Mocno oczekiwany i równie mocno obiecywany. Microsoft wprowadza Skype’a do smartfonów z własnym systemem operacyjnym. Komunikator w wersji beta możecie przetestować sami!

Skype dla Windows Phone jest zupełnie inny od wersji mobilnej dostępnej dla pozostałych smartfonowych platform. Został od zera zaprojektowany pod kątem interfejsu Metro. Ikony są duże i wyraźne, książka adresowa bazuje na tej systemowej – nawigacja została zunifikowana tak bardzo jak to tylko możliwe. Nawet panel odpowiedzialny za wysyłanie wiadomości tekstowych jest niemal identyczny z tym, który w Windows Phone odpowiada za SMS-y.

Tak wyglądać będzie Skype na Windows Phone.

Komunikator obsługuje wideorozmowy. Można je prowadzić zarówno w zasięgu sieci WiFi jak i wtedy, gdy korzystacie z internetu przez 3G (choć warto ostrożnie gospodarować pakietem internetowym). Istnieje możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmowy z użyciem kamery i czatowania. To ostatnie możliwe jest również w trybie konferencyjnym, choć nie widzimy wtedy twarzy naszego rozmówcy.

 

Aplikację znajdziecie w Windows Marketplace (niestety tylko w wersji anglojęzycznej). Wymaga ona Windows Phone 7.5 Mango. Na razie to wersja beta – finalna zostanie udostępniona w kwietniu i będzie wspierać także język polski. Niewykluczone, iż w przyszłości komunikator stanie się integralnym elementem Windows Phone, co jest związane z przejęciem Skype przez Microsoft.

Jeśli chodzi o kompatybilność ze smartfonami, aplikacja była testowana na czterech dostępnych w Europie urządzeniach:

Fot/Źródło: Skype

Poprzez Skype możecie też rozmawiać ze znajomymi za pomocą chatu.

Skype dla Windows Phone. Już jest wersja beta! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy telefonów z Windows Phone mogą już korzystać z najpopularniejszego komunikatora na świecie.

Dostępna jest już oficjalna aplikacja Skype dla Windows Phone. Pozwala ona użytkownikom telefonów z tym systemem dołączyć do wielomilionowej społeczności korzystające z komunikatora Skype na urządzeniach mobilnych.

Aplikacja Skype była dotychczas dostępna dla iPhone’ów, telefonów z Androidem i Symbianem.

Skype dla Windows Phone pozwala na połączenia głosowe oraz wideo z wykorzystaniem sieci 4G, 3G oraz Wi-Fi. Aplikacja dostępna jest w 18 językach, w tym po polsku. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Marketplace (powinna się pojawić w najbliższym czasie).

Aplikacja Skype’a jest kompatybilna z systemem Windows Phone 7.5 Mango lub nowszym. Jej twórcy certyfikowali przetestowali i certyfikowali następujące telefony: Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, HTC Titan, HTC Radar, Samsung Focus S, Samsung Focus Flash.

<p><em>Skype dostępny dla telefonów z Windows Phone! Zobacz jak wygląda!</em></p>

Jest już Skype dla Windows Phone (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wysoko ceniona nawigacja z charakterystycznym głosem Krzysztofa Hołowczyca, wylądowała w Google Play Store. Zapowiada się interesująco, choć producent zastrzega, iż wciąż mamy do czynienia z wersją testową aplikacji.

Dobra informacja dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Bardzo popularna AutoMapa trafiła na najpopularniejszą platformę mobilną, choć na razie w wersji beta. W czasie trwania testów producent oferuje niższe stawki za subskrypcję programu, ale niestety niewykluczone są drobne niespodzianki. Przykładowo, AutoMapa nie współpracuje z najnowszym Androidem 4.1 Jelly Bean na smartfonie Samsung Galaxy Nexus (instalacja aplikacji nie jest możliwa). Należy jednak pamiętać, że to faza rozwojowa – AutoMapa dopiero zadebiutowała w Play Store.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. Jest też na bieżąco aktualizowany, co nie jest bez znaczenia na często remontowanych polskich drogach. Słynie z naprawdę dobrego algorytmu wyszukiwania trasy, oraz bardzo bogatej bazy punktów POI. Oferuje także funkcję asystenta pasa ruchu, wsparcie dla użytkowników CB, oraz funkcję LiveDrive! – niestety wyłącznie z aktywnym dostępem do internetu.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok. Za możliwość korzystania z aplikacji zapłacimy od 19,99 do 119,99 zł. W okresie testowym, producent oferuje preferencyjne stawki – 4,99 zł (tydzień) i 19,99 zł (90 dni). Należy pamiętać, że tego typu aplikacje lepiej instalować przy aktywnym połączeniu Wi-Fi. AutoMapa musi bowiem pobrać i zapisać w pamięci smartfonu pakiet map offline, które ważą kilkaset megabajtów.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. 

Jeśli korzystacie często z nawigacji w smartfonie i nie wystarczą wam Mapy Google, możecie również skorzystać z innej mobilnej aplikacji – NaviExperta Premium Edition dla abonentów T-Mobile. Nawigacja oferuje bogatą funkcjonalność i aktualne mapy, a dodatkowo dużo niższy miesięczny abonament. NaviExperta możecie także przetestować za darmo!

Fot. Google Play (AutoMapa)

AutoMapa na Androida. Beta wersja już w Google Play - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kamil
28-10-2012 - 15:14:39
Automapa byłaby by ok, jako darmowa aplikacja. Przy cenie ponad 100 zł za rok, wybieram Naviexperta. Dokładamy parę zł i mamy nawigacje na dwa lata + zawsze aktualne mapy i wsparcie największej społeczności.
  (0)
Odpowiedz
Alicja
28-10-2012 - 15:01:10
W tyle to delikatnie powiedziane. W czasie kiedy w naviexpercie wprowadzane są nowe funkcje, w Automapie oraz w Google dosyć słabo działają podstawowe takie jak "zwykłe" omijanie korków. Jak dla mnie wybór jest więc przy wyborze nawigacji oczywisty
  (0)
Odpowiedz
Gem
09-09-2012 - 11:47:59
Google i Automapa od jakiegoś czasu, co by nie mówić pozostają w tyle za naviexpertem.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis VOD o nazwie Kinoplex.pl przygotował aplikację dla użytkowników wszystkich smartfonów opartych na systemie operacyjnym Windows Phone.

Dotychczas z oficjalnej aplikacji Kinoplex.pl mogli korzystać wyłącznie użytkownicy systemu Windows Phone w wersji 8.0, natomiast teraz jest już ona dostępna dla wszystkich. Można ją znaleźć w windowsowym sklepiku, jest dostępna za darmo.

Kinoplex jest pierwszą polską aplikacją wyłącznie z pełnometrażowymi filmami fabularnymi, działającą w systemie Windows Phone 8. Każdy film dostępny na stronie Kinoplex.pl można również obejrzeć dzięki aplikacji. Użytkownicy mogą wybierać z bazy ponad 600 filmów z najpopularniejszych gatunków oraz kolekcji tematycznych, m.in. kolekcji dzieł Woody’ego Allena. Filmy są dostępne w dwóch modelach: darmowym oraz premium. Repertuar Kinoplex.pl w każdym tygodniu jest zasilany o kilka filmowych premier.  

- Oglądanie filmów na smartfonach jest coraz popularniejsze również w Polsce. Liczba filmów obejrzanych poprzez naszą aplikację mobilną stanowi znaczący procent wszystkich emisji naszego serwisu – mówi Magdalena Bigaj z Kinoplex.pl. - Cieszymy się, że możemy zaproponować naszą ofertę filmową coraz liczniejszej grupie użytkowników Windows Phone. Tym bardziej, że wiele modeli smartfonów z tym systemem pod względem jakości obrazu i dźwięku jest wręcz  stworzonych do oglądania filmów - dodaje.

Kinoplex już dla wszystkich wersji Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się