Jeśli uważacie, że macie sokole oko i potraficie precyzyjnie strzelać do celu niczym Andrea Pirlo, to sprawdźcie Soccer Blitz - darmową grę piłkarską na Androida.

0

Ocena autora

Gier polegających na strzelaniu piłką do celu jest dość sporo, ale niektóre zasługują na naszą uwagę bardziej, inne mniej. Do tej atrakcyjniejszej kategorii zdecydowanie zalicza się Soccer Blitz, czyli darmowa gra zręcznościowa przeznaczona dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Na pewno przetestuje Waszą celność i precyzję.

W każdym z dostępnych etapów Soccer Blitz przenosi nas na kolorową planszę, na której interesują nas w zasadzie wyłącznie dwie rzeczy - tarcza oraz piłka. Naszym zadaniem jest oczywiście trafić futbolówką do celu. Za udane strzały otrzymujemy cenne punkty, tym samym awansując w globalnych rankingach. Chęć poprawienia wyniku innego gracza jest świetnym motywatorem do długiej zabawy z tym tytułem.

System sterowania opiera się oczywiście na wykorzystaniu ekranu dotykowego. Na każdej z kolorowych plansz mamy przed sobą piłkę i musimy uderzyć ją w odpowiedni sposób, by trafiła do celu. Ważna jest zarówno siła, z jaką przesuwamy palcem po ekranie w kierunku futbolówki, jak i miejsce, w które ją uderzamy. Piłkę możemy posyłać wysoko lub nisko, a także podkręcać w lewo lub prawo. Kierunek jej lotu zależy właśnie od siły i miejsca uderzenia, dlatego warto poświęcić nieco czasu na treningi, by zapoznać się z mechanizmami zachowania futbolówki.

Twórcy Soccer Blitz oddali do naszej dyspozycji dwa tryby rozgrywki. W pierwszym z nich - o nazwie Blitz Mode - staramy się po prostu zdobyć jak największą ilość punktów, poprzez posyłanie piłki w kierunku tarczy oraz zbieranie po drodze rozmaitych bonusów i dopalaczy, które podkręcają wynik. Drugi tryb - Killer Mode - to z kolei propozycja dla nieco bardziej zaawansowanych i zaprawionych w bojach graczy. Poziom trudności wyraźnie wrasta, bo jedno pudło oznacza automatyczny koniec gry. I trzeba zaczynać od początku...

Rodzajów ciekawie zaprojektowanych plansz jak i piłek jest w Soccer Blitz całkiem sporo, ale niestety nie wszystkie z nich są darmowe - za niektóre trzeba dodatkowo zapłacić. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest darmowa i można się z nią świetnie bawić również bez wydawania pieniędzy. Dlatego polecamy ją wszystkim miłośnikom Androida.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Soccer Blitz - strzelanie do celu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
01.06.2011

Rowerem do celu

Jazda rowerem w plenerze bywa nie lada wyzwaniem dla sporej grupy osób, które słabo orientują się w terenie. Jednak obecnie nawigacja posiada szereg funkcji, które uratują niejednego cyklistę, gdy pomylą mu się kierunki. Może więc niebawem stanie się ona podstawowym wyposażeniem każdego rowerzysty?

Z roku na rok coraz więcej z nas posiada rower i chętniej nasz wolny czas poświęcamy na rowerowe eskapady. Śladami sąsiadów z krajów położonych od nas na północ i zachód, coraz częściej poruszamy się też nim na co dzień. I choć zazwyczaj świetnie orientujemy się w miejskiej przestrzeni, w której żyjemy, niewielu z nas równie dobrze odnajduje się na przykład w lesie. Z pomocą przychodzi wtedy technika i coraz powszechniej używane mobilne aplikacje, takie jak NaviExpert.

Jeśli chcemy dojechać w konkretne miejsce, strzałka wskaże nam kierunek. Przy pomocy nawigacji będziemy też mogli przesłać znajomym punkt, w którym się znajdujemy.

Dowolność zwiedzania

Wybierając się na weekendową wycieczkę rowerem za miasto warto zabrać ze sobą nawigację. Pewnie nawet do głowy nie przychodzi nam połowa sytuacji, w których może się ona przydać. Jej przewaga nad tradycyjną mapą to nie tylko wygoda, ale też brak ograniczeń w spędzeniu czasu. Nawet gdy  chcemy pojeździć „na żywioł”, nie szukając specjalnej trasy zanim w nią wyruszymy, pomoże nam ona wrócić na parking. Jeśli chcemy dojechać w konkretne miejsce, strzałka zawsze wskaże nam kierunek. Nie będziemy musieli się też obawiać rozdzielenia z pozostałymi członkami grupy, bo przy pomocy nawigacji będziemy mogli przesłać punkt, w którym się znajdujemy tak, by mogli do nas dołączyć. Te funkcje pozwalają nam na dowolność w kolejności, tempie i kierunkach „zwiedzania” – nie musimy kurczowo trzymać się wyznaczonej trasy czy mapy w obawie przed zgubieniem siebie lub towarzyszy wycieczki.

Prosty wybór

Znacznie lepiej niż zwykła samochodowa nawigacja w przypadku roweru sprawdzi się mobilna wersja w telefonie komórkowym. Łatwiej będzie ją przymocować do kierownicy po zakupie odpowiedniego mocowania. Przede wszystkim jednak nie wymaga wożenia ze sobą dodatkowego urządzenia. Dobrze sprawdzi się NaviExpert Era Premium Edition – przy pomocy tej nawigacji możemy wysłać punkty GPS innym użytkownikom, a także znaleźć ciekawe miejsca w okolicy, w której się znajdujemy. Dodatkowe opcje nie zmuszają nas do trzymania się wcześniej wyznaczonej trasy, a jednocześnie nie pozwolą nam się zgubić nawet w najdzikszym terenie. NaviExperta można pobrać stąd.

Rowerem do celu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mapy Google są jedną z najpopularniejszych aplikacji dla smartfonów. Oprócz możliwości wyszukania niemal dowolnego miejsca na świecie, oferują także wygodny podgląd punktów użyteczności publicznej, czyli restauracji, kin, stacji benzynowych itd. Czyli robi wszystko to, czego wymagamy od pełnowartościowej nawigacji. A w tej funkcji produkt Google też sprawuje się całkiem nieźle.

Nawigacja Google stosunkowo długo dostępna była wyłącznie dla amerykańskich użytkowników smartfonów z Androidem. Oburzenie mieszkańców pozostałych krajów dało swój wyraz w licznych modyfikacjach, dzięki którym możliwe było korzystanie z nawigacji w dowolnym miejscu na świecie. Skoro więc działa prawidłowo, dlaczego jego obszar działania jest tak ograniczony? Jest, a raczej był, bo internetowy gigant w połowie ubiegłego roku udostępnił swoją nawigację w kilkunastu kolejnych krajach, wśród których nie zabrakło Polski.

Nawigację można rozpocząć po uruchomieniu dedykowanego skrótu na liście aplikacji lub bezpośrednio z Map Google. Wystarczy kliknąć w lewym górnym rogu na ikonę mapy, a później z rozwijanej listy wybrać Nawigacja. Innym sposobem jest wyszukanie „Trasy dojazdu” – po określeniu miejsca początkowego i końcowego należy kliknąć na przycisk oznaczony niebieską strzałką, by program wytyczył trasę i rozpoczął nawigowanie.

Program Google jest nawigacją on-line, co często przyprawia o zgrozę potencjalnych użytkowników, którzy jednoznacznie utożsamiają ten fakt z koniecznością transferu dużej ilości danych. Jednak w przypadku Map Google problem jest marginalny dzięki wykorzystaniu technologii wektorowej do renderowania treści. Oznacza to, że pobierane są wyłącznie te elementy mapy, które są niezbędne do sprawnego nawigowania. Wśród innych obaw użytkowników programów on-line często pojawia się problem braku łączności internetowej, co jednocześnie uniemożliwia sprawne nawigowanie. W produkcie wyszukiwarkowego potentata dopiero wyraźne naruszenie wytyczonej ścieżki może nas wyprowadzić w pole, i to dosłownie. Aplikacja zapisuje bowiem część trasy w pamięci, więc nie grozi nam natychmiastowa dezorientacja. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku widoku satelitarnego - w tym przypadku pobierane są zdjęcia terenu, które mogą znacznie zubożyć nasz pakiet danych.

W przeciwieństwie do typowych programów nawigacyjnych, ten nie oferuje możliwości ustawienia różnych głosów, które będą nas prowadzić do celu. Mapy Google "mówią głosem" zainstalowanego syntezatora mowy, przesyłając do niego komunikaty tekstowe, które przetwarzane są w czasie rzeczywistym na głos. Jeśli więc zainstalujemy syntezator mowy IVONA, to właśnie Maja użyczy swojego pięknego głosu podczas udzielania kolejnych wskazówek.

Warto również wspomnieć o narzędziach, które zwykle dostępne są w zaawansowanych urządzeniach nawigacyjnych, a jedną z nich jest informacja o natężeniu ruchu - kolor zielony informuje o wysokiej przepustowości drogi, natomiast czerwony lub czarny o zakorkowaniu. Cel trasy można podać głosowo w trakcie podróży, a sama nawigacja może dostosować się do sposobu poruszania (pieszo lub samochodem), wytyczając odpowiednią trasę. Kolorystyka mapy automatycznie dostosowuje się do pory dnia, więc nie ekran nie będzie nas razić w środku nocy.

Mapy Google dostępne są za darmo w sklepie Google Play.

Z nawigacją Google do celu - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Alicja
15-06-2012 - 11:17:13
No niby tak, do pewnego momentu można te dwie aplikacje ze sobą w pewnym stopniu porównywać, ale od momentu premiery nav 8.0 oprogramowanie Google, mówiąc delikatnie zostaje w tyle, zwłaszcza, że z wielu nowych funkcji można korzystać zupełnie za darmo
  (0)
Odpowiedz
Tomek
15-06-2012 - 11:12:46
Potwierdzam bardzo dobra nawigacja, korzystałem z niej przez dłuższy czas naprzemiennie z naviexpertem. Samo porównanie oczywiście wypada na korzyść navi, ale do Google można się też przyzwyczaić.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Minęło już trochę czasu, odkąd ostatni raz na łamach T-Mobile Trendy opisywaliśmy grę poświęconą tematyce piłki nożnej. Czas nadrobić tę zaległość - oto Soccer Showdown.

0

Ocena autora

Soccer Showdown to bardzo popularna ostatnimi czasy gra, w której gracz wciela się w światowej klasy piłkarza i… po prostu strzela na bramkę, w efektowny sposób pokonując kolejnych piłkarzy. Co ważne jest dostępna całkowicie za darmo, a użytek zrobią z niej zarówno użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami iOS i Android. Czas przejść jednak do tego, co najważniejsze, czyli rozgrywki.

-> PES Manager - piłkarski manager dla zabieganych 

-> Aplikacja Ekstraklasa.tv - bramki z T-Mobile Ekstraklasy na smartfonie 

Gra jest dość zaawansowana pod względem technologicznym, w związku z czym nawet proces jej ładowania trwa dłużej niż zwykle. W zamian za to otrzymujemy jednak wysoki poziom wykonania i świetną grafikę. W głównym menu czeka na nas kilka trybów. Głównym z nich jest Compete, czyli możliwość prowadzenia rywalizacji w rozmaitych wariantach. Może to być pojedynczy mecz lub cały turniej. Nie brakuje również trybu Practice, w którym możemy szlifować swoje umiejętności.

Soccer Showdown

Niewątpliwą atrakcją jest to, że Soccer Showdown pozwala wcielić się zarówno w piłkarza strzelającego na bramkę, jak i broniącego tej bramki. Dzięki temu zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Model rozgrywki można by porównać do konkursu rzutów karnych. Zawodnicy nie biegają po boisku, zamiast tego gracz obserwuje akcje z widoku z pierwszej perspektywy i po prostu skupia się na strzale bądź obronie. Trzeba jednak wspomnieć, że zdecydowana większość trybów i wariantów gry skupia się jednak właśnie na strzelaniu na bramkę. I dobrze, bo akurat ten element wypada tutaj najciekawiej.

-> Test: Huawei Ascend Mate 7: świetny phablet

-> Pobieraj aplikacje i gry kiedy tylko chcesz! Ich koszty dodaj do rachunku! 

Kilka słów należy się również silnikowi gry i technologii którą twórcy w nim zaimplementowali. Tzw. system PhysKick sprawia, że gracz ma całkowitą kontrolę nad każdym kopnięciem, a wrażenia towarzyszące oddawaniu strzałów są bardzo sugestywne i realistyczne. Piłkę można posłać w dowolnym kierunku, odpowiednią ją podkręcając lub uderzając „z czuba”. Znaczenie ma nawet siła uderzenia, czyli dynamika z jaką przesuwamy palcem po ekranie w kierunku piłki. Działa to naprawdę świetnie i po prostu czuć, że w Soccer Showdown obowiązuje coś takiego jak prawa fizyki. Gra jest pod tym względem bardzo dobrze dopracowana i to czuć już przy pierwszym kontakcie.

Soccer Showdown

Na deser jest jeszcze tryb sieciowy, w którym możemy prowadzić rywalizację z graczami z całego świata. Soccer Showdown to niezwykle popularna pozycja w App Store i Google Play, a więc chętnych do gry raczej nie brakuje. Twórcy chwalą się, że w ich produkcję grało już 25 milionów ludzi z całego świata. Oprócz tego coś dla siebie znajdą tu zapaleni kolekcjonerzy, na odkrycie czeka bowiem cała masa gadżetów takich jak rękawice bramkarskie, korki czy nowe modele piłek.

Soccer Showdown jest po brzegi wypełnione zawartością i oferuje wrażenia z wysokiej półki. Naprawdę jest to gra, którą z czystym sumieniem można polecić fanom piłki nożnej, ale nie tylko im. Model rozgrywki wciąga i motywuje, a system PhysKick to prawdziwa perełka. Warto!

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Soccer Showdown - strzelaj i broń - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się