Aktualności

05.02.2014
Quick Translator - tłumacz praktyczny nie tylko w podróży

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedną z wielu aplikacji fabrycznie zainstalowanych na smartfonie LG Swift L7II jest Quick Translator. Pokazujemy jak działa ten przydatny tłumacz.

Wśród aplikacji zainstalowanych w momencie kupna na smartfonie LG Swift L7II warto zwrócić uwagę na Quick Translator. Powinny się nim zainteresować te osoby, które często wyjeżdżają za granicę, zwłaszcza do krajów, których języka nie znają. W takich sytuacjach bardzo łatwo na przykład zabłądzić, i to pomimo tego, że na każdym kroku znajduję się drogowskazy. Jeśli nie znamy lokalnego języka, nic nam po nich.

W tym miejscu do akcji może wkroczyć Quick Translator i w mgnieniu okaz wybawić nas z opresji, tłumacząc napisy, drogowskazy czy cokolwiek to, czego nie rozumiemy, a chcielibyśmy odczytać, np. menu w restauracji. Siła tej aplikacji polega na tym, że w odróżnieniu od tradycyjnych słowników nie trzeba samemu szukać haseł, ani nawet wpisywać słów. Quick Translatorowi wystarczy, że skierujemy obiektyw aparatu cyfrowego naszego smartfonu na tekst. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak przydatna jest to opcja, kiedy jesteśmy na przykład w jednym z azjatyckich krajów, gdzie używa się pisma zupełnie odmiennego od znanego nam wszystkim alfabetu łacińskiego.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zostaniemy poproszeni o zgodę na używanie przez nią internetu mobilnego. Oczywiście zgadzamy się – Quick Translator, przynajmniej w podstawowym zakresie korzysta ze słownika Google, więc dostęp do internetu jest jej niezbędny.

Kolejnym komunikatem, który zobaczymy jest propozycja pobrania darmowego słownika, aby zwiększyć możliwości aplikacji oraz aby móc korzystać z niego także w tradycyjnej formie.

W tym przypadku warto zdecydować się na słownik, z którego będziemy korzystać najczęściej. Tylko pierwszy z nich dostępny jest za darmo. Kolejne trzeba będzie dokupić.

Jeśli zdecydujemy się na ten krok, aplikacja przeniesie nas do okna pobierania słownika. Naciskamy przycisk Start i czekamy na pobranie danych.

Po pobraniu danych automatycznie otworzy się słownik wraz z krótką demonstracją jak z niego korzystać i gdzie znajdziemy najczęściej wykorzystywane opcje. Jeśli nie mamy w tej chwili ochoty niczego tłumaczyć, naciskamy przycisk powrotu i znów jesteśmy w Quick Translatorze.

Główne okno aplikacji nie jest skomplikowane. Wszystko widać jak na dłoni – u góry mamy dwa menu z wyborem języków (lewa strona to język źródłowy, prawa – język na jaki chcemy tłumaczyć).

Praca z aplikacją polega na skierowaniu obiektywu aparatu cyfrowego naszego smartfonu na słowo, linię lub akapit, który chcemy przetłumaczyć. Nie trzeba robić nic ponadto – cały proces przebiega w pełni automatycznie. W przypadku tłumaczenia słów napisanych odręcznie lub wydrukowanych niezbyt typowymi fontami trzeba mieć jednak dla aplikacji nieco wyrozumiałości. W niektórych przypadkach system rozpoznawania pisma nie radzi sobie tak dobrze jak ludzkie oko. Jednak w 90% przypadków tłumaczone napisy, znajdujące się na przykład na drogowskazach czy menu w restauracji zostaną przez program rozpoznane poprawnie.

W przypadku słów znajdujących się w pobranych słownikach, po przetłumaczeniu na ekranie pojawi się także jego obszerny opis, dokładnie taki jak w tradycyjnym słowniku.

Jeśli przetłumaczone właśnie słowo chcemy zapisać w fiszkach słownika, aby na przykład dokładnie przyjrzeć się jego zastosowaniu, wystarczy nacisnąć ikonkę plusa. Kolejna ikona prowadzi do zapisanych wcześniej fiszek.

Dostęp do fiszek i słowników możliwy jest także z poziomu menu systemu Android.

Quick Translator - tłumacz praktyczny nie tylko w podróży - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Izabella Zawisza
27-06-2014 - 13:57:56
Nie mogę zainstalować na laptopie Windows XP dodatku Quick Translator do tłumaczeń zaznaczonych zdań lub wyrazów.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-06-2014 - 14:49:09
W przypadku problemów z konfiguracją sprzętu zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Michał
07-02-2014 - 15:30:02
Wszystko fajnie, ale włącz internet za granicą, a rachunek z T-mobile po powrocie, doprowadzi cię do zawału :-(
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:32:10
Dobra uwaga, ale dlatego warto za granicą skorzystać z aplikacji MiBOA, albo zrobić to jeszcze przed wyjazdem i włączyć wybrany pakiet Travel & Surf. W ten sposób kontrola kosztów korzystania z Internetu w roamingu gwarantowana. Więcej info tu: http://www.travelandsurf.pl/.
  (0)
Odpowiedz
Podziel się