Wiadomości tekstowe wciąż stanowią jedną z najpopularniejszych form komunikacji. Warto więc zadbać o swoją wygodę w odczytywaniu i komponowaniu krótkich SMS-ów. Warto zainstalować Textra SMS.

0

Ocena autora

Trochę wbrew prognozom SMS-y nie wymarły, a wręcz przeciwnie – mają się bardzo dobrze. Chętnie dzielimy się krótkimi tekstami ze swoimi bliskimi, a dzięki Textra SMS będziemy robić to nie tylko chętniej, ale też wygodniej i efektywniej. Jest szybko, ładnie i funkcjonalnie – czy można chcieć czegoś więcej? Na pewno można, ale trudno znaleźć dla tej aplikacji godnego rywala w sklepie Google Play.

W mobilnym świecie zapanowała mowa na "płaski interfejs", a Textra SMS idealnie wpasowuje się w ten trend. Jego twórcy chwalą się, że to pierwszy menedżer wiadomości bazujący na – wdrożonym przez Google - interfejsie w stylu „material design”. Doskonale wykorzystali oni dostępne narzędzia, publikując najlepszą aplikację do obsługi wiadomości SMS i MMS. Najlepszą i kropka.

-> Wybierz pakiet SMS-ów najlepszy dla Ciebie! 

-> Aplikacja Centrallo - Twoje życie zorganizowane 

Textra SMS szybko się uruchamia i równie szybko reaguje na polecenia, a pod względem oprawy graficznej jest wręcz bezkonkurencyjny. Lista wiadomości nie odbiega od znanych standardów – obok miniatury zdjęcia przy każdej wiadomości zobaczymy nazwę nadawcy i pierwszy wers SMS-a. Aby utworzyć nową wiadomość należy kliknąć w okrągły przycisk z ikoną „plusa”, który pojawia się gdy przewijamy listę ku dolnej krawędzi ekranu (chcąc dostać się do najnowszych SMS-ów), a znika, gdy przerzucamy starsze wiadomości. Przytrzymując palec na wybranej konwersacji możemy zaznaczyć te do usunięcia lub wyciszenia powiadomień. Dzięki tej drugiej opcji unikniemy natrętnych powiadomień. 

Textra SMS

Jeśli szukamy konkretnej treści, możemy skorzystać z lupy umieszczonej na górnym pasku funkcyjnym, by przenieść się do okna wyszukiwarki. W niej każda litera będzie na bieżąco aktualizowała wyniki, prezentując pasujące treści. I ten element został świetnie zoptymalizowany, bowiem na wyniki nie trzeba czekać nawet jednej sekundy.

-> Pobierz aplikację! Jej koszt dodaj do swojego rachunku! 

-> Test: HTC Desire 510 - przyjemny średniak

O nowych wiadomościach możemy być powiadamiani przy pomocy pływających okienek, w których do dyspozycji otrzymamy całą historię korespondencji prowadzonej z daną osobą. Podobne okienko zobaczymy, chcąc napisać nowego SMS-a z poziomu opcji wyświetlanej w panelu powiadomień. Dzięki temu nie trzeba sięgać do listy aplikacji czy wracać do pulpitu głównego – można skorzystać z tzw. szybkiej wiadomości, dzięki której można napisać i wysłać wiadomość z dowolnego miejsca w systemie.

Jeśli nie odpowiada nam kolorystyka aplikacji, możemy ją dostosować w opcjach konfiguracyjnych. Tam zmienimy nie tylko ogólny motyw z ciemnego na jasny, ale także ustawimy kolor akcentów graficznych – do dyspozycji mamy kilkanaście różnych barw. Program pozwala również na zarządzanie powiadomieniami, włączenie/wyłączenie szybkiej wiadomości, a także – co dla nas bardzo ważne – wyłączenie polskich „ogonków” w SMS-ach, dzięki czemu znaki diakrytyczne zostaną zastąpione tymi niekodowanymi (np. zamiast „żołądź”, będzie „zoladz”), a maksymalna długość SMS-a nie skróci się do 70 znaków. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Textra SMS – odkryj SMS-y na nowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wiadomości SMS ciągle stanowią jeden z najchętniej używanych kanałów komunikacji wśród użytkowników smartfonów. Dzisiaj dowiemy się jak tworzyć i przywracać kopie zapasowe SMS-ów, a także jak zautomatyzować ich obsługę na urządzeniach z Androidem.

Użytkownicy systemu Android mają do dyspozycji wiele narzędzi do tworzenia kopii zapasowych. Niektóre z nich zapisują dane w chmurze, inne synchronizują je z kontem Google, a jeszcze inne kopiują je na kartę pamięci. Przedstawicielem pierwszych rozwiązań jest SMS Backup+ autorstwa Jana Berkela. Po instalacji wystarczy zalogować się do swojego konta Google, a po kliknięciu w przycisk „Backup” wszystkie nasze wiadomości (a nawet historia połączeń) zostaną wysłane do konta Google. A gdzie zostaną zapisane? Wszystkie SMS-y zostaną przetworzone na konwersacje, które można prześledzić na Gmailu. Niestety, z uwagi na potrzebę transmisji danych, cały proces kopiowania i przywracania jest stosunkowo czasochłonny, ale można mieć po nim pewność, że nie utracimy danych dopóki nie skasujemy ich z Gmaila. Znacznie szybszym sposobem jest skopiowanie wszystkich wiadomości na kartę pamięci. Dzięki programowi SMS Backup & Restore w ciągu kilku sekund wykonamy kopię bezpieczeństwa i niewiele więcej czasu będziemy potrzebować na jej przywrócenie. Pliki – zapisywane w pamięci zewnętrznej lub wewnętrznej - oznaczane są datą utworzenia i nie nadpisują się, co oznacza, że w każdej chwili można przywrócić dowolną bazę wiadomości. Z poziomu programu można także przejrzeć wszystkie kopie i usunąć tylko te wybrane lub wszystkie.

Czy często wysyłasz wiadomości o określonej godzinie? A może niemal automatycznie odpowiadasz określnym osobom, gdy te próbują się do Ciebie dodzwonić? Auto SMS jest programem dla Ciebie. Ekran startowy oferuje dostęp do sześciu podstawowych opcji. Pierwsza umożliwia automatyczne wysyłanie wiadomości do osób, które napisały SMS-a lub właśnie dzwoniły. Najpierw trzeba jednak utworzyć nowy profil, a później zaznaczyć wybrane opcje. Funkcja może okazać się szczególnie przydatna w trakcie jazdy samochodem, kiedy to nie zawsze mamy możliwość rozmawiania przez telefon – aplikacja może wówczas poinformować o tym fakcie dzwoniącego albo odczytać na głos odebraną wiadomość. Kolejna funkcja – Forward – umożliwia przesyłanie wiadomości do wybranych osób. Niestety nie ma możliwości wybrania numerów, z których SMS-y powinny być przesyłane automatycznie. Schedule, czyli plan, umożliwia określenie godzin i częstotliwości wysyłania napisanej wiadomości do wybranych osób – może się to odbywać w cyklach godzinnych, dziennych, tygodniowych, a nawet miesięcznych i rocznych. Można też ustawić limit, który określa maksymalną liczbę SMS-ów, które powinny zostać wysłane. Dzięki opcji Instant można skonfigurować szablony SMS dla wybranych osób, by później wysyłać je jednym kliknięciem, natomiast Reader przeczyta nasze SMS-y na głos.

Fot. Google Play

Funkcje SMS, o których zapomniał Google na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Google chce to zrobić znowu. Chce zrewolucjonizować sposób, w jaki obsługujemy naszą elektroniczną pocztę. I chce to zrobić w wielkim stylu.

0

Ocena autora

Inbox to nowa usługa Google, która powoli staje się dostępna dla coraz szerszej publiczności. Powoli, bo można z niej skorzystać tylko po otrzymaniu zaproszenia od Google lub innego użytkownika. Brzmi znajomo? Tak „karierę” zaczynają największe serwisy internetowego giganta - dzięki temu mamy poczuć się jak elitarni odkrywcy. W chwili pisania tego tekstu wciąż wymagane jest zaproszenie, o które możemy poprosić, wysyłając maila na adres inbox@google.com, ale wcale nie trzeba będzie na nie długo czekać. W końcu firmie Google też zależy na jak najszerszym gronie testerów i użytkowników. W tym miejscu trzeba też zaznaczyć, że Inbox nie zastępuje Gmaila - sami możemy zdecydować, z której usługi będziemy korzystać do obsługi poczty.

-> Pobieraj aplikacje szybko i bez problemu. Opłaty za nie dodaj do rachunku! 

Zarówno program mobilny, jak i serwis internetowy przygotowane zostały z myślą o pełnej automatyzacji i intuicyjności obsługi, a oprawa graficzna w stylu Material Design wręcz zachęca do ich używania. Od teraz każdy mail będzie zadaniem do wykonania. Oczywiście, nie dosłownie, ale teraz zdecydowanie łatwiej zarządzać swoją korespondencją. Nowe wiadomości grupowane są tematycznie z podziałem na podróże, zakupy, finanse, społeczności, powiadomienia, fora i oferty. Tym sposobem wszystkie wiadomości z Facebooka czy Twittera trafią do grupy społecznościowej, a w „zakupach” znajdziemy rachunki i powiadomienia o dostawach czy potwierdzenia zamówień z Google Play. Podobną funkcję znajdziemy też w Gmailu, ale tutaj ich grupowanie jest znacznie wygodniejsze. 

Jednym kliknięciem można też oznaczyć jako przeczytane (jednocześnie usuwając z głównego widoku) całą kategorię wiadomości. Główny ekran powiadamia więc nas teraz o nowych mailach, ale nie służy do ich nieskończonego gromadzenia – po przeczytaniu wystarczy przeciągnąć palcem w prawo, by zarchiwizować maila lub ich grupę, albo kliknąć w „fajkę”, by oznaczyć jako przeczytane wszystkie wiadomości z danego okresu. Każdego maila można nie tylko łatwo oznaczyć, jako „gotowego” – przesunięciem palca w drugą stronę można także odłożyć wiadomość do późniejszego przeczytania.

-> Efektowny kalendarz dla Androida

-> Javelin Browser - przeglądarka dla Androida z obsługą gestów

Aby utworzyć nowego maila, należy kliknąć w charakterystycznego, czerwonego plusa umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Od razu można wskazać odbiorcę – zostanie bowiem wyświetlona lista najczęściej wybieranych adresatów. Dalej jest już typowo - wpisujemy temat i tekst, dodajemy załącznik i wysyłamy. Wchodząc w konkretną wiadomość zaobserwujemy jednak pewną zmianę w porównaniu do mobilnego Gmaila – nie trzeba klikać w przycisk udzielania odpowiedzi, by przejść do trybu edycji, bowiem przy dolnej krawędzi ekranu pojawi się już pole tekstowe wraz z przyciskiem wysyłania. Taki układ jest bardziej przyjazny i przywodzi na myśl skojarzenia z komunikatorami czy konwersacjami SMS.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Inbox by Gmail – poczta na nowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfon dla wielu z nas jest dziś aparatem fotograficznym czy kamerą. Jednak wystarczy kilka chwil, by przeistoczył się również w podręczną, zasobną bibliotekę.

Ty i twój smartfon. Pewnie nawet ciężko byłoby ci wskazać moment, w którym stał się nieodłącznym towarzyszem codziennych aktywności. Pstrykasz zdjęcia, korespondujesz, sprawdzasz newsy w sieci, a nawet… dzwonisz (owszem, to przecież wciąż jest telefon). Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że wystarczy kilka chwil, by przeistoczył się również w podręczną, zasobną bibliotekę.

Zobacz smartfony z dużymi ekranami:

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że wciąż brakuje czasu, a i okoliczności nie sprzyjały, by sięgnąć po książkę, to koniecznie sprawdź nową usługę dostępną w T-Mobile MyBox. Szczególnie, że w tym tygodniu - 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki. Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję, by przypomnieć sobie, jak wiele radości daje dobra lektura. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Legimi, dostępną w T-Mobile MyBox, by przez miesiąc do woli wybierać spośród ponad 10 tys. ebooków. Wśród nich znajdziesz zarówno bestsellery, jak i najgorętsze nowości ostatnich tygodni. Oto niektóre z nich:

  • Stephen King, Pan Mercedes: Jeden z największych książkowych hitów ubiegłego roku, wciąż wysoko na listach popularności. Kinga przedstawiać nikomu nie trzeba (w naszym abonamencie mamy zresztą kilkadziesiąt jego książek), tym razem mistrz literatury grozy debiutuje jako autor kryminału. Człowiek w tytułowym aucie już wie, jak smakuje zbrodnia. Tym razem chce uśmiercić tysiące ludzi, a jedyną osobą, która może mu przeszkodzić, jest pewien emerytowany detektyw. Potwierdza się, że doskonały pisarz poradzi sobie niezależnie od gatunku.
  • John Green, Gwiazd naszych wina: Kolejny światowy przebój, doskonale znany również z ekranizacji. Powieść o dramatycznej walce z rakiem. Wyzwaniu, które dla dorosłego jest traumą, a co dopiero dla młodych, jeszcze dobrze nieznających życia nastolatków. To tylko pozornie literatura dla młodzieży. Przejmująca, przepełniona uczuciami… warto się z nią zmierzyć.
  • Dmitri Glukhovsky, Futu.re: Człowiek odpowiadający za sukces kultowej serii Uniwersum Metro 2033 znów raczy nas wizją przyszłości. Tym razem nie po katastrofie nuklearnej, a wręcz przeciwnie. Ludzkość poznała tajemnicę nieśmiertelności i wiecznej młodości. To, co wydaje się spełnieniem najskrytszych marzeń człowieka, staje się jednocześnie przekleństwem, gdzie przeludnienie jest najmniejszym z problemów w nowej rzeczywistości. Mocna rzecz.

  • Paulo Coelho, Zdrada: Kolejny bestseller znanego na całym świecie pisarza, szczególnie popularnego w Polsce. Rzecz o miłości, życiowym (nie)spełnieniu i poszukiwaniu szczęścia, nawet za cenę dramatu najbliższych nam osób. Coelho ma swój niepodrabialny styl. Są tacy, dla których jego twórczość jest zbyt… prosta, pozbawiona niuansów i głębi. Miliony czytelników mają jednak na ten temat zupełnie odmienne zdanie.

Jeśli po 30 dniach z nieograniczonym dostępem do ebooków spodoba Ci się czytanie z Legimi w MyBox, co miesiąc w cenie 7,90 zł będziesz mieć do dyspozycji 300 stron (z możliwością dokupienia pakietu w dowolnym momencie). Oczywiście w sytuacji, gdy w danym miesiącu pochłoną cię obowiązki, niewykorzystane strony przejdą na kolejny. Aby skorzystać z naszej propozycji, wystarczy smartfon lub tablet z Androidem. O szczegółach przeczytasz na Legimi.com/t-mobile.

Najlepsza okazja, by odkryć na nowo przyjemność czytania - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się