Chcesz wiedzieć czy warto wychodzić dzisiaj bez parasola lub szalika? A może interesuje Cię pogoda na najbliższe dni? Twój smartfon sprawdzi się także w roli pogodynki.

Mobilne pogodynki dostępne są na wszystkie systemy operacyjne. Weather Channel jest darmową aplikacją, którą zainstalujemy zarówno na telefonach z systemem Android, iOS, jak i Symbian. Na każdej platformie oferuje jednak nieco inne możliwości, które w dużej mierze uzależnione są od samego systemu. Jeżeli jednak szukamy darmowych i rzetelnych informacji to Weather Channel powinien zaspokoić nasze oczekiwania. Program pobiera szczegółową prognozę na 10 kolejnych dni.

Posiadacze telefonów z systemem Android powinni też zainteresować się widżetami, które mogą wyświetlać prognozę pogody bezpośrednio na pulpicie. Beautiful Widgets to najpopularniejszy zestaw widżetów, w którym znajdziemy nie tylko te pogodowe, ale też inne, służące do przełączania ustawień (Wi-Fi, Bluetooth itd.). Widżety pogodowe dostępne są w różnych rozmiarach i układach, a ich poszczególne elementy (tło, czcionka, styl) można swobodnie dostosować. Beautiful Widgets nie funkcjonuje w postaci odrębnej aplikacji, a próba uruchomienia skrótu w menu spowoduje otwarcie okienka informującego o sposobie dodania widżetu na pulpit. Niestety program kosztuje ok. 8zł, ale na pewno warto rozważyć jego zakup.

Na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS również dostępny jest program przypominający widżet.  Celsius dostarcza najświeższe informacje pogodowe na 10 kolejnych dni. Po uruchomieniu zobaczymy tylko ogólne informacje o stanie zachmurzenia i temperaturze, ale kliknięcie w dany dzień spowoduje rozwinięcie szczegółów, w których znajdziemy m. in. prognozę z trzygodzinnymi odstępami. Ponadto program potrafi wyświetlić aktualną temperaturę na ikonie. Nie trzeba więc uruchamiać aplikacji aby dowiedzieć się ile jest stopni za oknem. Za prosty, intuicyjny interfejs połączony z temperaturą w ikonie, producent żąda niecałych 3 zł.

Użytkownicy systemu Windows Phone 7 również mają wiele programów do wyboru. Weather to darmowy program, który, podobnie jak w przypadku konkurencyjnych systemów, oferuje szczegółową prognozę na dziś i 10 kolejnych dni. W ostatnim panelu można ustawić kilka miejscowości, dla których będzie pobierana prognoza.

Symbian również umożliwia skorzystanie z wielu pogodynek. Jedną z ciekawszych jest, opisany na łamach naszego serwisu, World Travel. Warto też zainteresować się widżetem AccuWeather, który daje dostęp do informacji o: aktualnych warunkach i zagrożeniach pogodowych, łącznych opadach deszczu i śniegu w ciągu najbliższych 5 dni oraz o temperaturze i zachmurzeniu w ciągu najbliższych 15 godzin. Można też sprawdzić prognozę pogody na 10 dni.

Pogodynka dla smartfonów - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ania
28-10-2013 - 14:53:27
mam ustawiony taki na telefonie tylko mam problem bo na telefonie jest inna godzina pokazana a na tym widżecie jest inna i nie wiem jak to ustawić żeby i tu i tu się zgadzało będę wdzięczna za pomoc
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

To, co wyróżnia niektóre z nich to sposób prezentacji zarówno aktualnych warunków pogodowych jak i samej prognozy, nie w sposób typowych obrazków symbolizujących konkretne warunki ale często w postaci dynamicznych animacji.

 

Zdecydowanym pionierem jest tutaj program Weather HD dostępny w uniwersalnej wersji dla iPhone i iPada. Zadebiutował on ponad rok temu właśnie na tablecie Apple. Weather HD przedstawia prognozę w postaci pięknych, zapierających dech w piersiach animacji.  Znajdziemy tam informacje nie tylko o temperaturze ale też o wilgotności powietrza, kierunku i szybkości wiatru oraz możliwości wystąpienia opadów. Jak w większości tego typu programów możemy przeglądać prognozę pogody dla wielu miast na świecie. Przełączamy się pomiędzy nimi strzałkami znajdującymi się obok nazwy aktualnie wybranej lokacji.

Weather Doodle

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

Aplikacją wartą uwagi jest Weather Doodle. Prezentuje ona aktualne warunki oraz prognozę pogody w postaci różnego rodzaju zestawów rysunków. Aplikacja wyświetla informacje zarówno o aktualnym stanie pogody jak i prognozę na najbliższe dni. Poza temperaturą możemy także podejrzeć prędkość wiatru i wilgotność powietrza. Rysunki w domyślnym zestawie przypominają dziecięce wydzieranki z kolorowego papieru. Możemy jednak dokupić inne, mnie najbardziej spodobał się ten przedstawiający prognozę w postaci rysunków nawiązujących do starych map.

Weatherwise

 

Jednym z ładniejszych programów dla iPhone przedstawiających prognozę pogody w postaci animowanego obrazka jest Weatherwise. Na ekranie widzimy ogród z centralnie położonym drzewem oraz zjawiska atmosferyczne odpowiadające tym na zewnątrz. Wraz z upływem czasu zmienia się także pora dnia przedstawiona na obrazku. Weatherwise oferuje też szczegółową prognozę pogody zarówno na bieżący jak i najbliższe dni. Dostępna jest ona po stuknięciu w ikonę zegara. Znajdziemy tam nie tylko temperaturę i prędkość wiatru ale też informacje o wschodzie i zachodzie słońca, wilgotność powietrza i widoczność. Poza drzewem znajdziemy jeszcze kilka innych animacji, są one dostępne do kupienia wprost z programu.

Pogodynka dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mobilna pogodynka dla wielu stanowi obowiązkową pozycję na liście aplikacji. I nie ma w tym nic dziwnego, bo kolorowe widżety są równie funkcjonalne, co estetyczne. W końcu wyświetlają prognozę nie tylko na dziś, ale i na kilka kolejnych dni. Dzisiaj przedstawiamy kolejne programy, które pozwolą zapomnieć o termometrze za oknem.

Eye in Sky wyróżnia dopracowany interfejs graficzny, który jest bardzo przejrzysty, czytelny i konfigurowalny. Producent wiedział jak skomponować wszystkie elementy, by grały w jednym rytmie, a to stanowi klucz do sukcesu. A ten niewątpliwie został osiągnięty - wskaźnik pobrań przekroczył poziom jednego miliona. Główne okno aplikacji prezentuje bieżące warunki pogodowe, gdzie poniżej ikony (chmura, słońce itd.) oraz temperatury znajdziemy informacje o wilgotności i ciśnieniu, a jeszcze niżej prognozę na cztery najbliższe dni. Na bocznych kartach umieszczono informacje o prognozie na najbliższe 48 godzin (po lewej) i na 15 dni (po prawej). Można się między nimi przenosić, przesuwając palcem po ekranie w lewo lub prawo. Aplikacja została wyposażona w wachlarz funkcji personalizacyjnych, dzięki którym można zmienić domyślny zestaw ikon i dostosować widżet ekranowy. Pierwszą funkcję zrealizujemy klikając w opcję menu „Icon Sets”, gdzie znajdziemy kilkanaście motywów stworzonych przez użytkowników, natomiast widżet ustawiamy podczas dodawania go na pulpit - można wyłączyć niektóre elementy i dostosować ich kolor oraz przeźroczystość. W opcjach aplikacji można zmienić tylko jednostki i częstotliwość odświeżania, a także wymusić język angielski – niektóre opcje zostały błędnie przetłumaczone (np. „zadymki” zamiast „mgły”). Program dostępny jest za darmo, ale pod warunkiem, że godzimy się na wyświetlanie reklam. W przeciwnym wypadku należy zapłacić ok. 6,20 zł. 

Android Weather to kolejna bezpłatna pogodynka o zaawansowanej funkcjonalności i dopracowanej oprawie graficznej. Ekran startowy składa się z sześciu przycisków umożliwiających dostęp do głównych funkcji programu. Najważniejsza jest oczywiście ta pierwsza, czyli „Weather”, która po kliknięciu wyświetli aktualne warunki pogodowe z prognozą na cztery kolejne dni. Domyślnie wyświetlana jest informacja dla bieżącej lokalizacji, ale kolejne miejscowości można dodać po kliknięciu w opcję menu „Add” lub z poziomu ekranu głównego – przycisk „My Cities”. Prognoza na dzisiaj wyświetla ikonę graficzną symbolizującą warunki atmosferyczne, a także temperaturę, wilgotność i prędkość wiatru, natomiast w prognozie na kolejne dni znajdziemy również informacje o wahaniach temperatury. Podróżników może ucieszyć funkcja „Maps”, która nakłada aktualne temperatury na mapę, zaś po kliknięciu w dane miasto pojawi się okno z prognozą, które już znamy. W ustawieniach programu można zmienić opcje lokalizacyjne, synchronizacyjne, jednostkowe i notyfikacyjne. Można więc wyłączyć moduł GPS i ręcznie wskazać lokalizację, ustawić częstotliwość odświeżania i tryb aktualizacji (tylko podczas transmisji Wi-Fi, w roamingu), zmienić jednostki na metryczne i włączyć powiadomienia.

Mobilne pogodynki dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

YoWindow to mobilna pogodynka dla Androida, która w nietuzinkowy sposób prezentuje prognozę pogody na najbliższe dni.

0

Ocena autora

W sklepie Google Play znajdziemy setki różnych aplikacji wyświetlających informacje o aktualnych i przyszłych warunkach atmosferycznych. Nic więc dziwnego, że kolejny gracz w tym segmencie próbuje zaskarbić serca użytkowników nieco innym podejściem. Nie ma tu wielu ekranów z wykresami temperatur i opadów, ale nie można też narzekać na brak podstawowych danych.

Program dysponuje pełnym interfejsem oraz trzema widżetami ekranowymi w różnych rozmiarach. Po uruchomieniu zobaczymy wiejski krajobraz rysunkowy, nad którym ulokowano informacje pogodowe. Dowiemy się więc, ile jest stopni, z jaką prędkością wieje wiatr, jaka jest temperatura odczuwalna czy aktualne ciśnienie. Mamy tu więc standardowy zakres danych, który prezentuje niemal każda mobilna pogodynka. Nic nowego. Nad nimi ulokowany został jednak suwak godzinowy wraz z grafikami informującymi o zmianie warunków atmosferycznych.

YoWindow

Program dysponuje pełnym interfejsem oraz trzema widżetami ekranowymi w różnych rozmiarach. Po uruchomieniu zobaczymy wiejski krajobraz rysunkowy, nad którym ulokowano informacje pogodowe. Dowiemy się więc, ile jest stopni, z jaką prędkością wieje wiatr, jaka jest temperatura odczuwalna czy aktualne ciśnienie. Mamy tu więc standardowy zakres danych, który prezentuje niemal każda mobilna pogodynka. Nic nowego. Nad nimi ulokowany został jednak suwak godzinowy wraz z grafikami informującymi o zmianie warunków atmosferycznych.

Wystarczy przesunąć palcem w lewą lub prawą stronę (niekoniecznie po suwaku), by przejrzeć prognozę na najbliższe godziny. Zmienią się wówczas nie tylko liczby i wskaźniki, ale także rysunkowa animacja. Wpływ na nią ma nawet wysokość słońca na nieboskłonie, więc oglądając prognozę na daną godzinę, zobaczymy nie tylko deszcz, burze, śnieg lub słońce, ale także zachody i wschody słońca. Poza domyślnym, wiejskim krajobrazem, do wyboru mamy także ten nadmorski i orientalny, a nawet lotnisko (z nazwą miejscowości) i niebo. 

YoWindow

-> Bright Weather - piękna pogodyna

-> InstaWeather - pogoda w formie pocztówki

-> AccuWeather - sprawdź pogodę na swoim smartfonie 

YoWindow prezentuje prognozę na maksymalnie osiem dni, a pomiędzy poszczególnymi datami można przełączać się przy użyciu zakładek, a także poprzez wykonywanie gestu przesunięcia. Podobny widok zobaczymy po dodaniu na ekran widżetu w formacie 4x2, a do naszej dyspozycji oddano jeszcze te o rozmiarach 1x1 i 2x1 - każdy może pokazywać warunki w innej miejscowości. Niestety, tylko w największym rozmiarze zobaczymy kompleksowy zestaw danych, ale i te małe w przyjemny dla oka sposób wyświetlają temperaturę i warunki atmosferyczne we wskazanych miejscowościach.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

YoWindow - animowana pogodynka dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się