Zestawienia

24.03.2015
TOP 10 polskich gier mobilnych na Androida

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mamy wiele powodów do dumy narodowej. Jednym z nich są znakomite gry mobilne na Androida produkowane przez polskie studia deweloperskie. Prezentujemy zestawienie najciekawszych i najpopularniejszych.

Jeśli kiedykolwiek słyszeliście o River Raid, klasycznej grze na 8-bitowych komputerach, pokochacie Sky Force całym sercem. Wcielamy się w pilota myśliwca, którego zadaniem poza eliminacją wszystkich latających i pływających jednostek na planszy jest także ratowanie rozbitków. Oczywiście w trakcie rozgrywki możemy rozwijać uzbrojenie i ochronę naszego samolotu.

Cena: darmowa + mikropłatności

Szybka gra wyścigowa umiejscowiona w futurystycznej trójwymiarowej przestrzeni. Zadaniem gracza jest omijać wszelkie przeszkody na swojej drodze i dojechać jak najdalej. Najwyżej punktowane są przejazdy możliwie jak najbliżej przeszkód. Po drodze można zbierać porozrzucane po planszy bonusy. Dostępny jest też tryb rozgrywki wieloosobowej. Warto dodać, że za stworzeniem Voxel Rush stoi jedna osoba. Zdolniacha!

Cena: darmowa + mikropłatności

Gratka dla miłośników boksu. Real Boxing szturmem zdobył serca graczy na całym świecie. Najpierw zobaczyli ją posiadacze iPadów i telefonów z systemem iOS. Dopiero później mogliśmy posmakować rozgrywki na Androidzie. Mocnymi atutami Real Boxing są realistyczna grafika, dynamiczny system walki oraz możliwość budowania kariery naszego zawodnika od samego początku.

Cena: darmowa + mikropłatności

Gry z kategorii Tower Offence to równie popularna kategoria gier mobilnych, jak Tower Defence. Przeciwnie do Tower Defense, musimy przeprowadzić naszą załogę przez konkretny teren zazwyczaj naszpikowany bronią i strzeżony. Pod tym względem cała seria gier z serii Anomaly w tytule zasługuje na uwagę. Doskonała grafika, oprawa muzyczna, do tego masa zabawy. Produkcje 11 bit studios niezmiennie trzymają poziom.

Cena: 14,99 zł

Prosta i uzależniająca gra o drwalu pracującym przy wycince drzew. W tym wypadku przede wszystkim liczy się refleks. Tniemy drzewo z lewej lub z prawej strony, uważając na zdradliwe gałęzie wystające po bokach. Należy ich za wszelką cenę unikać. Timberman zwraca na siebie uwagę klasyczną grafiką rodem z 8-bitowych komputerów. W trakcie gry możemy odblokować kilku bohaterów i różne scenerie.

Cena: darmowa + mikropłatności

Nerwowe oczekiwanie na premierę Wiedźmina 3 może osłodzić wyłącznie taka gra. Gatunek MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) jest dobrze znany graczom pecetów, ale na urządzeniach mobilnych dopiero raczkuje. Akcja osadzona w świecie fantasy wymaga od gracza zarówno strategii, jak i dynamicznego działania. W The Witcher Battle Arena dwa zespoły składające się z trzech bohaterów walczą ze sobą o utrzymanie panowania nad jednym terytorium.

Cena: darmowa + mikropłatności

Wracamy do prostych gier zręcznościowych z innowacyjnym sterowaniem i zasadami, które wciągają na długie godziny. Naszym zadaniem jest sterowanie kółkiem na środku i łapanie nadlatujących zewsząd kul w pasujących kolorach. Już po chwili okazuje się, że to wcale nie będzie takie proste. Na drodze gracza w GYRO stają różne wyzwania, a także wirusy. Na szczęście jest też system bonusów.

Cena: darmowa + mikropłatności

Wszystko w tej grze zachwyca, począwszy od rozmachu graficznego, przez dźwięk, po sterowanie. Zasiadamy za sterami jednego ze statków federacji zmierzającej do zakończenia 1000-letniego konfliktu w przestrzeni kosmicznej. Korzystamy ze sztucznej inteligencji o nazwie Ellie zintegrowanej z pojazdem bohatera, aby pokonać przeciwników i przeżyć konflikt. Po drodze w Star Horizon przytrafia się masa przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Cena: 10,99 zł

Najnowsza propozycja bydgoskiego studia Vivid Games, autorów wspomnianego wcześniej Real Boxing. Tym razem mamy do czynienia z przygodową grą akcji, która rozmachem dorównuje produkcjom konsolowym. Gracz wciela się w tytułowego Prometeusza, zbawiciela ludzkości, który przemierza malownicze i niebiezpieczne krainy w poszukiwaniu Bożej Iskry. W Godfire: Rise of Prometheus czekają go starcia z hordami bestii i gigantycznych stworów.

Cena: darmowa + mikropłatności

 

Nieco starsza, ale nie tracąca na popularności symulacja skoków narciarskich. Mamy godnych następców Adama Małysza, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć znów na skoczni i bić kolejne rekordy. Super Ski Jump - Winter Rush zapewni miłośnikom sportów zimowych sporą dawkę emocji.

Cena: darmowa + mikropłatności

TOP 10 polskich gier mobilnych na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się