Dzięki tej aplikacji nie zapomnisz już o urodzinach bliskiej osoby. Możesz też codziennie witać ją i co kilka godzin przypominać o swoim istnieniu… I nie musisz w tym celu (prawie) nic robić. Wystarczy odpowiednio skonfigurować program SMS Scheduler.

0

Ocena autora

SMS Scheduler – Fresh nie umożliwia zarządzania typowymi wiadomościami. Nie można więc za jego pośrednictwem wysyłać i odbierać krótkich SMS-ów, ale można skonfigurować ich nadanie w konkretnym terminie.

Program został więc stworzony do wysyłania zaplanowanych wiadomości, czyli takich, których okres dostarczenia został odroczony i/lub ma być cyklicznie powtarzany. Po uruchomieniu nie zobaczymy więc typowej listy wiadomości, a jedynie te, którymi sami zarządzamy. Początkowo nie będzie tu więc zbyt wiele do zobaczenia, ale z czasem lista wypełni się zaplanowanymi SMS-ami. W drugiej zakładce – dostępnej po wykonaniu gestu lub kliknięcia nań – możemy prześledzić już wysłane wiadomości. Najpierw trzeba je jednak skomponować.

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy, szybszy, wymaga jedynie określenia odstępu czasowego, który powinien zostać odmierzony od momentu nadania wiadomości. Takiego SMS-a można skonfigurować, korzystając z ikony „zegara” w prawym górnym rogu okna. Opcja służy tylko do prostych przypomnień, a ich utworzenie zajmuje niewiele więcej niż napisanie zwykłej wiadomości – poza treścią i odbiorcami trzeba tylko dodatkowo określić opóźnienie, które maksymalnie może wynosić 90 minut, i ewentualne potwierdzenie użytkownika.

Bardziej zaawansowane opcje oferuje jednak SMS z harmonogramem wysyłki. Aby go stworzyć należy kliknąć w ikonę oznaczoną symbolem plusa. Zostaniemy wówczas przeniesieni do ekranu planowania, gdzie definiujemy odbiorców i treść wiadomości, a także termin wysyłki i jej cykliczność, czy w końcu powiadomienia. Każda wiadomość może być wysyłana w cyklach dziennych, tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i rocznych. Celem łatwiejszej identyfikacji można również ustawić typ planu na rocznicę, urodziny lub inne.

Można także ustawić przypomnienia o wysyłce, co zabezpieczy użytkownika przed nadaniem niechcianego SMS-a, ale i zmusi go do interakcji. Aplikacja „da o sobie znać” na jeden, dwa dni lub tydzień przed wykonaniem zapisanej operacji. W ostateczności, możemy również wymusić potwierdzenie wysyłki, jeśli nie oczekujemy od programu pełnej automatyki – wówczas wystarczy potwierdzić o zaplanowanej porze wysłanie skonfigurowanej wiadomości. To i tak mniej czynności niż w przypadku pisania lub przesłania gotowej wiadomości, a możemy czuć się spokojniej. Nie trudno wyobrazić sobie przecież sytuację, w której skonfigurowaliśmy odległy plan wysyłki do danej osoby, a z czasem może okazać się, że SMS wcale nie powinien do niej trafić.

SMS Scheduler to proste, ale funkcjonalne narzędzie, które znacznie wzbogaca podstawową funkcjonalność programu do obsługi wiadomości tekstowych, a przy tym dostępne jest całkowicie za darmo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SMS Scheduler – zaplanuj wysyłkę SMS-ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacje niezależnych deweloperów zmieniają wygląd i funkcjonalność systemu Android. Są mniej lub bardziej dopracowane graficznie, dysponujące szerokim wachlarzem opcji lub ograniczone do niezbędnego minimum. Grupa programistów GO Dev Team stworzyła zestaw aplikacji, które z powodzeniem mogą zastąpić podstawowe programy systemowe, i nie tylko. Oferują nietuzinkowy wygląd, a przy tym nie przytłaczają ogromem dostępnych opcji.

GO Launcher EX – podstawa systemu. To od niej zależy sposób interakcji użytkownika z interfejsem, bo launcher to poniekąd jego nakładka. Launcher odpowiada za wyświetlanie poszczególnych pulpitów i listy aplikacji oraz sposób zarządzania skrótami i widżetami. Źle dobrany może negatywnie wpływać na nasze wrażenia z obsługi urządzenia. GO Launcher EX należy jednak do najlepiej zoptymalizowanych programów, w którym spowolnienia zdarzają się sporadycznie (o ile w ogóle). Podstawową zaletą aplikacji jest dopracowana oprawa graficzna, którą można zmienić przy pomocy dostępnych motywów, oraz możliwość dostosowania wszystkich elementów interfejsu – od sposobu przełączania się pulpitów po konfigurację rozmiarów siatki skrótów. Możemy także ustawić gesty, dzięki którym każdy skrót w dolnym pasku może dysponować dwiema funkcjami – klik i przesunięcie. Określenie „podstawa systemu” odnosi się również do kompatybilności z niektórymi aplikacjami grupy GO Dev Team. Tak jest m.in. z widżetami (np. kalendarz czy pogoda), które można doinstalować, ale działać będą wyłącznie w GO Launcher.

Jeśli domyślny ekran blokady nie odpowiada naszym oczekiwaniom, możemy użyć alternatywy GO Locker, która jednak wymaga obecności GO Launcher – w przeciwnym razie nie będziemy mogli z niego skorzystać. W Markecie można znaleźć kilkanaście różnych motywów graficznych, które nie odnoszą się wyłącznie do drobnych zmian graficznych - każda funkcjonuje jak oddzielny program, oferując zróżnicowany zakres opcji odblokowania ekranu. Bezpośrednio z Lockera można sprawdzić listę odebranych wiadomości, przejrzeć rejestr połączeń lub szybko uruchomić wybraną aplikację.

Najczęściej używanymi funkcjami telefonu wciąż są te dotyczące dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Alternatywne rozwiązania zaprezentowała również grupa GO, a ich aplikacje należą do jednych z najpopularniejszych. Podobnie jak inne aplikacje programistów, te również umożliwiają zainstalowanie motywów graficznych zmieniających interfejs aplikacji.

GO SMS Pro wyświetla listę wiadomości pogrupowaną według kontaktów (można to zmienić w ustawieniach), obok których wyświetlane są ich zdjęcia. Każda nowa wiadomość SMS anonsowana jest za pośrednictwem wyskakującego okna, z którego od razu możemy wysłać odpowiedź. Co ciekawe, użytkownicy aplikacji mogą wysyłać do siebie bezpłatne wiadomości dzięki zintegrowanemu komunikatorowi.

GO Contacts EX oferuje wyszukiwanie w trybie T9, czyli wybranie na klawiaturze ekranowej kolejno 6262 wywoła kontakt „mama” lub inny związany z podobną kombinacją cyfr. Gestami można się przenosić między czterema ekranami: klawiatura, lista kontaktów, grupy i ulubione. Aplikacja oferuje wygodne zarządzanie kontaktami i ich grupami, a także możliwość skonfigurowania szybkiego wybierania.

Standardowa klawiatura również nie przypadła do gustu programistom GO Dev Team, więc zaprezentowali własne, autorskie rozwiązanie - GO Keyboard. Podstawowe zalety dotyczą, podobnie jak innych aplikacji grupy, zaawansowanych możliwości konfiguracyjnych oraz szeregu dostępnych szablonów graficznych. Gdy tylko pobierzemy polski słownik, będziemy gotowi do szybkiego pisania z aktywną autokorektą.

Wszystkie aplikacje grupy GO mogą zmienić sposób interakcji z systemem Android nie do poznania. Ekran główny będzie działał szybko, ekran blokady zaserwuje nowe sposoby odblokowania, a wiadomości i dialer zwiększą wygodę używania podstawowych funkcji urządzenia. A wszystkie mogą wyglądać dokładnie tak, jak chcemy.

GO System - alternatywne aplikacje systemowe dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sezon urlopowy w pełni. Jeśli masz trudności z zaplanowaniem swojego wyjazdu, skorzystaj z aplikacji dla smartfonów i tabletów, by w ciągu paru minut przejrzeć informacje o dostępnych atrakcjach, sporządzić listę zakupów i zarezerwować samolot.

TripAdvisor to mobilny przybornik, który powinien znaleźć się w plecaku każdego turysty (czy raczej w telefonie). Program dostępny w kilkudziesięciu językach (w tym także w polskim) umożliwia szybki i wygodny dostęp do wybranych punktów użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje i atrakcje. Przyda się każdemu, kto znajdzie się w obcym miejscu, ale i miejscowi mogą z niej skorzystać, by dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa restauracja z dobrym jedzeniem, lub by poznać lokalne atrakcje. Zawsze bowiem, po wybraniu danej kategorii na ekranie głównym, należy zdecydować czy interesują nas punkty w danym mieście, czy tylko te w naszej okolicy. Pomiędzy najważniejszymi kategoriami (Nocleg, Jedzenie i Zwiedzanie) można przenosić się przy pomocy zakładek umieszczonych w górnej części aplikacji. Te z kolei podzielone są na podkategorie – w pierwszej znajdziemy Hotele i Pensjonaty, druga obejmuje Kawiarnie i Fast Food, natomiast trzecia: Wycieczki, Życie nocne i Zakupy. Po kliknięciu w daną pozycję zostaną wyświetlone szczegółowe informacje teleadresowe, oceny i recenzje użytkowników (jeśli dostępne).

Wiemy już, gdzie się udamy. Czas udać się na zakupy i skompletować niezbędny ekwipunek. Pomocne mogą tu być mobilne listy zadań lub zakupów. Listonic, program polskiego pochodzenia, oferuje szereg funkcji umożliwiających wygodne tworzenie listy, która będzie dostępna zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu – twórcy aplikacji udostępnili bowiem serwis internetowy, w którym można zbudować swoją listę zakupów. Co ciekawe, dzięki bogatej bazie produktów, tworzenie takiej listy może być ograniczone do kilku kliknięć, a nawet do jednego – można skorzystać z list tworzonych przez innych użytkowników lub ponownie użyć zapisanej wcześniej bazy. Ponadto, program oferuje dostęp do bazy przepisów kulinarnych, które jednym kliknięciem można przetworzyć w listę zakupów. Warto również kliknąć w ikonę oznaczoną etykietą procentową, dzięki której będziemy na bieżąco z promocjami w wybranych sieciach handlowych (Real, Alma, Carrefour). Nowe pozycje do listy można dodawać wpisując ich nazwę, dyktując je na głos lub skanując kod kreskowy. Później program automatycznie przeskanuje bazę promocji, by zaoferować najtańsze produkty.

Spakowani? No to w drogę! Skyscanner to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarka połączeń lotniczych, dzięki której może się udać zaoszczędzić parę złotych na biletach. Należy określić miejsca początkowe i docelowe, ustawić daty wylotu i przylotu oraz ilość pasażerów, a następnie kliknąć w przycisk „Szukaj”. Po tej operacji zostaną wyświetlone wyniki oparte na bazie danych zawierającej informacje z ponad 1000 tanich i rejsowych linii oraz ponad miliona tras lotów. W trakcie analizy, aplikacja może nas poprosić o doprecyzowanie wybranych informacji (np. kraj, lotnisko), po czym zaprezentuje wyniki (jeśli będą dostępne). Te można później przefiltrować, tak by zobaczyć tylko loty bezpośrednie o określonej porze dnia i długości lotu, a także posortować według ceny, terminów lotów i czasie ich trwania.

Zaplanuj urlop z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czat to nowa aplikacja do obsługi wiadomości SMS i MMS prosto od Google, która zachwyca oprawą graficzną, ale i wzbudza niedosyt.

0

Ocena autora

Jesienna premiera Google Czat w „zielonym sklepie” była nie lada niespodzianką. Oto bowiem Google, który dopiero co zintegrował możliwość wysyłania SMS w swoich Hangoutach, zarezentował program, który służy już tylko i wyłącznie SMS-owaniu.

Być może podyktowane to jest ograniczeniami terytorialnymi lub operatorskimi poszczególnych usług, niemniej typowy Kowalski może czuć się zmieszany. To uczucie potęguje także nazwa programu, która w Google Play nazywa się właśnie Google Czat, ale po instalacji zobaczymy w telefonie nową ikonkę z podpisem „Messenger”. Żeby jednak nie mylić z komunikatorem Facebooka, trzymajmy się tej pierwszej nazwy.

Google Czat został wyposażony w bardzo przejrzystą szatę graficzną w stylu „Material Design”. Nie powinny więc nas dziwić jasne barwy okraszone kolorowymi wstawkami. Wyświetlona na głównym ekranie lista konwersacji nie oferuje nic, czego już byśmy nie widzieli w konkurencyjnych rozwiązaniach. Każda wiadomość opatrzona jest miniaturką graficzną kontaktu, nazwą adresata i wersem SMS-a.

Aby ułatwić zapanowanie nad wszystkimi SMS-ami, możemy archiwizować te zbędne, wykonując gest przesunięcia w lewo lub prawo – mamy tu więc rozwiązanie analogiczne, jak w Gmailu. Aby poznać szczegóły konkretnej wiadomości, przesłać ją dalej, skopiować bądź zarchiwizować, należy przytrzymać dłużej palec na SMS-ie w danej rozmowie i skorzystać z dedykowanych przycisków u góry ekranu. Co ciekawe, z tego miejsca (widoku konwersacji) możemy także zablokować SMS-y od natrętnego nadawcy, korzystając z funkcji „osoby i opcje”. 

W pobliżu prawego, dolnego rogu ekranu „dryfuje” też charakterystyczny, okrągły przycisk z plusem, którym to aktywujemy tryb tworzenia nowej wiadomości. Najpierw należy wybrać adresata. Zadanie to ma nam ułatwić dwuczęściowa lista kontaktów – z lewej strony wyświetlane są te często używane, a z prawej – wszystkie. Można przełączać się między nimi przy użyciu gestów, a w ich obrębie można wyszukiwać zarówno po numerach telefonów, jak i nazwach. Warto również wspomnieć o oknie wyszukiwania stale towarzyszącym nam podczas obsługi programu – w zależności od aktywnego miejsca, możemy wyszukiwać dane frazy we wszystkich SMS-ach, jak i poszczególnych rozmowach.

Ustawienia programu zostały ograniczone do minimum – użytkownik może jedynie zarządzać powiadomieniami, zmienić ustawienia MMS czy włączyć raporty doręczeń SMS-ów. Brakuje tu jednak funkcji odpowiedzialnych za obsługę polskich „ogonków” i przekształcania ich do wersji bez znaków diakrytycznych, by zachować pełną długość SMS-a. Nie ma też mowy o pływających okienkach powiadamiających o nowej wiadomości. Dla wielu te funkcje nie będą zbyt istotne, ale dla innych ich brak może być dyskwalifikujący.  

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Google Czat - aplikacja do obsługi SMS-ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się