Dziś prezentujemy Wam aplikację o bardzo jasno określonej grupie odbiorców. Ryboszukacz, bo o niej mowa, to pozycja obowiązkowa na smartfonie każdego mniej lub bardziej zaawansowanego wielbiciela wędkowania.

0

Ocena autora

Nasze smartfony potrafią coraz więcej, a liczba ich zastosowań cały czas się powiększa i jest praktycznie nieograniczona. Dowodami na poparcie wygłoszonej przeze mnie tezy są aplikacje takie jak ta, którą omówimy dziś dokładniej. Ryboszukacz to program stworzony przez polskiego dewelopera, który jest praktycznym niezbędnikiem każdego wędkarza. Zawiera bazę łowisk z całego kraju oraz obszerny atlas ryb, oraz umożliwia prowadzenie dziennika połowów. A to jeszcze nie wszystko.

Ryboszukacz pozwala na przeglądanie kilkuset łowisk wędkarskich znajdujących się na terenie całej Polski. Mapa domyślnie obejmuje obszar o promieniu 25 kilometrów od naszego położenia, co oczywiście jest możliwe dzięki funkcji geolokalizacji bazującej na nawigacji GPS. Możemy odszukać też konkretne łowiska, wpisując nazwę interesującego nas akwenu wodnego czy województwa. Ponadto, dzięki funkcji przełączania się pomiędzy mapą satelitarną a drogową, Ryboszukacz może okazać się pomocny podczas dojazdu do łowiska.

Przy każdym z łowisk znajdziemy dokładną lokalizację, opis, dane kontaktowe do właściciela (z możliwością wykonania połączenia telefonicznego bezpośrednio z poziomu aplikacji), listę gatunków występujących ryb, a także informacje pogodowe: aktualną temperaturę, prędkość i kierunek wiatru, wielkość opadów, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza oraz informacje na temat godzin wschodu i zachodu słońca. Dokładną pogodę można też sprawdzać na trzy najbliższe dni, co ułatwia planowanie udanych połowów.

Jak sami widzicie, już dzięki samej bazie informacji na temat łowisk, Ryboszukacz to aplikacja, którą powinien posiadać każdy nowoczesny wędkarz. A to jeszcze nie wszystko, co ona potrafi. Inną ciekawą funkcją jest dziennik połowów, dzięki któremu można dokumentować i opisywać swoje zdobycze. Można też tworzyć swoją osobistą listę ulubionych łowisk, dodając do niej akweny spoza bazy aplikacji, czyli na przykład takie znajdujące się za granicą.  Dodatkowo, aplikacja zabiera cztery różne regulaminy połowów, dla wszystkich osób, które zawsze łowią legalnie i zgodnie z prawem.

Swoistą wisienką na torcie w przypadku aplikacji Ryboszukacz jest atlas ryb, który poza opisami i fotografiami, zawiera wiele innych informacji, takich jak wymiary ochronne, limity połowów dla poszczególnych gatunków, najlepszy okres połowów, sugerowane przynęty, okresy ochronne czy informacje o rekordach.

Podsumowanie

Mówiąc krótko, Ryboszukacz zawiera wszystko to, co interesuje każdego, mniej lub bardziej zaawansowanego miłośnika wędkowania. Aplikacja zainstalowana w smartfonie dostarcza multum informacji na temat łowisk i gatunków ryb, a także posiada kilka innych funkcji, dzięki którym łowienie ryb może być jeszcze przyjemniejsze. A dzięki integracji z Facebookiem czy Twitterem, swoimi zdobyczami można w prosty sposób pochwalić się przed znajomymi.

Ryboszukacz jest dostępny w Google Play (Android) i App Store (iOS).

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Ryboszukacz, czyli wędkowanie ze smartfonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Świetna aplikacja Wiesz Co Jesz to nieocenione źródło informacji na temat składników znajdujących się w pożywieniu, z którym obcujemy na co dzień. Zdrowe odżywianie ze smartfonem w ręku jest przyjemniejsze!

0

Ocena autora

Zacznijmy od tego, że aplikacja Wiesz Co Jesz została stworzona przez polską firmę. I całkiem nieźle radzi sobie w App Store, gdzie w kategorii poświęconej zdrowiu i kondycji fizycznej cały czas zajmuje wysokie miejsce. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem w wygodny i atrakcyjny sposób dostarcza informacji na temat bardzo istotnej kwestii - składników i potraw przyswajanych przez nasz organizm z pożywienia.

Żyjemy w czasach, w których żywność jest wysoce przetwarzana, a często pochodzi też z bardzo odległych zakątków globu. W spożywanym przez nas codziennie jedzeniu znajduje się bardzo dużo składników, które w nadmiernych ilościach powodują rozmaite skutki uboczne. By ograniczyć ich spożycie, musimy je poznać i potrafić rozpoznawać - to oczywiste. Poszukiwanie informacji na ich temat w internecie to oczywiście jedna z metod, ale moim zdaniem niezbyt wygodna. Dlatego wszystkim osobom, które chcą odżywiać się w sposób świadomy i kontrolowany polecam aplikację Wiesz Co Jesz.

W aplikacji Wiesz Co Jesz można znaleźć informacje na temat składników z wielu różnych kategorii. Można liczyć je w tysiącach.

Aplikacja jest nieocenionym źródłem informacji na temat kilku tysięcy składników i potraw, które znajdują się w pożywieniu zjadanym przez nas każdego dnia. Poszczególne składniki są ułożone w porządku alfabetycznym, ale by ułatwić ich odnalezienie, zostały dodatkowo podzielone na kilkanaście osobnych kategorii (aromaty, barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze itd.). Każdy z nich jest opatrzony mniej lub bardziej obszernym opisem, z którego dowiadujemy się podstawowych informacji na temat tego, co jemy. W tym także informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych danego składnika, co może ułatwić wyeliminowanie ich z naszego jadłospisu.

Aplikacja Wiesz Co Jesz jest też wyposażona w wyszukiwarkę, która umożliwia wpisanie dokładnej nazwy (np. herbata biała) lub symbolu (np. E334) interesującego nas składnika czy konkretnej potrawy. A na tym możliwości wyszukiwarki się nie kończą, bo dzięki funkcji rozpoznawania tekstu, możemy wykonać zdjęcie etykiety produktu, a aplikacja sama wyszuka znajdujące się na niej składniki. Podczas korzystania z tej funkcji należy jednak pamiętać o tym, by wykonane przez nas zdjęcie było wyraźne i dobrze oświetlone.

Olbrzymia baza składników to nie wszystko, co oferuje aplikacja Wiesz Co Jesz. W zakładce Diety znajdziemy bowiem dwa gotowe jadłospisy, przygotowane dla osób z chorobą wrzodową i dużym zapotrzebowaniem na magnez. Przy każdej z nich znajduje się krótki opis, a także lista pożądanych i niepożądanych w diecie składników. Więcej gotowych jadłospisów będzie można zakupić w przyszłości, gdy aplikacja zostanie zaktualizowana o sklepik z dietami. Póki co mamy jeszcze możliwość tworzenia własnych i zapisywania ich w pamięci aplikacji.

Dzięki funkcji rozpoznawania tekstu, możemy wykonać zdjęcie etykiety produktu, a aplikacja sama wyszuka znajdujące się na niej składniki.

Podsumowanie

Aplikacja Wiesz Co Jesz to pozycja obowiązkowa w smartfonie wszystkich osób, które interesują się zdrowym żywieniem i planowaniem diety. Jeśli nie jest Ci obojętne to, co Twój organizm przyswaja z pożywienia każdego dnia, to z tą aplikacją będziesz mógł kontrolować to jeszcze lepiej i sprawniej. Swoistą wisienką na tym smacznym torcie jest wykonanie aplikacji - wygląda świetnie i jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

Pobierz aplikację Wiesz Co Jesz na swój smartfon z Google Play (Android) lub App Store (iOS)

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Odżywiaj się zdrowo - ze smartfonem! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W towarzystwie smartfona można robić praktycznie wszystko: komunikować się, zdobywać wiedzę, podróżować, zażywać rozrywki czy chociażby... gotować. W tej ostatniej czynności pomogą nam aplikacje takie jak Przepisy.pl.

0

Ocena autora

Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona i jednocześnie miłośnikiem gotowania, to Twej uwadze polecamy aplikację Przepisy.pl, która dostarcza kulinarnych treści z serwisu o tej samej nazwie wprost na ekran urządzenia mobilnego. Dzięki temu korzystanie z zawartych tam przepisów w trakcie oddawania się rytualnym czynnościom w kuchni jest dużo wygodniejsze, bo możemy mieć je zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna Przepisy.pl jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami Windows Phone, Android i iOS. Zawiera ponad 2 tysiące (!) przepisów kulinarnych, a jej baza ciągle rośnie i jest sukcesywnie poszerzana o kolejne. Tak olbrzymia mobilna książka kucharska powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych miłośników kulinarnej sztuki.

Po pobraniu aplikacji z Windows Phone Store, Google Play czy App Store musimy przejść jeszcze przez dodatkowy proces pobierania kilku tysięcy zdjęć potraw, którymi opatrzone są poszczególne przepisy. Przy każdym z nich znajdziemy niekiedy nawet kilka obrazków wyjaśniających kolejne etapy przygotowywania potrawy. Ale to tylko kolejne potwierdzenie wysokiej jakości tej aplikacji. Zdjęcia są wyraźne, a opisy pod nimi zrozumiałe, dzięki czemu nawet początkujący adepci sztuki kulinarnej mogą przygotowywać potrawy krok po kroku.

Aplikacja zawiera ponad 2 tysiące przepisów kulinarnych. Jest w czym wybierać!

Każdy przepis posiada trzy osobne sekcje: Info, Składniki i Krok po Kroku, by przygotowywanie dań było łatwe i wygodne. Dostęp do nich uzyskujemy z poziomu zakładki Wszystkie, a ich wyszukiwanie może odbywać się również z wykorzystaniem różnego rodzaju filtrów. Z kolei osoby bez pomysłu na konkretny przepis mogą skorzystać z funkcji losowania, która jest wywoływana poprzez potrząśnięcie smartfonem. Dzięki niej w kuchni nigdy nie zabraknie nam weny.

Inną ciekawą funkcją jest Książka Kucharska, do której możemy dodawać swoje ulubione przepisy i mieć je zawsze pod ręką, a po zalogowaniu - również w przeglądarce. Ponadto, do dyspozycji użytkowników twórcy aplikacji dodali tzw. Asystenta, który zawiera przelicznik wag i miar kuchennych, minutnik, rozmaite porady, a także słowniczek terminów kulinarnych. Słowem, wszystko to, co jest potrzebne w kuchni.

Sposób przygotowywania potrawy jest zawsze objaśniony krok po kroku.

Aplikacja Przepisy.pl nie tylko dobrze wygląda, ale jest też solidnie wykonana, utrzymana w miłej dla oka kolorystyce i posiada intuicyjny interfejs. Wszystko jest tu na swoim miejscu i nie pozwala się pogubić. Swoje ulubione przepisy możemy udostępniać znajomym na serwisach społecznościowych. W aplikacji jest ich ponad 2 tysiące, więc jest w czym wybierać.

Jeśli posiadacie smartfona i lubicie gotować, koniecznie sprawdźcie Przepisy.pl, tym bardziej, że aplikacja w wersji na wszystkie trzy platformy (Windows Phone, Android, iOS) jest dostępna za darmo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Gotowanie ze smartfonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Płatności zbliżeniowe telefonem mają coraz większą rzeszę entuzjastów. Czy znacie ich zalety? A może już jesteście użytkownikami usługi MyWallet?

Smartfon to jedyny przedmiot, który mamy zawsze przy sobie. W pracy, w szkole, na spacerze, w samochodzie, komunikacji miejskiej, podczas uprawiania sportu. To powód, dla którego telefon stanowi naturalne narzędzie do dokonywania płatności przy codziennych zakupach.

Jedną z naszych innowacyjnych usług – związaną z płatnościami telefonem – jest MyWallet. Polscy klienci T-Mobile korzystają z dobrodziejstw płatności zbliżeniowych telefonem już od października ubiegłego roku. Odbywają się one w technologii MasterCard PayPass.

T-Mobile jest prekursorem płatności zbliżeniowych telefonem na naszym rynku. Przypomnijmy, że jako pierwsi w 2009 roku promowaliśmy służącą do tego specjalną naklejkę, którą można było umieścić na obudowie każdego telefonu komórkowego. MyWallet to nowocześniejsze rozwiązanie, do korzystania z którego niezbędny jest smartfon z NFC. Obecnie w ofercie T-Mobile jest kilkanaście smartfonów, które uzyskały certyfikat bezpieczeństwa, pozwalający na korzystanie z usługi MyWallet. Nowych modeli wciąż przybywa.

Wygoda to niezaprzeczalna zaleta usługi MyWallet, jednak, gdy w grę wchodzą pieniądze, bardzo istotne jest także bezpieczeństwo transakcji. Nie mniej ważne jest szybkie działanie, bo przecież to jedna z kluczowych cech płatności mobilnych. T-Mobile zdecydowało się na zbudowanie usługi, która spełnia wszystkie te cechy. Liczba punktów obsługujących płatności zbliżeniowe stale rośnie i jest ich już około 140 tysięcy. Transakcje przeprowadzane są równie szybko i prosto jak zwykłą kartą zbliżeniową, a dzięki autoryzacji online każdej transakcji oraz możliwości stosowania PIN, pieniądze użytkownika są bezpieczne. Warto w tym miejscu dodać, że T-Mobile nie przechowuje ani nie przetwarza żadnych informacji związanych z dokonywanymi transakcjami. 

W zaledwie rok po komercyjnym wdrożeniu MyWallet, użytkownicy usługi mogą dodać do niej karty pięciu banków, a przed końcem roku dołączy do nich co najmniej jeszcze jeden bank. Ogromną przewagą MyWallet nad innymi rozwiązaniami jest możliwość integracji dowolnej liczby banków z usługą oraz dowolnej liczby kart płatniczych i kredytowych przez jednego użytkownika. Dzięki temu wirtualny portfel od T-Mobile jest usługą, która może stać się powszechnym i dominującym standardem płatności, wykonywanych telefonem zarówno w Polsce, jak i na świecie.

<p><em>Zobacz spot naszej kampanii wizerunkowej pod hasłem Najlepsza sieć - największe możliwości!</em></p>

<p><em>MyWallet w praktyce</em></p>

MyWallet, czyli zakupy ze smartfonem - opinie i komentarze (12)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
19-05-2014 - 12:59:02
Z przyjemnością informujemy, że MyWallet jest oficjalnie wspierany przez 26-ty model telefonu, a jest nim Sony Xperia M2. System operacyjny to Android 4.3, a wersja oprogramowania – 18.0.C.1.13.
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
13-05-2014 - 12:10:58
Miło nam poinformować, że od dziś MyWallet jest oficjalnie wspierany przez 25. model telefonu, którym jest LG G2 mini (system operacyjny i jego wersja: Android 4.4.2, wersja oprogramowania: V10b-260-02). Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
06-05-2014 - 11:14:30
Z przyjemnością informujemy, że HTC One (M8) jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.4.2, numer kompilacji: 1.57.118.2). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
16-04-2014 - 12:25:05
Z przyjemnością informujemy, że Sony Xperia Z2 jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.4.2, numer kompilacji: 17.1.A.2.55). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
14-04-2014 - 11:26:40
Z przyjemnością informujemy, że Samsung Galaxy S5 jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.4.2, numer kompilacji: KOT49H.G900FXXU1ANC9). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
gracz kontowy
07-03-2014 - 21:40:16
Tak naprawdę to liczą się tylko moneybacki za płatności smartfonem..Jeśli ich nie ma albo są takie same jak za płatności kartą to jest właściwie bez różnicy w jaki spłosób dokonujemy płatności.
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
06-03-2014 - 15:09:57
Z przyjemnością informujemy, że Samsung Galaxy Note 3 jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.4.2, numer kompilacji: KOT49H.N9005XXUENA7). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
30-01-2014 - 15:25:23
Z przyjemnością informujemy, że Samsung Galaxy Core Plus jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.2.2, numer kompilacji: JDQ39.G350XXUAMKB). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
13-01-2014 - 13:18:34
Z przyjemnością informujemy, że LG Swift L7 II jest już oficjalnie wspierany przez MyWallet (wersja systemu: Android 4.1.2, numer kompilacji: LGP710AT-00-V10e-260-02-DEC-09-2013). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
KBVIII
30-11-2013 - 09:47:11
@ursii A wymieniłaś kartę SIM na SIM NFC? Do używania MyWallet'a potrzebna jest specjalna karta SIM a na "starych" SIMkach nie działa ;) A ja mam pytanie, kiedy apka dla Note 3? ;)
  (0)
Odpowiedz
ursii
29-11-2013 - 23:42:28
Mi MyWallet nie działa :( Aktywowałam kartę w MBanku, ściągnęłam aplikację na telefon (Samsung S4) i po zainstalowaniu wyskakuje mi czerwony komunikat "włóż kartę nfc t-mobile", a aplikacja nie działa :( czy ktoś umie rozwiązać ten problem? nie znam się na informatyce, a tak chciałam korzystać z tej usługi... szkoda straszna :(
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
30-11-2013 - 13:05:46
Czy smartfon został zakupiony w naszej sieci? Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się