Spray to pierwszy komunikator internetowy, którego celem jest zbliżanie do siebie ludzi. To pierwsza ciekawostka. Druga jest taka, że jego autorami są Polacy.

0

Ocena autora

Gdy były wiceszef Ericssona, Bo Larsson, usłyszał od ambitnego Polaka, Kamila Kuchty, czym jest Spray, powiedział: "od 20 lat nie muszę dla nikogo pracować. Zatrudnisz mnie?" Czy może być lepsza rekomendacja? Od tamtej pory nie minęło wcale dużo czasu, a dzisiaj wspólnie w Dolinie Krzemowej walczą o nowych użytkowników - gotowego już - programu.

Komunikator ma ułatwić nawiązywanie nowych znajomości, ale – w przeciwieństwie do konkurencyjnych aplikacji – nie pozwoli na kontakt z przypadkowymi osobami, a jedynie z tymi w naszym najbliższym otoczeniu, a konkretnie w odległości do 300 metrów od nas. Jeśli ten warunek nie może zostać spełniony z uwagi na małe zagęszczenie użytkowników, wiadomość trafi do najbliższych 30 użytkowników. Spray to więc komunikator inny niż wszystkie, bo choć do transmisji danych wykorzystuje Internet, wcale nie oddala od siebie uczestników rozmowy, a wręcz przeciwnie – zbliża ich.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji należy się zarejestrować poprzez podanie numeru telefonu i jego weryfikację za pomocą kodu wysłanego do nas SMS-em (nie ponosimy żadnych kosztów). Później z krótkiej prezentacji dowiemy się, że zasięg terytorialny poszczególnych wiadomości może mieścić się w zakresie od 10 do 300 metrów, a poza wiadomościami tekstowymi, możemy również przesyłać zdjęcia i pliki.

Warto przy tym zaznaczyć, że limit odległościowy bądź ilościowy dotyczy tylko nawiązywania znajomości, ponieważ jeśli mamy już daną osobę w kontaktach, możemy swobodnie przesyłać wiadomości nie zważając na ograniczenia. Wówczas Spray nie będzie się różnił od typowego komunikatora internetowego. Na głównym ekranie aplikacji zobaczymy wszystkie przesłane do nas spray’e, bo tak też nazywane są wiadomości wysłane za pośrednictwem tytułowej aplikacji. Sami możemy go również stworzyć, klikając w ikonę umieszczoną przy prawym, dolnym rogu ekranu. Zasięg naszego spray’a możemy dostosować w górnej części ekranu, a manipulując suwakiem od razu uzyskamy również informację, do ilu osób on trafi. Z kolei przy dolnej krawędzi jest już zupełnie standardowo - można wpisać tekst i dodać załączniki, by ostatecznie opublikować wiadomość. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Spray - komunikator internetowy, który zbliża... - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Robert
14-12-2015 - 10:37:57
Kiedy będzie dostępny dla użytkowników WindowsPhone?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-12-2015 - 09:28:33
Witam. Nie mamy żadnych informacji odnośnie udostępnienia w najbliższym czasie aplikacji dla urządzeń z systemem Windows Phone. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Windows Marketplace pojawiło się długo oczekiwane mobilne GG dla platformy Windows Phone.

Użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrola systemu operacyjnego Windows Phone mogą już ustawić status „dostępny”. W Windows Marketplace pojawiła się pierwsza mobilna wersja komunikatora GG przeznaczona dla tej właśnie platformy.

Powstałe w odpowiedzi na sugestie i liczne prośby użytkowników mobilne GG dla Windows Phone ma możliwości podobne jak dobrze znana aplikacja dla Androida. Oprócz możliwości utrzymywania stałego kontaktu ze znajomymi pozwala ona na dostęp do aktualnej listy kontaktów, dodawanie i usuwanie kontaktów, oznaczać wybranych z nich jako ulubionych (tu pomocne będą gwiazdki), wyszukiwanie osób w katalogu publicznym i przeglądanie archiwum rozmów.

Mobilne GG dla Windows Phone zostało dostosowane do charakterystycznego wyglądu systemu Microsoftu - powiadomienia z komunikatora pokazują się w tzw. kaflu GG. Takie rozwiązanie ma zapobiegać przeoczeniu ważnych wiadomości i umożliwiać szybki dostęp do aplikacji.

GG na Windows Phone jest dostępne do pobrania bezpłatnie w internetowym serwisie z aplikacjami – Marketplace: http://www.windowsphone.com/pl-pl/apps/81fa3f08-d030-42ba-b36c-37b95908b6d7.

Źródło/fot. GG Network

Komunikator GG dla Windows Phone – wreszcie jest - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wszystko dzięki funkcji „losuj rozmówcę”, która pozwala na łatwe i szybkie poznawanie nowych osób.

Funkcja została stworzona z myślą o osobach lubiących poznawać nowych znajomych, zainteresowanych rozmową. Jest łatwa w użyciu, wystarczy jedynie kliknąć w przycisk „losuj rozmówcę”, aby w ciągu kilku sekund trafić na osobę chętną do rozmowy.

Mechanizm „losowania” polega na połączeniu dwóch osób, które w danym momencie skorzystały z opcji „losuj rozmówcę”. Zatem pary rozmówców dobierane są za zgodą i wiedzą samych użytkowników, w efekcie ich świadomych decyzji. Już w pierwszym, pilotażowym tygodniu usługa cieszyła się zainteresowaniem kilkudziesięciu tysięcy osób, a pula osób chętnych do rozmowy stale rośnie.

Nowe znajomości na GG - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dla niektórych to jedna z ważniejszych części składowych Facebooka. Teraz z facebookowego komunikatora można skorzystać na komputerze.

Tak jak Facebook jest liderem wśród społecznościówek i nawet Google+ od internetowego giganta nie dało rady uszczuplić jego wpływów, tak i Facebook Messenger cieszy się ogromną popularnością.

Najpierw komunikator stanowił część składową Facebooka, potem wyewoluował i stał się oddzielną aplikacją, natomiast teraz przyszedł czas na kolejny etap jego rozwoju. Facebook Messenger będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej.

Do komunikatora należy zalogować się w przeglądarce internetowej danymi z Facebooka. Użytkownicy nie zobaczą tego, co oferuje serwis, tylko wyłącznie Messenger. Z prawej strony znajduje się aktualnie prowadzona rozmowa, a z lewej – ostatnie rozmowy. Można naturalnie nadal wysyłać zdjęcia i filmy.

Usługa jest obecnie wdrażana i niektórzy użytkownicy Facebooka będą musieli jeszcze chwilę poczekać na dostęp do niej. Menu desktopowego Messengera jest dostępne na razie jedynie po angielsku, ale powinno się to zmienić.

Facebook Messenger dostępny w przeglądarce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się