Takiej aplikacji tanecznej jeszcze nie było. Bounden bazuje na genialnym pomyśle i umożliwia naukę tańca dwóm osobom jednocześnie. Jak to możliwe?

Twórcy aplikacji mobilnych nie zwalniają tempa i co jakiś czas zaskakują nas jakimś nowatorskim pomysłem. Tak też jest w przypadku ludzi, którzy stworzyli Bounden - genialną w swej prostocie aplikację, która w niezwykle świeży sposób podchodzi do tematu nauki tańca poprzez zabawę. O co chodzi?

Bounden to tak naprawdę prosta gra, w której dwie osoby trzymają jednego iPhone'a za jego przeciwległe końce, a ich zadaniem jest wspólne poruszanie nim w taki sposób, by zebrać widoczne na ekranie kropki. Tak, w rzeczywistości chodzi tu właśnie o zbieranie kropek, ale powstałe dzięki temu ruchy - jeśli poprawnie wykonane - odpowiadają określonym stylom tańca. I w ten oto sposób uczymy się poprze zabawę. Prawda, że genialne?

W powstaniu gry pomógł Holenderski Balet Narodowy, który przygotował wykorzystane w niej choreografie. Tych w Bounden jest w sumie siedem (sześć podstawowych i jeden bonusowy). Gra jest dostępna w App Store, gdzie kosztuje ok. 12 złotych. Wersja na Androida też jest w planach, ale pojawi się nieco później. Więcej na temat Bounden zdradzi wam poniższy filmik.

Ta aplikacja nauczy Cię tańczyć! (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mowa o The Room Two, czyli kontynuacji wielkiego hitu z 2012 roku. Miłośnicy zagadek i główkowania po prostu muszą w to zagrać.

Od niedawna The Room Two jest dostępne w App Store w wersji na tablety i smartfony i, podobnie jak swój poprzednik, również cieszy się dużym zainteresowaniem i zbiera rewelacyjne recenzje. Wydana w 2012 roku pierwsza część - The Room - do połowy 2013 roku zdążyła znaleźć ponad 2 miliony nabywców. Ta gra jest więc warta świeczki.

W The Room Two podążamy śladami tajemniczego naukowca, by ponownie rozwiązać przygotowane przez niego łamigłówki i zagadki. Po drodze nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, bo fabuła również trzyma tutaj wysoki poziom. Twórcy przygotowali dla nas wiele rozległych lokacji, w których na graczy czekają rozmaite sekrety. Dla fanów główkowania jest więc to pozycja obowiązkowa.

The Room Two czeka na was w App Store, gdzie kosztuje 4,49 euro (ok. 19 złotych). Edycja dla Androida ukaże się na początku 2014 roku.

Ta gra logiczna podbija App Store (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gdy już zobaczycie, jak to działa, będziecie w prawdziwym szoku. Poznajcie Shazam - aplikację, dla której żadna piosenka nie jest tajemnicą.

0

Ocena autora

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Siedzicie w restauracji lub jedziecie samochodem, a w tym samym momencie z głośników wydobywa się dźwięk piosenki, która ewidentnie wpada wam w ucho. Jest tylko jeden problem - kompletnie nie wiecie, kto jest jej autorem, a chętnie posłuchalibyście jej jeszcze raz. Nie ma jednak potrzeby załamywania rąk, bo współczesne smartfony i dedykowane im aplikacje potrafią poradzić sobie również i z takimi sytuacjami. A taką aplikacją, która w kilka krótkich chwila rozwikła tajemnicę nieznanego kawałka, jest właśnie Shazam.

Shazam to pierwszy program przeznaczony do rozpoznawania muzyki, który pojawił się na rynku, jest więc pod tym względem protoplastą. Metody jego działania potrafią jednak wprawić w zachwyt do dzisiaj, a dla osób nie do końca zaznajomionych z technologią wyglądają niczym magia.

Wystarczy tapnąć w ikonę znajdującą się w centrum ekranu, a następnie umieścić smartfon w pobliżu źródła dźwięku i zadbać o jak najmniejszą ilość zakłóceń. Jeśli utwór, który wpadł nam w ucho, znajduje się w bazie aplikacji, to już po kilku lub kilkunastu sekundach na ekranie wyświetlą się wszystkie informacje na jego temat. Na czele z tymi, które najbardziej nas interesują, czyli nazwą wykonawcy i dokładnym tytułem utworu. I zagadka rozwiązana!

Udane skanowanie muzyki owocuje jeszcze możliwością podzielenia się utworem w serwisach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aplikacji. A to nie wszystko, bo Shazam podrzuca nam jeszcze odnośnik do teledysku utworu na YouTube (jeśli taki istnieje) oraz listę najbliższych koncertów danego wykonawcy. Dodatkowo wszystkie wyszukane przy pomocy aplikacji utwory są automatycznie dodawane do zakładki "My Tags", byśmy mieli je zebrane w jednym miejscu i mogli powrócić do nich nawet po dłuższym czasie. Nazwa zakładki wzięła się natomiast z tego, że w Shazam rozpoznawanie utworów określane jest mianem tagowania.

Trzeba przyznać, że w większości przypadków sprawdza się to świetnie i działa bez zarzutu. Zdarzają się jednak sytuacje, że aplikacja nie potrafi rozpoznać utworu, bo ten nie znajduje się w jej bazie. Dotyczy to jednak głównie świeżych w danym momencie nowości wydawniczych lub mało popularnych wykonawców z jeszcze mniej popularnych gatunków.

Poza możliwością rozpoznawania utworów, twórcy aplikacji przygotowali dla nas jeszcze szereg innych atrakcji. Shazam potrafi wyświetlać teksty piosenek, zapamiętuje wcześniejsze wyszukiwania i zawiera listy najpopularniejszych kawałków, które są często poszukiwane przez innych użytkowników. Aplikacja jest też w pełni zintegrowana z popularnymi serwisami społecznościowymi i kilkoma platformami multimedialnymi.

Podsumowując, Shazam to świetna aplikacja. Nie tylko dla tych najbardziej zagorzałych fanów muzyki, ale również tych, którzy raz na jakiś czas usłyszą w radiu ciekawą piosenkę i po prostu zechcą poznać jej tytuł. Polecamy!

Aplikację Shazam znajdziecie wgraną na smartfonach z naszej oferty!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Shazam powie Ci, jaka to melodia - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
13-02-2014 - 10:54:58
ja do rozpoznawania muzyki używam programu TRACK ID i uważam że też jest dobry
  (0)
Odpowiedz
m.a.
11-02-2014 - 19:10:04
Używam już od bardzo dawna i jest niezawodny :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu spożywczego, by dowiedzieć się, czy ma on korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tak właśnie działa polska aplikacja E-Food.

Świadome odżywianie to coś bardzo ważnego, zwłaszcza w czasach, w których nie wszystkie z produktów dostępnych na sklepowych półkach spełniają najwyższe normy jakościowe. Wiedzą o tym twórcy aplikacji E-Food, która udziela praktycznych i cennych wskazówek na temat składu i jakości produktów spożywczych, które codziennie lądują w naszych żołądkach.

E-Food to mobilny asystent żywieniowy, który podpowiada, czy dany produkt spożywczy ma korzystny czy szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wystarczy zeskanować kod kreskowy znajdujący się na opakowaniu, a reszta odbywa się automatycznie - aplikacja wyświetla listę składników, posortowanych według pięciostopniowej skali: "pożyteczny", "obojętny", "podejrzany", "szkodliwy" i "mocno szkodliwy". W ten sposób użytkownik otrzymuje zrozumiały komunikat wraz z informacją na temat jakości tych produktów, które spożywa.

Aplikacja E-Food jest dostępna w App Store i Google Play za darmo. W jej bazie znajduje się obecnie ok. 10 tysięcy produktów spożywczych, ale twórcy uruchomili kampanię w serwie PolakPotrafi i zbierają na powiększenie jej o kolejne 20 tysięcy produktów.

Ta aplikacja pomaga w zdrowym odżywianiu (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się