Minęło już trochę czasu, odkąd ostatni raz na łamach T-Mobile Trendy opisywaliśmy grę poświęconą tematyce piłki nożnej. Czas nadrobić tę zaległość - oto Soccer Showdown.

0

Ocena autora

Soccer Showdown to bardzo popularna ostatnimi czasy gra, w której gracz wciela się w światowej klasy piłkarza i… po prostu strzela na bramkę, w efektowny sposób pokonując kolejnych piłkarzy. Co ważne jest dostępna całkowicie za darmo, a użytek zrobią z niej zarówno użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami iOS i Android. Czas przejść jednak do tego, co najważniejsze, czyli rozgrywki.

-> PES Manager - piłkarski manager dla zabieganych 

-> Aplikacja Ekstraklasa.tv - bramki z T-Mobile Ekstraklasy na smartfonie 

Gra jest dość zaawansowana pod względem technologicznym, w związku z czym nawet proces jej ładowania trwa dłużej niż zwykle. W zamian za to otrzymujemy jednak wysoki poziom wykonania i świetną grafikę. W głównym menu czeka na nas kilka trybów. Głównym z nich jest Compete, czyli możliwość prowadzenia rywalizacji w rozmaitych wariantach. Może to być pojedynczy mecz lub cały turniej. Nie brakuje również trybu Practice, w którym możemy szlifować swoje umiejętności.

Soccer Showdown

Niewątpliwą atrakcją jest to, że Soccer Showdown pozwala wcielić się zarówno w piłkarza strzelającego na bramkę, jak i broniącego tej bramki. Dzięki temu zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Model rozgrywki można by porównać do konkursu rzutów karnych. Zawodnicy nie biegają po boisku, zamiast tego gracz obserwuje akcje z widoku z pierwszej perspektywy i po prostu skupia się na strzale bądź obronie. Trzeba jednak wspomnieć, że zdecydowana większość trybów i wariantów gry skupia się jednak właśnie na strzelaniu na bramkę. I dobrze, bo akurat ten element wypada tutaj najciekawiej.

-> Test: Huawei Ascend Mate 7: świetny phablet

-> Pobieraj aplikacje i gry kiedy tylko chcesz! Ich koszty dodaj do rachunku! 

Kilka słów należy się również silnikowi gry i technologii którą twórcy w nim zaimplementowali. Tzw. system PhysKick sprawia, że gracz ma całkowitą kontrolę nad każdym kopnięciem, a wrażenia towarzyszące oddawaniu strzałów są bardzo sugestywne i realistyczne. Piłkę można posłać w dowolnym kierunku, odpowiednią ją podkręcając lub uderzając „z czuba”. Znaczenie ma nawet siła uderzenia, czyli dynamika z jaką przesuwamy palcem po ekranie w kierunku piłki. Działa to naprawdę świetnie i po prostu czuć, że w Soccer Showdown obowiązuje coś takiego jak prawa fizyki. Gra jest pod tym względem bardzo dobrze dopracowana i to czuć już przy pierwszym kontakcie.

Soccer Showdown

Na deser jest jeszcze tryb sieciowy, w którym możemy prowadzić rywalizację z graczami z całego świata. Soccer Showdown to niezwykle popularna pozycja w App Store i Google Play, a więc chętnych do gry raczej nie brakuje. Twórcy chwalą się, że w ich produkcję grało już 25 milionów ludzi z całego świata. Oprócz tego coś dla siebie znajdą tu zapaleni kolekcjonerzy, na odkrycie czeka bowiem cała masa gadżetów takich jak rękawice bramkarskie, korki czy nowe modele piłek.

Soccer Showdown jest po brzegi wypełnione zawartością i oferuje wrażenia z wysokiej półki. Naprawdę jest to gra, którą z czystym sumieniem można polecić fanom piłki nożnej, ale nie tylko im. Model rozgrywki wciąga i motywuje, a system PhysKick to prawdziwa perełka. Warto!

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Soccer Showdown - strzelaj i broń - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Masz dość SMS-ów z informacją o superaplikacji czekającej właśnie na Ciebie pod załączonym linkiem? Przedstawiamy kilka sposobów na oczyszczenie telefonu z SMS-owego spamu.

Choć nigdzie nie zostawiłeś swojego numeru, wciąż z nieznanego numeru otrzymujesz reklamy i informacje o konkursach? Nie masz pojęcia, skąd firmy mają Twój numer? Oto kilka potencjalnych źródeł „wycieku”.

Skąd spamowe SMS-y?

Rejestrując się na internetowych serwisach często nie jesteśmy świadomi, że podanie swojego numeru telefonu komórkowego i zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczne z zapisaniem ich w bazie numerów konkretnej firmy. Dane te mogą zostać przekazane kolejnej firmie, a potem kolejnej i kolejnej… Nie zawsze musi fakt ten wiązać się z jakąkolwiek rejestracją, klauzuli o „przetwarzaniu danych osobowych” pojawia się bowiem całe mnóstwo – przy różnych okazjach. Jeśli więc gdziekolwiek wyrazisz taką zgodę, może zdarzyć się, że firma odsprzeda lub wymieni się Twoimi danymi. W rezultacie możesz zostać zasypany spamem z kilku firm. Co ważne – nie zawsze będą to propozycje uczciwe, lub – co gorsza – cenzuralne (kliknij w link, aby zobaczyć film „dla dorosłych”).

Jak się bronić?

Jeśli chcemy zrezygnować z otrzymywania takiego spamu, sprawa nie jest prosta. Rzadko bowiem zdarza się, aby w takim SMS-ie (choćby małym drukiem) zawarta była informacja o tym, jak wycofać nasze dane z bazy tej firmy. Gdy taka informacja się pojawia, nie pozostaje nic innego niż postępować zgodnie z instrukcją. Gdy takich zapisów nie ma, konieczne jest zapisanie numeru, z którego otrzymaliśmy wiadomość spamową. Numer powinien pozwolić nam na namierzenie konkretnej firmy zajmującej się rozsyłaniem spamu. Pomocna w tym przypadku może być lista spamerskich firm, którą znaleźć można w sieci lub szukanie jakichkolwiek informacji na forach internetowych – niechętnych do otrzymywania spamu jest wielu. Po znalezieniu nazwy firmy i ustaleniu adresu jej siedziby, należy skontaktować się z nią poprzez list lub e-mail. Wiadomość koniecznie powinna zawierać:

  • żądanie usunięcia Twojego numeru z bazy tej firmy,
  • informację o Twoim prawie do ochrony danych osobowych (również ich usunięcia z bazy firmy) wynikającym z ustawie o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883),
  • wzmiankę o tym, że jeśli sprawa nie zostanie załatwiona po Twojej myśli, skierujesz ją do Głównego Inspektora Danych Osobowych.

Rejestrując się na internetowych serwisach często nie jesteśmy świadomi, że podanie swojego numeru telefonu komórkowego i zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczne z zapisaniem ich w bazie numerów konkretnej firmy.

Telefony bronią się same?

Coraz nowocześniejsze telefony, coraz więcej danych, do których dostęp powinni mieć tylko właściciele urządzenia i coraz więcej… wirusów i spamu pochodzącego z Internetu. Jak z nim walczyć? Dostępnych jest wiele aplikacji antyspamowych, dostosowanych do większości telefonów. Przestawiamy trzy, które obronią Nokię z systemem Symbian, iPhone’a oraz komórki z Androidem.

Nokia z symbianem
Dla telefonów Nokia z symbianem dostępna jest aplikacja filtrująca SMS Spam Manager. Blokuje ona niechciane SMS-y. Opcje do wyboru to: akceptowanie SMS-ów od znajomych z listy kontaktów, blokowanie SMS-ów z stworzonej przez Ciebie czarnej listy, która pozwala na blokowanie SMS-ów z wybranego numeru, prefixu lub ze słowem kluczowym. Wersja trial pozwala na odebranie 20 SMS-ów.

iPhone
Dla iPhone’a stworzono aplikację Sophos Security Threat Monitor. Dzięki niemu co godzinę otrzymasz informacje o zagrożeniach wirusami i spamem z ich nazwami, informacją o miejscu występowania (mapy) oraz jak uniknąć stania się ofiarą ataku. Grafiki przestawiają zagrożenia dotyczące obszarów: poczty e-mail, spamu SMS-owego oraz Internetu. Aplikacja jest darmowa.

Telefony z androidem
Skuteczna ochrona dla komórek z Androidem to aplikacje AGV dostępne w wersjach bezpłatnej (podstawowej) lub płatnych (rozszerzonych). Wersja podstawowa zapewnia ochronę antywirusową (skaner aplikacji, ustawień, plików), blokadę przed nieautoryzowanym dostępem, lokalizator zagubionego lub skradzionego sprzętu oraz bieżącą ochronę przed SMS-owym spamem.

Darmowa aplikacja Sophos Security Threat Monitor pokazuje, jak nie dać się spamerom czy wirusom. Lista potencjalnych zagrożeń aktualizowana jest co godzinę, wyświetlając informację  o potencjalnych niebezpieczeństwach w postaci czytelnych list, grafik i wykresów. fot. Sophos

Polska w niechlubnej czołówce

Kaspersky Lab opublikował raport na temat spamu i jego ruchu w kwietniu br. Ilość spamu w tym miesiącu wynosiła średnio 80,8 proc. Największymi generatorami spamu były Indie (12,76 proc. całego spamu z sieci), Brazylia (7,15 proc.). Na liście pojawiła się też Polska, zajmując wysoką, ale niezbyt chwalebną, dziesiątą pozycję.

Broń się przed spamem - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jan
31-01-2016 - 14:19:24
Od kilku miesięcy otrzymuję całe serie niechcianych SMS. Przychodzą one po 5 na raz, w różnych godzinach, nawet w środku nocy. Nękanie nawet w nocy, otrzymałem pakiet złośliwych SMS o godzinie 01.25 w nocy (!) Przychodzą z numeru 8045 i są o treści „tak tak: aby doładować konto wybierz *111*kod spod zdrapki...lub doładuj na www.doładowania.t-mobile.pl”, z numeru 80880 „W roamingu tanio...”, 8045 „tak tak: ceny transmisji danych...” Biorąc pod uwagę, że są wysyłane w nocy, wielokrotnie o tej samej, bezużytecznej treści, oraz że przychodzą wbrew mojej woli, pomimo wcześniejszych protestów – jest to działanie złośliwe. Nękanie w tym przypadku polega na tym, że są to „informacje” totalnie bezużyteczne, gdy te same powtarzane dziesiątki razy! W związku z powyższym wzywam Państwa do natychmiastowego zaprzestania nękania mnie poprzez wysyłanie tych niechcianych SMS. Gdzie to zgłosić? Policja, GIODO?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
02-02-2016 - 13:25:42
Witaj. Problem należy zgłosić do Biura Obsługi Abonenta. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
dawdwadwadwa
26-01-2014 - 22:52:14
mam t-mobile i dostaje po 100 dziennie od trzech dni o tej samej treści z promocją internetu
  (0)
Odpowiedz
bzdura
11-07-2011 - 15:28:20
jak wyłączyć ten spam w sieci t mobile? Zawierałem umowę z Era a t mobile po przejęciu firmy rozsyłając coraz więcej nie chcianych informacji.
  (4)
Odpowiedz
Przemas
02-07-2011 - 18:13:21
Ja mam takie pytanie czy w sieci T-Mobile takie sms będą dalej przychodziły do nas czyli klientów?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony potrafią dostarczyć mnóstwa rozrywki za sprawą doskonałych gier trójwymiarowych. Prezentujemy trzy tytuły, w których będziecie musieli popisać się zdolnościami w posługiwaniu bronią białą, maszynową, a nawet magią.

Order & Chaos Online to jedna z najpopularniejszych gier typu MMORPG (ang. Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Pochodzi ze stajni największego producenta mobilnych gier, który tym razem zaprezentował tytuł wciągający w wir rozgrywki toczącej się na fantazyjnych terenach zamieszkiwanych przez cztery rasy: elfy, orki i zombi, pośród których swojego miejsca szukają także ludzie. Gameloft stanął na wysokości zadania. Order & Chaos Online to prawdziwy przedstawiciel gatunku, któremu ciężko znaleźć godnego konkurenta. Gracz może spersonalizować swoją postać edytując wygląd, płeć, klasę i talenty, a jej stały rozwój zapewniają ciekawe umiejętności, różdżki, miecze itd. - do dyspozycji użytkownika oddano ponad 1000 umiejętności i 2000 elementów wyposażenia. Podstawową różnicą pomiędzy grami RPG a MMORPG jest to, że w tych drugich rozgrywka toczy się online. I to właśnie ten element stanowi silny atut Order & Chaos Online. Niektóre zadania, a jest ich ponad 500, łatwiej wykonać mając przy swoim boku przyjaciół. Warto również znaleźć gildię, bo w niej pierwsze kroki pomogą stawiać inni użytkownicy. Gra dostępna jest w Markecie i AppStore.

Ten sam producent zaprezentował w ostatnim czasie następcę popularnej gry typu FPS (ang. First Person Shooter) - N.O.V.A. 2 HD. Od wydarzeń wydarzeń przedstawionych w pierwszej części gry minęło 6 lat. Destrukcyjna wojna między Orbitalami a samozwańczym Sojuszem Ludzi i Obcych obejmuje coraz szersze kręgi i dociera na tak odległe planety jak Scorpius, na którym osiedlił się główny bohater - Kal Wardin. Wygląda na to, że nie próżnował na tej planecie, bo teraz świetnie radzi sobie zarówno na motocyklu, jak i na statku kosmicznym. Odświeżona grafika zachęca do spędzenia wielu godzin nad ekranem telefonu lub tabletu, a tryb rozgrywki wieloosobowej może ukraść jeszcze więcej czasu. Niestety, nasi przeciwnicy również nie tracili czasu - teraz są znacznie bardziej inteligentni za sprawą poprawionej AI (sztucznej inteligencji). Kampania obejmuje 12 rozdziałów, które przyjdzie nam pokonywać przy użyciu tuzina różnych broni i 3 sił specjalnych. Fani pierwszej serii otrzymają także dodatkowe bonusy w postaci punktów doświadczenia i zaawansowanych bronii (w trybie multiplayer). N.O.V.A. 2 HD znajdziecie w Markecie i AppStore.

Tom Cruise za pewne nie zagra już w kolejnej odsłonie "Ostatniego Samuraja". Jednak wirtualny świat rozrywki sprawia, że sami możemy poczuć się jak te japońskie legendy. Wszystko za sprawą kultowej gry MADFINGER Games - Samurai II: Vengeance. Pierwsza odsłona tego tytułu dostępna jest tylko w AppStore, natomiast druga trafiła również do Marketu. I choć pierwotnie mogli się nią cieszyć tylko posiadacze urządzeń z procesorem Tegra 2, to teraz dostępna jest dla wszystkich. Główny bohater - Daisuke Shimada - będzie musiał stanąć oko w oko ze swoim odwiecznym wrogiem - Orochi. Jednak zanim dokona zemsty, będzie musiał przemierzyć zniszczone wojną tereny, a na swej ścieżce do legendarnej Wyspy Śmierci trafi na wiele wrogich jednostek i ciekawych wyzwań. Szata graficzna, choć trójwymiarowa, zapewnia unikalny, komiksowy klimat, a sama gra potrafi wciągnąć bez reszty. Samurai II: Vengeance znajdziecie w Markecie i AppStore.

Czaruj, strzelaj i tnij! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli uważacie, że macie sokole oko i potraficie precyzyjnie strzelać do celu niczym Andrea Pirlo, to sprawdźcie Soccer Blitz - darmową grę piłkarską na Androida.

0

Ocena autora

Gier polegających na strzelaniu piłką do celu jest dość sporo, ale niektóre zasługują na naszą uwagę bardziej, inne mniej. Do tej atrakcyjniejszej kategorii zdecydowanie zalicza się Soccer Blitz, czyli darmowa gra zręcznościowa przeznaczona dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Na pewno przetestuje Waszą celność i precyzję.

W każdym z dostępnych etapów Soccer Blitz przenosi nas na kolorową planszę, na której interesują nas w zasadzie wyłącznie dwie rzeczy - tarcza oraz piłka. Naszym zadaniem jest oczywiście trafić futbolówką do celu. Za udane strzały otrzymujemy cenne punkty, tym samym awansując w globalnych rankingach. Chęć poprawienia wyniku innego gracza jest świetnym motywatorem do długiej zabawy z tym tytułem.

System sterowania opiera się oczywiście na wykorzystaniu ekranu dotykowego. Na każdej z kolorowych plansz mamy przed sobą piłkę i musimy uderzyć ją w odpowiedni sposób, by trafiła do celu. Ważna jest zarówno siła, z jaką przesuwamy palcem po ekranie w kierunku futbolówki, jak i miejsce, w które ją uderzamy. Piłkę możemy posyłać wysoko lub nisko, a także podkręcać w lewo lub prawo. Kierunek jej lotu zależy właśnie od siły i miejsca uderzenia, dlatego warto poświęcić nieco czasu na treningi, by zapoznać się z mechanizmami zachowania futbolówki.

Twórcy Soccer Blitz oddali do naszej dyspozycji dwa tryby rozgrywki. W pierwszym z nich - o nazwie Blitz Mode - staramy się po prostu zdobyć jak największą ilość punktów, poprzez posyłanie piłki w kierunku tarczy oraz zbieranie po drodze rozmaitych bonusów i dopalaczy, które podkręcają wynik. Drugi tryb - Killer Mode - to z kolei propozycja dla nieco bardziej zaawansowanych i zaprawionych w bojach graczy. Poziom trudności wyraźnie wrasta, bo jedno pudło oznacza automatyczny koniec gry. I trzeba zaczynać od początku...

Rodzajów ciekawie zaprojektowanych plansz jak i piłek jest w Soccer Blitz całkiem sporo, ale niestety nie wszystkie z nich są darmowe - za niektóre trzeba dodatkowo zapłacić. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest darmowa i można się z nią świetnie bawić również bez wydawania pieniędzy. Dlatego polecamy ją wszystkim miłośnikom Androida.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Soccer Blitz - strzelanie do celu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się