Pobierając aplikacje mobilne, nadajemy naszemu smartfonowi jego unikalny charakter. Kiedy tego nie robimy, nie wykorzystujemy wszystkich funkcjonalności, a nasz telefon nie różni się niczym od starszych, poczciwych modeli. Niezagospodarowany smartfon jest więc niczym dom bez mebli – można w nim mieszkać i z niego korzystać, ale w bardzo ograniczonym zakresie.

Gdy położymy kilka topowych smartfonów obok siebie możemy spostrzec, że są łudząco do siebie podobne. Wiele osób może mieć problem z ich odróżnieniem i nazwaniem. Bryła, jako kluczowy element współczesnego telefonu, i wyświetlacz są prawie identyczne. Przeciętnego użytkownika nie dziwią więc procesy pomiędzy czołowymi producentami o naśladownictwo.

Systemy operacyjne i aplikacje - to one pozwalają odróżnić smartfony!

Różnice są dostrzegalne dopiero po uruchomieniu telefonu. Naszym oczom ukazuje się dusza smartfona, czyli ikony, logika zachowania i „smaczki” zależne od systemu operacyjnego, który drzemie w naszym urządzeniu. Charakterystyczne ikony w iPhonie, wykonane z dbałością o szczegóły i zaokrąglone, to cecha systemu iOS. Znane ikony programów Google: Gmail, Youtube, Mapy Google, to cecha smartfonów Android. Surowy styl kafelkowy „Metro UI” charakteryzuje obecnie smartfony z systemem Windows Phone. Mamy jeszcze smartfony z system Symbian, BlackBerry OS, MeeGo oraz Bada. Rok 2013 najprawdopodobniej zaowocuje premierami smartfonów z nowymi systemami (Firefox OS, Tizen) .
Zdecydowana większość smartfonów sprzedawanych przez T-Mobile kontrolowana jest przez system Android. I choć można o tym rozmawiać bardzo długo, warto skupić się na kluczowym temacie, czyli aplikacjach mobilnych.

T-Mobile, a świat mobilnych aplikacji

W marketach trzech największych platform mobilnych znajduje się już blisko 1.5 mln aplikacji. W AppStore znajduje się ponad 700 000 aplikacji, w Google Play liczba przekroczyła 675 000, a Windows Phone Marketplace w czerwcu 2012 r. przekroczył barierę 100 000 aplikacji. Im więcej aplikacji, tym większa konkurencja. Zdarza się również, że produkt dobry nie zawsze okazuje się sukcesem. W sklepach znajdziemy aplikacje, które dzięki dystrybucji na całym świecie zostały pobrane ponad 100 mln razy (Angry Birds), ale nieodosobnione są przykłady przyzwoitych aplikacji, które bez nakładów marketingowych pobrano zaledwie kilka, może kilkadziesiąt razy. Jednak spójrzmy realnie – rynek lokalny jest zdecydowanie mniejszy. Niewielu naszym rodzimym, bezpłatnym aplikacjom udaje się przekroczyć próg 500 000 pobrań (do najlepszych można zaliczyć wyniki: GG, TVN Player czy ipla).

Czy wiecie, że 26 września 2012 r. Google ogłosiło, że ze sklepu z aplikacjami mobilnymi Google Play od początku jego powstania pobrano aplikacje 25 miliardów razy? To oznacza, że każdy statystyczny mieszkaniec naszego globu pobrał przeszło 3,5 aplikacji. Oczywiście są tacy, którzy pomimo posiadania smartfona dotychczas nie pobrali żadnej aplikacji.

Konkurencja produktów globalnych jest ogromna. Są one wzorcem, ale niedostosowanym do lokalnego rynku – choćby w najprostszym obszarze – często barierą jest brak polskiego języka – co oznacza, że przed polskimi firmami otwierają się możliwości aktywnego tworzenia aplikacji mobilnych.

Nasza aplikacja MiBOA pozwala przede wszystkim sprawdzić stan konta oraz stopień wykorzystania pakietów internetowych.

Obecnie w dystrybucji z konta T-Mobile PL oraz Heyah znajduje się 17 różnych aplikacji. To najwięcej spośród polskich operatorów. T-Mobile PL ma konto w najważniejszych sklepach z aplikacjami: Google Play, Samsung Apps, AppStore, Nokia Store, Windows Marketplace, BlackBerry AppWorld.

T-Mobile jest najbardziej aktywnym graczem na naszym rynku, jeśli chodzi o aplikacje mobilne. W chwili obecnej w dystrybucji z konta T-Mobile PL oraz Heyah znajduje się 17 różnych aplikacji. To najwięcej spośród polskich operatorów.

T-Mobile PL ma swoje konto w najważniejszych sklepach z aplikacjami: Google Play, Samsung Apps, AppStore, Nokia Store, Windows Marketplace, BlackBerry AppWorld. Swoją uwagę skupiamy na platformie Android oraz iOS, a ja osobiście wierzę w dynamiczny rozwój platformy Microsoftu. Dla smartfonów z systemem BlackBerry oraz Symbian firmujemy pojedyncze aplikacje.

Smartfony, telefony do zadań specjalnych!

Od kilku miesięcy używasz smartfona i wiesz już, że można dzięki niemu wygodnie przeglądać strony, odbierać pocztę, korzystać z aplikacji. Czy to już wszystko? Zapraszamy do zapoznania się z bardziej zaawansowanymi funkcjami smartfonów!

Aplikacje ze stajni T-Mobile - jest w czym wybierać!

Staramy się przenosić nasze tradycyjne serwisy, jakie oferuje PTC, do aplikacji mobilnych. Najważniejszą naszą aplikacją jest MiBOA, która przede wszystkim pozwala na sprawdzanie stanu konta oraz stopnia wykorzystania pakietów internetowych. Abonenci mogą za pomocą aplikacji monitorować ostatnie swoje płatności, wystawione faktury i zarządzać posiadanymi przez siebie usługami, również aktywować nowe dostępne dla swojego konta. Inne znane usługi, które mogą być zarządzane za pomocą aplikacji mobilnej, to: Granie na czekanie, Szafa Gra czy Telekonferencje T-Mobile.
Pozostałymi aplikacjami jakimi możemy się pochwalić są aplikacje zawierający atrakcyjny kontent, tj. e-booki T-Mobile oraz Audiobooki T-Mobile. Do Waszej dyspozycji oddaliśmy także takie aplikacje jak freeyah, Sztorm Ar, T-Mobile Ekstraklasa czy T-Mobile Nowe Horyzonty.

Nasza aplikacja Audiobooki T-Mobile pozwoli Wam wejść w posiadanie wyjątkowych książek, których będziecie mogli posłuchać na Waszym smartfonie.

Gdzie szukać aplikacji T-Mobile na Waszych smartfonach? 

Naszych popularnych aplikacji nie musicie daleko szukać. Są tuż pod ręką, dzięki ich preinstalowaniu. Oznacza to, że apliakcje są od razu wgrane na Waszym telefonie i możecie z nich korzystać już po wyciągnięciu smartfona z pudełka. Pozostałe aplikacje znajdziecie w marketach z aplikacjami. Musicie wejść do sklepu i wpisać w wyszukiwarce "tmobile" lub "heyah" (jeśli chcecie znaleźć aplikacje heyah). Można także wyszukać interesującą nas pozycję, wpisując bezpośrednio nazwę produktu. Aplikacje dystrybuujemy w ten sam sposób jak tysiące developerów – poprzez markety aplikacyjne: AppStore, Google Play, Marketplace oraz inne.

Jak umieścić swoją aplikację w markecie?

Model współpracy w przypadku konkretnych sklepów znacznie się różni. Mamy więc „liberalne” podejście w Google Play oraz bardziej „konserwatywne” zasady w AppStore. Aby oferować swoje aplikacje w Android, wystarczy 25$ (opłata członkowska) i ok. 20 minut na założenie konta. Jeśli napisaliśmy aplikację na Androida możemy ją zacząć dystrybuować: od Polski poprzez cały świat. W wypadku Apple trzeba być o wiele bardziej zdeterminowanym. Bo założenie konta nie jest już takie proste. Po pierwsze, trzeba zainwestować w sprzęt: iPhone, Mac (tylko z Maca można opublikować aplikację) + opłata subskrypcyjna w Developer Program 99 USD. Założenie konta wymaga czasu i cierpliwości. Musimy wysłać dokumenty potwierdzające tożsamość naszą bądź firmy i czekać na akceptację naszego uczestnictwa w samym Cupertino. Publikacja samej aplikacji też jest inna:

  • W Google Play, jeśli przygotujemy oprócz aplikacji niezbędne elementy jak ikona, opis, zrzuty ekranowe i dodatkowe materiały marketingowe, to po umieszczeniu ich na platformie aplikacja pojawia się w sklepie w ciągu kilkudziesięciu minut.
  • W AppStore czas od zgłoszenia aplikacji do publikacji trwa ok. 2 tygodnie. Jeśli Apple dopatrzy się w naszej aplikacji jakiejś niezgodności, czas się wydłuża.

Z tego wszystkiego wynika, że rynek aplikacji mobilnych cały czas się powiększa. Każdy użytkownik smartfonu w tej palecie różnych rozwiązań z pewnością znajdzie coś dla siebie.

<div class="SingleNews line18"> <div class="SingleNews line18"> <p><em>Czy wiesz, że każdy smartfon działa w trybie online? W tym poradniku dowiecie się dlaczego Internet w telefonie przydaje się nie tylko wtedy, gdy przeglądamy strony. Pracuje dla nas także wtedy, gdy nawet o nim nie myślimy. Zaczynając przygodę ze smartfonami warto pamiętać, że najwięcej korzyści z tych wszechstronnych urządzeń zyskujemy, gdy jesteśmy na stałe podłączeni do sieci. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego przewodnika, który podpowie Wam jak najlepiej wykorzystać podłączony do Internetu telefon.</em></p> </div> </div>

Smartfon bez aplikacji jest jak dom bez mebli! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jaworek
12-12-2012 - 10:53:41
Po to ma się smartfona żeby móc korzystać z aplikacji ;D jedną z moich najulubieńszych i must have jest Yanosik ;) w trasie bez niego ani rusz
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona T-Mobile Nowe Horyzonty. W dniu dzisiejszym zaprezentowano program imprezy, zaś my chcemy Was zachęcić do pobrania specjalnej aplikacji, która pozwoli Wam znacznie sprawniej odnaleźć się w festiwalowym świecie.

Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty w Twoim telefonie! Specjalnie przez nas przygotowana aplikacja pozwoli Wam śledzić festiwalowe wiadomości, poznać program festiwalu, śledzić opisy i oglądać trailery filmów festiwalowych. Problemem nie będzie także zarezerwowanie miejsca na wybrane seanse. Jeżeli po obejrzeniu filmu będziecie chcieli wyrazić swoją opinię, to aplikacja zaoferuje Wam możliwość głosowania na konkursowe filmy.  

Aplikacja działa obecnie na systemie Android (w Google Play tutaj), iOS (w AppStore tutaj) oraz Windows Phone (w Marketplace tutaj). Aplikacje możecie pobrać wpisując nazwę "T-Mobile Nowe Horyzonty" we właściwym sklepie z aplikacjami bądź skanując telefonem poniższy kod QR. Aplikacja jest oczywiście darmowa. Poniżej możecie obejrzeć film pokazujący jak korzystać z aplikacji.

W dniu dzisiejszym udostępniony został pełen program Międzyanrodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Możecie go pobrać właśnie poprzez wspomnianą aplikację.

Kod QR prowadzący do naszej aplikacji w Google Play, AppStore i Marketplace. Sprawdźcie go!

<p><em>Jak korzystać z aplikacji T-Mobile Nowe Horyzonty? Obejrzyjcie nasz filmik!</em></p>

Aplikacja T-Mobile Nowe Horyzonty już dostępna! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kasia-o
25-09-2013 - 15:58:26
Fajna
  (0)
Odpowiedz
t-mobile sucks
19-07-2012 - 11:25:19
No i mamy festiwal. Gdzie aplikacja iOS????????????????!!!?!?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
19-07-2012 - 13:21:59
Niestety w chwili obecnej nie mamy informacji kiedy (i czy w ogóle) aplikacja ukaże się także na iOS. Pozdrawiamy.
  (1)
Odpowiedz
hjk
18-07-2012 - 14:32:53
Kiedy wersja na iOS??? Co to znaczy "już wkrótce"? Po festiwalu??!? No do licha ciężkiego, ogarnijcie się!
  (0)
Odpowiedz
nie
17-07-2012 - 15:29:45
Kiedy na iOS? Został dzień do festiwalu - litości!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy smartfonów iPhone, BlackBerry lub wyposażonych w system operacyjny Android mogą w prosty sposób skorzystać z funkcji telekonferencji w T-Mobile. Wystarczy pobrać z odpowiednich sklepów darmową aplikację. Oto krótki przewodnik po programie.

0

Ocena autora

Aplikacja o nazwie Telekonferencja T-Mobile pozwala w prosty sposób organizować spotkania w wirtualnych pokojach, zapraszać kolejnych uczestników i zarządzać całym procesem. Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi przez kolejne etapy tworzenia spotkania. Zobaczmy zatem, od czego zacząć.

Na dole ekranu widzimy przycisk Nowa telekonferencja, który naciskamy w celu zorganizowania nowego spotkania. Pojawia się formularz, gdzie wprowadzamy kolejno tytuł telekonferencji, datę oraz godzinę. Jeśli pod nasze konto pocztowe podpięty jest kalendarz, jego zawartość powinna wyświetlić się poniżej. W ten sposób możemy się zorientować, które terminy mamy już zarezerwowane.

Kolejna istotna sprawa to zaproszenie uczestników do telekonferencji. W tym celu klikamy na przycisk Dodaj uczestnika. W pole możemy wprowadzić numer telefonu lub adres poczty e-mail. Dla ułatwienia aplikacja daje nam dostęp do książki adresowej, z której wybieramy uczestnika. Na koniec wystarczy kliknąć na Zapisz i w ten sposób zostanie utworzone spotkanie, które od razu pojawi się na liście.

By połączyć się z Telekonferencją wystarczy zadzwonić na 48 608 608 608.

Aplikacja Telekonferencja T-Mobile pozwala w prosty sposób organizować spotkania w wirtualnych pokojach. Inni uczestnicy nie muszą posiadać tej samej aplikacji. Wystarczy, że połączą się z numerem 48 608 608 608 (z dowolnej sieci komórkowej) i korzystając z menu głosowego dołączą do już uruchomionego spotkania.

Każda telekonferencja ma swój własny numer pokoju oraz 4-cyfrowy numer PIN. Znają go wyłącznie zaproszeni uczestnicy. Po utworzeniu spotkania zostaje do nich wysłany e-mail lub SMS z pakietem informacji, w zależności od tego, jakie dane zostały użyte podczas ich rejestracji. Dodatkowo, program pozwala wysyłać powiadomienia na Facebooka lub Twittera. W dowolnym momencie możemy sami rozpocząć telekonferencję klikając na nią w głównym oknie aplikacji, a następnie używając przycisku Wdzwoń się.

Inni uczestnicy nie muszą posiadać tej samej aplikacji. Wystarczy, że połączą się z numerem 48 608 608 608 (z dowolnej sieci komórkowej) i korzystając z menu głosowego dołączą do już uruchomionego spotkania. Należy oczywiście podać numer pokoju oraz 4-cyfrowy PIN, w celu uwierzytelnienia.

Więcej o naszej Telekonferencji dowiecie się tutaj.

<p><em>Posiadasz smartfona z systemem operacyjnym Android bądź iOS? Zobacz jak łatwo skorzystać z naszej Telekonferencji.</em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Jak korzystać z Telekonferencji T-Mobile na Androidzie i iOS? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

michal-lukawski@wp.pl
25-08-2015 - 15:02:14
Witam, Aplikacja nie działa, nie ma możliwości wygenerowania zaproszenia na telekonferencje, wyskakuje błąd - " APlikacja chwilowo niedostępna prosze spróbować potem" Staram się ją uruchomić od blisko miesiąca
  (0)
Odpowiedz
michal-lukawski@wp.pl
25-08-2015 - 15:01:04
Witam, Aplikacja nie działa, nie ma możliwości wygenerowania zaproszenia na telekonferencje, wyskakuje błąd - " APlikacja chwilowo niedostępna prosze spróbować potem" Staram się ją uruchomić od blisko miesiąca
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piłkarska seria FIFA jest znana przede wszystkim z komputerów i konsol do gier, ale od jakiegoś pojawia się również na urządzeniach mobilnych. Niedawno w App Store i Google Play zadebiutowała FIFA 14, skąd mogą pobrać ją użytkownicy urządzeń z systemami iOS i Android.

0

Ocena autora

Kultowa FIFA miała w swej historii lepsze i gorsze okresy. Był moment, że wśród gier piłkarskich bezsprzecznie królowało Pro Evolution Soccer od japońskiego Konami, ale kilka lat temu EA Sports wprowadziło do swojej serii porcję rewolucyjnych zmian, co w zasadzie sprawiło, że od tamtego czasu FIFA jest najlepszą grą dostępną na konsolach i komputerach. A od niedawna również na smartfonach i tabletach, na których właśnie zadebiutowała FIFA 14. I można ją pobrać zupełnie za darmo. Ale zacznijmy może od początku.

A skoro już mowa o początku, to trzeba przyznać, że od pierwszych minut spędzonych z mobilną Fifą w oczy przede wszystkim rzuca się jej świetna oprawa wizualna. Nie jest to może poziom stacjonarnych sprzętów, ale gra na małych ekranach prezentuje się imponująco i jest demonstracją mocy drzemiącej we współczesnych urządzeniach mobilnych. My testowaliśmy ją na iPhone'ie 4S i iPadzie trzeciej generacji, na których FIFA 14 zrobiła na nas bardzo solidne wrażenie. Kuleją może nieco animacje zawodników, które mogą nieco razić swoją nienaturalnością, ale od gry na urządzenia, które nosimy w kieszeniach spodni, nie powinniśmy oczekiwać poziomu znanego ze sprzętów, które trzymamy pod telewizorem.

FIFA 14 w App Store i Google Play dostępna jest za darmo, ale w nieco okrojonej wersji, w której otrzymujemy dostęp jedynie do konkursu rzutów karnych i pojedynków online, w których mierzymy się z żywymi zawodnikami z całego świata i awansujemy w rankingach. Za dostęp do pozostałych trybów, takich jak mecz towarzyski, turniej czy kariera, trzeba już niestety zapłacić - na szczęście stosunkowo niedużo, bo około 20 złotych. A gra naprawdę jest w stanie dostarczyć sporo radości wszystkim amatorom kieszonkowej rozrywki spod znaku smartfonów i tabletów.

Seria FIFA od zawsze słynęła z posiadania licencji, które zapewniały jej możliwość wykorzystania wizerunków prawdziwych zawodników oraz klubowych barw i herbów. Nie inaczej jest w przypadku odsłony mobilnej, w której dostępna jest nawet cała T-Mobile Ekstraklasa, a także jej znani z niej zawodnicy i kluby w których występują. To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich polskich kibiców; niewątpliwa atrakcja, której nie są w stanie zaoferować im żadne inne gry piłkarskie.

Pobierz FIFA 14: iOS | Android

A jak w to grać?

W FIFA 14 wydarzenia na boisku możemy kontrolować na dwa sposoby. Pierwszy z nich - i w zasadzie debiutujący dopiero przy okazji odsłony z tego roku - to system sterowania z wykorzystaniem ekranu dotykowego. W jego przypadku kontrolerem jest palec, który przesuwamy po ekranie lub na nim naciskamy, by poruszać zawodnikami, podawać piłkę lub oddawać strzały na bramkę. Można się do takiej formy sterowania przyzwyczaić, ale i tak jest ona dużo mniej precyzyjna i po prostu gorsza niż sterowania przy pomocy starych, dobrych wirtualnych przycisków ekranowych. Do których też trzeba się oczywiście przyzwyczaić, ale koniec końców są w stanie zaoferować dużo większą precyzję. I to właśnie klasyczny system sterowania wam rekomendujemy, jeśli zamierzacie rozpocząć przygodę z Fifą 14 na urządzenia mobilne.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Małe jest piękne - recenzja FIFA 14 (iOS, Android) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

paw3
12-01-2014 - 13:32:08
napewno bendzie mi się fajnie grało
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się