Za sprawą nadchodzącej premiery Przebudzenia Mocy mania na Gwiezdne Wojny ponownie odżyła. Niedawno miała miejsce premiera kolejnej gry mobilnej z uniwersum Star Wars o podtytule Galaxy of Heroes.

9

Ocena autora

Gra polega na kompletowaniu drużyny z postaci przewijających się zarówno przez sagę Gwiezdnych Wojen, jak i serial The Clone Wars. Tworzonymi drużynami walczymy ze sterowanymi przez komputer innymi drużynami, złożonymi z najróżniejszych postaci.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Postaci dzielą się ze względu na przynależność do jasnej lub ciemnej strony Mocy. Podstawowy tryb rozgrywki polega na wykonywaniu kolejnych bitew dla jasnej i ciemnej strony Mocy walcząc ze stroną przeciwną. Oczywiście w tym trybie sterujemy postaciami przynależnymi wyłącznie do jednej ze stron. W pozostałych trybach możemy tworzyć najróżniejsze drużyny składające się z postaci zarówno złych jak i dobrych. Każda z postaci posiada unikalne ataki i umiejętności przydatne w strategicznym podchodzeniu do coraz trudniejszych potyczek.

Za zwycięskie potyczki zdobywamy przedmioty pozwalające na tworzenie coraz to lepszego ekwipunku dla naszych postaci poprawiających ich statystyki, przedmioty umożliwiające dodawanie i usprawnianie umiejętności naszych postaci oraz przedmioty umożliwiające zakup nowych postaci. Na start otrzymujemy raptem kilka podstawowych postaci, a zdobywanie nowych jest dość żmudne. Oczywiście przyspieszenie tego procesu wymaga od nas zainwestowania realnych pieniędzy w grę.

Lara Croft Go, czyli Tom Raider dla myślących - recenzja

Niespodzianka czeka za to na posiadaczy Samsungów, którzy uruchamiając grę otrzymują dodatkowo mocnego robota dla ciemnej strony Mocy oraz sporo kryształów i wirtualnej waluty. Waluta służy do kupowania dodatkowych przedmiotów i opłacania „levelowania” naszych postaci. Kryształy to waluta, za którą kupujemy najważniejsze karty zawierające nowe postaci. Do pewnego poziomu ich zbieranie jest niezwykle powolne.

Wraz ze zdobywaniem nowych poziomów doświadczenia gracza odblokowywane są kolejne tryby gry, które pochłaniają coraz więcej czasu na granie, ale też umożliwiają zdobywanie nowych i istotnych walut, które wymieniane są na karty postaci. Nowe postaci są o tyle istotne, że wraz z postępami gracza trafia on na coraz trudniejsze potyczki. Bez potężniejszych bohaterów pokroju Hrabiego Dooku, Luke’a Skywalkera, Dartha Vadera czy Mace Windu nie uda się ich wygrać.

Need For Speed: No Limits - warta uwagi czy skok na kasę? - recenzja

Jednym z ograniczeń gracza jest energia (istnieją dwa rodzaje dla dwóch rodzajów potyczek), która powoli się odnawia. Można ją szybko przywrócić cennymi kryształami lub awansując na nowy poziom. Niemal każde wzięcie udziału w potyczce (niezależnie od jej wyniku) kosztuje kilka lub kilkanaście punktów energii.

Trybów rozgrywek jest całkiem sporo, chociaż wszystkie sprowadzają się do tego samego – turowych walk między postaciami z Gwiezdnych Wojen. Tryby różnią się jedynie wprowadzanymi ograniczeniami (np. tylko jeden rodzaj postaci, tylko ciemna strona Mocy) lub delikatnie zmienioną formułą.

Royal Bounty HD - duchowy spadkobierca Heroesów

Rozgrywka nie jest nużąca, a z biegiem gry przed graczem otwierają się nowe możliwości zdobywania każdej z walut. Uzależniającym elementem gry są stawiane przed graczem zadania z nagrodami (codziennie te same) i zachęcanie do zdobywania nowych kart coraz to lepszych postaci. Gra niemal na każdym kroku zachęca nas do kupna czegokolwiek za realne pieniądze, ale jednocześnie nie wymaga tego od nas, jeżeli chcemy ukończyć dany etap – po prostu momentami rozgrywka mocno zwalnia.

Gra wypełniona jest klimatem Gwiezdnych Wojen – od dźwięków, przez muzykę, aż w końcu po lokacje, postaci i ich cechy charakterystyczne. Brakuje tu fabuły czy konkretnego celu, ale to gra, która ma przede wszystkich wciągać do kilku, kilkunastominutowej codziennej zabawy. I robi to całkiem dobrze.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Star Wars: Galaxy of Heroes - recenzja (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

W najlepsze gry graj na smartfonach z e-sklepu

Do sieci trafił pierwszy materiał wideo, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak w najnowszej odsłonie przygód Wściekłych Ptaków prezentuje się to, co najważniejsze: rozgrywka.

Co wyjdzie ze zderzenia dwóch kultowych marek, jednej stosunkowo młodej, a drugiej wręcz legendarnej? Efekt tego mezaliansu to Angry Birds Star Wars – gra będąca połączeniem światów Gwiezdnych Wojen i Wściekłych Ptaków.

Otrzymamy tu te same, proste i przystępne zasady rozgrywki znane z poprzednich odsłon serii Rovio, w połączeniu z elementami i postaciami charakterystycznymi dla uniwersum wykreowanego przez George’a Lucasa.

Angry Birds Star Wars w wersjach na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS i Android zadebiutuje już 8 listopada tego roku. Świat ponownie oszaleje na punkcie Wściekłych Ptaków. Tym bardziej, że marka Gwiezdnych Wojen z pewnością zwiększy siłę rażenia tej nowej gry. Jak prezentuje się to w akcji? Zobaczcie:

Tak wygląda Angry Birds Star Wars (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Wściekłych Ptaków. Rovio zapowiedziało, że 19 września swoją premierę na urządzeniach mobilnych będzie miała kontynuacja Angry Birds Star Wars II.

Przed kilkoma dniami fińskie Rovio zapowiedziało, że jeszcze w tym roku należy spodziewać się kontynuacji ostatniej gry z udziałem Wściekłych Ptaków, czyli Angry Birds Star Wars II. Ukaże się ona dokładnie 19 września, czyli niemalże rok po premierze pierwowzoru. Platformy docelowe: iOS, Android i Windows Phone.

Angry Birds Star Wars II przyniesie ze sobą zestaw nowych poziomów utrzymanych w stylistyce uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nowością w obrębie gry mają być powiązane z nią gadżety, wyprodukowane przez firmę Hasbro, które będzie można wykorzystywać w trakcie rozgrywki. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiej figurki, po zeskanowaniu jej aparatem będziemy mogli umieścić ją w grze i wykorzystać w walce.

Gra zapowiada się ciekawie, choć pomysł z dodatkowymi figurkami nie każdemu przypadnie do gustu (na szczęście będą nieobowiązkowe). Premiera 19 września.

Będzie Angry Birds Star Wars II (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nazywa się Star Wars: Commander i jest odpowiedzią firmy LucasArts na ogromną popularność gry Clash of Clans.

Oddanych i wiernych fanów Gwiezdnych Wojen nie brakuje, a jeśli się do nich zaliczacie, to z całą pewnością będziecie zainteresowani pobranie gry pod tytułem Star Wars: Commander. Najpierw jednak musi odbyć się jej premiera, bo póki co znajduje się w fazie betatestów. A co zaoferuje, gdy już się pojawi?

Star Wars: Commander to gra, która pod względem modelu rozgrywki nawiązuje do mobilnej strategii Clash of Clans, przenosząc udane i sprawdzone pomysły do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Akcja gry toczy się w trakcie pierwszej trylogii filmowej - opowiada więc o konflikcie Imperium z Rebelią, a obie te strony są dostępne jako grywalne frakcje. Oczywiście nie brakuje tu też dobrze znanych bohaterów, z którymi niejednokrotnie będziemy wchodzić w interakcję.

Naszym głównym zadaniem w grze jest rozbudowa bazy. W tym celu zbieramy surowce, stawiamy budynki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami, tworzymy struktury obronne, szkolimy wojsko i przeprowadzamy inwazje na wrogie bazy. Słowem, jest tu co robić, a z doświadczenia wiemy, że taki a nie inny system zabawy potrafi wciągnąć na długie godziny. Za grę odpowiada studio LucasArts, dzięki czemu powinniśmy być spokojni o poziom jej wykonania.

W Star Wars: Commander zagramy za darmo, natomiast twórcy chcą zarabiać na mikropłatnościach. Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android oraz Windows Phone. Obecnie znajduje się w fazie betatestów, ale jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie jesienią.

Nadchodzi gra dla fanów Gwiezdnych Wojen (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się