy tutaj cała drużyną, lecz wcielamy się w pojedynczego piłkarza i przejmujemy kontrolę nad jego aktywnością – zarówno na boisku, jak i poza nim.

Zaczynamy jako 16-letni młodzieniec, który stawia dopiero pierwsze kroki w piłkarskim świecie. Przygodę rozpoczynamy na zapleczu jednej ze światowych lig, ale kolejne sukcesy powodują, że zyskujemy cenne doświadczenie i nowe umiejętności, które powodują, że stajemy się bardziej rozpoznawalni i interesują się nami coraz lepsze kluby. Uwaga: w grze dostępne są również polskie ligi, dzięki czemu swoją przygodę możemy zacząć jako dobrze zapowiadający się bohater okręgówki, a zakończyć ją na szczycie tabeli prestiżowej T-Mobile Ekstraklasy!

W kluczowych momentach meczu gracz samodzielnie uderza w piłkę.  

New Star Soccer to zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gier piłkarskich dostępnych dla użytkowników urządzeń mobilnych.

W New Star Soccer obserwujemy tekstowy przebieg meczu, ale w kluczowych momentach – takich jak np. akcja pod bramką czy rzut wolny – samodzielnie uderzamy w piłkę. W grze bardzo dobrze odwzorowana została fizyka piłki, dzięki czemu, oprócz normalnych strzałów, możemy wykonywać też podkręcone i w ten sposób sprytnie zaskoczyć bramkarza. Trzeba też brać pod uwagę wskaźnik siły i kierunku wiatru, który ma bezpośredni wpływ na tor lotu futbolówki.

Wydarzenia na boisku w trakcie meczów to jedno, ale to wcale nie one są największą zaletą omawianej gry. W New Star Soccer najbardziej liczy się piłkarska otoczka i rozbudowane opcje dostępne poza boiskiem. Bierzemy udział w treningach, spotykamy się z dziewczyną, utrzymujemy kontakty z kolegami z drużyny i trenerem, podpisujemy kontrakty sponsorskie, śledzimy informacje prasowe na swój temat, a także kupujemy nowe buty czy podnoszące prestiż i status społeczny gadżety. W trakcie całej gry zarabiamy bowiem pieniądze, które możemy pomnożyć (lub stracić) grając w proste gry w kasynie. Możliwości jest naprawdę dużo, co sprawia, że gra dostarcza dużo radości i jest bardzo wciągająca.

New Star Soccer to także wyśmienity piłkarski menadżer.

New Star Soccer to zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gier piłkarskich dostępnych dla użytkowników urządzeń mobilnych. Można ją pobrać App Store (iOS) i Google Play (Android). Nie jest niestety darmowa, ale oferuje na tyle angażującą rozgrywkę, że na pewno nie pożałujecie wydanych na nią pieniędzy!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

New Star Soccer – zostań gwiazdą piłki nożnej - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed Wami opis kolejnej gry mobilnej przeznaczonej dla miłośników piłki nożnej. W Football Kicks zadaniem gracza jest wykonywanie perfekcyjnych rzutów wolnych. Czy jesteś w stanie tak podkręcić piłkę, by ominęła mur i wpadła do siatki?

0

Ocena autora

W App Store i Google Play gier piłkarskich jest całe zatrzęsienie, ale tak naprawdę tylko niektóre z nich zasługują na naszą uwagę. Z całą pewnością jedną z takich gier jest Football Kicks, produkcja brytyjskiego studia Distinctive Developments, która na całym świecie zdążyła zostać pobrana ponad 7 milionów razy. Taki wynik robi wrażenie i jest wystarczającym powodem do tego, byście się tym tytułem zainteresowali. A ja postaram się Wam w tym pomóc.

Football Kicks to gra polegająca na perfekcyjnym opanowywaniu stałych fragmentów gry, takich jak rzuty wolne i karne, przez co przede wszystkim powinna przypaść do gustu miłośnikom właśnie tych elementów gry w piłkę nożną. Zresztą nie tylko im, bo to po prostu fajna i dobrze wykonana gra. Ale jeśli dobrze znacie takich piłkarzy jak Andrea Pirlo czy legendarny już Zinedine Zidane i szanujecie ich właśnie za genialną umiejętność wykonywania rzutów wolnych, to grając w Football Kicks poczujecie się jak ryba w wodzie.

Zacznijmy od tego, że Football Kicks to, w odróżnieniu od wielu innych podobnych gier z App Store i Google Play, produkcja darmowa. Za możliwość zabawy nie trzeba płacić ani złotówki, a poziom rozgrywki nie odstaje od konkurencji. Co prawda producent zaimplementował tu system mikrotransakcji ułatwiających zabawę, ale na szczęście nie są one obowiązkowe do tego, by czerpać radość z gry. Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, czyli rozgrywki.

Pamiętacie perfekcyjne rzuty wolne wykonywane przez Pirlo i Zidane'a? Możecie ich naśladować na swoich smartfonach!

W Football Kicks naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, której strzegą mniej lub bardziej gęsto rozstawieni obrońcy ustawieni w murze, kierowani przez sztuczną inteligencję. W tej grze nie ma bramkarza, ale nie oznacza to wcale, że możemy strzelać gdzie tylko nam się podoba. Celem jest trafienie w jedną z kilku tarcz umieszczonych w świetle bramki - i to właśnie od nich uzależniony jest nasz wynik punktowy. Podkręcamy więc piłkę w taki sposób, by ominęła przeszkody i wylądowała w najbardziej korzystnym dla nas miejscu.

Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego smartfonu lub tabletu. Piłkę uderzamy i podkręcamy stukając w ekran i wykonując proste gesty. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, na początku jest trochę trudno, ale praktyka czyni mistrza. Za celne strzały i dobre wyniki jesteśmy nagradzani monetami, które następnie przeznaczamy na odblokowywanie dodatkowych trybów rozgrywki (w sumie jest ich sześć), stadionów oraz elementów stroju i wyglądu naszego zawodnika, którego samodzielnie tworzymy. Pod tym wszystkim kryją się godziny zabawy.

Gra jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS całkowicie za darmo!

Podsumowanie

Football Kicks to wciągająca, angażująca i przede wszystkim darmowa gra przeznaczona dla miłośników piłki nożnej, a w szczególności stałych fragmentów gry. Uzupełnieniem przyjemnego modelu rozgrywki jest bardzo zaawansowana (jak na możliwości urządzeń mobilnych), trójwymiarowa grafika. Ściągnijcie, zagrajcie i udowodnijcie, że Zinedine Zidane mógłby się od Was wiele nauczyć!  

Gra Football Kicks jest dostępna w Google Play (Android - pobierz) i App Store (iOS - pobierz)

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Football Kicks - zostań mistrzem rzutów wolnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kto by pomyślał, że gra poruszająca temat rzutów karnych może być aż tak wciągająca? Niewątpliwie największą zaletą Perfect Kick jest fakt, iż jest to pozycja multiplayerowa. Nie od dzisiaj wiadomo, że rywalizacja z żywymi przeciwnikami smakuje najlepiej…

0

Ocena autora

Dobrych gier piłkarskich nigdy dość, dlatego prezentujemy Wam kolejną. I choć takich, które polegają na wykonywaniu stałych fragmentów gry (rzutów wolnych czy właśnie karnych) jest w App Store i Google Play całkiem sporo, to jednak Perfect Kick zdecydowania wyróżnia się na tle większości specyficzną atmosferą, wysokim poziomem wykonania i wciągającą mechaniką rozgrywki.

Na początek najważniejsza z mojego punktu widzenia informacja: w Perfect Kick naszymi przeciwnikami nie są zawodnicy kierowani przez sztuczną inteligencję, lecz prawdziwi gracze z krwi i kości. Gra wymaga stałego połączenia z internetem, ale wynagradza to możliwością prowadzenia potyczek z ludźmi z całego świata, a tego typu rywalizacja zawsze daje najwięcej satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli ma się talent do zwyciężania.

Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego wirtualnego zawodnika, który będzie nam towarzyszył w trakcie pojedynków z innymi graczami. Gdy mamy to już za sobą, przechodzimy do treningu, w którym poznajemy system sterowania i podstawowe zasady rządzące mechaniką gry. Na szczęście te zasady nie są zbyt skomplikowane, co pozwala czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki. Strzały na bramkę oddajemy korzystając z ekranu dotykowego, po prostu rysując na nim palcem trajektorię lotu futbolówki. Następnie stajemy w bramce i staramy się bronić strzały przeciwnika, rzucając się w odpowiednich kierunkach. I tak na zmianę, przez pięć serii rzutów karnych, aż do wyłonienia zwycięzcy danego pojedynku.

Za kolejne zwycięstwa jesteśmy nagradzani punktami doświadczenia, które przeznaczamy na odblokowanie nowych rzeczy w sklepiku i lepszych umiejętności dla naszego zawodnika, które pozwalają na skuteczniejsze wykonywanie rzutów karnych. Otrzymujemy też monety, za które kupujemy dodatkowe elementy stroju piłkarskiego dla naszego zawodnika oraz dopalacze ułatwiające grę.

Perfect Kick to prosta i urokliwa (rzućcie okiem na załączone screeny), ale jednocześnie wciągająca gra. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że właśnie w tej prostocie, połączonej z wysokim poziomem wykonania i możliwością rywalizacji z prawdziwymi graczami z całego świata, kryje się jej największa siła. Warto ją sprawdzić, tym bardziej, że zarówno w wersji dla iOS-a jak i Androida jest dostępna za darmo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Perfect Kick - konkurs rzutów karnych na Twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się