Potrzebujesz dobrej gry na kilka czy kilkanaście minut, aby zagrać w komunikacji miejskiej? Zobacz nasze zestawienie.

Wnętrze autobusu czy tramwaju to zdecydowanie nie jest idealne miejsce do grania w gry. Mało miejsca, dużo ludzi, w trakcie jazdy trzęsie, często nie ma nawet gdzie usiąść, a w dodatku trzeba zachowywać czujność, by nie przegapić właściwego przystanku. Z drugiej strony – to właśnie podczas jazdy komunikacją miejską chyba najłatwiej jest wygospodarować te kilka czy kilkanaście minut w ciągu dnia, by zaznać odrobinę rozrywki pomiędzy kolejnymi obowiązkami. Jedni czytają wtedy książki, inni mimo wszystkich trudności wybiorą gry – i to dla nich jest ten tekst.

Graj w gry na smartfonach z oferty T-Mobile

Z grania w komunikacji miejskiej można czerpać przyjemność – trzeba tylko wiedzieć W CO GRAĆ. Przede wszystkim, gra nie może być zbyt trudna ani przesadnie skomplikowana; mierzenie się z wymagającymi wyzwaniami czy chociażby konieczność rozpracowywania meandrów sterowania wymagają jednak większego spokoju i zaangażowania. Do autobusu czy tramwaju idealnie nadają się gry proste i łatwe w obsłudze, a przy tym uzależniające i dające sporo satysfakcji. W dodatku takie, w które można pograć krótko i intensywnie pomiędzy przystankami, a następnie bez problemu przerwać w dowolnym miejscu i dokończyć w kolejnej wolnej chwili.

Dots

Nie od dziś wiadomo, że proste pomysły są najlepsze. Ta maksyma dotyczy również gier, co udowadnia logiczno-zręcznościowa produkcja pod tytułem Dots. O co tu chodzi? O łączenie kropek, oczywiście! Gdy połączymy ze sobą takie o tym samym kolorze, to te znikają z planszy, zupełnie jak w kultowym Tetrisie (do którego jeszcze wrócimy). Nasze zadanie polega na tym, by w ciągu minuty zdobyć jak najwięcej punktów, które są nam przyznawane za zdjęcie z planszy ciągów kropek o tych samych kolorach. Banalnie proste, niesamowicie wciągające. A w dodatku wymagające główkowania i strategicznego myślenia.

iOS

Android

Flick Shoot

Połączenie piłki nożnej z prostym sterowaniem i satysfakcjonującą rozgrywką to przepis na świetną zabawę, co z powodzeniam udowadnia Flick Shoot. To gra piłkarska skupiająca się wokół strzałów na bramkę, a konkretniej – stałych fragmentów gry. Strzały wykonujemy przesuwając palcem po ekranie, tak jak w innych podobnych grach, z tym że tutaj fizyka lotu futbolówki została odwzorowana po prostu rewelacyjnie, co sprawia, że we Flick Shoot gra się niezwykle przyjemnie, a udany strzał dostarcza mnóstwo satysfakcji.

iOS

Android

Jetpack Joyride

Jetpack Joyride to jedna z tych gier mobilnych, od których nie można się oderwać. Zasady są proste: wcielamy się w postać wyposażoną w plecak odrzutowy, a następnie gnamy przed siebie od lewa do prawa, omijamy przeszkody, wykonujemy proste misje i staramy się uzyskać jak najlepszy wynik. Największą zaletą gry jest właśnie jej prostota - do zabawy wystarczy nam dosłownie jeden palec. Gdy przykładamy go do ekranu, nasz bohater unosi się do góry; gdy popuszczamy - opada w dół. Głównym celem gry jest pokonanie jak największego dystansu bez utraty życia. Można zagrać chwilę, schować smartfon do kieszeni i o grze zapomnieć… Ale tylko na jakiś czas, bo jest tak uzależniająca, że wrócimy do niej na pewno. 

iOS

Android

Plants vs. Zombies 2

Plants vs. Zombies to jedna z najbardziej znanych marek w świecie elektronicznej rozrywki. Na świat wydane zostały już dwie odsłony tej serii i obie z czystym sercem polecamy, zwłaszcza tzw. niedzielnym graczom, którzy lubią raz na jakiś czas rozerwać się ze smartfonem w dłoni, na przykład podczas podróży do pracy czy szkoły. Gra jest przedstawicielem popularnego na smartfonach i tabletach gatunku tower defense, w którym bronimy określonego obiektu bądź obiektów - w tym przypadku jest to dom i podwórko głównego bohatera - przy pomocy określonych środków: tutaj są to rośliny o różnorodnych właściwościach. Wciąga jak bagno, a tempo rozrywki sprawia, że Plants vs. Zombies 2 do gra idealna do autobusu.

iOS

Android

Tetris Blitz

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwej legendy elektronicznej rozrywki i jednocześnie najpopularniejszej gry w historii. Kultowy Tetris – bo o nim mowa – doczekał się niezliczonej ilości rozmaitych wcieleń, a to przeznaczone na urządzenia mobilne nosi nazwę Tetris Blitz. I w zasadzie na tym możemy skończyć ten opis, bo zasady Tetrisa każdy zna, tak samo jak każdy wie, że jest to idealna gra i niezobowiązująca gra na każdą okazję. Na koniec dodam tylko, że w mobilnej odsłonie produkcja doczekała się wielu nowoczesnych elementów i dodatków, takich jak chociażby oprawa wizualna godna XXI wieku.

iOS

Android

TOP 5: Gry idealne na podróż komunikacją miejską - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się