Ćwiczenia nie zawsze muszą kojarzyć się z wysiłkiem fizycznym, hektolitrami wypitej wody, mnóstwem spalonych kalorii i kompletnym wycieńczeniem organizmu. Umysł również można trenować, ale uwaga - zmęczenie może być jeszcze większe niż przy dźwiganiu ciężarów!

Pobudka, śniadanie, kawa, kawa, kawa... Ciężko pobudzić rano umysł i zmusić do pracy na pełnych obrotach. Niektórym przychodzi to łatwo, inni uzależniają się od kawy i napojów energetycznych. Jest jednak pewien prosty sposób, dzięki któremu unikniemy zgubnych skutków niezdrowego odżywiania. Szybko orzeźwimy umysł porannym wyzwaniem w postaci ułożenia układanki, rozwiązania zadania matematycznego, zapamiętania wzorów, grafik i cyfr. A zrobimy to przy użyciu kilku aplikacji dla Androida.

SPB Brain Evolution to zestaw 12 gier logicznych, wśród których znalazły się łamigłówki, zadania matematyczne i przeróżne zagadki. Po pierwszym uruchomieniu przeprowadzony zostanie wstępny test, który ma na celu ocenę stanu wyjściowego, aktualnych predyspozycji naszego mózgu. Poddani zostaniemy sprawdzianowi bystrości, zapamiętywania i obliczania, po czym dowiemy się na jakim etapie jesteśmy. Dzięki temu nie trzeba przechodzić wszystkich zadań od zera. Początkowo prosta gra z czasem staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wymagająca. W końcu chodzi o rozwój umysłu.

Glu Mobile, producent wielu kasowych hitów w mobilnym świecie rozrywki, stworzył również program mający na celu aktywizację naszego mózgu - Brain Genius Deluxe. Tym razem do dyspozycji użytkownika oddano 23 gry, które analizują wykorzystanie różnych obszarów mózgu. Oczywiście, to określenie jest trochę na wyrost, ale faktycznie niektóre gry są bardzo wymagające. Można mieć wątpliwości co do sposobu sterowania w poszczególnych łamigłówkach - jedne wymagają zwykłego klikania, a inne - obracania telefonem. Na początku można się w tym pogubić, a gra będzie bardziej zniechęcać niż trenować umysł, jednak po jakimś czasie wszystko da się opanować.

Wśród pozostałych gier pompujących krew do mózgu można znaleźć takie, które mierzą jego wiek, sprawdzają pamięć i szybkość kalkulowania. W realizacji pierwszych dwóch może pomóc gra Brain age test, w której przez kilka sekund należy zapamiętać układ liczb i później odtworzyć go od najmniejszej do największej. O ile pierwsze poziomy nie powinny sprawiać trudności, o tyle przy 6 sytuacja nieco się komplikuje... Trzy pomyłki oznaczają koniec gry, po czym zostanie wyświetlony wiek naszego umysłu i stopień jego wykorzystania. Oczywiście w formie żartu, ale całość daje fajny efekt.

Math Workout sprawdzi szybkość wykonywania prostych zadań matematycznych. Grę wyróżnia dostępność kilku trybów rozgrywki, przy czym najciekawszy jest ten ostatni - coraz szybciej spadające równania należy zestrzelić podając dobry wynik działania.

Trenuj pamięć z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
20.01.2012

Trenuj z iPhonem

Jednym z dość popularnych zastosowań iPhone'a jest wykorzystywanie go przy różnorakich ćwiczeniach fizycznych czy treningu. W App Store dominują aplikacje przeznaczone głównie dla biegaczy czy cyklistów. Znaleźć tam można jednak także programy przeznaczone dla ćwiczących nie tylko konkretne dyscypliny sportowe ale i wykonujących określone zestawy czy serie ćwiczeń. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym pozycjom w tej kategorii.

Przegląd tego typu programów wypada rozpocząć od najliczniejszej grupy, a więc aplikacji dla biegaczy, cyklistów czy nawet osób, które wybierają się na spacer, celem poprawienia swojej kondycji i zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji tego typu jest Nike+ GPS. Program ten korzysta z wbudowanego odbiornika GPS i zapisuje nie tylko trasę jaką przebył użytkownik ale także inne ważne informacje, jak ilość spalonych kalorii, średnią prędkość itp. Nike+ GPS sprzężony jest z dedykowanym serwisem, w którym użytkownicy mogą porównywać swoje osiągi. Ciekawą funkcją są komunikaty głosowe, informujące użytkownika np. o przebytym dystansie.

Podobną aplikacją jest RunKeeper. Obok biegania czy chodu, pozwala ona jednak także na zapisywanie statystyk jazdy na rowerze i na nartach. Podobnie jak Nike+ GPS także i RunKeeper posiada dedykowany serwis społecznościowy, w którym swoje wyniki można porównywać ze znajomymi.

RunKeeper pozwala na zapisywanie statystyk biegania, spacerów czy jazdy na rowerze i na nartach.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie.

Innym programem tego typu, pozwalającym na notowanie osiągów podczas treningów jest Runtastic Pro. Pozwala on na zapisywanie m.in. pokonanej odległości, wysokości, szybkości, spalonych kalorii itp. informacji. Umożliwia także ręczne wprowadzanie wyników treningu, w przypadku sportów i ćwiczeń, w których odbiornik GPS nie jest wykorzystywany (np. trening na siłowni). Swoimi osiągnięciami można dzielić się nie tylko za pośrednictwem dedykowanego serwisu ale także przez Facebooka i Twittera. Runtastic Pro umożliwia także na sterowanie muzyką bez wychodzenia z tej aplikacji.

Wśród programów zapisujących wyniki ćwiczeń i treningów, wspomnieć wypada także o Endomodo, OutFront czy Sports Tracker. Wszystkie one oferują mniej więcej podobny zestaw funkcji.

Pilates23 to własny asystent ćwiczeń w systemie Pilates.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie. Użytkownik może obejrzeć także ponad 30 minutowy film przedstawiający cały cykl ćwiczeń. Program pozwala także na odnotowanie, które ćwiczenia zostały już wykonane. Można więc za jego pomocą śledzić systematyczność treningów.

Trenuj z iPhonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Możliwość korzystania z dwóch kart SIM już znamy, ale dwa porty dla kart microSD w jednym smartfonie? Takie coś proponuje Saygus V Squared, na którego zbiórka w serwisie IndieGoGo zakończyła się sukcesem. To oznacza tylko jedno - telefon trafi na rynek.

Zbiórka na Saygus V Squared w serwisie IndieGoGo zajęła raptem kilka dni. Udało się zebrać kwotę przekraczającą milion dolarów. Zainteresowanie smartfonem jest bardzo duże. Nic dziwnego, bowiem ma oferować nieprzeciętną ilość miejsca na dane oraz dużo nowoczesnych technologii.

Bazowo w telefonie dostępnych będzie 64 GB przestrzeni na dane, ale z racji dwóch portów dla kart microUSB, z których każdy może przyjąć nośnik o maksymalnej pojemności aż 200 GB, dostaniemy niemal pół terabajta miejsca.

Cała konstrukcja zostanie umieszczona w wodoodpornej obudowie spełniającej wymogi normy IPX7. Konfiguracja sprzętowa zakłada obecność 4-rdzeniowego chipsetu Qualcomm Snapdragon 2,5 GHz, tylnej kamery 21 MP zdolnej do rejestracji wideo 4K, a także głośników uznanej marki Harman Kardon. Przekątna ekranu Saygus V Squared wynosi 5 cali, zaś rozdzielczość ekranu - Full HD. Platforma systemowa, to rzecz jasna Android w wersji 5.1 Lollipop.

Zgodnie z informacją na stronie IndieGoGo, dystrybucja telefonu rozpocznie się jesienią, a koszt smartfonu wyniesie 650 dolarów.

Saygus V Squared - smartfon z dwiema kartami pamięci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ramach przedsprzedaży na stronie producenta można już nabyć smartfon Doogee F3 Pro za 799 złotych. Do tego kupimy jeszcze etui z podstawką za 49 złotych. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Doogee F3 Pro to smartfon o wymiarach 143 x 69.5 x 6.8 mm ważący 170 gramów. 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli pokryto szkłem 2.5D Gorilla Glass 3. W środku pracuje ośmiordzeniowy 64-bitowy chipset MediaTek MT6753 wspomagany przez 3 GB pamięci RAM. Miejsca na dane mamy 16 GB z możliwością rozszerzenia przez kartę pamięci microSD o kolejne 64 GB. Zamiast tego nośnika telefon przyjmie drugą kartę SIM.

Główny aparat 13 MP korzysta z doświetlenia dwutonową diodą LED. Z frontu znajdziemy drugą cyfrówkę 8 MP. Wbudowany akumulator ma niezbyt dużą pojemność - 2200 mAh. Doogee F3 Pro pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Smartfon będzie dostępny w dwóch kolorach obudowy - białym oraz granatowym.

Promocja na Doogee F3 Pro wymaga płatności na konto bankowe lub poprzez system PayU. Realizacja zamówień rozpocznie się po 4 września. Regularna cena detaliczna Doogee F3 Pro od 24 sierpnia wynosić będzie 849 złotych.

Doogee F3 Pro - niedrogi smartfon z 3 GB pamięci RAM - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się