ICE Unlock to pierwszy czytnik linii papilarnych, który działa z każdym smartfonem pracującym pod kontrolą Androida – dumnie zapowiada producent. Sprawdziliśmy, czy tak jest rzeczywiście.

0

Ocena autora

Najpierw Motorola próbowała swoich sił na polu skanerów linii papilarnych w modelu Atrix, ale dopiero Apple spopularyzował tą technologię w smartfonach (iPhone 5S), a teraz jego sukces powtarza Samsung (w modelu Galaxy S5). Jednak do tej pory można było mówić jedynie o sprzętowych skanerach, podczas gdy twórcy ICE Unlock zaprezentowali pierwszy czytnik – aplikację. Owszem, nie ma mowy o takiej szybkości reakcji, dostępności, ani precyzji, ale to wciąż interesująca ciekawostka.

Producent oprogramowania - słusznie zresztą - zauważył, że dla użytkownika czytelniejszy jest przekaz w formie filmów wideo niż szczegółowy, techniczny opis działania. Dlatego też każdy etap konfiguracji poprzedzony jest materiałem prezentującym niezbędne do wykonania operacje. Taka forma niesie ze sobą jeszcze jedną zaletę – nie trzeba znać języka obcego, by ustawić program. Niestety, bez dostępu do Sieci nie zdołamy nic odtworzyć, więc do dyspozycji użytkownika oddano również angielskie opisy tekstowe.

W pierwszej kolejności ustawiamy PIN, a później wykonujemy właściwy skan. Pierwsze zabezpieczenie ustawiamy na wypadek niewłaściwych warunków oświetleniowych lub innych zaburzeń w wykonaniu zdjęcia. Tak, skaner w rzeczywistości wykonuje zdjęcie palca, który dodatkowo doświetla lampą flash. Mało subtelne, ale to jedyna forma odczytu układu linii papilarnych bez udziału dedykowanego skanera.

W oknie programu zobaczymy więc podgląd widoku kamery z centralnie położoną elipsą, która wskazuje miejsce położenia opuszka palca. Umieszczamy więc palec w niewielkiej odległości od oka kamery, tak by wypełnić obszar wirtualnej elipsy. Palcem drugiej ręki trzeba dotknąć ekran, by wykonać "skanowanie", w czasie którego następuje kilkukrotne wyostrzenie obrazu. Jeśli operacja zostanie zakończona sukcesem, konieczne będzie jej powtórzenie celem weryfikacji. Powtórna akceptacja będzie dowodem na prawidłowość "skanu". Na koniec pozostaje już tylko wskazać domyślny launcher, ale wywoływany tylko na potrzeby uruchomienia aplikacji tuż po odblokowaniu ekranu.

ICE Unlock rzeczywiście działa, skanuje linie papilarne palca, a do pulpitu głównego dopuszcza tylko jego właściciela. Niestety, całość jest niezwykle nieergonomiczna w porównaniu do rozwiązań sprzętowych. W iPhone 5S wystarczy dotknąć przycisk, by odblokować urządzenie, a tutaj wymagane jest najpierw typowe odblokowanie ekranu, a później – przy użyciu dwóch rąk – skanowanie palca przy użyciu kamery z flashem. Niewygodne, nieprecyzyjne, zwracające uwagę otoczenia i czasochłonne, ale być może znajdzie swoich odbiorców w kręgach fanów zabezpieczeń.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Skaner linii papilarnych w każdym smartfonie dzięki ICE Unlock - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Kanapka
06-02-2016 - 14:21:42
Nic
  (0)
Odpowiedz
asdf
19-08-2015 - 02:32:43
Więc damy na tacy nasze biometryczne dane, klasyfikowani, jak bandyci?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czy wiesz, że Chuck Norris potrafi jeździć windą w bok? Tak, to znają prawie wszyscy, ale wciąż powstają nowe dowcipy, nowe kolaże fotografii i różne multimedialne wariacje. Na fali popularności Demotywatorów szybko powstało kilkadziesiąt różnych serwisów, których celem jest tylko jedno - doprowadzić Cię do łez ze śmiechu. Dzięki mobilnym aplikacjom dla Androida zawsze będziesz mieć dostęp do ulubionych serwisów i setek różnych dowcipów.

Wpisanie frazy "dowcipy" w marketową wyszukiwarkę zwróci dziesiątki różnych wyników. Niestety, w prawie wszystkich wyświetlonych aplikacjach - choć ich opis może wskazywać inaczej - znajdziemy tylko angielskie żarty. I nie chodzi tu o ich formę, ale o treść, co dla osób nieznających języka może być dużą przeszkodą. Jest jednak program, który stanowi bazę dla setek polskich kawałów. W programie Dowcipy znajdziemy te o babie, Jasiu, blondynkach, Chucku Norrisie, zestawienia śmiesznych rozmów na czatach, a także te zupełnie abstrakcyjne. Wszystkie podzielone zostały na 27 kategorii, a w każdej znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt wpisów. Można je przeglądać przesuwając suwak na pasku postępu lub klikając w strzałki kierunkowe. Wybranym dowcipem można szybko podzielić się ze znajomymi przy użyciu wiadomości SMS, e-mail, czy za pośrednictwem portali społecznościowych. Można także stworzyć swoją własną listę ulubionych kawałów, do której można dodawać nowe wpisy. Nie masz pomysłu na kategorię? Wybierz przycisk oznaczony symbolem kostek do gry - zostaną wówczas wyświetlone losowe wpisy ze wszystkich kategorii.

Demotywatory, Komixxy, Kwejk, Analizersi, Student Potrafi, Mistrzowie - to nazwy serwisów, które tworzą sami użytkownicy. Dodają zdjęcie, które w połączeniu z opisem może być równie śmieszne, co intrygujące. Obecnie w Sieci funkcjonuje już kilkadziesiąt tego typu serwisów, a opanowanie ich wszystkich może być naprawdę wymagającym zadaniem. Z pomocą przychodzą jednak aplikacje integrujące wszystkie popularne portale, pobierające z nich wszystkie aktualne informacje i prezentujące w przejrzystej formie. Do takich programów można zaliczyć Amuse i Bestdem.

Amuse jest zdecydowanie najlepiej dopracowanym graficznie polskim czytnikiem "polskich portali śmiechu". Już po pierwszym uruchomieniu staniemy przed wyborem motywu graficznego (można go później można zmienić w ustawieniach). 12 serwisów anglojęzycznych, 5 niemieckich, 1 węgierski i w końcu - 27 polskich. Amuse daje więc dostęp do 45 portali, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wyniki prezentowane są w formie przewijanej pionowo listy, która dostosowana jest do szerokości ekranu. W celu powiększenia danego elementu wystarczy nań kliknąć, a następnie dwoma palcami, lub przyciskami zoomu, powiększyć widok. Po dłuższym przytrzymaniu palca na wybranym elemencie listy uzyskamy możliwość podzielenia się nim ze znajomymi.

Bestdem jest nieco mniej rozbudowaną przeglądarką, bo oferuje dostęp do 32 polskich portali, które wyświetlane są na dwukolumnowej liście. W ustawieniach programu można włączyć/wyłączyć obramowania, logo, gesty i przyciski nawigacji. Konfigurację uzupełnia 5 rozmiarów czcionki i filtr portali - można ukryć te niepotrzebne. W przeciwieństwie do wcześniej opisywanej aplikacji, tutaj wszystkie elementy wyświetlane są na jednej liście i tak też je powiększamy - wszystkie na raz. Jednak, podobnie jak w Amuse, przytrzymując dłużej palec na danej pozycji również będziemy mogli podzielić się nią ze swoimi znajomymi lub zapisać w pamięci telefonu.

Dostęp do ulubionych dowcipów dzięki aplikacjom ANDROIDA - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Johny
21-11-2011 - 13:13:29
Dzięki za ten artykuł, Amuse jest idealne!
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
21-11-2011 - 13:24:49
Johny, polecamy się i zachęcamy do częstych odwiedzin. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie Samsunga Galaxy Ace na Samsunga Galaxy S III mini to z pewnością pierwszej rzeczy, której będzie wam brakowało w nowym smartfonie będą wasze kontakty. Warto je przenieść na nowy smartfon i korzystać z niego dokładnie tak jak ze starego.

<p><em>Dowiedz się jak przenosić kontakty za pomocą konta Google!</em></p>

Kopiowanie kontaktów dzięki synchronizacji w telefonach z Androidem - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ja
10-10-2015 - 10:02:07
No istny czad. Ulatwienie zycia i uproszczenie do maksimum. Producenci zrobili to dla nas, czy nam na zlosc. No to ja mam zagwostke. Musze przeniesc kontakty z samsunga galaxy mini na sony experia :(. Chce byc facetem :(
  (0)
Odpowiedz
WJJ
08-04-2015 - 20:23:04
Otrzymałem służbowy Samsung ACE 4 oraz plik XLS z kontaktami firmowymi W jaki sposób mogę przenieść dane z pliku do kontaktów? (na karcie SIM)
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
09-04-2015 - 16:15:15
Witam. Jeżeli ten plik ma rozszerzenie CSV to wystarczy zalogować się na komputerze na konto poczty elektronicznej GOOGLE (GMAIL). Zaimportować kontakty z pliku XLS i następnie dodać konto GMAIL do telefonu. Teoretycznie po chwili kontakty same pojawią się w telefonie. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
gracz kontowy
04-03-2014 - 00:45:04
Niestety póki co ani w salonie ani w sklepie Tmobile nie można uzyskać aktualizacji oprogramowania androida by my wallet działał,...Są z tym duże problemy.
  (0)
Odpowiedz
klaudusia
03-07-2013 - 23:46:16
mam galaxy s 3 mini i nie czyta wogole karty pamieci nie potrafie nic sobie na niego wgrac pomocy
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sunrise Calendar to profesjonalny kalendarz dla iOS i Androida, który sprawi, że szybko zapomnisz o zwykłym kalendarzu...

0

Ocena autora

Sunrise to mobilny kalendarz, który zdobył (i wciąż zdobywa) ogromną popularność, jako alternatywa dla organizera dostępnego w systemie iOS. Stosunkowo niedawno program trafił również do sklepu Google Play, skąd został już pobrany ponad 100 tys. razy. Czym przykuł uwagę tak wielu użytkowników? Przede wszystkim interfejsem, który został dopracowany pod każdym względem i zapewnia bardzo intuicyjną obsługę. 

Nie bez znaczenia jest tu również serwis internetowy, bo dzięki niemu Sunrise może stanowić odrębną usługę, niezależną od Google czy Apple. Nie oznacza to jednak, że nie może z nimi współpracować, a wręcz przeciwnie – użytkownik może w jednym miejscu zebrać wydarzenia z wszystkich popularnych usług pocztowych (brakuje tylko wsparcia dla Microsoft Exchange, ale autorzy zapowiadają wdrożenie i tej funkcjonalności).

Sunrise Calendar

Po uruchomieniu aplikacji następuje etap wstępnej konfiguracji, w której można się zalogować do usług pocztowych i społecznościowych lub zarejestrować się przy pomocy własnego adresu e-mail. Konto posłuży nam później do synchronizacji ustawień i przypisanych usług na innych urządzeniach. Przejrzysty interfejs utrzymany w jasnych barwach i okraszony jaskrawymi wstawkami wręcz zachęca do używania. 

Typowe kalendarze prezentują zwykle widok miesięczny, tygodniowy, dzienny lub agendy (lista nadchodzących wydarzeń), jednak w Sunrise Calendar zostały one poniekąd połączone. Zamiast typowego widoku miesiąca, mamy więc podgląd jedynie dwóch tygodni, poniżej których wyświetlane są zdarzenia przypisane do konkretnych części dnia (ranek, południe i wieczór). Przewijając pionowo dolną część okna, jednocześnie przeskakujemy między poszczególnymi dniami w widoku miesiąca. Ten z kolei można rozszerzyć z dwóch do czterech tygodniu po wykonaniu gestu - zobaczymy wówczas siatkę czterech tygodni, którą można przewijać pionowo, przełączając się między kolejnymi miesiącami. Klikając w ikonę oznaczoną trzema pionowymi paskami możemy przełączać się do widoku trzech dni z osią godzin (paski przestawią się na widok poziomy).

Sunrise Calendar

Przyciskiem oznaczonym symbolem plusa przełączamy się w tryb tworzenia nowego wydarzenia. Tu, jeśli nie wymagamy bardzo szczegółowych opisów, wystarczy wprowadzić tytuł i potwierdzić zdarzenie. Nadal jednak mamy możliwość doprecyzowania danych konkretnej pozycji, poprzez wskazanie okresu, lokalizacji, opisu, cykliczności występowania, powiadomień i kalendarza, do którego ma zostać przypisana.

W ustawieniach programu można dostosować kalendarze, z których chcemy korzystać, powiadomienia, okres odświeżania czy jednostki pogody. A właśnie, program wyświetla także prognozę na kilka najbliższych dni.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Zarządzaj swoim czasem wygodnie dzięki Sunrise Calendar - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się