Kto by pomyślał, że gra poruszająca temat rzutów karnych może być aż tak wciągająca? Niewątpliwie największą zaletą Perfect Kick jest fakt, iż jest to pozycja multiplayerowa. Nie od dzisiaj wiadomo, że rywalizacja z żywymi przeciwnikami smakuje najlepiej…

0

Ocena autora

Dobrych gier piłkarskich nigdy dość, dlatego prezentujemy Wam kolejną. I choć takich, które polegają na wykonywaniu stałych fragmentów gry (rzutów wolnych czy właśnie karnych) jest w App Store i Google Play całkiem sporo, to jednak Perfect Kick zdecydowania wyróżnia się na tle większości specyficzną atmosferą, wysokim poziomem wykonania i wciągającą mechaniką rozgrywki.

Na początek najważniejsza z mojego punktu widzenia informacja: w Perfect Kick naszymi przeciwnikami nie są zawodnicy kierowani przez sztuczną inteligencję, lecz prawdziwi gracze z krwi i kości. Gra wymaga stałego połączenia z internetem, ale wynagradza to możliwością prowadzenia potyczek z ludźmi z całego świata, a tego typu rywalizacja zawsze daje najwięcej satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli ma się talent do zwyciężania.

Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego wirtualnego zawodnika, który będzie nam towarzyszył w trakcie pojedynków z innymi graczami. Gdy mamy to już za sobą, przechodzimy do treningu, w którym poznajemy system sterowania i podstawowe zasady rządzące mechaniką gry. Na szczęście te zasady nie są zbyt skomplikowane, co pozwala czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki. Strzały na bramkę oddajemy korzystając z ekranu dotykowego, po prostu rysując na nim palcem trajektorię lotu futbolówki. Następnie stajemy w bramce i staramy się bronić strzały przeciwnika, rzucając się w odpowiednich kierunkach. I tak na zmianę, przez pięć serii rzutów karnych, aż do wyłonienia zwycięzcy danego pojedynku.

Za kolejne zwycięstwa jesteśmy nagradzani punktami doświadczenia, które przeznaczamy na odblokowanie nowych rzeczy w sklepiku i lepszych umiejętności dla naszego zawodnika, które pozwalają na skuteczniejsze wykonywanie rzutów karnych. Otrzymujemy też monety, za które kupujemy dodatkowe elementy stroju piłkarskiego dla naszego zawodnika oraz dopalacze ułatwiające grę.

Perfect Kick to prosta i urokliwa (rzućcie okiem na załączone screeny), ale jednocześnie wciągająca gra. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że właśnie w tej prostocie, połączonej z wysokim poziomem wykonania i możliwością rywalizacji z prawdziwymi graczami z całego świata, kryje się jej największa siła. Warto ją sprawdzić, tym bardziej, że zarówno w wersji dla iOS-a jak i Androida jest dostępna za darmo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Perfect Kick - konkurs rzutów karnych na Twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Football Manager to popularna i zasłużona seria managerów piłkarskich. Jej najnowsza odsłona jest dostępna również na smartfonach z systemami iOS i Android. Jesteś gotów, by poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa?

Jeśli interesujesz się piłką nożną i myślisz, że sprawdziłbyś się w roli trenera, nie marnuj potencjalnego talentu i wypróbuj grę Football Manager 2013 Handheld - najnowszą odsłonę kultowej serii piłkarskich managerów, przygotowaną specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Ty też możesz zostać trenerem, niczym Josep Guardiola!

Seria Football Manager to dobrze znana użytkownikom komputerów osobistych seria gier. Coraz dynamiczniej rosnąca popularność urządzeń mobilnych sprawiła, że również użytkownicy smartfonów i tabletów mogą sprawdzić się w roli trenera drużyny piłkarskiej. Football Manager 2013 Handheld to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) przedstawicieli swojego gatunku.

Możemy zdecydować się na dowolny klub z czternastu czołowych lig europejskich. Polskiej T-Mobile Ekstraklasy niestety zabrakło.

Zaczynamy od wybrania klubu, który będziemy prowadzić przez różnego rodzaju rozgrywki. Możemy zdecydować się na dowolny klub z czternastu czołowych lig europejskich. Polskiej T-Mobile Ekstraklasy niestety zabrakło, ale to nie powinno stanowić dla nikogo przeszkody przed zagraniem w Football Manager 2013 Handheld, bowiem wszelkie ewentualne braki tego typu gra rekompensuje świetną grywalnością. Kto raz zagra, ten nie będzie mógł się oderwać. Gdy wybór klubu mamy już za sobą, mamy już tylko jedno zadanie - poprowadzić go do sukcesów w lidze i na piłkarskiej arenie międzynarodowej.

Zadaniem gracza jest tu prowadzenie wybranej przez niego "jedenastki". Odpowiada on więc za skład drużyny i transfery, przeprowadzanie skutecznych treningów i ustalania jak najlepszej taktyki na boisku. Wszystko po to, by rozgrywać jak najlepsze mecze, zająć pierwsze miejsce w ligowej tabeli i odnosić spektakularne sukcesy w europejskich pucharach. Football Manager 2013 Handheld to rzecz jasna najbardziej aktualny przedstawiciel całej serii. Oznacza to, że w grze uświadczymy aktualne składy i statystyki poszczególnych drużyn.

W nowym Football Managerze pojawiły się też dwa nowe elementy, których na próżno można było szukać w poprzednich odsłonach serii. Pierwszą z nich są zdjęcia piłkarzy z najpopularniejszych lig, które można podziwiać na ekranie smartfonu i tabletu. Druga nowość to tryb wyzwań (Challenge Mode), w ramach którego twórcy przygotowali dla nas krótkie scenariusze do wykonania, jak np. wyciągnięcie drużyny ze strefy spadkowej na kilka kolejek przed końcem sezonu.

Zadaniem gracza jest tu prowadzenie wybranej przez niego "jedenastki". Odpowiada on więc za skład drużyny i transfery, przeprowadzanie skutecznych treningów i ustalania jak najlepszej taktyki na boisku.

Podsumowanie

Football Manager 2013 Handheld to bez wątpienia najlepszy manager piłkarski, w którego na dodatek można grać nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniu mobilnym. Do pełni szczęścia zabrakło chyba tylko synchronizacji postępów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami (np. komputerem a smartfonem), ale nawet bez tego jest to gra, z którą powinien zapoznać się każdy fan piłki nożnej.

Football Manager 2013 Handheld jest dostępny w wersjach na urządzenia z systemami iOS (pobierz) i Android (pobierz).

Football Manager 2013 Handheld - najlepszy manager na Twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Football Players Puzzle to aplikacja mobilna, która pozwala na układanie wirtualnych puzzli. Takich z wizerunkami popularnych piłkarzy z klubów z całego świata.

0

Ocena autora

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam już jedną aplikację, która serwowała zabawę w układanie puzzli (Logo Quiz Slide Puzzle), tyle że wtedy były to puzzle z herbami europejskich klubów piłkarskich. Nasza dzisiejsza propozycja skupia się za to na samych piłkarzach. I oferuje puzzle składające się ze znacznie większej ilości elementów. Ale po kolei.

Football Players Puzzle – tak brzmi pełny tytuł gry, której dziś się przyjrzymy. Po jej uruchomieniu od razu wita nas główny ekran, zawierający dostępne opcje. Niektóre z nich są odblokowane dopiero po aktywowaniu pełnej wersji aplikacji, a kosztuje to równowartość 0,89 euro. Sama aplikacja jest zaś dostępna w App Store całkowicie za darmo, więc póki co skupimy się na tym, co oferuje w tej właśnie wersji.

Klikamy w pole opisane „Tap to select your image”, a następnie „Puzzle library”. Tutaj mamy do wyboru kilkadziesiąt obrazków do ułożenia. Większość z nich to zdjęcia znanych drużyn i piłkarzy, ale trafiają się też takie kompletnie oderwane od tematyki piłki nożnej, które służą jako swego rodzaju urozmaicenie. Po wybraniu danego obrazka musimy jeszcze określić liczbę puzzli, na jaki ma zostać podzielony. W darmowej wersji może być ich maksymalnie 36, natomiast po opłaceniu pełnej wersji liczba ta wzrasta do 100. Gdy ten wybór mamy już za sobą, możemy kliknąć w przycisk „Start” i przystąpić do zabawy.

Teraz przed oczami mamy puste pole, na którym musimy ułożyć nasze puzzle, znajdujące się w dolnej części ekranu. Korzystając z ekranu dotykowego, przesuwamy je palcem na wybrane pole. Niektóre z nich trzeba jeszcze obrócić, bo są ułożone np. do góry nogami – w tym celu należy stuknąć dwa razy palcem na wybranym elemencie i powtarzać tę czynność tak długo, aż znajdzie się on we właściwej pozycji. Po poprawnym ułożeniu puzzli wyświetlane jest podsumowanie z wynikiem punktowym i czasowym.

To w zasadzie wszystko, co musicie wiedzieć, byście mogli zakosztować zabawy w układanie puzzli w aplikacji Football Players Puzzle. Na koniec dodam jeszcze, że dodatkową atrakcją, jaką otrzymujemy po odblokowaniu pełnej wersji, jest możliwość układania puzzli z naszych własnych zdjęć, znajdujących się w pamięci telefonu. Myślę, że warto zapłacić te kilka złotych, by rozbić np. swoją twarz na kilkadziesiąt elementów i spróbować poskładać ją w jedną całość.

Football Players Puzzle na iOS w App Store - pobierz

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Football Players Puzzle, czyli piłkarskie puzzle na Twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobacz, co warto mieć, a czego zdecydowanie nie warto instalować na swoim telefonie.

Pobieramy na swoje smartfony coraz większą liczbę aplikacji. Z badań wynika, że każdy posiadacz inteligentnego telefonu ma ich aż 12. Co nami kieruje? Rekomendacja znajomych? Zachęta ulubionego serwisu? A może nie musimy zapełniać pamięci telefonów niepotrzebnymi rzeczami, bo wystarczy zaledwie pięć aplikacji, aby zaspokoić nasze podstawowe potrzeby.

1. Facebook

Facebook to o wiele więcej niż narzędzie do komunikacji. Dzięki niemu możesz być na bieżąco nie tylko z tym, co właśnie zjedli Twoi znajomi, ale i z tym, co dzieje się w kraju i na świecie. Nie potrzebujesz żadnej newsowej aplikacji – wszystkie ważne wydarzenia na pewno natychmiast pojawią się na Facebooku. Cudowne dziecko Marka Zuckerberga może ułatwić życie również na wielu innych płaszczyznach. Przepis na dobry makowiec? Napisz status i czekaj na odzew znajomych. Inspiracje modowe? Mnóstwo. Praktyczne porady? Niejeden fanpage wprost pęka od takowych! Facebookowe strony marek umożliwiają nam nawet bezpośredni zakup produktów bez opuszczania najpopularniejszego portalu społecznościowego. 

2. Foodpanda

Kuchnia azjatycka, włoskie pasty, czy swojskie pierogi? A może wszystko naraz? Dzięki aplikacji Foodpanda możesz zamówić jedzenie z dostawą aż w 40 krajach! Smacznego!

3. MyBox

Ta aplikacja to istna skarbnica rozrywek w mobilnym świecie! Znajdziesz w niej mnóstwo dobrych filmów, audiobooków, streaming muzyki i gry, które skutecznie zabiją chwile nudy. Wybierasz się na wakacje? To świetnie, bo MyBox oferuje Ci również nawigację samochodową i kursy językowe! Co najlepsze, Klienci sieci T-Mobile szybko znajdą tę aplikację w swoich telefonach, więc w każdej chwili mogą ją włączyć i wypróbować za darmo!

4. Endomondo

Rewolucja w treningu! Aplikacja, która zmierzy Twoje wyniki w dowolnej dyscyplinie sportowej, zapisze Twoje rekordy i – jeśli chcesz- poinformuje o nich Twoich znajomych. W zdrowym ciele zdrowy duch!

5. TripAdvisor

Relaks to jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb. Gdzie najlepiej odpocząć? TripAdvisor zna wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i na pewno pomoże Ci coś wybrać – znajdziesz tu ponad 4 miliony miejsc do spania, zwiedzania i jedzenia. Bon voyage!

<a href="http://mybox.t-mobile.pl/pobierz?utm_source=t-mobile-trendy.pl

Czas na porządki w twoim smartfonie - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

marzens
21-01-2015 - 00:10:04
Może zaczniemy od aplikacji, które dostajemy w pakiecie od operatorów lub producentów. Nie można tego odinstalować bez naruszenia gwarancji a wiele z nich jest kompletnie przeze mnie nieużywanych. Dajcie swobodę w tej dziedzinie a z całą resztą dam sobie radę sama.
  (0)
Odpowiedz
karina.k
17-01-2015 - 19:44:58
Dla mnie Endomondo to aplikacja wszech czasów! Nic mnie tak nie motywuje do ruchu i dzięki niemu nie kisnę w domu!
  (0)
Odpowiedz
pytanie
10-01-2015 - 19:07:39
Po co tyle serwisów rozrywkowych jeśli mam zap chany telefon? Nie lepiej coś odinstalować?
  (0)
Odpowiedz
copacabana
16-01-2015 - 16:06:38
@pytanie - No właśnie chyba o to chodzi w artykule, żeby podinstalowywać wszystkie niepotrzebne aplikacje, a zostawić sobie tylko te najpotrzebniejsze. Choć wiadomo, że nie każdemu się przyda np. Endomondo, albo Trip Advisor. Ale taki Facebook to dla mnie na przykład - koniecznie musi być :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się