SuperBeam umożliwia wygodne przesyłanie plików między urządzeniami za pośrednictwem modułu sieci bezprzewodowej.

0

Ocena autora

Kiedyś przesłanie zdjęcia z telefonu na telefon wymagało zbliżenia na odległość kilku centymetrów i uruchomienia transmisji w podczerwieni. O tych czasach szybko zapomnieliśmy, biorąc do ręki nowoczesne smartfony oferujące przynajmniej kilka trybów łączności. Jak zatem zadbać o najwygodniejszą i najszybszą formę transmisji plików między urządzeniami z wykorzystaniem najnowszych technologii? Odpowiedzi na to pytanie szukają twórcy SmartBeam. I to z całkiem niezłym skutkiem.

SuperBeam umożliwia przesyłanie dowolnych plików za pośrednictwem Wi-Fi. Należy przy tym pamiętać, że ów moduł oferuje różne tryby łączności, a do transmisji plików wykorzystywana jest najczęściej funkcja Wi-Fi Direct. Ta, niestety, nie jest dostępna we wszystkich smartfonach z Androidem. Znacznie szerszy zasięg funkcjonalny ma „hotspot”, bo z niemal każdego urządzenia z systemem Google można udostępniać Internet z sieci komórkowej poprzez Wi-Fi. SuperBeam współpracuje z oboma trybami, a przy tym nie wymaga od użytkownika skomplikowanych operacji.

Atutem aplikacji jest mnogość trybów parowania, dzięki którym bardzo szybko można autoryzować urządzenie, na które ma trafić dany plik. SuperBeam wykorzystuje w tym celu moduł NFC, kody QR, a nawet bezpośrednie adresy IP. W pierwszej kolejności należy jednak wskazać plik, który chcemy przesłać na inne urządzenie. Można go wyszukać, przeglądając zawartość pamięci wewnętrznej, jak i zewnętrznej, podobnie jak w typowym eksploratorze plików.

Program oferuje także możliwość przeglądania wyłącznie plików muzycznych lub graficznych (zdjęć i wideo), dzięki czemu można szybko dostać się najczęściej udostępnianych formatów. Po wskazaniu interesujących plików należy kliknąć w ikonę wysyłania, niczym w Gmailu. Tym razem jednak, zamiast wiadomości do adresata zostanie doręczony plik. SuperBeam sam zdecyduje, który tryb transmisji będzie najlepszy, bazując na funkcjonalności urządzenia, a następnie włączając tryb punktu dostępowego (hotspot) lub Wi-Fi Direct. W kolejnym kroku należy dokonać autoryzacji odbiorcy naszego pliku – ten powinien więc albo zeskanować wyświetlony kod QR, albo zetknąć smartfon „plecami”, by połączyć je przez NFC. W ostateczności - lub jeśli chcemy przesłać plik na komputer - na urządzeniu docelowym należy wpisać adres IP wyświetlony w aplikacji. To spowoduje wyświetlenie dedykowanej strony internetowej, z której można pobrać wskazane wcześniej pliki.

Darmową wersję aplikacji cechują pewne ograniczenia. Użytkownik musi oglądać reklamy, a liczba jednocześnie udostępnionych plików nie może przekroczyć trzech. Nie można też przesyłać plików na więcej niż jedno urządzenie w tym samym czasie. Wszystkie te ograniczenia można ściągnąć, wykupując „Pro Unlocker” za ok. 6 zł.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SuperBeam - przesyłaj pliki wygodnie przez Wi-Fi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Android jest systemem operacyjnym opartym na Linuksie. Daje to bardzo duże możliwości, o czym już niejednokrotnie się przekonaliśmy. Dzięki otwartości systemu możliwy jest dostęp do plików zgromadzonych w pamięci urządzenia i na zewnętrznej karcie. Można się przy tym posiłkować kilkoma darmowymi aplikacjami, dzięki którym z łatwością zapanujemy nad wszystkimi plikami.

ASTRO File Manager to jeden z pierwszych menedżerów plików w Markecie. I choć jego ostatnia wersja pojawiła się w ubiegłym roku, to program nadal oferuje szereg przydatnych funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencji. Pliki i foldery mogą być wyświetlane w postaci listy lub siatki, a ich edycja możliwa jest z poziomu przewijanego paska (umieszczonego w górnej części aplikacji). Wyzwania nie stanowią archiwa Zip i Tar, które można wygodnie przeglądać i rozpakowywać. Warto również zwrócić uwagę na możliwość dostosowania wyglądu ASTRO File Manager przez edycję poszczególnych opcji w menu ustawień „Look and Feel”. Przydatną funkcją jest również „Enable Browser Download, dzięki której możliwe jest pobieranie wszystkich typów plików przez przeglądarkę (a nie tylko tych obsługiwanych). Repertuar opcji można rozszerzyć instalując dodatkowe „wtyczki” w postaci modułu Bluetooth czy SMB. Jedynym ograniczeniem darmowej wersji są reklamy, które można wyłączyć kupując ASTRO File Mgr Pro.

ASTRO File Manager to jeden z pierwszych i najpopularniejszych menedżerów plików w Markecie.

Popularną alternatywę stanowi ES File Explorer, który również może pochwalić się bardzo długą historią, a mimo to nadal jest rozwijany. Aplikacja ma lepiej przygotowany interfejs zarówno pod względem graficznym, jak i funkcjonalnym, a i dodatkowych opcji jej nie brakuje. Te podstawowe również zostały wyciągnięte na górny pasek, który można w każdej chwili schować. Można odnieść wrażenie, że ES File Explorer działa sprawniej, szybciej analizując foldery i prezentując zgromadzone w nich pliki. Poza podstawowymi operacjami (kopiuj/wklej, zmiana nazwy itd.) program umożliwia również obsługę sieci LAN i FTP. Można wiec uzyskać dostęp do plików udostępnionych przez członków lokalnej sieci lub zgromadzonych na zewnętrznych serwerach FTP. Interesującą alternatywą może być File Expert, który także oferuje bezprzewodowy dostęp do sieci lokalnej.

Ghost Commander to szybki menedżer plików, który przejął zasadę działania swoich "dużych" braci, tj. Norton i Total Commandera.

Ostatnią aplikacją w tym zestawieniu, ale nie najgorszą, jest Ghost Commander. Program może przypaść do gustu wszystkim wielbicielom dwupanelowych menedżerów plików, tj. Norton czy Total Commander. Przenoszenie i kopiowanie plików jest równie proste co we wspomnianych „dużych” odpowiednikach – wystarczy ustawić odpowiednie panele, pomiędzy którymi można się przenosić jednym kliknięciem. Ciekawie został rozwiązany sposób zaznaczania i otwierania plików/folderów – kliknięcie w nazwę spowoduje otworzenie folderu lub uruchomienie aplikacji, a kliknięcie w puste pole po prawej stronie – zaznaczenie pliku. Ghost Commander doskonale radzi sobie nawet z długimi listami plików, które ładuje w mgnieniu oka.

A już wkrótce pojawi się prawdziwy mobilny Total Commander, który obecnie znajduje się w fazie testów. Pierwsze recenzje aplikacji są bardzo pochlebne więc niewykluczone, że już wkrótce ujrzymy menedżer plików, który przyćmi wszystkich konkurentów.

Menedżery plików dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Megaupload jest jednym z największych serwisów hostingowych, dzięki któremu Internauci mogą pobierać dowolne pliki i oglądać materiały filmowe. Jest, a raczej był, bo właśnie został zamknięty przez FBI.

W wyniku śledztwa prowadzonego przez FBI, serwis Megaupload.com został oskarżony o masowe łamanie praw autorskich. Zespół prowadzący został zatrzymany w Nowej Zelandii na podstawie nakazu aresztowania wystawionego przez amerykańskie władze. „Oskarżeni prowadzili nielegalne działania przy użyciu modelu biznesowego mającego na celu wyraźne promowanie przesyłania chronionych prawem autorskim najpopularniejszych prac i udostępnianie ich do pobierania” – czytamy w akcie oskarżenia. Serwis miał ponad 50 milionów odsłon dziennie i 150 milionów użytkowników.

Czteroosobowy zespół ma stanąć w piątek przed sądem, który rozpatrzy wniosek o ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi im nawet 50 lat więzienia. Jak głosi oficjalny komunikat FBI i amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości, jest to „jedna z największych spraw z zakresu łamania praw autorskich, jakie kiedykolwiek miały miejsce w USA”, która naraziła właścicieli praw autorskich na straty rzędu pół miliarda dolarów.

Anonimowi nie mogli przejść wokół tej sprawy obojętnie. Grupa walcząca o wolność w Sieci zablokowała strony internetowe FBI, ministerstwa sprawiedliwości oraz koncernu muzycznego Universal. Ten symboliczny odwet miał na celu zakomunikowanie, że takie sytuacje nie przejdą bez echa, jednak nie przywróci działalności serwisu, którego aktywa zostały zajęte.

Megaupload zamknięty, hakerzy kontratakują - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Menedżer plików jest jedną z podstawowych aplikacji w każdym smartfonie z Androidem. A jeśli go nie ma, trzeba czym prędzej uzupełnić tę lukę, bo to dzięki niemu będziemy mogli przeglądać foldery i pliki zapisane w pamięci urządzenia, a także kopiować i przenosić wybrane elementy. Jak to robić wygodnie? Przy pomocy dwupanelowych menedżerów znanych z komputerów PC.

Tego programu nie trzeba przedstawiać zaawansowanym użytkownikom komputerów PC. Najlepszy, niezawodny, uniwersalny – takie przymiotniki padają z ich ust na słowa „Total Commander”. Ten dwupanelowy menedżer plików jest popularną alternatywą zwykłego Explorera na komputerach z Windowsem, ponieważ oferuje wygodny sposób zarządzania plikami i folderami, nawet bez użycia myszki. Historia lubi się powtarzać, ale czy kultowa marka przyniesie sukces mobilnej wersji aplikacji? Oprawa graficzna pozostawia wiele do życzenia, ale to nigdy nie był mocny punkt aplikacji, nawet na PC. Po uruchomieniu zobaczymy skróty do kart pamięci, zdjęć, pobranych plików, zakładek, a nawet zainstalowanych programów. W dolnej części okna umieszczono przyciski zaawansowanego zaznaczenia, kopiowania, pakowania, usuwania i sortowania, natomiast przy bocznej krawędzi ekranu ulokowano suwaki ułatwiające przechodzenie między panelami. A właśnie, panelami, bo stale otwarte są dwa foldery, pomiędzy którymi można w każdej chwili się przenosić, a pomiędzy którymi można też szybko kopiować i przenosić pliki – wystarczy kliknąć w ikonę przy nazwie pliku, wybrać drugą ikonę od lewej, a następnie potwierdzić operację (kopiuj, przenieś lub wyślij przez Bluetooth). Jeśli operacja ma dotyczyć większej ilości plików, warto zastanowić się nad użyciem narzędzia do zaznaczania (pierwsza ikona od lewej), w którym wystarczy podać cząstkową nazwę pliku lub katalogu, a te zostaną później zaznaczone. Wbudowana opcja pakowania plików umożliwia wybór stopnia kompresji, a nawet zaszyfrowanie pliku. Interfejs aplikacji, choć sprawia wrażenie przestarzałego, oferuje pewną formę personalizacji – krój i kolor czcionki można dowolnie zmieniać. Zawartość obu paneli może być wyświetlana w trybie poziomym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by to samo zobaczyć w trybie pionowym – w tym celu należy zmienić odpowiednią opcję w ustawieniach. POBIERZ

Solid Explorer to menedżer o polskich korzeniach, który szybko zdobywa popularność na sklepowych półkach Google Play. Zdobywa ją dzięki doskonałej oprawie graficznej, wygodnej obsłudze i wieloma funkcjami dodatkowymi, których próżno szukać w alternatywnych rozwiązaniach. Podobnie jak opisywany wcześniej Total Commander, tutaj również mamy do dyspozycji tryb dwupanelowy, ale znacznie bardziej rozbudowany. Pliki i foldery mogą być wyświetlane w formie listy i siatki (również w opcji szczegółowej). Szczególnie ciekawy jest ten drugi tryb w opcji szczegółowej, bowiem przypomina sklep Google Play – na dwukolumnowej liście wyświetlana jest ikona, nazwa i szczegóły danego pliku. Tryb pionowy oferuje podgląd tylko jednego folderu, ale szybkim gestem w prawo/lewo można przenieść się do drugiego. Po obróceniu smartfonu ujrzymy charakterystyczny, dwuczęściowy ekran wyświetlający zawartość obydwóch katalogów. Solid Explorer rozpoznaje również pliki graficzne, co objawia się automatycznym wyświetleniem ich miniatur po otworzeniu folderu. W ustawieniach można zmienić szablon graficzny, włączyć widoczność ukrytych plików lub zmienić format czasu i daty. Nie zabrakło również bardziej zaawansowanych opcji, wśród których warto wymienić akcje przeciągania (kopiuj/przenieś), zabezpieczenie hasłem czy domyślne ustawienia startowe wyświetlanych folderów. Szybkość działania stanowi jedną z głównych zalet aplikacji – operacje wykonywane są niemal natychmiast, a na podgląd zawartości folderów też nie będziemy czekać dłużej niż kilka sekund. Do innych zalet aplikacji można zaliczyć statystyki wykorzystania pamięci (wybierając opcję „Properties” dowiemy się, które pliki zajmują najwięcej miejsca), obsługę archiwów plików, serwerów FTP i chmur (Dropbox i Box). A wszystko to podane na srebrnej tacy – oprawa graficzna stanowi mocny punkt tego „solidnego” menedżera plików. POBIERZ

Zarządzaj wygodnie plikami na swoim smartfonie z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się