Liczba aplikacji w Apple App Store przekroczyła już 500 tysięcy. Trudno nawet opisać, jak wielki to wybór. A przecież nie chodzi tylko i wyłącznie o rozrywkę.

Taką niesamowitą liczbę – pół miliona aplikacji na smartfony i tablety z iOS-em, znajdziecie w App Store. Doliczcie do tego 18 mld zarejestrowanych pobrań. Przy obecnym tempie, co miesiąc można dopisać do tego kolejny miliard. Posiadacze iPhone’a lub iPada raczej się nudzą.

Apple swoją kartę rozegrało w chwili, gdy w konkurencyjnym Android Market serwowane są aplikacje po 34 grosze. Okazją jest przekroczenie granicy 10 mld pobrań, co Google postanowiło wykorzystać do autopromocji (10 dni oferty promocyjnej). Market rozwija się szybciej, ale App Store wciąż ma nad nim przewagę – co na każdym kroku podkreśla Apple.

W tle mamy także Mac App Store, czyli sklepik z aplikacjami dla komputerów z Mac OS X. Działa już w 123 krajach, nie oferuje aż tak ogromnego wyboru gier i programów, ale liczba pobrań przekroczyła 100 mln. W swojej branży Mac App Store nie ma konkurencji. Jego odpowiednik dla Windows 8, wystartuje dopiero w lutym 2012 (faza beta), a premiera jest spodziewana razem z rynkowym debiutem kolejnej edycji pecetowych okienek.

Te wszystkie aplikacje, to ponad pół miliona powodów, aby dołączyć do grona użytkowników smartfonów i tabletów Apple. Gwoli ścisłości warto jednak dodać, że konkurencyjny Android Market również oferuje kilkaset tysięcy aplikacji. W przyszłym roku prawdopodobnie przegoni App Store.

Fot. Apple, Google

Pół miliona powodów dla których warto mieć iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pół miliona nowych urządzeń z Androidem trafia codziennie do rąk użytkowników. Może to najwyższy czas, aby dołączyć do fanów zielonego robota od Google?

Codziennie użytkownicy aktywują 500 tysięcy nowych urządzeń z Androidem na pokładzie. Należy podkreślić słowo NOWYCH, ponieważ mówimy o pierwszym uruchomieniu, kiedy istnienie urządzenia zostaje odnotowane przez Google. Ogromna większość z nich, to oczywiście smartfony, ale coraz popularniejsze są także tablety. Takie jak Motorola XOOM - już dostępna w naszej ofercie.

Motorola XOOM, to pierwszy tablet z nową edycją Androida specjalnie dedykowaną dla urządzeń tego typu.

Dane udostępnił szef działu Androida w Google, Andy Rubin. Ostatnio pochwalił się wynikami w grudniu ubiegłego roku, kiedy dzienny pułap aktywacji przekroczył 300 tysięcy. Co ważne, te pół miliona wciąż nie jest dla Androida żadną barierą. Android z dnia na dzień zyskuje na popularności i sami jesteśmy ciekawi, jaką liczbę poda Rubin na gwiazdkę.

Odnosząc suche liczby do faktów z naszego życia... Przy tym tempie aktywacji całą aglomerację warszawką (2,6 mln ludzi), można by w tydzień roboczy uzbroić w nowe smartfony z systemem od Google. Warto dodać, że popularyzacja Androida jest możliwa nie tylko dzięki ogromnej ilości modeli smartfonów z tym OS-em. Coraz częściej, Android schodzi w dół drabiny cenowej i atakuje rynek należący do tej pory do komórek ze średniej półki (tzw. feature phones).

Takim urządzeniem jest choćby T-Mobile move. Smartfon dostępny jest za złotówkę zarówno w ofercie Mix, jak i w abonamencie: od 60 złotych miesięcznie dla nowych i od 40 złotych dla obecnych klientów.

(u góry) T-Mobile move, smartfon z naszej oferty o wyjątkowo korzystnym stosunku ceny do możliwości. Na takiego Androida stać dosłownie każdego. (na dole) Android Market, to dom dla kilkuset tysięcy aplikacji na urządzenia z OS-em do Google. Duża część gier i programów jest darmowa

Ekspansję Androida nakręca znakomity stosunek możliwości do ceny, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Wydaje nam się, że ten system operacyjny jest na dobrej drodze do miliona aktywacji dziennie. Można powiedzieć, że Android z perspektywy Google, był strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Google

Fot. Google, Motorola

Android na fali! Pół miliona aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ta historia - o radości i szczęściu, którą przeżyliśmy wspólnie z naszym Marzycielem -to relacja z kolejnego spełnionego marzenia. Kacper ma 17 lat, interesuje się rapem i marzył aby zobaczyć jak tworzy się relację z koncertów oraz nagrywa w profesjonalnym studiu. On sam tworzy muzykę hip-hop i pisze do niej teksty dlatego pragnął otrzymać laptopa, który umożliwi mu nagranie: „chociażby dzwonka na telefon”.

Wraz z pomocą naszego wolontariusza Daniela Łopaty, Kierownika Sekcji Aktywacji, który wolnym czasie pisze teksty i rapuje oraz studia nagraniowego WMS- the Warsaw Mixdown Suite udało nam się trochę więcej…

Kacper nagrał własny utwór pod okiem fachowca w profesjonalnym studiu nagrań! Tekst napisał podczas jazdy pociągiem z rodzinnego miasta Radomia do Warszawy, do muzyki, którą miał już w głowie. Nasz Kolega Daniel nie tylko mocno wspierał Kacpra swoja wiedzą i otwartym podejściem, ale także pomógł w samej realizacji, otwierając możliwości kontaktu ze studiem i nie tylko.... Jednym z ulubionych wykonawców naszego marzyciela jest Zeus, który za pośrednictwem Daniela przesłał koszulkę zespołu z limitowanej serii. Gdy okazało się że Kacper nie ma jego najnowszej płyty, to kilka dni po całej akcji przesłał ją naszemu marzycielowi bezpośrednio do domu.

Daniel ze względu na podobne zainteresowania od razu doskonale zrozumiał się z Kacprem. Sam ma na koncie wydaną płytę i jest w trakcie nagrywania kolejnej. Daniel mocno Ci kibicujemy! Po realizacji marzenia powiedział skromnie ”Cieszę się, że mogłem mieć swój udział w spełnianiu marzenia Kacpra. Mam nadzieje, że wizyta w studio, możliwość profesjonalnego nagrania, koszulka  z wiadomością i autografem od jednego z jego ulubionych raperów oraz komputer, który dostał od naszej firmy dały mu dużo pozytywnej energii i motywacji do dalszego udoskonalania swoich umiejętności, które i tak są już naprawdę duże. Sytuacje w których można bezinteresownie dać coś od siebie są moim zdaniem niesamowite, więc każdego namawiam do podobnych działań. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, a uśmiech i radość drugiej osoby są bezcenne.”

Byliśmy świadkami spełniających się marzeń oraz cudownej przemiany wycofanego młodego chłopca w profesjonalnego artystę - pełnego energii i pasji. Mama Kacpra, która obserwowała syna przy nagraniu z łzami w oczach powiedziała: To co dziś dostał Kacper jest czymś więcej niż spełnieniem marzenia, nareszcie miał okazję pokazać kim jest w środku, od dziecięciu lat nie widziałam jak płacze, nawet w szpitalu…”. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem emocji towarzyszących podczas całej realizacji, sam Kacper skomentował: Nigdy tak się nie czułem, nie wiem co powiedzieć…nagle brak mi słów…ale bardzo Wam dziękuję, nie spodziewałem się, jesteście super!”

Chcemy przybliżyć Wam chwile które łącza i atmosferę panująca podczas realizacji tego marzenia, zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej.

„Jednak warto mieć marzenia…” – mówi Marzyciel Kacper - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony Apple cieszą się zasłużenie dobrą opinią użytkowników. I choć producenci konkurencyjnych urządzeń z systemem Android czy Windows Phone starają się zwykle ścigać na specyfikacje techniczne, Apple stawia przede wszystkim na wygodę i niezawodność użytkowania. Wymaga to jednak także umieszczania w kolejnych modelach iPhone'ów coraz lepszych komponentów. Nie inaczej jest tym razem. iPhone'y 6s i 6s Plus to jeszcze lepszy sprzęt i nowe funkcje.

Urządzenia te wyposażono w wyświetlacz z technologią 3D Touch, dzięki której mierzona jest siła nacisku palca na powierzchnię ekranu. W zależności od stopnia nacisku system i aplikacje reagują w różny sposób. Przyciśnięcie palca na ikonie wybranych programów wyświetla menu kontekstowe pozwalające wywołać konkretną funkcję lub szybko przejść do określonego widoku. I tak w przypadku aplikacji Telefon po mocniejszym przyciśnięciu jej ikony pojawi się menu z listą trzech ostatnich aktywnych kontaktów oraz możliwość szybkiego utworzenia kolejnego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku aplikacji Wiadomości. Przyciśnięcie ikony aplikacji Aparat wyświetla menu pozwalające na szybkie zrobienie zdjęcia, selfie czy nagranie filmu. 3D Touch wspiera coraz większa liczba aplikacji firm trzecich. Wspomnieć tutaj wypada takie programy jak Instagram, Twitter czy Dropbox.

iPhone 6s już w T-Mobile!

Zastosowanie technologii 3D Touch nie ogranicza się tylko do wyświetlania menu kontekstowego przy ikonach aplikacji. Klawiatura ekranowa w iPhone'ach 6s i 6s Plus po mocniejszym przyciśnięciu palcem zamienia się w gładzik, pozwalający na szybkie i wygodne ustawienie kursora we wskazanym miejscu.

 

W nowych iPhone'ach znalazł się nowy aparat fotograficzny z dużą matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli. Wspierany dodatkowo przez szybki procesor A9, iPhone 6s czy 6s Plus pozwala na robienie zdjęć o bardzo wysokiej jakości oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K.  Ciekawie prezentuje się też funkcja Live Photos, w ramach której podczas robionego przez użytkownika zdjęcia nagrywany jest też kilkusekundowy film. Wyświetlić go można po mocniejszym naciśnięciu ekranu, na którym dana fotografia jest wyświetlana.

9 najlepszych funkcji z iOS 9, których pewnie nie znacie

Wśród zastosowanych elementów sprzętowych wspomnieć wypada także o czytniku linii papilarnych Touch ID drugiej generacji. Proces autoryzacji użytkownika w iPhone'ach 6s i 6s Plus jest zdecydowanie szybszy i bardziej niezawodny w porównaniu do zeszłorocznych modeli.

Urządzenia te współpracują z nową systemową funkcją oszczędzania energii. Dzięki temu czas ich pracy można wydłużyć znacznie ponad 24 godziny. Nie trzeba więc martwić się o ich ładowanie w ciągu dnia.

 

Dlaczego warto kupić nowego iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się