SwiftKey Keyboard to alternatywna klawiatura ekranowa dla smartfonów z systemem Android. Gdy już ją przetestujecie i sprawdzicie jak działa, prawdopodobnie już nigdy nie będziecie chcieli wracać do tej systemowej.

0

Ocena autora

Niektórym użytkownikom smartfonów z Androidem w zupełności wystarcza standardowa klawiatura wbudowana w ten system, istnieje jednak grupa osób bardziej pod tym względem wymagających, które poszukują rozwiązań idealnych. W Google Play można znaleźć wiele konkurujących ze sobą aplikacji, których zadaniem jest dostarczenie użytkownikowi alternatywnej i po prostu lepszej klawiatury ekranowej. A jedną ze zdecydowanie najlepszych w swoim gatunku jest SwiftKey Keyboard, którą postanowiliśmy wam przybliżyć.

Jak to działa?

SwiftKey Keyboard to właśnie alternatywna klawiatura ekranowa dla Androida, która jest znacznie bardziej rozbudowana od tej standardowej, oferowanej przez system Google'a. Jedną z jej największych zalet jest bardzo dokładny system autokorekty, działający w sumie w kilkudziesięciu językach, w tym oczywiście w polskim. Jeszcze ciekawszy jest natomiast zaawansowany system podpowiedzi, który kolejne wyrazy w zdaniu sugeruje nie tylko na podstawie pierwszych liter, ale również w oparciu o nasz styl pisania i w odniesieniu do poprzednich, napisanych przez nas zdań.

System inteligentnych podpowiedzi to zdecydowanie największa zaleta klawiatury SwiftKey Keyboard. Twórcy aplikacji opracowali specjalne algorytmy, które na bieżąco śledzą tekst pisany przez użytkownika i w ten sposób uczą się jego stylu, a następnie na tej podstawie sugerują kolejne podpowiedzi. Co ważne, działa to nie tylko w przypadku wiadomości SMS, ale również tekstu wprowadzanego na Facebooku, Twitterze, w kliencie Gmaila i wszystkich innych miejscach oraz aplikacjach, w których korzystamy z klawiatury ekranowej. Dzięki temu po pewnym czasie pisanie długich tekstów na smartfonie robi się dużo bardziej wygodne.

Inteligentne podpowiedzi są świetne, ale na nich nie kończą się zalety SwiftKey Keyboard. Aplikacja jest jeszcze wyposażona w translator i związaną z nim funkcję zapisywania treści w trzech językach jednocześnie. Może okazać się to przydatne dla osób, które często korespondują z osobami z zagranicy. Poza tym, SwiftKey oferuje jeszcze funkcję Flow, która jest znana również z konkurencyjnych rozwiązań. Umożliwia ona szybkie pisanie bez konieczności odrywania palca od ekranu. Oczywiście aplikacji nie zabrakło też możliwości dostosowywania wyglądu klawiatury do własnych preferencji. To bardzo ważne, bo przecież oglądamy ją bardzo często i długo.

Klawiatura idealna

SwiftKey Keyboard jest zdecydowanie lepszym narzędziem od systemowej klawiatury w Androidzie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i posiada szereg świetnych funkcji, które skutecznie ułatwiają wprowadzanie długich tekstów na smartfonie. Wystarczy przejść przez prosty i krótki proces konfiguracji, by po chwili cieszyć się z obecności znacznie bardziej rozbudowanej i po prostu wygodniejszej klawiatury ekranowej.

Ta przyjemność ma swoją cenę. SwiftKey w pełnej wersji kosztuje 5,99 zł w Google Play. Klienci T-Mobile znajdą ją darmowo wgraną na wybranych modelach smartfonów z naszej oferty! 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SwiftKey Keyboard - najlepsza klawiatura dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lisu
13-03-2019 - 08:40:31
Najlepsza? Na jakiej podstawie ktoś to stwierdza? Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Odradzam! Używanie SWIFTkey to droga przez mękę. Klawiatura nie nadającą się do użytkowania. Trafność sugestii na poziomie 3latka. Próby napisania zdania kończą się kilkukrotną korektą. Tandeta nie z tej ziemi. Microsoft spierdzielił wszystko co mógł. Nie sugerujcie się opiniami z przed 3 lat, wtedy kupił ją Microsoft i popsuł wszystko. Szkoda na nią nerwów, chyba że macie czas pisać zdanie po 6 razy. Ale po co jeśli są lepsze na rynku. Dodatkowo polskie znaki, konieczność wybierania z rozwijanej listy w dodatku znaki te znajdują się na jej końcu-trzeba być pianistą. Tylko debil po użytkowaniu jej przez miesiąc przy niej zostanie. Nie wiem jak ludzie mogą pisać ze jest ok? Spróbuj każdej innej i gwarantuje że będzie lepsza Nie da się z niej korzystać. Używam aktualnie fleksy. Przyznam szczerze że to niebo w porównaniu do tego chłanu. Nie wierzysz, sprawdź sam. Badziew i tyle.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Klawiatury ekranowe stają się coraz wygodniejsze, a pisanie na nich – coraz szybsze. Producent popularnej klawiatury SwiftKey pracuje właśnie nad dużą aktualizacją, która wprowadza możliwość pisania gestem, czyli system, którego pionierem był Swype.

0

Ocena autora

Swype był pierwszą klawiaturą programową dla Androida, która przeniosła styl pisania na nowy poziom – wystarczyło połączyć zygzakiem wybrane litery, by ułożyć słowo. Nad alternatywą dla tej aplikacji pracowało wielu. Nawet sam Google, który w najnowszej wersji swojego systemu udostępnił taką funkcjonalność dla kilku narodowości (niestety, w tym gronie zabrakło Polski). Jednak dopiero teraz pojawił się godny rywal, który może śmiało walczyć o pierwszeństwo w tym segmencie aplikacji – SwiftKey Flow Beta. Program oznaczony jest etykietą Beta, co może sugerować, że stabilność jego działania i dopracowanie funkcjonalności są już na ostatniej prostej, ale wciąż mogą pojawiać się błędy. Ponadto, pobrać go można wyłącznie ze strony producenta, co znacznie ogranicza jego zasięg, ale pozwala na spokojne dokończenie rozwoju z uwzględnieniem opinii użytkowników. A te są jak najbardziej pochlebne.

SwiftKey Flow Beta na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym – ot kolejna klawiatura ekranowa, jakich jest dzisiaj pełno w Google Play. Wystarczy jednak zacząć przesuwać palcem po literach, by powyżej zaczęło się układać słowo, które z dużym prawdopodobieństwem odpowiada kombinacji zaznaczonych liter. Algorytm aplikacji sprawdza więc, które litery znalazły się w zasięgu rysowanej kreski, a później buduje z nich wyrazy. Nie ma tu więc nic, czego nie znaliby użytkownicy Swype, ale jest coś, co z pewnością docenią i oni. Szybkość. Ta kluczowa cecha objawia się niemal na każdym kroku – szybko się uruchamia, szybko przetwarza bazę danych i w końcu – szybko generuje słowa. A ich podgląd widoczny jest już w trakcie rysowania, co pozwala wychwycić ewentualne błędy już zawczasu.

 

Nie trzeba martwić się o słownik, który po kilku minutach dopasuje się do stylu pisania użytkownika. Wystarczy odpowiednio skonfigurować program tuż po pierwszym uruchomieniu lub w ustawieniach aplikacji – można się do nich dostać, przytrzymując palec na klawiszu „123” i wybierając „Settings”. W odpowiednich sekcjach ulokowano opcje dotyczące języka wprowadzania (Languages & layouts), dostosowania bazy (Personalization) i motywu graficznego (Theme), a także zaawansowane opcje konfiguracyjne (Advanced) i różne statystyki (SwiftKey Flow stats). Najpierw należy wybrać słownik oparty na języku, czyli w naszym przypadku będzie to Polski z układem QWERTY (można go zmienić po kliknięciu w ikonę klawiatury). Później warto go rozbudować o zasób najczęściej używanych słów we wiadomościach SMS, na Facebooku, Twitterze i Gmailu, a nawet kanale RSS (po określeniu strony internetowej).

W sekcji „Theme” można zmienić motyw graficzny klawiatury (do wyboru 8 szablonów w różnej kolorystyce), a także włączyć widoczność zagranicznych znaków po przytrzymaniu palca i aktywować klawisze kursora. Ślad zostawiany przez palec również dostosowuje się do motywu, przybierając jego stylistykę. W zaawansowanych ustawieniach można wyłączyć metodę wprowadzania Flow (Flow input mode), ustawić styl pisania (szybki/dokładny), zmienić akcję spacji (dodawanie/uzupełnianie wyrazów), włączyć automatyczne wstawianie wielkich liter, rozpoznawanie głosu, a nawet czas niezbędny do wyświetlenia dodatkowego okna po przytrzymaniu palca. Rozmiar przycisków również można zmienić zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym – mały, normalny lub duży.

Czyżbyśmy byli właśnie świadkami narodzin pogromcy Swype? Warto przekonać się o tym osobiście, pobierając SwiftKey Flow ze strony producenta.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SwiftKey Flow - rysuj słowa na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Fleksy to powrót klasycznych klawiatur w nowoczesnym wydaniu, ale czy trzyrzędowa klawiatura z obsługą gestów może wyprzeć konkurencyjne rozwiązania?

0

Ocena autora

Kiedyś klawiatura musiała mieć w pełni odwzorowany układ QWERTY, by zapewnić wygodną obsługę, nawet jeśli była klawiaturą fizyczną,. Dźwięki klikania szybko ustąpiły na rzecz tapania po ekranie, gdy okazało się, że system autokorekty pozwala wygodnie pisać, nawet na niewielkich urządzeniach. Z kolejną rewolucją przyszedł producent Swype – to była pierwsza klawiatura, po której można było rysować, a właściwie łączyć znaki w niekoniecznie precyzyjny sposób, bo algorytm aplikacji dość sprawnie radził sobie z wykrywaniem słów ukrytych pod tymi „bohomazami”. Trend przyjął się tak bardzo, że dzisiaj wszyscy liczący się producenci oprogramowania oferują taki sposób pisania. Wszyscy poza Fleksy.

-> Pobieraj aplikacje i gry szybko i wygodnie! Ich koszty dodaj do rachunku! 

Producenci Fleksy starają się nas przekonać, że klikanie może być równie efektywne, co rysowanie. Klawiatura Fleksy nie jest co prawda nowym rozwiązaniem, ale dopiero teraz stała się w pełni przyjazna polskim odbiorcom. Wszystko za sprawą polskiego słownika, który jest kluczowym elementem tej, jak i każdej innej „smart” klawiatury. W końcu to od słownika zależy poprawność autokorekty, dzięki której można szybko pisać, nie przejmując się zbytnio precyzją dotyku. Już po pierwszym uruchomieniu programu Fleksy zaoferuje nam także możliwość personalizacji słownika, czyli pobranie bazy używanych przez nas słów i kontaktów z Gmaila, Facebooka, Twittera czy SMS-ów.

Fleksy

Domyślnie do dyspozycji uzyskamy cztery rzędy klawiszy, ale dość szybko może okazać się, że ten skrajnie dolny (ze spacją i przełącznikiem symboli) będzie zupełnie zbędny. Zresztą, sam producent poniekąd zachęca nas do jego wyłączenia, serwując przewodnik po dostępnych gestach. Dowiemy się z niego, że ruch w lewo skasuje wyraz, w prawo – doda spację, a gestami góra/dół można przełączać się między propozycjami słownika. A co z cyframi i symbolami? Wystarczy przytrzymać palec na klawiaturze, by wyświetlić półprzeźroczyste przyciski – dodanie nowej cyfry, nawiasu lub pytajnika będzie wymagało jedynie zwolnienia dotyku w odpowiednim miejscu.

-> Pisanie jak rysowanie z Klawiaturą Google na Androidzie

-> SwiftKey Keyboard - najlepsza klawiatura dla Androida 

Sam interfejs można również dostosować w ustawieniach programu, jednak trzeba liczyć się z tym, że część funkcji dostępna jest dopiero po wykupieniu pełnej wersji za ok. 12,50 zł, ale i bez tego można wybrać jedną z 6 dostępnych palet kolorów, zmienić rozmiar klawiatury, zmienić widoczność niektórych jej elementów, a nawet dostosować wibrację przy dotyku.

Minimalistyczny interfejs i gesty – Fleksy ma atuty, które mogą zachęcić do korzystania użytkowników przyzwyczajonych do klikania. Może jednak nie mieć wystarczająco mocnych zalet, by przyciągnąć użytkowników SwiftKey czy Swype. Z pewnością jednak warto spróbować tej nowej-starej klawiatury i wybrać najlepszą dla siebie metodę wprowadzania tekstu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Fleksy – alternatywna klawiatura dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przez długi czas jedną z większych przewag Androida nad iOS była możliwość zainstalowania dowolnej innej klawiatury, niż tę którą mamy domyślnie zainstalowaną w systemie. Biorąc pod uwagę wybór i jakość klawiatur na Androidzie wciąż można uważać to za jego przewagę. Proces zamiany klawiatury na nową i lepszą jest niezwykle prosty.

Klawiatura inna niż systemowa kryje się po postacią aplikacji, którą należy zainstalować i postępować zgodnie z komunikatami po instalacji.

 

Przechodzimy do Google Play i instalujemy prawdopodobnie najpopularniejszą i najlepszą alternatywną klawiaturę, która jest dostępna za darmo – SwiftKey.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Po instalacji uruchamiamy ją i wybieramy „Włącz SwiftKey” i przechodzimy do listy klawiatur w systemie – zaznaczamy SwiftKey. To samo trzeba zrobić z dowolną inną klawiaturą, jeżeli wybierzemy inną.

 

Kolejnym krokiem będzie zamiana domyślnego trybu wprowadzania na nową klawiaturę, czyli na SwiftKey.

 

SwiftKey dodatkowo pozwala na bogatą konfigurację poczynając od motywów, wielkości klawiatury, na zapisie przewidywanych słów w chmurze kończąc.

 

Warto się nią zainteresować, choć należy pamiętać, że w Sklepie Play znajduje się wiele innych ciekawych klawiatur i nie jest złym pomysłem wypróbować kilka z nich.

Fot. Fotolia, wł.

 

Jak zmienić klawiaturę w Androidzie na inną? - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Antoni
26-11-2020 - 21:57:34
Zmieniłem na Gboard, czyli klawiatura od Google. A jak się na tym pisze? O niebo lepiej.
  (0)
Odpowiedz
Jola
01-03-2019 - 15:38:48
Otwórz nowego smsa wpisz cokolwiek aby otworzyła się klawiatura. W lewym górnym rogu krzyżyk, tryb ustawień, na samym dole jest układ klawiatury tam zmienisz na poprzednią.
  (0)
Odpowiedz
Monika
17-02-2019 - 07:37:56
Mój kochany dwulatek zmienił mi klawiaturę że jest podzielona na dwie części. Od wczoraj próbuje ją ustawić na normalną, ale nie mogę znaleźć jak... Pomocy
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się