Power-Grid od ROCCAT to uniwersalny pilot do komputera, dzięki któremu bez dotykania klawiatury możesz uruchomić ulubiony program, dostać się do konkretnego folderu jednym kliknięciem, a nawet dostosować głośność poszczególnych elementów systemu.

0

Ocena autora

Program ledwie trafił na wirtualne półki "zielonego sklepu", a blogi i portale branżowe hucznie go przywitały. Z czego wynika cały ten szum? Przekonamy się, jeśli poświęcimy przynajmniej 15 minut na naukę obsługi i konfiguracji aplikacji.

Najpierw należy jednak zainstalować oprogramowanie na urządzeniu mobilnym oraz tym, którym chcemy sterować. Programy dla iOS, Android i Windows (dla komputerów PC) znajdziemy na stronie internetowej producenta. Później należy połączyć obie aplikacje (mobilną i stacjonarną), podając adres IP komputera w programie ROCCAT Power-Grid na telefonie. I tu uwaga, bo ów adres stanowi punkt zapalny i główne źródło negatywnych komentarzy w Google Play - żeby poprawnie połączyć oba urządzenia, należy na telefonie wpisać adres, który znajdziemy w zakładce "Settings" przy lewym dolnym rogu komputerowej aplikacji. 

Pomyślnie zakończona konfiguracja zostanie uwieńczona wyświetleniem "pilota" na ekranie smartfonu. Już na wstępie do naszej dyspozycji oddano 4 zestawy narzędzi, bo raczej takiej terminologii powinno się używać do opisania bogactwa funkcji, jakie przygotowano dla użytkownika. Pierwszy prezentuje informacje systemowe, a więc poziom obciążenia poszczególnych rdzeni procesora, wykorzystanie pamięci fizycznej i operacyjnej, a nawet prędkość transmisji danych na komputerze. Podręczny licznik i stoper zamykają pierwszy panel funkcji. Na kolejnym ulokowano funkcje odpowiedzialne za sterowanie głośnością urządzenia. I to nie tylko tą główną, ale także tą dedykowaną poszczególnym programom.

Z tego miejsca dostaniemy się również do folderu z muzyką i będziemy mogli sterować odtwarzaniem w Windows Media Player. Nie zabrakło nawet centrum powiadomień, które umożliwia śledzenie aktywności w sieciach społecznościowych czy kanałach RSS.

Użytkownik może również dowolnie wykorzystać dwie siatki, dodając przyciski i kontrolki sterujące lub korzystając z gotowych rozwiązań, jak choćby te umożliwiające wygodne sterowanie Windows czy klawiatura numeryczna. Więcej gotowych konfiguracji można pobrać z Sieci. Tych operacji można jednak dokonać jedynie za pośrednictwem komputera, gdzie wyświetlany jest podgląd "pilota" i możliwe jest nanoszenie dowolnych zmian. Wszystkie zostaną później przeniesione na telefon po kliknięciu w przycisk "Apply".

Z Sieci można również pobierać zestawy narzędzi przygotowane przez innych użytkowników, importując je w aplikacji komputerowej. Dużą zaletą programu jest bieżący podgląd pilota i możliwość nanoszenia zmian niemal w trybie rzeczywistym - każdy przycisk i nowa wtyczka, które dodamy do aplikacji na komputerze, natychmiast trafi do smartfonu, gdzie od razu będzie w pełni funkcjonalna.

ROCCAT Power-Grid dostępny jest za darmo, ale wówczas skonfigurować można jedynie dwie siatki narzędzi. Każdą kolejną można nabyć za ok. 3,70 zł, a maksymalnie możemy uzbroić nasz program w 12 konfigurowalnych pilotów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Power-Grid - wielofunkcyjny pilot do komputera - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piloty – kto dziś wyobraża sobie sprawną obsługę sprzętu RTV bez nich? Klik, klik i gotowe. Tak samo sterować można komputerem przy pomocy smartfonów. Dzięki specjalnym aplikacjom uzyskamy kontrolę nad poszczególnymi programami, a nawet całym systemem operacyjnym komputera. Mogą okazać się też niezwykle przydatne w razie awarii myszki lub klawiatury.

Zanim przejdziemy do opisu dwóch bardzo rozbudowanych narzędzi sterujących, należy zwrócić uwagę na konieczność posiadania routera Wi-Fi i dedykowanego oprogramowania na komputerze. Aby więc korzystać z możliwości bezprzewodowego sterowania systemem należy posiadać router, którego używa zarówno telefon, jak i komputer. Oba urządzenia trzeba uzbroić w odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia współpracę telefonu z komputerem - klient (pobierany na telefon) i serwer (instalowany na komputerze). Może się też okazać, że Firewall będzie usiłował zablokować połączenie – należy więc dostosować oprogramowanie lub wyłączyć je na czas używania pilota. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, smartfon może zmienić się w pilot zdalnego sterowania.

Unified Remote to uniwersalny pilot do komputera, który cechuje intuicyjność i funkcjonalność. Interfejs aplikacji został przygotowany z należytą starannością, a zestaw opcji ułożono w logicznym porządku. Wszystkie dostępne piloty dostępne są w sekcji „Remotes”, gdzie można je przeglądać w formie listy lub siatki (sposób podglądu można zmienić w ustawieniach). Wygląd każdego pilota różni się w zależności od jego przeznaczenia, tak by użytkownik miał dostęp tylko do istotnych funkcji. I tak, wybierając podstawowe metody wprowadzania (Basic Input) centralna część okna zamieni się w TouchPad, który rozpoznaje lewy i prawy przycisk (tapnięcie dwoma palcami na raz), a nawet scroll (przeciągnięcie dwoma palcami). Dzięki opcji „File Manager” można przeglądać pliki zapisane na dysku komputera, natomiast „Media” to uniwersalny kontroler odtwarzaczy. Z kolei pod opcją „Power” znajdziemy funkcje odpowiedzialne za wylogowanie, uśpienie lub wyłączenie komputera. Zbędne piloty można deaktywować w ustawieniach programu, by zwiększyć czytelność listy. Pełna wersja programu, która kosztuje ok. 15 zł, obsługuje także komendy głosowe, moduł NFC i dodatkowe kontrolery (m.in. Chrome, iTunes, Winamp, VLC, XBMC).

Oprogramowanie dla komputera (serwer) dostępne jest TUTAJ.
Oprogramowanie dla telefonu (klient) dostępne jest TUTAJ.

Gmote jest jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do sterowania systemem operacyjnym. Jest też najdłużej rozwijana, co przekłada się na zestaw dostępnych opcji. Najpierw należy zainstalować dedykowane oprogramowanie na komputerze, o czym przypomina ekran startowy mobilnej aplikacji. Później wymagana jest krótka konfiguracja, podczas której należy ustawić hasło uwierzytelniające połączenie. Po pomyślnym ustanowieniu połączenia uzyskamy dostęp do wirtualnej myszki i klawiatury, a także kontrolerów multimediów. Gmote pozwala także na przeglądanie struktury katalogów na dysku komputera i zdalne otwieranie plików, dzięki czemu można m.in. uruchomić odtwarzanie filmu nie dotykając myszki i klawiatury. Co ciekawe, do komputera można uzyskać zdalny dostęp nawet w przypadku braku domowej sieci bezprzewodowej, jednak konieczne jest posiadanie zewnętrznego adresu IP (więcej informacji można uzyskać na stronie producenta). Dużą zaletą aplikacji jest kompatybilność z systemami opartymi na Linuksie oraz Mac OS X.

Oprogramowanie dla komputera (serwer) dostępne jest TUTAJ.
Oprogramowanie dla telefonu (klient) dostępne jest TUTAJ.

Smartfon jako pilot do komputera - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfon może zastąpić pilota od telewizora, ale nie tylko - sterować można wszystkim, co obsługuje bezprzewodową kontrolę przy pomocy pilota na podczerwień. Wystarczy zainstalować Smart IR Remote na urządzeniu wyposażonym w moduł IrDA.

0

Ocena autora

Kiedyś moduł podczerwieni w telefonach służył wyłącznie do bezprzewodowej transmisji danych. Później producenci oprogramowania zdołali wykorzystać go do symulowania pracy typowych pilotów zdalnego sterowania - w końcu opierają się na tej samej technologii - a ich aplikacje na systemy Symbian i Windows Mobile rozchodziły się jak świeże bułeczki. Dzisiaj ta wiekowa technologia wraca do łask, ale służy głównie do zdalnego sterowania sprzętem audio-wideo. I nie tylko, bowiem Smart IR Remote umożliwia nawet przejęcie kontroli nad klimatyzatorem i sprzętem gospodarstwa domowego

Po uruchomieniu Smart IR Remote należy wybrać jedną z 11 kategorii urządzeń, wśród których obok telewizorów i tunerów znajdziemy również sprzęt audio, projektory, artykuły gospodarstwa domowego i wiele, wiele innych. Kolejny etap to wybór producenta i modelu urządzenia-odbiornika.

Twórcy oprogramowania przewidzieli, że o ile z wyborem producenta większość użytkowników nie powinno mieć kłopotów, o tyle z modelem bywa różnie i dlatego powstała opcja "most models", czyli najpopularniejsza konfiguracja pilota stosowana przez producenta. Test zgodności kodów stanowi uwieńczenie wstępnej konfiguracji aplikacji i polega na wykonaniu próby włączenia/wyłączenia urządzenia. Jeśli to nie zareaguje, można wypróbować kolejny kod – ten zostanie pobrany automatycznie po negatywnej odpowiedzi na pytanie „podziałało?”. Wymagane jest więc połączenie z Internetem, skąd pobierane są zarówno listy urządzeń, jak i kodów do ich obsługi. 

Po zatwierdzeniu właściwego kodu, zostanie wyświetlony pilot, którego widok uzależniony jest od urządzenia-odbiornika. W przypadku pilota TV pojawi się więc dwuczęściowe okno, gdzie pomiędzy zestawem typowych przycisków sterujących (m.in. do regulacji głośności czy przełączania programów) a siatką funkcji dodatkowych (kolorowe przyciski, EPG, teletekst itd.) można przeskakiwać przy pomocy gestów lewo/prawo. W przypadku innych urządzeń często do dyspozycji będzie jedynie kilka - na stałe skonfigurowanych - przycisków. 

Do Smart IR Remote można przypisać nawet kilkanaście pilotów, a do zarządzania nimi przygotowano specjalne menu w ustawieniach aplikacji. Tam też można skonfigurować dodatkowe operacje wykonywane automatycznie po wykryciu konkretnego zdarzenia. Gestem można więc przełączać programy, a po nadejściu połączenia telewizor może się "sam" wyciszyć. Z poziomu telefonu można nawet włączyć lub wyłączyć sprzęt o ustalonej porze. 

Jeśli Twoim urządzeniem można sterować przy pomocy pilota zdalnego sterowania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że smartfon może go zastąpić. Przyda się nie tylko w salonach, gdzie do każdego urządzenia jest inny pilot, ale także w awaryjnych sytuacjach – gdy ten się zepsuje. Smart IR Remote kosztuje ok. 30 zł.

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Smart IR Remote - pilot na każdą okazję - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Office Remote to pilot, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto na co dzień wyświetla prezentacje i dokumenty przy użyciu projektora. Wirtualnym wyposażeniu, oczywiście.

0

Ocena autora

Microsoft nie zamyka się na alternatywne platformy systemowe, a wręcz przeciwnie - stale rozwija swoje portfolio programów dla Androida, a Office Remote to kolejny element już i tak dość szerokiego wachlarza aplikacji.

Office Remote nie jest aplikacją nową, przynajmniej dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone, którzy mogą korzystać z jej dobrodziejstw już od dwóch lat, ale na wersję dla konkurencyjnych systemów musieliśmy czekać aż do teraz, o ile nie chcieliśmy używać rozwiązań od niezależnych programistów. Czy warto było czekać? Jeśli w swojej pracy często korzystamy z prezentacji PowerPoint, to z pewnością taki wirtualny pilot może być bardzo pomocny. Oczywiście, o ile nie dysponujemy już dedykowanym do tego celu narzędziem.

Office Remote jest zarówno praktycznym dodatkiem w pracy każdego prezentera, jak również przyjemną dla oka aplikacją. Po jej uruchomieniu zobaczymy krótki komunikat, który wprost informuje o przeznaczeniu aplikacji: „przemień swój telefon w pilota do Microsoft Office”. Tuż po nim zostanie wyświetlony ekran, z którego dowiemy się, że do prawidłowej pracy wymagany jest także program zainstalowany na komputerze – e-mailem możemy otrzymać link do niego.

Po instalacji i uruchomieniu obu programów będziemy mogli nawiązać połączenie za pośrednictwem Bluetooth – wcześniej należy sparować urządzenia. Teraz pozostaje już tylko uruchomić dowolny plik Office na komputerze i z poziomu zakładki „Office Remote” włączyć tryb zdalny. Po stronie telefonu należy z kolei wskazać komputer na liście urządzeń Bluetooth, by rozpocząć nawigację po plikach. Sterować można bowiem nie tylko prezentacją w PowerPoincie, ale także wybranymi funkcjami Worda i Excela – można zmienić poziom powiększenia czy poruszać się po kolejnych arkuszach dokumentu.

Choć Office Remote dysponuje funkcjami nawigacyjnymi po dokumentach i arkuszach, zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w sterowaniu prezentacjami. O ile te pierwsze łatwiej wyświetlić bezpośrednio z poziomu aplikacji, siedząc przy komputerze, to sterowanie prezentacją pozostawia zdecydowanie bardziej profesjonalny efekt, gdy dzieje się na odległość, z każdego miejsca „sceny”. I to właśnie nad plikami PowerPoint uzyskamy największą władzę - możemy przeskakiwać między slajdami, przeglądać notatki dołączone do slajdów, odtwarzać materiały multimedialne itd. Jednym słowem, uzyskamy dostęp do wszystkich najważniejszych opcji bezpośrednio ze smartfonu.

Office Remote działa niestety tylko z pakietem MS Office 2013, a do instalacji dodatku na komputerze wymagane są uprawnienia administratorskie.

Najnowsze teledyski.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Office Remote – telefon jako pilot do prezentacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się