Piękny i funkcjonalny menedżer zadań w stylu Material Design – taki właśnie jest Swipes.

0

Ocena autora

Wirtualne półki sklepu Google Play już zapewne „uginają się” od wszelkiej maści menedżerów zadań. W tej kategorii aplikacji chyba niewiele można już wymyślić, ale z pewnością można je udoskonalić pod kątem ergonomii i interfejsu. Swipes jest nie tylko efektownie wyglądającym programem, ale także bardzo intuicyjnym. Został wykonany w stylistyce zgodnej z Material Design, ale nawet to nie gwarantuje sukcesu bez dobrze przemyślanego układu i zakresu funkcji. Na te elementy nie można jednak narzekać.

Tuż po pierwszym uruchomieniu użytkownik musi się zarejestrować lub zalogować za pośrednictwem Facebooka. Zanim jednak to zrobi, powinien zapoznać się z funkcjami programu. I tutaj może go wypróbować bez logowania, ale musi liczyć się z brakiem synchronizacji zapisanych danych. Samo logowanie pozwala bowiem na dostęp do wcześniej skonfigurowanych list zadań niezależnie od urządzenia, z którego korzystamy. Istotne przy tym jest również to, że nie musimy w tym celu instalować nawet aplikacji na urządzeniu, bowiem tak samo korzystać możemy z klienta webowego dostępnego pod tym adresem

Na pierwszy plan wysuwa się główna lista zadań, gdzie poszczególne pozycje wyświetlane są w formie prostokątnych kafelków. Możemy dodawać kolejne pozycje, klikając w charakterystyczną, okrągłą ikonę oznaczoną symbolem plusa, oraz wpisując tytuł zadania. I to wszystko. Jeśli natomiast chcemy zapisać dodatkowe tagi bądź notatki, należy kliknąć w już utworzoną pozycję, co zaowocuje wyświetleniem podręcznego menu. Tam, poza wspomnianymi opcjami, możemy także określić termin wykonania oraz cykle powtarzania. Termin wstępnie można ustalić na jutro, pojutrze itd., klikając na jedną z dostępnych ikon, natomiast przytrzymując nań palec można precyzyjnie określić godzinę wykonania.

Program obsługuje również dwa typy gestów – po przesunięciu palcem w lewo na danej pozycji, możemy odłożyć jej wykonanie na później, natomiast w prawo – oznaczyć jako wykonane. Zgodnie z układem tych funkcji, na trzy panele został również podzielony główny widok – po lewej możemy przejrzeć zaplanowane zadania, po prawej – te zakończone, natomiast w centralnej części – wszystkie trwające. W tym ostatnim układem poszczególnych pozycji można swobodnie zarządzać, przesuwając je między sobą, natomiast w każdym można przeprowadzić wyszukiwanie po dowolnych frazach. Wspomniane wcześniej tagi można wykorzystać do wygodnego filtrowania list przy użyciu „workspaces” dostępnego z poziomu podręcznego menu.

W ustawieniach programu można włączyć powiadomienia i wibrację, a także zmienić motyw graficzny aplikacji czy godziny domyślnie podpowiadanych opcji przełożenia wykonania zadań. Można również ręcznie wywołać synchronizację danych, a nawet połączyć się z kontem Evernote.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Swipes – lista zadań w stylu Material Design - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przepis na stworzenie własnego stylu – jedna otwarta głowa, sporo wyobraźni, szczypta odwagi, trochę fantazji, spora potrzeba przełamywania stereotypów. I nonszalancja.

Prawdopodobnie każda z nas potrafiłaby wskazać kobietę, która ma swój styl. To może być Kate Moss, ale też koleżanka z pracy. Kobieta, która się wyróżnia. Sprawia wrażenie, że cokolwiek by na siebie nie założyła, zawsze będzie wyglądać obłędnie. Czasami ją podziwiasz, czasami skręca cię z zazdrości. Zachodzisz w głowę, jak ona to robi, na czym to polega.

Ze sobą na Ty

Aby uczynić najważniejszy, milowy krok do bycia stylową kobietą należy... polubić siebie. Bez tego ani rusz. Jeżeli nie lubisz siebie takiej, jaką jesteś, jeżeli nie czujesz się swobodnie i dobrze we własnej skórze, bez względu na to jak fantastyczne ciuchy na siebie włożysz, efekt będzie marny. Kiedy lubimy siebie, to owszem, nadal widzimy fałdkę na brzuchu lub krzywe nogi (patrz Kate Moss – ikona stylu), ale akceptujemy swoje niedoskonałości, mamy do nich i do siebie dystans.

Indywidualizm przede wszystkim

Krok drugi – nie porównujemy się z innymi. Każda z nas jest indywidualnością. To, co dobrze wygląda na przyjaciółce, na tobie wcale nie musi. Aby ubranie było twoją drugą skórą (absolutnie nie dosłownie), byś czuła się w nim swobodnie, żebyś po prostu była w nim sobą, musi współgrać z twoją osobowością, charakterem, stylem życia, tym, jaką jesteś osobą, jaki masz stosunek do świata. Czerp inspirację od innych, obserwuj trendy, ale nie podążaj za nimi ślepo, wybieraj z nich to, co dla ciebie najlepsze.

Jak to robi Kate?

Od niechcenia. Wygląda świetnie, a jakby nie włożyła w to najmniejszego wysiłku. Jej włosy nigdy nie wyglądają jak „prosto od fryzjera”. Kupuje ciuchy i akcesoria vintage, które wyglądają na znoszone i miksuje je z nowymi ubraniami. Nigdy nie sprawia wrażenia, jakby się szczególnie starała i dlatego jest tak zabawna, młodzieńcza i seksowna. Nie podąża ślepo za modą. Ma odwagę nosić ciuchy, które wcale nie są akurat „na czasie” i w dodatku robi to tak, że to inni czują się, jakby coś ich ominęło.

Przyjmijmy dewizę Kate: "W ubieraniu się nie chodzi o najnowsze trendy, zawsze chodzi tylko o ciuchy. Piękna jedwabna bluzka jest piękną jedwabną bluzką. Trencz, który świetnie na tobie leży, zawsze będzie wyglądał wspaniale, więc co może pójść nie tak".

Lubisz oferty podporządkowane Twoim potrzebom? Znalazłaś swój styl, masz ulubione potrawy i ukochane miejsca? Z twoim abonamentem wcale nie musi być inaczej. Skomponuj swoją taryfę dostosowaną tylko do Twoich potrzeb, a dodatkowo wybierz dla siebie prezent oraz ulubiony telefon. Szczegóły na T-Mobile.

W poszukiwaniu stylu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Styl retro zawsze w modzie, co udowadnia między innymi aplikacja Cinamatic, która trafiła właśnie do App Store. Co oferuje?

Jedną z najnowszych, a zarazem ciekawych propozycji w gatunku aplikacji do kręcenia filmików jest Cinamatic. To program, w którym przy pomocy smartfonowej kamerki zarejestrujemy 15-sekundowy filmik, a następnie udostępnimy go w jednej z popularnych sieci społecznościowych, takich jak Vine, Instagram czy Facebook. Swoje dzieło można również przesłać bezpośrednio do znajomego, e-mailem lub MMS-em.

Krótkie filmiki kręcić i udostępniać można bezpośrednio w Vine i Instagramie - czym więc wyróżnia się na ich tle Cinamatic? Oczywiście swoim charakterem retro, który przypadnie do gustu miłośnikom właśnie tego typu klimatów. Na filmiki możemy nałożyć odpowiednie filtry, które sprawią, że będą one wyglądały jak zarejestrowane w dawnych czasach, przy pomocy starego sprzętu wideo. Efekty mogą się podobać.

Za aplikację odpowiadają twórcy Hipstamatic, czyli popularnego narzędzia służącego do upiększania zdjęć. Cinamatic w wersji dla iPhone'ów znajdziecie w App Store. Aplikacja kosztuje ok. 6 złotych.

Nowa aplikacja do filmików w stylu retro - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Właściwa organizacja czasu to prawdziwa sztuka. Z pomocą przychodzą jednak mobilne organizery, dzięki którym łatwo zapanujemy nad wszystkimi zadaniami i projektami. Jednym z nich jest Trello.

0

Ocena autora

W natłoku codziennych obowiązków może być naprawdę ciężko efektywnie zorganizować swój czas. Trello przychodzi jednak z pomocą, oferując możliwość tworzenia zadań w grupach i kategoriach. Dzięki temu możemy oddzielić życie prywatne od zawodowego, tworząc nie tylko profesjonalne listy zadań, ale także listy zakupów, a nawet listy… w listach.

Na pierwszy rzut oka Trello może wydawać się aplikacją, która nie ma zbyt wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Ubogi interfejs nie zachęca do używania i nie wywołuje – tak potrzebnego w dzisiejszych czasach – efektu „wow!”. Pozostaje więc pytanie czy Trello może w jakiś sposób zmagnetyzować swojego widza, by ten nie wyrzucił programu do kosza w ciągu kilku minut. Owszem, może, ale trzeba poświęcić mu trochę więcej czasu niż właśnie tych kilka minut. Ale naprawdę warto. 

-> Pobieraj aplikacje szybko i wygodnie! Ich koszty dodaj do rachunku!

W pierwszej kolejności należy utworzyć tablice. Te posłużą nam później do zapisywania list, które z kolei można wypełnić właściwymi zadaniami. Aby to lepiej zrozumieć, można przyjąć, że tablica to grupa list zadań. Każda może inaczej się nazywać i być oznaczona inną barwą, dzięki czemu łatwiej rozpoznamy pozycje z konkretnej tablicy. Taki podział jest niezwykle użyteczny, bowiem w łatwy sposób, w jednym programie możemy stworzyć nie tylko typowe listy „do zrobienia”, ale także listy zakupów i projektów. Samymi zadaniami również można swobodnie manipulować w obrębie jednej tablicy, przenosząc z jednej listy na drugą (np. z tej „do zrobienia” na „w trakcie realizacji” lub „zakończone”). Podobnie można zarządzać listami zakupów i innymi grupami wpisów – możliwości jest wiele.

Trello

-> Dead Tone - Halodzwonek

-> Peek - błyskawiczne powiadomienia

Tworząc nowe zadanie, dostajemy do dyspozycji nie tylko klawiaturę, by wprowadzić jego nazwę lub opis, ale także zestaw narzędzi dodatkowych, dzięki którym do każdej pozycji możemy dołączyć zdjęcie, przypomnienie, checklistę lub dowolny plik. Celem łatwiejszego rozróżnienia, możemy także użyć kolorowego oznaczenia. Jeśli później dokonamy zmiany jakiegoś elementu (np. poprzez dodanie nowego załącznika), zostanie to odnotowane w historii czynności. Ta zawsze będzie dostępna po otworzeniu szczegółów zadania nie tylko przez nas, ale i przez innych zaproszonych użytkowników.

No właśnie, nad zadaniami możemy pracować także synchronicznie z innymi członkami zespołu. Tryb online jest zarówno zaletą, jak i wadą programu. Zaletą, bo dzięki temu swobodnie możemy zarządzać zadaniami z niemal każdego miejsca na świecie, a dodatkowo możemy współpracować z innymi użytkownikami aplikacji. Wadą, bo nie można przenosić zadań ani wykonywać na nich bardziej złożonych operacji, choć wciąż można je dodawać do sporządzonych list. Trello to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych menedżerów zadań dla Androida.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Trello – listy zadań w domu, w pracy, wszędzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się