Początkowo przeznaczona wyłącznie dla smartfonów Samsunga aplikacja S Health stała się dostępna dla posiadaczów innych marek telefonów z Androidem. Już dziś można ją pobrać za darmo z Google Play.

5

Ocena autora

S Health to autorska aplikacja Samsunga, służąca do śledzenia aktywności fizycznej w trakcie dnia oraz monitorowania snu. W zależności od czujników w smartfonie, program pozwala rejestrować szereg parametrów. Co ciekawe, mierzy też poziom stresu na podstawie danych dostarczonych wcześniej przez użytkownika.

Część informacji wprowadzamy do S Health samodzielnie. Dotyczy to między innymi posiłków oraz napojów. Jeśli będziemy te dane regularnie uzupełniać program wyliczy ile przyjmujemy kalorii i czy jesteśmy odpowiednio nawodnieni. Oczywiście, nie zabrakło funkcji wytyczania sobie konkretnych celów treningowych na każdy dzień. Zachęcamy do testów wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem od wersji 4.4.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

S Health już nie tylko dla smartfonów Samsunga - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czy reklama może być ekstremalna? Odpowiedź brzmi – TAK. Zobaczcie, co wymyślił Samsung, przy okazji promocji swojego nowego supersmartfonu.

Brytyjski himalaista Kenton Cool, zabrał ze sobą najnowszego Samsunga Galaxy S II (I9100) na Mt. Everest, skąd 6 maja zalogował się na swoje konto na Twitterze i wysłał tweet’a. To niesamowite, bo przy okazji dowiedzieliśmy się, że na Dachu Świata działa... 3G! Kenton Cool narzekał, że sygnał jest słaby, ale jeśli zastanawiacie się czy są na świecie miejsca gdzie nie ma mobilnego internetu – skreślcie Mt. Everest.

Tego samego dnia, Samsung umieścił na YouTube wideo nagrane jeszcze przed wyprawą, na którym Cool opowiada jak zamierza zrobić tzw. extreme unboxing (ekstremalne otwarcie pudełka) Galaxy S II na najwyższej górze na ziemi. To nie wszystko. Samsung generalnie swoją kampanię reklamową oparł na dość ekstremalnej promocji. Kilka filmików, prezentujących inne nietypowe „otwarcia” prezentujemy poniżej. Całość jest jedną z najbardziej zakręconych akcji promocyjnych na rynku komórek.

Niesamowity smartfon, niesamowita kampania reklamowa. Galaxy S II ma mocne wejście!

Jeśli sami macie ochotę, na jakiś (może nieco mniej ekstremalny) unboxing, zapraszamy do naszych salonów. Galaxy S II jest już w naszej ofercie, więc co chyba oczywiste – możecie przyjrzeć się mu sami.

Fot/Źródło: Samsung

<p>Kenton Cool i Galaxy S II na Mt. Everest</p>

<p>Unboxing Galaxy S II... w przestworzach</p>

<p>...i w samochodzie rajdowym. Ostro!</p>

Galaxy S II ekstremalnie. Na Dachu Świata i nie tylko! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

cpd
12-05-2011 - 22:24:00
W poprzednim poście o tym modelu pisaliście, że w poniedziałek pojawi się w ofercie biznesowej. Mamy czwartek a telefonu jak nie było tak nie ma! Bardzo dziwi mnie fakt, że erze w ogóle nie zależy na klientach biznesowych.
  (0)
Odpowiedz
cd59
10-05-2011 - 16:29:47
Jest to najbardziej isty smartphone jaki widziałem!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tytułowe zdanie już wkrótce może stracić na ważności, bo prędkość z jaką rozwija się ekosystem Google jest naprawdę imponująca. Firma już teraz oferuje wiele usług, bez których nie wyobrażamy sobie Internetu, a do tego grona stale dodaje nowe rozwiązania. Ramy monitorów nie stanowią już bariery dla Google, a pierwszym krokiem do wyjścia poza nie była publikacja systemu Android, który codziennie znajduje setki tysięcy nowych użytkowników. Czas na kolejne urządzenia. Urządzenia gospodarstwa domowego.

W ubiegłym roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o koncepcji Android @ Home, która zakładała przejęcie kontroli nad sprzętem domowym dzięki urządzeniu z Androidem. I choć wtedy, na konferencji Google I/O, zaprezentowano lampki i odtwarzacz muzyki, które sterowane były przy pomocy tabletu, to wciąż nie widać na horyzoncie wielu praktycznych oznak „wkroczenia Google na salony”. Czyżby? Wystarczy trochę się rozejrzeć.

Lodówka Samsung RF4289HARS z Androidem.

Dzisiaj wielu z nas zadaje sobie pytanie: „po co mi mądra pralka lub lodówka?”. „To przesada!” – powiecie. I choć dzisiaj nie do końca zdajemy sobie sprawę z potencjału i możliwości takich rozwiązań, to w przyszłości może być naprawdę trudno się bez nich obejść. Lodówka dostosuje stan swoich zapasów do wybranej diety, automatycznie tworząc listę zakupów, a nawet wysyłając zamówienie do sklepu. Na telefon dostaniemy powiadomienie o niedomkniętych drzwiach przez naszego malucha. Szereg funkcji multimedialnych, tj. telewizja, muzyka, radio, tutaj również mogą znaleźć zastosowanie, nie wspominając już o cyfrowym odpowiedniku żółtych karteczek. Samsung stawia już pierwsze kroki, oferując klientom lodówkę z systemem Android, która sprawdzi się w niektórych wyżej wymienionych zastosowaniach.

Android w pralce? Czemu nie! Jak często zdarzyło się, że zostawiacie zaprogramowane pranie przed pójściem do pracy? Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak, a nasz sąsiad z dołu zostanie „uszczęśliwiony” cieknącym sufitem. Gdyby pralka i telefon zostały połączone w jeden system sterujący, zawsze wiedzielibyśmy na jakim etapie jest pranie, moglibyśmy nawet zmienić program i włączyć suszenie. Do takich wniosków doszli inżynierowie Samsunga, którzy zaprezentowali na targach CES 2012 właśnie takie rozwiązanie. Zdalnie możemy ustawić program prania lub suszenia, sprawdzić na jakim jest etapie i ustawić powiadomienie, gdy pralka zakończy pracę. W dodatku zainstalowany w niej system umożliwia konfigurację własnych programów, które później można uruchomić jednym kliknięciem. Wciąż myślisz, że to tylko zbędny gadżet?

Niestety, producenci sprzętu wciąż nie do końca wiedzą, jak optymalnie wykorzystać możliwości systemu operacyjnego w sprzęcie gospodarstwa domowego. Niektórzy próbowali swoich sił w mikrofalówkach, ale skutek tego „rewolucyjnego rozwiązania” był dość mizerny. Panel ustawień został zastąpiony przez jednostkę z Androidem chyba tylko po to, by udowodnić, że to jest możliwe. Jeśli więc ustawisz tryb rozmrażania i postanowisz umilić sobie chwilę grając w Angry Birds, droga wolna.

System operacyjny w domowych urządzeniach ma ogromny potencjał, ale tylko wówczas, gdy wszystkie będą w sieci, która umożliwi ich komunikację. Dzięki temu wiele operacji będziemy mogli wykonywać zdalnie i mieć poczucie pełnej kontroli nad sprzętem, nawet gdy nie ma nas w pobliżu. Krok w dobrą stronę uczynił już Samsung ze swoją pralką. Czekamy na odpowiedź pozostałych producentów sprzętu.

Fot. engadget, zdnet, pocket-lint, androidatmyhome.

Google nie mam już tylko w lodówce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Współczesne smartfony potrafią coraz więcej i nie służą już tylko do dzwonienia czy korzystania z sieci. Ich producenci prześcigają się w implementowaniu nowoczesnych rozwiązań, by wyróżniać się na tle konkurencji. Sporo ciekawych funkcji posiada Galaxy S5 od Samsunga. Stanowią one świetne uzupełnienie jego wydajnych podzespołów, dużego ekranu Super Amoled oraz bardzo dobrego aparatu.

Na tapecie: Samsung Galaxy S5 i jego najciekawsze funkcje - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się