Aktualności

22.04.2013
Sklep MP3 – jak ściągać swoje ulubione hity za grosze

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra muzyka to coś, co niemal wszyscy lubimy. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym może ona towarzyszyć nam dziś niemal wszędzie, co zresztą dobrze widać na naszych ulicach czy w komunikacji miejskiej – niemal na każdym kroku spotykamy kogoś ze słuchawkami na uszach, słuchającego swoich ulubionych piosenek.

Na taką okazję T-Mobile przygotowało dedykowaną miłośnikom muzyki aplikację Sklep MP3, będącą częścią serwisu www.muzyka.t-mobile.pl. Dzięki niej klienci T-Mobile mogą pobierać na swój telefon lub tablet nie tylko swoje ulubione piosenki, ale także całe albumy. Aplikacja ta serwuje im także pokaźną dawkę nowości z rynku muzycznego oraz wyczerpujące informacje dotyczące naszych ulubionych wykonawców.

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać aby zacząć korzystać z możliwości Sklepu MP3 jest pobranie jej ze sklepu Google Play. Aplikację umożliwiającą dostęp do jego prawie nieprzebranych zasobów znajdziemy na liście aplikacji zainstalowanych w naszym smartfonie. Aby odnaleźć Sklep MP3 wśród wielu innych aplikacji najprościej będzie skorzystać z wyszukiwarki. Naciskamy znajdujący się na górnej belce Google Play przycisk wyszukiwania. Następnie, korzystając z klawiatury w polu wyszukiwarki wpisujemy Sklep MP3. Wyniki wyszukiwania pojawią się na ekranie naszego smartfonu lub tabletu po wciśnięciu na klawiaturze klawisza enter lub wybraniu odpowiedniej pozycji z propozycji wyświetlonych przez wyszukiwarkę.

Z listy aplikacji wybieramy Sklep MP3. Aby pobrać i automatycznie zainstalować aplikację Sklep MP3 należy nacisnąć przycisk Zainstaluj. Kolejnym krokiem procesu instalacji nowej aplikacji będzie potwierdzenie naszego wyboru poprzez naciśnięcie przycisku Zaakceptuj i pobierz. W trakcie pobierania i instalacji aplikacji można oczywiście kontynuować zakupy w sklepie Google Play. Jeśli jednak pozostaniemy w tej samej lokalizacji to po chwili zobaczymy komunikat o powodzeniu instalacji aplikacji Sklep MP3.

Inną metodą pobrania aplikacji jest wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści MUZYKA na numer 8008. W odpowiedzi otrzymamy bezpośredni link do aplikacji w sklepie Google Play i nie będziemy musieli korzystać z wyszukiwarki aplikacji.

Po zakończeniu procesu instalacji możemy zacząć korzystać z aplikacji Sklep MP3. Znajdziemy ją na liście aplikacji zainstalowanych na naszym smartfonie lub tablecie. Zazwyczaj aplikacja ta pojawia się także, w zależności od posiadanego przez nas urządzenia na jednym z ekranów interfejsu użytkownika.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji Sklep MP3 wita nas ekran informujący o możliwościach aplikacji.

Główna strona Sklepu MP3 prezentuje najciekawsze nowości z rynku muzycznego oraz utwory polecane przez redakcję serwisu T-Mobile Music. Pomiędzy kolejnymi działami aplikacji możemy przełączać się przesuwając pasek nawigacyjny.

Po lewej stronie głównego ekranu znajdziemy wszystkie utwory w sklepie pogrupowane według gatunków.

Powyżej, w górnym menu znajdziemy alfabetyczną listę wykonawców.

Po wybraniu konkretnego wykonawcy zobaczymy listę jego albumów.

Kolejne kliknięcie, tym razem w album pokaże nam jego zawartość. Z tego miejsca możemy posłuchać fragmentu każdego utworu, przejść na stronę z informacjami o wykonawcy lub pobrać zarówno cały album jak i wybrany utwór.

Po prawej strony głównego ekranu aplikacji Sklep MP3 znajdziemy listy albumów, artystów i utworów, pogrupowane w trzech kategoriach. W POLECANYCH znajdują się rekomendacje redakcji, sekcja TOP zawiera najpopularniejsze wśród użytkowników utwory i albumy. NAJNOWSZE zawiera najświeższe nowości.

Ostatnią pozycją są NEWSY zawierające najświeższe wiadomości z rynku muzycznego.

Pobieranie ulubionych piosenek na nasz smartfon nie jest czynnością skomplikowaną.

Pierwszym, oczywistym krokiem jest wybór utworu. Skorzystać można na przykład z opisywanej wcześniej alfabetycznej listy wykonawców, ich albumów i poszczególnych utworów.

Przy każdej pozycji znajdziemy charakterystyczną ikonę koszyka, pozwalającą na zakup wybranego przez nas utworu lub całego albumu. Po naciśnięciu tego przycisku aplikacja przeniesie nas do opcji płatności.

Aby dokonać zakupów trzeba się jednak wcześniej zalogować do serwisu. Logowanie jest banalnie proste. Naszym loginem jest nasz numer telefonu. Jeśli jeszcze nie mamy konta w serwisie T-Mobile Music, którego częścią jest aplikacja Sklep MP3, albo zgubiliśmy je lub zapomnieliśmy – wystarczy, że wyślemy bezpłatny SMS o treści A pod numer 6677. W odpowiedzi otrzymamy tymczasowe hasło do naszego konta. Hasło to można później zmienić na łatwiejsze do zapamiętania.

W oknie logowania wpisujemy numer naszego telefonu oraz hasło. Następnie klikamy w przycisk Zaloguj.

Kolejnym krokiem jest wciśnięcie w wyskakującym okienku przycisku Pobierz.

Po zakończeniu pobierania utwór znajduje się już w pamięci naszego smartfonu lub tabletu. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie pliki pobrane ze Sklepu MP3 pozbawione są zabezpieczeń DRM, co oznacza, że można je bezpiecznie i legalnie przenieść na swój komputer lub odtwarzacz MP3.

Sklep MP3 – jak ściągać swoje ulubione hity za grosze - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ania
15-02-2016 - 22:09:46
Też mam ten sam problem. Czy można to jakoś naprawić?
  (0)
Odpowiedz
Ewa L
14-02-2016 - 18:31:03
Od kilku dni aplikacja nie działa. Po uruchomieniu pojawia się komunika "Błąd połączenia" wraz z przyciskami wyboru "Ponów próbę" "Anuluj", pomimo tego, że połączenie internetowe działa be zarzutu. Proszę o pilną pomoc.
  (0)
Odpowiedz
AniaSzopa
17-10-2013 - 16:05:44
po prostu pisze błąd czarny napis na białym tle i nic się nie da pobrać
  (0)
Odpowiedz
ania
17-10-2013 - 14:57:58
mam tą aplikacje na telefonie ale nie mogę z niej korzystać jak próbuje pobrać jakąś piosenkę to wyskakuje błąd i tak jest za każdym razem
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-10-2013 - 15:32:53
Aniu, jakiego rodzaju błąd Ci się pojawia? Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
OldShaterhan
24-04-2013 - 17:42:09
Pomyślcie lepiej o ofercie ze Spotify ;)
  (1)
Odpowiedz
Podziel się