Czas błogiego wakacyjnego wypoczynku dobiegł już niestety końca. Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się nowe wyzwania związane z edukacją, którym, chcąc lub nie chcąc, trzeba stawić czoła. W czasach, gdy coraz więcej osób posiada smartfona, można sobie jednak wykonywanie tych obowiązków choć trochę ułatwić. Przedstawiamy aplikacje dla iPhone'a i iPada, dzięki którym żywot wiedziony w szkolnych ławach może być przyjemniejszy i w pełni zintegrowany z urządzeniem, z którym większość osób nie rozstaje się na krok.

Timetable

To prosta i przejrzysta aplikacja w formie kalendarza, dzięki której możemy uporządkować wszelkie szkolne zadania i przypisać je do dni tygodnia. Każde z tych zadań można dodatkowo umieścić w konkretnych ramach czasowych, by całość była jeszcze bardziej uporządkowana. Dla osób ceniących sobie prostotę i minimalizm.

inClass

inClass funkcjonuje na podobnych zasadach co Timetable (czyli służy uporządkowywaniu szkolnego życia), tyle że jest aplikacją bardziej rozbudowaną i oferująca znacznie więcej możliwości. To nic innego jak szkolny kalendarz, w którym umieszczamy istotne daty (np. termin egzaminu czy oddania referatu) i tworzymy osobistą listę rzeczy do zrobienia. Aplikacja pozwala na tworzenie zeszytów, które możemy przypisać konkretnym przedmiotom. Jest też możliwość tworzenia bazy nauczycieli oraz notatek - i to nie tylko tekstowych, ale również dźwiękowych i w formie filmów. Bardzo przydatna aplikacja, która pomoże w zorganizowaniu szkolnego życia.

myHomework

Kolejnym (i ostatnim w naszym przeglądzie) organizatorem szkolnego życia jest myHomework - aplikacja o bardzo przejrzystym interfejsie, która również umożliwia zapisywanie wszelkich istotnych terminów i przypomnień o zadaniach domowych, a także gromadzenie wszelkiego rodzaju informacji, z których często korzystamy w życiu szkolnym. Ponadto aplikacja myHomework może posiada opcję synchronizacji z Facebookiem.

iMathematics to świetna i rozbudowana aplikacja do nauki matematyki.

Lekcje Angielskiego

To darmowa aplikacja przeznaczona dla osób uczących się języka angielskiego. Zawiera 150 lekcji multimedialnych i kilkanaście ciekawostek językowych przygotowanych przez rodowitego Amerykanina, specjalnie z myślą o Polakach. Aplikacja oferuje też dwujęzyczny system nauczania, dzięki czemu nie trzeba zaglądać do słownika, by z niej skorzystać.

iMathematics

To jedna z popularniejszych darmowych aplikacji dostępnych w App Store. Oferuje posiada ponad 120 tematów, około 700 formuł i definicji. Umożliwia też korzystanie z notatnika i drukowanie, a dodatkowo jest wyposażona w kalkulator oraz kalkulator graficzny i potrafi odsyłać bezpośrednio do zagadnień opisanych w Wikipedii. Istnieje też możliwość zaktualizowania jej do wersji płatnej, która oferuje znacznie bardziej rozbudowane możliwości.

Dobry i skuteczny budzik to podstawa, by móc wrócić do szkoły po wakacjach i nie zaspać.

Converter Plus

To praktyczny i przejrzysty konwerter, dzięki któremu możemy w szybki i łatwy sposób przeliczyć rozmaite jednostki, takie jak waluty, waga, odległość, powierzchnia, energia, prędkość, temperatura i wiele, wiele innych. Aplikacja potrafi przeliczać w sumie 167 jednostek i wartości, co czyni z niej bardzo użyteczne narzędzie, które może się przydać nie tylko w życiu szkolnym.

Dobry budzik

Na koniec robimy wyjątek i nie podajemy żadnej konkretnej propozycji, ale prawda jest taka, że każdy uczeń czy student powinien wyposażyć się w dobry budzik. Zwłaszcza zaraz po leniwym okresie wakacyjnym, gdy wstawanie o świcie to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie w ciągu całego dnia. W App Store budzików jest cała masa: od klasycznych, przez takie rejestrujące nasz ruch w czasie snu i dobierające odpowiednią porę na pobudkę, po wyjątkowo ekstremalne, które wymagają od nas zeskanowanie kodu QR, bo inaczej ich nie wyłączymy. Sami wybierzcie najbardziej odpowiedni dla Was.

Przegląd aplikacji szkolnych na iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
19.12.2011

Pamiętniki na iOS

Komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, a także wszelkiej maści serwisy społecznościowe gromadzą tworzone przez nas informacje. W pewnym sensie są biblioteką mądrości swoich użytkowników, a wszelkiej maści notatki, wiadomości wysłane do serwisów społecznościowych mogą pełnić rolę wpisów w dzienniku lub pamiętniku. Przyjrzyjmy się programom dla iPhone'a i iPada, które świetnie się do tego nadają.

Tradycyjny dziennik lub pamiętnik najbardziej przypomina aplikacja dla iPhone'a i iPada o nazwie Day One. Aplikacja pozwala na dodawanie notatek lub wpisów w dzienniku opatrzonych datą i godziną oraz - co nie mniej ważne - wygodne ich przeglądanie. Użytkownik ma także możliwość oznaczania wybranych wpisów gwiazdką tak, by łatwo odnaleźć je wśród innych. Pliki dziennika przechowywane są na wirtualnym dysku sieciowej usługi DropBox, dzięki czemu można je przeglądać lub dodawać nowe także za pomocą aplikacji dla Mac o tej samej nazwie. Dostęp do programu na iPhone lub iPadzie można dodatkowo zabezpieczyć hasłem.

Path to rodzaj pamiętnika sprzężonego z serwisem społecznościowym.

Warto wspomnieć także o mającej charakter typowego dziennika lub pamiętnika, aplikacji dla iPhone'a i serwisie społecznościowym w jednym, o nazwie Path. Program ma bardzo ładną grafikę, w której wszystkie wpisy ułożone są chronologicznie. Wystarczy przesuwać je w górę lub w dół, odkrywając kolejne, dodane w przeszłości. Przy tej okazji Path wyświetla bardzo ładną ikonę zegara.

 

Warto wspomnieć także o mającej charakter typowego dziennika lub pamiętnika, aplikacji dla iPhone'a i serwisie społecznościowym w jednym, o nazwie Path. Program ma bardzo ładną grafikę, w której wszystkie wpisy ułożone są chronologicznie. Wystarczy przesuwać je w górę lub w dół, odkrywając kolejne, dodane w przeszłości. Przy tej okazji Path wyświetla bardzo ładną ikonę zegara.

Ciekawie rozwiązano też panel dodawania nowych wpisów. Wystarczy stuknąć w ikonę "+", znajdującą się w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie wybrać jeden z rodzajów informacji jakie chcemy dodać, np. tekst, informację o położeniu (na bazie miejsc dostępnych w serwisie Foursquare) czy zdjęcie. Te ostatnie można potraktować także jednym z kilku filtrów. Przy każdym z wpisów użytkownik może oznaczyć dodatkowo osoby, których on dotyczy, pod warunkiem, że obserwuje je w serwisie Path. Dodatkowo, w serwisie można dzielić się także informacjami o aktualnie słuchanej muzyce. Inni użytkownicy będą mogli odsłuchać próbki danego utworu, pobranej z serwisu iTunes.

Momento to dziennik oparty na aktywności w serwisach społecznościowych.

Ciekawą aplikacją dla iPhone'a jest Momento. Umożliwia ona stworzenie dziennika na bazie wszystkich treści wysłanych do najpopularniejszych serwisów społecznościowych, jak Facebook, Twitter, Flickr, Instagram, Gowalla, Foursquare, YouTube, Vimeo, Diggs, Last.FM, a nawet kanałów RSS. To oczywiście nie wszystko. Momento pozwala także na dodawanie własnych wpisów, wraz ze zdjęciami, a także oznaczanie ich odpowiednim tagiem. Program przypomina trochę połączenie kalendarza i czytnika RSS. Główny widok prezentuje podgląd ostatniej wiadomości oraz ilość wpisów stworzonych danego dnia, wraz z informacją o źródłach z których pochodzą.

Pamiętniki na iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze smartfonów i tabletów mogą wybierać spośród ponad 13 tysięcy starych i nowych komiksów.

Pod koniec kwietnia w App Store, a w maju także w Google Play pojawiła się bezpłatna aplikacja Marvel Unlimited. To marka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu wielbicielowi komiksów.

Teraz nadarza się okazja, aby ponad 13 tysięcy zeszytów, do których co tydzień dodawane są nowe, czytać do woli. Oczywiście, jeśli komuś nie przeszkadza ich elektroniczna forma.

Ci, którzy zdecydują się na pobranie aplikacji, mogą zdecydować się na subskrypcję miesięczną za 9,99 dolara lub roczną za 59,88 dolara. W tej cenie można już czytać wszystkie dostępne komiksy ze zbioru obejmującego tytuły z ostatnich 70 lat.

Nawet jeśli ktoś woli papierowe wersje, trudno sobie wyobrazić, aby miał szansę zgromadzić tak pokaźną kolekcję. Pochłonęłaby ona fortunę...

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Komiksy Marvela na Androida i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze iPhone'ów i iPadów mogą już korzystać z bezpłatnej aplikacji Skyscanner Hotele w języku polskim. Wersja na Androida jest już w drodze.

Aplikacja Skyscanner Hotele pozwala w intuicyjny sposób wyszukiwać i porównywać oferty oraz dokonywać rezerwacji w hotelach, apartamentach i hostelach. Program pozwala użytkownikom wyszukiwać oferty setek tysięcy kwater na całym świecie, a prezentowane wyniki zawierają porównanie propozycji z wielu serwisów, dając użytkownikowi proste narzędzie do znalezienia najlepszej ceny i idealnego hotelu.

Okazuje się, że podróżni często spędzają więcej czasu na poszukiwaniu perfekcyjnego hotelu, niż trwa ich faktyczny wyjazd – powiedziała Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner. Aplikacja Skyscanner Hotele powstała by uczynić te poszukiwania wygodnymi i przyjemnymi – dajemy podróżnym narzędzia, jakich potrzebują. W jednym miejscu mogą dokonać najlepszego wyboru bez żadnych problemów.

Aplikacja Skyscanner Hotele korzysta z autorskiego sposobu wyszukiwania ofert i ułatwia przeglądanie zdjęć hoteli, apartamentów oraz hosteli. Przewijanie zdjęć jest łatwe i płynne, a także nie wymaga opuszczania zakładki z rezultatami wyszukiwania. Program zawiera również narzędzia, które ułatwiają podjęcie finalnej decyzji odnośnie noclegu, takie jak widok mapy, pozwalający znaleźć zakwaterowanie pod kątem lokalizacji lub odległości od interesujących nas miejsc w okolicy. Funkcja „ulubione” pozwala zapisywać najciekawsze wyniki wyszukiwania, by podjąć decyzję później, porównując wybrane oferty pod kątem kluczowych dla nas cech.

Aplikacja Skyscanner jest dostępna za darmo w App Store. W ciągu kilku tygodni spodziewana jest też wersja na system operacyjny Android.

Aplikacja Skyscanner Hotele dostępna na iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się